» زیبایی و پزشکی » افزایش آمار جراحی بینی در مردان در سال ۱۴۰۲
جراحی بینی
زیبایی و پزشکی

افزایش آمار جراحی بینی در مردان در سال ۱۴۰۲

خرداد 4, 1403 170608

اخیرا یکی از رو به رشد ترین موارد در علم پزشکی زمینه زیبایی بوده است ؛ زیرا روز به روز مردم نسبت به زیبایی خود  اهمیت بیشتری به خرج می دهند. نکته اینجاست که این موضوع بیشتر در زنان بوده و در طول تاریخ این خانم ها بوده اند که زیبایی و ظاهر خود را در اولویت قرار داده اند. اما موضوع جالب این است که امروزه مردان نیز روز به روز بیشتر به سمت این مورد جذب می شود و آنان نیز به جذابیت های ظاهری خود اهمیت می دهند. آمار جراحی بینی در تهران و سرار ایران رو به افزایش بوده و هست ، اما موضوع جالب افزایش این آمار در میان مردان می باشد.

در سال های قبل نیز افزایش این آمار در مردان وجود داشته که حدود ۵ درصد بوده است ، اما اخیرا این مقدار به ۱۵ الی ۲۰ درصد رسیده. البته شایان ذکر است که این جراحی ها اکثرا به دلیل مشکلات در بینی مانند عفونت ها و یا مشکلات تنفسی بوده است ، اما مقداری از آن نیز با هدف زیبایی انجام شده است. اما دلیل تعجب برانگیز بودن این آمار چیست ؟ خب همانطور که گفته شد آقایان به مقدار خانم ها به ظاهر خود اهمیت نمی دهند و معمولا در حد کار های ساده به ظاهر خود رسیدگی می نمایند ، اما حالا مانند خانم ها رو به جراحی های زیبایی آورده اند ؛ دلیل این امر را می توان به مد روز و دید باز تر مردم نسبت به بسیاری از مسائل نسبت داد.

بخوانید  چند مدت بعد از عمل بینی میتوان فین کرد؟

 

افزایش آمار جراحی بینی در مردان در سال 1402

علت افزایش آمار جراحی بینی در مردان در سال ۱۴۰۲ چیست ؟

همانطور که گفته شد امروزه با توجه به پیشرفت جامعه از نظر فکری و فرهنگی مردم مانند دوران قدیم به مواردی مانند جراحی ها و اهمیت به ظاهر مردان حساس نیستند و اهمیت بیشتری نیز به آن می دهند و گرایش آنها نسبت به آن رو به افزایش است. همین موضوع یکی از مهم ترین دلایل می باشد ؛ زیرا معمولا در مواردی که مربوط به ظاهر و زیبایی می شوند ، مواردی مانند جامعه ، شبکه های اجتماعی و غیره تاثیر بسیاری دارند. با توجه به اینکه آگاهی مردم بالاتر رفته و افراد از ذهن و طرز فکر باز تری برخوردار شده اند ، مواردی مانند جراحی بینی و رسیدگی به ظاهر در مردان نیز در حال محبوب شدن و رایج شدن می باشد.

مهم ترین دلایل محبوبیت جراحی بینی در مردان از نظر دکتر طاهریان

حال می خواهیم دلایل مهم این افزایش درصد جراحی بینی در مردان را از زبان یک جراح بینی با تجربه در تهران بشنویم. این موضوع می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که به برخی از آنها پرداخته شد و مواردی را نیز خودتان می دانید. با توجه به این موضوع که آقایان قصد رسیدگی بیشتر به ظاهر خود را دارند ، یکی از مناسب ترین موارد همین جراحی بینی که یکی از محبوب ترین عمل های صورت است می باشد. همچنین باید بدانید که این جراحی در آقایان نیز در رتبه اول جراحی ها قرار دارد. در ادامه قصد داریم به مهم ترین دلایل محبوبیت این موضوع بپردازیم :

بخوانید  انحراف بینی چیست ؟ علت , تشخیص , عوارض و جراحی

دکتر محمد حسین طاهریان می گوید امروزه مردان نیز به زیبایی و استاندارد ها در ابعاد صورت خود اهمیت می دهند و این موضوع کاملا طبیعی و فرهنگسازی شده است. از سوی دیگر موضوع این است که معمولا بانوان با انجام جراحی بینی به دنبال زیبایی و ظرافت هر چه بیشتر در ظاهر خود هستند ، اما مردان با وجود جذب شدن به سمت این عمل با این موضوع مخالف هستند و درخواست ها و هدف خود را از این جراحی دارند که چیزی جز جذابیت نیست. در واقع موضوع این است که مردان زیبایی حاصل از عمل بینی را می خواهند ، اما تغییرات زیاد و کوچک و ظریف کردن بینی را در اهداف خود نمی بینند و تنها به دنبال ایجاد جذابیت بیشتر با توجه به استاندارد های روز هستند.

البته لازم به ذکر است که این موضوع تنها دلیل انجام عمل نیست همانطور که به آن آگاه هستید برخی از مردان دچار مشکلات مادرزادی ، نا همواری های جدی و یا بیماری های مختلف در بینی هستند و به این جراحی نیاز پیدا می کنند. درمورد اینکه خواسته آقایان از جراحی بینی دست یافتنی است یا خیر باید گفت در صورتی که به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید که در کار خود حرفه ای باشد و از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد ، بله می توان موارد مورد نظر آقایان را نیز در عمل بینی برطرف نمود.

بخوانید  همه چیز درباره درمان رشد فک

همچنین موضوع جالب تر این است که آمار جراحی بینی به طور کلی در ایران بیشترین مقدار را دارد. رواج جراحی بینی نیز در تهران بیشتر است به خصوص در مردان ؛ زیرا در پایتخت مردم بیشتر به دنبال مد روز هستند و اهمیت بیشتری به این موارد می دهند. با این وجود امروز در سراسر ایران شاهد انجام عمده این جراحی می باشیم و این مورد به کلی پخش شده و همه را به خود جذب نموده است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×