» بهداشت و سلامت دندان » آدامس حاوی زایلیتول راز سلامت دندان ها
آدامس حاوی زایلیتول
بهداشت و سلامت دندان - سلامت دهان

آدامس حاوی زایلیتول راز سلامت دندان ها

اردیبهشت 15, 1403 200601

زایلیتول یک نوع شیرین‌کننده از خانواده پلی‌الکل‌ها است که به طور معمول از گلوکز استخراج می‌شود. این شیرین کننده به صورت طبیعی در برخی میوه‌ها و سبزیجات نیز یافت می‌شود. چیزی که باید دربارهٔ آدامس‌های حاوی زایلیتول بدانید، این است که زایلیتول به عنوان یک شیرین‌کننده طبیعی در برخی از آدامس‌ها استفاده می‌شود. این شیرین‌کننده تقریباً به اندازهٔ شکر شیرینی دارد، اما کالری کمتری دارد و به طور معمول ایجاد لکه‌های روی دندان را کاهش داده و به بهبود سلامت دهان کمک می‌کند.

همچنین، زایلیتول به دلیل نبود اثرات مضر برای دندان‌ها، به عنوان جایگزینی برای شکر در برخی آدامس‌ها استفاده می‌شود. با این حال، مصرف بیش از حد زایلیتول ممکن است به علت تحریک گوارش، عوارضی مانند نفخ، دل درد و اسهال را به همراه داشته باشد. به همین دلیل، بهتر است مصرف زایلیتول را با میزان معقولی محدود کنید و در صورت بروز عوارض، مصرف آن را متوقف کنید. لیست آدامس های حاوی زایلیتول را در زیر می بینید :

بخوانید  نایت گارد چیست و چه عوارض و فوایدی دارد؟

آدامس بی فرِش (B-Fresh)

آدامس بی فرِش (B-Fresh) در بسته‌های ۱۰۰ عددی با قیمت حدود ۱۰ دلار به فروش می‌رسد و در هر کدام از آنها ۰٫۸۵ گرم زایلیتول وجود دارد.

آدامس اِسپرای (Spry)

آدامس اِسپرای (Spry) نیز با قیمت حدود ۶٫۲۰ دلار در بسته‌های ۱۰۰ عددی به فروش می‌رسد و در هر کدام از آدامس‌های موجود در جعبه ۰٫۷۲ گرم زایلیتول به کار رفته است.

آدامس ایکس پونِنت (Xponent)

آدامس ایکس پونِنت (Xponent) با قیمت حدود ۱۴ دلار در بطری‌های شامل ۱۰۰ عدد آدامس به فروش می‌رسد و در هر کدام از آدامس‌ها نیز ۰٫۷۲ گرم زایلیتول وجود دارد.

آدامس زایلیچو (Xylichew)

آدامس زایلیچو (Xylichew) نیز در بسته‌های ۱۰۰ تایی با قیمت حدود ۹ دلار به فروش می‌رسد و در هر کدام از آدامس‌ها ۰٫۷۲ گرم زایلیتول به کار رفته است.

آدامس تریدنت (Trident)

آدامس تریدنت (Trident) هم در انواع مختلف حاوی زایلیتول است و در بسته‌های ۱۸ تایی با قیمت حدود ۱٫۲۹ دلار به فروش می‌رسد. هر کدام از آدامس‌های تریدنت نیز ۰٫۱۷ گرم زایلیتول دارد.

آدامس زایلیتول میرادنت

آدامس زایلیتول میرادنت با طعم میوه تازه در بسته های بسته ۳۰ عددی عرضه شده است.

بخوانید  کاربرد اتاق تمیز در تجهیزات پزشکی

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×