» اخبار » با توجه به گرانی مسکن آیا میتوان کانکس ها را جایگزین کرد؟
قیمت کانکس
اخبار

با توجه به گرانی مسکن آیا میتوان کانکس ها را جایگزین کرد؟

بهمن 25, 1402 100478

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا باید با کانکس ها اشنا شد ودر آخر جواب این سوال را داد که آیا میتوان از کانکس بعنوان مسکن برای خود و خانواده مان استفاده نمود.

کانکس (Conex) یا سازه های پیش ساخته قابل  حمل و نقل میباشند، که برای استفاده در مکان های مختلف ساخته می شوند. این سازه ها به دلیل قابلیت حمل و نقل آسان، سرعت ساخت و نصب، و هزینه کمتر نسبت به ساخت ساختمان های دائمی، در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند. کانکس ها ابتدا به عنوان واحدهای حمل و نقل برای حمل کالاها در صنایع حمل و نقل استفاده می شدند. با پیشرفت تکنولوژی و رشد صنعت ساختمان، کانکس ها به عنوان یک راه حل سریع و ارزان برای ساخت ساختمان های موقتی و دائمی نیز مورد استفاده قرار گرفتند.

کانکس ها از جنس فلزی و یا چوبی ساخته می شوند و به طور معمول دارای ابعاد استانداردی هستند. اندازه های استاندارد برای کانکس ها شامل طول ۶ یا ۱۲ متر، عرض ۲.۴ یا ۳ متر، و ارتفاع ۲.۴ یا ۲.۵ متر است. همچنین، کانکس ها با توجه به نیاز مشتریان، می توانند دارای امکانات مختلفی مانند درب و پنجره، سیستم تهویه، سیستم برقی و آب و فاضلاب باشند.

بخوانید  معرفی منسوجات بیمارستانی پارس

استفاده از کانکس ها در بسیاری از کاربردها از جمله سایت های ساختمانی، محل های پروژه های نفت و گاز، مراکز نگهداری و تعمیرات، مسافرت های کمپینگ، و سایر کاربردهای تجاری و صنعتی  و مسکونی و ویلایی می تواند انتخابی موثر و اقتصادی باشد. در بسیاری از موارد، میتوان به عنوان یک راه حل موقت برای در مکان ها با فیلد های کاری مختلف از کانکس ادارای لوکس برای فضاهای اداری، کلاس های درسی، کافی شاپ، و سایر فضاهای تجاری نیز استفاده می شوند. در کل، کانکس ها به عنوان یک راه حل ارزان و سریع برای ساخت فضاهای موقت و دائمی در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند.

کانکس

درجواب سوال اینکه آیا با توجه به گرانی کانکس مسکونی و کانکس ویلایی گزینه مناسبی برای داشتن مسکن هستند  میتوان گفت:

بله، کانکس ها به عنوان یک راه حل سریع و ارزان برای ساخت مسکن در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به قابلیت حمل و نقل آسان، سرعت ساخت و نصب، و هزینه کمتر نسبت به ساخت ساختمان های دائمی، کانکس ها معمولاً به عنوان یک راه حل موقت برای مسکن در اکثر جوامع استفاده می شوند. بسیاری از شرکت هایی که کانکس ها را تولید می کنند، مدل هایی را برای استفاده به عنوان مسکن طراحی کرده اند. این مدل ها ممکن است دارای امکانات مانند سیستم گرمایش و سرمایش، سیستم های برقی و آب و فاضلاب، و همچنین امکاناتی مانند درب و پنجره باشند. از دیگر مزایای استفاده از کانکس ها به عنوان مسکن، می توان به قابلیت تغییر شکل و تنظیم مجدد آن ها اشاره کرد. با توجه به نیازهای مسکن، کانکس ها می توانند به طور سریع و آسان با استفاده از تجهیزاتی مانند بالابر و جک های هیدرولیکی تنظیم شوند.

بخوانید  لیست قیمت انواع کرم‌های آرایشی در ایمالز

با این حال، باید توجه داشت که کانکس ها به دلیل طراحی آن ها برای استفاده موقت، ممکن است برخی از مشکلاتی مانند عدم عایق بودن در برابر گرما و سرما، نورپردازی نامناسب، و نیاز به تعویض برخی از قسمت های آن ها پس از مدتی داشته باشند. بنابراین، قبل از استفاده از کانکس ها به عنوان مسکن، باید نیازهای خود را به دقت بررسی کرده و از کانکس های با کیفیت و استاندارد استفاده کرد.

