» ویژه خبری » اقتصاد » آشنایی با خط نورد گرم مجتمع فولاد گیلان تحت مدیریت رسول دانیال زاده کارآفرین برتر حوزه فولاد
آشنایی با خط نورد گرم مجتمع فولاد گیلان تحت مدیریت رسول دانیال زاده کارآفرین برتر حوزه فولاد
اقتصاد

آشنایی با خط نورد گرم مجتمع فولاد گیلان تحت مدیریت رسول دانیال زاده کارآفرین برتر حوزه فولاد

مرداد 19, 1402 7072

مجتمع فولاد گیلان بعد از شرکت فولاد مبارکه بزرگترین شرکت در زمینه نورد محصولات فولادی است که تحت مدیریت رسول دانیال زاده از سال ۱۳۸۲ وارد چرخه تولید کشور شد . کارخانه این مجتمع واقع در شهرک صنعتی رشت در زمینی بالغ بر ۶۰ هکتار تاسیس شده است . مجتمع فولاد گیلان شامل سه خط تولید نورد گرم و نورد سرد و ورق گالوانیزه میباشد . بمنظور آشنایی با خط نورد گرم این مجتمع تولیدی گفتگویی با امیدرضا دانیال زاده فرزند رسول دانیال زاده بعمل آمده که خلاصه ای از آن ذیلاً تقدیم علاقمندان میگردد.

امیدرضا دانیال زاده در ابتدای صحبتهای خود عنوان داشت : این شرکت مدتیست که از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد و در حال حاضر تمام مراحل جهت ورورد به فرابورس را طی کرده و نماد آن با در نظر گرفتن شرایط سازمان بورس اوراق بهادار و پس از طی مراحل قانونی ، روی تابلوی فرابورس بعنوان یکی از شرکتهای بورسی درج خواهد شد .
محصولات مجتمع فولاد گیلان به لحاظ استاندارهای بین‌المللی از سطح کیفی مناسبی برخوردارند و در شرایط سخت رقابتی و با وجود تحریم‌های بین المللی ، تأمین کننده بخش عمده‌ای از نیاز صنعتگران و تولیدکنندگان داخل میباشد . بطوریکه بیش از ۴۰۰ شرکت در صنایع پایین دستی زنجیره فولاد ، مواد اولیه خود را از مجتمع فولاد گیلان دریافت میدارند . علاوه بر اینها ، تکیه بر دانش نیروهای متعهد و کار آزموده و جذب و بکارگیری متخصصین و فارغ التحصیلان دانشگاهای کشور در کنار بهره گیری از تجهیزات مدرن، یکی از نقاط برجسته عملکرد این شرکت میباشد .

بخوانید  آربیتراژ چیست؟

محصولات این مجتمع پس از رفع نیاز بازارهای داخلی امکان صادرات به اقصی نقاط جهان را دارد .
دانیال زاده در مورد میزان اشتغال زائی در مجتمع فولاد گیلان گفت : در این مجتمع بیش از ۱۲۰۰ نفر بصورت مستقیم مشغول کار بوده و اشتغال حدود ۲۰ هزار نفر بصورت غیر مستقیم به ادامه فعالیت این شرکت وابسته است .

کارخانه نورد گرم

امیدرضا دانیال زاده در مورد ظرفيت خط تولید ورقهای گرم این  کارخانه و کاربرد محصولات آن و نیز بخشهای مختلف آن افزود : ظرفیت اسمي خط نورد گرم  ۱ ميليون و ۲۰۰ هزارتن در سال میباشد و توان توليد انواع كلاف از ضخامت ۵/۱ ميليمتر تا ۲۵ ميليمتر را دارا  مي باشد كه جهت مصرف در صنايع خوروسازي ، لوله سازي ، پروفيل سازي و ساير محصولات مورد نياز بخش صنايع سنگين كاربرد دارد . تولیدات کارخانه نورد گرم مجتمع فولاد گيلان با بهینه ترین مصارف انرژی و کمترین آلایندگی زیست محیطی طی فرآیند های زیر انجام میگیرد:

کوره های پیشگرم

ایستگاه های کوره پیشگرم  واکینگ بیم با تکنولوژی ساخت شرکت ایتالیایی  BENDOTTI  و کوره پیشگرم پوشری که تکنولوژی ساخت آن مربوط به شرکت آلمانی  HENNING می باشد هریک به ظرفیت اسمی ۲۵۰  تن در ساعت (مجموعاً ۵۰۰ تن بر ساعت)  با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و بالاترین ضریب  بهره وری انرژی حرارتی و کمترین میزان آلایندگی در حال تولید بوده و کلیه سیستم های کنترلی  فنی و  سنجه­های زیست محیطی آنها به صورت آنلاین قابل رصد و بهینه سازی می باشند.

بخوانید  باربری در تهران و اتوبار تهران بارسنتر برترین خدمات حمل بار و اثاثیه

مجموعه های نورد مقدماتی ( رافینگ )

این مجموعه شامل استند نورد مقدماتی(رافینگ)، تجهیز کنترل عرض (اجرEdger -) و سایدگاید هیدرولیکی میباشد.

مجموعه های نورد نهایی (فینیشینگ)

در این بخش تجهیز قیچی  Crop Shearو استند های نورد نهایی( فینیشینگ) شامل ۶ استند یا دروازه F1   الی  F6 قرار دارند .

