» ارتودنسی » آیا ممکن است ارتودنسی یک ساله به نتیجه برسد؟
مدت زمان صاف شدن دندان ها در ارتودنسی
ارتودنسی

آیا ممکن است ارتودنسی یک ساله به نتیجه برسد؟

خرداد 28, 1403 50143

ارتودنسی یکی از روش های زیبایی دندان است که می تواند مشکلات و ناهنجاری هایی را که در فک و دندان ها دارند، از بین ببرند و به افراد کمک کند، لبخند زیبایی را تجربه کنند. البته باید بدانید که لبخند زیبا هدف غایی و نهایی این روش درمانی نیست، بلکه هدف آن رفع مشکلات و جلوگیری از آسیب به ساختار دندان ها و فک است. این روزها، این روش پیشرفت های زیادی کرده است و تکنولوژی های متعددی به بازار آمده اند که دیگر ساختار ارتودنسی را از ساختار سنتی خود خارج کرده اند. شما با این روش می توانید در مدت بسیار کوتاه به نتیجه برسید و دیگر نیازی نیست که برای مدت طولانی، سیم ها و براکت ها را در دهان خود نگه دارید. اگر در رابطه با قیمت و هزینه ارتودنسی سوال دارید، باید بدانید که قیمت این روش درمانی، به نوع مشکلاتی بستگی دارد که در دهان و دندان های شما وجود دارد و تا زمانی که دندانپزشک دندان های شما را به صورت کامل بررسی نکند، نمی تواند قیمت را اعلام کند. در کنار تمامی این موارد، در صورتی که دندان های خود را از دست داده اید، بهتر است قبل از آنکه دچار تحلیل لثه شوید، به سراغ دندان مصنوعی بروید و ساختار دندان های خود را حفظ کنید.

بخوانید  ارتودنسی تا چند سالگی جواب میده؟

آیا ممکن است ارتودنسی یک ساله به نتیجه برسد؟

ارتودنسی زودبازده چیست؟

پیشرفت تکنولوژی سبب شده است که متریال ها و ابزارهای جدیدی در اختیار دندانپزشک قرار گیرند که با استفاده از آنها، می تواند حادترین مشکلات دندانی را در زمان بسیار کوتاه درمان کند. نوع جدیدی از این روش، به نام ارتودنسی زودبازه به میان بیاید. در این روش، به یمن استفاده از ابزار و متریال مناسب، دیگر نیازی نیست که سیم ها و براکت ها برای مدت سه یا چهار سال بر روی دندان ها باقی بمانند. زیرا مشکلاتی دندانی در عرض یک سال یا حتی کمتر رفع می شوند و بیمار در پروسه بهبودی قرار می گیرد. این روش، برای کسانی که به دنبال تجربه لبخند زیبا در مدت زمان کوتاه هستند، گزینه بسیار خوبی است.

چگونه ارتودنسی در مدت زمان کوتاه جواب می دهد؟

ممکن است اکنون این سوال برای شما مطرح شود که چگونه ارتودنسی در مدت زمان کوتاهی مشکلات دندانی را رفع می کند. اگر دندانپزشک از ابزار آمریکایی اصل برای رفع مشکلات دندانی استفاده کند، این ابزار به دلیل قابلیت های پیچیده ای که دارند و تکنولوژی قابل توجهی که در آنها به کار رفته است، دارای قدرت اثربخشی زیادی هستند و می توانند مشکلات دندانی را در مدت زمان کوتاهی رفع کنند. البته باید به این مسئله توجه داشته باشید که اصل بودن متریال بسیار مهم است و دندانپزشک باید به بیمار اطمینان دهد که در حال استفاده از متریال های بسیار با کیفیت و اورجینال است.