ابعاد ویلای پیش ساخته و سازه مسکونی پیش ساخته در کارخانه بصورت ۴۰ متری ، ۶۰ متری و ۱۰۰ متری و یا دوبلکس میباشد که در ادامه به توضیح سازه ۴۰ متری و ۱۰۰ متری میپردازیم:

کانکس ویلایی ۴۰ متری، به عنوان یک نوع از کانکس های تولید شده در ایران، معمولاً شامل یک فضای باز (سالن)، یک یا دو اتاق خواب، یک آشپزخانه و یک حمام است. این کانکس ها، با استفاده از مصالح با کیفیت، طراحی شده اند تا بتوانند به عنوان یک ویلا یا مسکن موقتی برای استفاده در جشن ها و رویدادها و یا حتی به عنوان یک محل زندگی دائمی استفاده شوند. ابعاد کانکس ویلایی ۴۰ متری معمولاً شامل طول ۸ یا ۱۲ متر، عرض ۲.۴ یا ۳ متر، و ارتفاع ۲.۴ یا ۲.۵ متر است. این ابعاد ممکن است بر اساس نیازهای مشتریان تغییر کنند. کانکس ویلایی ۴۰ متری معمولاً به صورت آماده تحویل ارائه شده و مشتریان می توانند از انواع مختلفی از طرح های نمای بدنه و طرح های داخلی برای این کانکس ها استفاده کنند. علاوه بر این، شرکت ققنوس کانکس خاورمیانه ، خدماتی مانند طراحی داخلی، نصب و راه اندازی، به مشتریان خود ارائه می دهند.

بخوانید  چندین مورد از فواید بی نظیر مراقبت از سالمند در منزل

قیمت کانکس

در کل،با توجه به قیمت کانکس ویلایی ۴۰ متری به عنوان یک راه حل سریع و ارزان برای ساخت ویلا یا مسکن ،  بسیارمورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به قابلیت حمل و نقل آسان، سرعت ساخت و نصب، و قیمت کمتر نسبت به ساخت ساختمان های دائمی، کانکس های ویلایی یک گزینه جذاب برای بسیاری از مشتریان می باشند.

کانکس ویلایی ۱۰۰ متری، به عنوان یک نوع از کانکس‌ها، شامل فضای باز (سالن)، دو یا سه اتاق خواب، دو حمام، یک آشپزخانه و یا آشپزخانه با سالن غذاخوری است. این نوع سازه دارای نمای مربعی شکل و با پذیرایی مناسب برای یک خانواده ۴ نفره میباشد. ابعاد کانکس ویلایی ۱۰۰ متری ممکن است بر اساس نیازهای مشتریان متغییر باشد، اما به طور معمول معادل با ۱۲ به ۷ متر می باشد. این کانکس‌ها با دیوارهایی از جنس پنل ساندویچی و سقف‌هایی از جنس پنل فلزی یا ورق های شادولاین یا طرح سفال طراحی شده‌اند که به عنوان یک ساختمان قابل حمل و نقل محسوب می‌شوند. کانکس ویلایی ۱۰۰ متری معمولاً به دوشکل تحویل مشتری میگردد که در حالت اول اگر مشکلات و افزایش هزینه جایجایی به علت ترافیکی و یا اسکورت شدن سازه را دنظر نگیریم میتوان سازه را در مدت زمان کم درکارخانه تولید و ارسال نمود ولی در حالت دوم میتوان با ارسال متریال پیش ساخته تولید شده به محل خریدار واقدام به تولید نمود. میتوان گفت که در طراحی و  کانکس ویلایی ۱۰۰ متری همواره زیبایی و احساس یک سازه با دوام و مستحکم در نظر گرفته میشود.از این رو پیشنهاد ما به شما این سازه میباشد.

بخوانید  5 واقعیت ترسناک درباره مضرات خواندن و تماشای اخبار که احتمالا نمی‌دانستید ؟

قیمت کانکس

تعیین قیمت کانکس مسکونی یا ویلایی بستگی به چندین عامل دارد، از جمله اندازه، جنس، طراحی و امکانات آن. به طور کلی، قیمت کانکس مسکونی از چند ده میلیون تومان تا چند صد میلیون تومتن می‌تواند متفاوت باشد

برای مثال، یک کانکس مسکونی با اندازه کوچکتر و ساده‌تر می‌تواند حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد، در حالی که یک کانکس بزرگتر و با امکانات بیشتر می‌تواند به قیمت ۳۰۰ میلیون تومان یا بیشتر فروخته شود.

همچنین، جنس از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت کانکس مسکونی ویلایی است. بیشتر کانکس‌های مسکونی ازاسکلت فلزی و متریال های مختلف ساخته شده اند، قیمت کانکس را تحت تأثیر قرار می‌دهد. طراحی و امکانات موجود در کانکس نیز می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. برای مثال، یک کانکس با دیوارهای بلندتر، پنجره‌های بیشتر، یک آشپزخانه و حمام بزرگتر و یا سیستم گرمایشی و سرمایشی می‌تواند قیمت بیشتری نسبت به یک کانکس ساده با امکانات کمتر داشته باشد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید  به سایت شرکت ققنوس کانکس خاورمیانه مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بخوانید  دستگاه تسمه کش چیست؟

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×