فرآیند های تکمیلی خط تولید نورد گرم

  • خط خنک کاری یا کولینگ و سیستم های تامین آب و تصفیه LAMINAR  و TURBID
  • تجهیزات کلاف پیچ یا کویلر ۱ و ۲
  • خطوط انتقال کلاف بصورت واکینگ بیم و تجهیزات توزین و حمل

در کنار موارد فوق ، تجهیزات کنترلی عرض سنج ، ضخامت سنج اشعه ایکس و پرتو گاما نیز جهت کنترل کیفیت محصولات تولیدی در نواحی مختلف تولید مستقر می باشند.

وی اضافه کرد : نورد گرم مجتمع فولاد گیلان بعنوان یکی از سبز ترین و منحصر به فرد ترین خطوط تولیدی نورد گرم خاور میانه می باشد که قادر است با بهره گیری از انرژی برق ۱۵ مگاواتی، ورق های گرم به ضخامت ۲ میلیمتر و کمتر را به صورت انبوه  تولید نموده و توانسته است تا ۹۰ درصد از سبد محصولات خود را به این  محصول استراتژیک اختصاص دهد.

بخوانید  بیوگرافی دقیق و کامل رسول دانیال زاده + معرفی حوزه کاری وی

طرح توسعه ریومپ خط نورد گرم مجتمع فولاد گیلان

با توجه به اینکه مجتمع فولاد طرح توسعه خط نورد گرم خود را در دستور کار دارد،امیدرضا دانیال زاده در این مورد هم توضیحات مبسوطی داد که شرح کامل آن طی مصاحبه ای جداگانه ارائه خواهد شد اما در اینجا به بخشهایی از آن اشاره میشود. وی در این مورد گفت : مجتمع فولاد گیلان که بعد از فولاد مبارکه بزرگترین کارخانه نورد فولاد کشور میباشد ، با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا سهم بزرگی در تامین نیاز کشور به انواع ورقهای گرم ، سرد و گالوانیزه دارد که با تغییراتی اساسی امکان افزایش کمّی و ارتقاء کیفی تولیدات خود را داراست .

این امر در قالب پروژه ریومپ خط نورد گرم مجتمع فولاد گیلان و با هدف افزایش ظرفیت اسمی و نزدیکی تولید واقعی به آن و نیز ارتقاء چشمگیر کیفیت و تنوع محصولات از سال ۱۳۹۷ در دستور کار قرار گرفته است . برای این امر مشاوران و طراحان و شرکتهای بزرگ اروپایی و چینی بازدیدهای مکرّری از این مجتمع بعمل آورده اند و در همین راستا طرحهای نهایی استخراج و پروژه در حال پیشرفت قابل توجهی¬ست. پروژه ریومپ خط نورد گرم بعنوان یک مگا پروژه ، شامل ده ها ماژول بزرگ میباشد که هر یک به لحاظ بزرگی و پیچیدگی به تنهایی با تک تک پروژه¬های در دست اجرای استان گیلان برابری میکند.

بخوانید  از تقویم خود برای افزایش فروش برای تجارت الکترونیک استفاده کنید

شایان ذکر است یکی از اصلی ترین ماژولهای این پروژه تحت عنوان واترتریتمنت که ناظر به بحث آبرسانی با کیفیت و کافی برای خطوط تولیدیست ، به بهترین شکل ممکن به اتمام رسیده و در حال بهره برداریست.

بهره گیری از تکنولوژی روز و اجرای پروژه REVAMP خط نورد گرم با همکاری شرکت TENGYE چین، ضمن افزایش توان بالقوه تولید، ارتقای کیفیت محصول و بهینه سازی فرآیند های زیست محیطی و ایمنی را نیز بدنبال خواهد داشت. همانگونه که اشاره شد استقرار سیستم های LAMINAR و TURBID و سیکل بسته آب و تصفیه آن در محل کارخانه، این توان را در نورد گرم ایجاد نموده تا با کمترین هدر رفت آب و بالاترین بازده و همچنین کاهش چشمگیر مصارف ، تولیدات خود را انجام دهد.

نتایج این فرآیندها که جزو الزامات مسئولیتهای اجتماعی در حوزه محیط زیست است باعث شده حدود مجاز خروجی آلاینده ها بطور کامل رعایت شده تاجائیکه این مجتمع در چندین نوبت بعنوان صنعت سبز زیست محیطی معرفی شده است . کنترلهای مداوم مصارف انرژی و سوخت در کوره های پیشگرم پوشری و واکینگ بیم هم بوسیله آخرین سطح تکنولوژی تجهیزات کنترلی موجب گردیده تا میزان مصارف در حد استاندارد های ملّی و بین المللی قرار گیرند .

بخوانید  جدیدترین شغل گیمر ها برای کسب از بازی آنلاین

این امر منجر به اخذ گواهینامه های ملّی رعایت معیار مصارف انرژی در ده سال اخیر شده تاجائیکه مجتمع فولاد گیلان بعنوان اولین مجتمع تولیدی فولاد کشور در این زمینه شناخته میشود. همچنین استفاده از تجهیزات کنترلی اشعه ایکس و پرتو گاما در خروجی محصولات ( در کنار رعایت الزامات ایمنی کنترل و استفاده از این تجهیزات) موجب گردیده محصولات مجتمع با نهایت کیفیت در اختیار مشتریان قرار داده شود.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×