بخوانید  ارتودنسی متحرک چیست؟

آیا ممکن است ارتودنسی یک ساله به نتیجه برسد؟

آیا پس از اتمام ارتودنسی، ممکن است دندان ها به حالت اولیه بازگردند؟

پس از آنکه اجرای این روش به پایان رسید، دندانپزشک سیم ها و براکت ها را از ساختار دندان جدا می کند. اما باید بدانید با توجه به اینکه دندان ها در زمان نسبتا بلندی دارای سیم و براکت بوده اند، ممکن است که پس از جدا شدن، احساس لق شدگی پیدا کنند و همین امر مشکلات زیادی را برای بیمار به وجود می آورد. برای جلوگیری از این امر، دندانپزشک از ریتینر استفاده می کند. ریتینر می تواند ثابت و متحرک باشد. در صورتی که دندانپزشک از شما بخواهد از ریتینر متحرک استفاده کنید، باید به دستورات دندانپزشک توجه داشته باشید. زیرا در غیر اینصورت، دندان ها به حالت اولیه باز می گردند و شما نیاز دارید که دوباره ارتودنسی انجام دهید.

آیا ممکن است ارتودنسی یک ساله به نتیجه برسد؟

روش های مراقبت از دندان های ارتودنسی شده چیست؟

در کنار تمامی موارد که در رابطه با ارتودنسی زودبازده مطرح کردیم، باید بدانید که شما باید از دندان های خود به خوبی مراقبت کنید. در غیر اینصورت، ممکن است دندان ها پوسیده شوند و همین امر مشکلات زیادی را در روند اجرای این روش به وجود می آورد. مواردی را که باید در طول درمان مد نظر قرار دهید، به شرح زیر هستند:

  • روزانه حداقل دوبار از مسواک مخصوص ارتودنسی استفاده کنید. بهتر است وقت کافی را به این کارا ختصاص دهید و تمامی سیم ها و براکت هایی را که در دهان شما وجود دارد، بشویید.
  • برای جلوگیری از باقی ماندن مواد غذایی در فضای میان سیم ها و براکت ها، استفاده از نخ دندان الزامی است. شما باید حداقل دو بار در روز نخ دندان بکشید تا بتوانید هر گونه ماده غذایی را از ساختار دندان های خود خارج کنید.
  • از دهانشویه آنتی باکتریال استفاده کنید. این دهانشویه تمامی آلودگی ها را از ساختار دندانی شما خارج می کند و می تواند به افزایش سلامتی دندان ها کمک کند.
بخوانید  ارتودنسی چیست

قیمت و هزینه ارتودنسی چقدر است؟

یکی از سوالاتی که همواره پرسیده می شود، در رابطه با قیمت و هزینه ارتودنسی است. بهتر است بدانید که قیمت و هزینه این روش، تنها به ساختار دهان و دندان و نوع مشکلات شما بستگی دارد. گاهی میزان مشکلات پایین است و شما می توانید با یک ارتودنسی ساده به نتیجه برسید. اما گاهی شدت آسیب زیاد است و ممکن است نیاز به جراحی فک داشته باشید. در این شرایط، هزینه افزایش پیدا می کند.

آیا دندان مصنوعی از تحلیل لثه جلوگیری می کند؟

دندان مصنوعی ساختاری مشابه به دندان طبیعی انسان دارد که می تواند جایگیزین دندان های از دست رفته شود و هزینه پایین تری در مقایسه با ایمپلنت دندان دارد. زمانی که شما از دندان مصنوعی استفاده می کنید، در واقع، جای دندان خالی را در دهان خود پر می کنید و اجازه نمی دهید که لثه هایتان تحلیل روند و مشکلات دیگری برای شما به وجود بیایند. توصیه می شود به محض اینکه دندان خود را از دست دادید، برای اجرای دندان مصنوعی به یک مطب دندانپزشکی معتبر مراجعه کنید.

بخوانید  مرتب کردن دندان ها با ارتودنسی و کامپوزیت

آیا ممکن است ارتودنسی یک ساله به نتیجه برسد؟

برای اجرای ارتودنسی به کجا مراجعه کنم؟

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد ارتودنسی زودبازده در اختیار شما قرار دهیم. اگر به دنبال دندانپزشکی معتبری برای اجرای خدمات دندانی از جمله ارتودنسی زودبازده، دندان مصنوعی، کامپوزیت، لمینت، بلیچینگ و موارد دیگر هستید، می توانید به مطب دندانپزشکی دکتر آیت الهی مراجعه کنید. دندانپزشکان این مطب همگی با تجربه هستند و از متریال های آمریکایی و اصل برای ارائه خدمات استفاده می کنند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×