» زیبایی و پزشکی » برای انتخاب رژلب مناسب به این موارد دقت کنید
رژلب
زیبایی و پزشکی

برای انتخاب رژلب مناسب به این موارد دقت کنید

اسفند 13, 1402 70593

شاید از نظر برخی از افراد، رژلب تاثیر آنچنانی روی آرایش نداشته باشد. اما چه باور کنید یا نه، این ابزار آرایشی ساده می‌تواند تبدیل به مرکز توجه در صورت شده و حتی ظاهر شما را تغییر دهد. به‌همین‌دلیل بسیاری از خانم‌ها همیشه چند رنگ رژلب روی میز آرایش خود دارند تا آن را با سبک آرایش خود ست کنند.

سوال اصلی اینجاست که آیا می‌دانید در زمان انتخاب و خرید رژلب باید به چه مواردی دقت کنید؟ آیا هر رنگ رژلبی به شما می‌آید؟ آیا لازم است برای سبک‌های مختلف آرایش و نوع مراسمی که به آن دعوت هستید، رنگ رژلب خود را تغییر دهید؟

چطور بهترین رژلب را انتخاب کنیم؟

پیدا کردن رنگ رژلب مناسب با وجود تنوع بسیار بالای بافت و رنگی که این محصول دارد، می‌تواند کاری دلهره‌آور باشد. اما با چند نکتۀ کلیدی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، به‌راحتی می‌توانید رژلبی مناسب برای رنگ پوست و سبک آرایش خود انتخاب کنید.

رنگ پوست خود را تعیین کنید

قبل از اینکه به‌دنبال رنگی جدید برای رژلب بگردید، باید رنگ پوست خود را تعیین کنید. رنگ پوست در واقع به‌ ته‌رنگ پوست صورت و بدن اشاره دارد که می‌تواند گرم، سرد یا خنثی باشد. برای تعیین رنگ پوست باید به رگ‌های روی بخش داخلی مچ دستانتان توجه کنید.

بخوانید  روش های چاق و سفت شدن صورت در یک هفته با 12 روش خانگی

– اگر رگ‌های روی مچ، آبی یا بنفش به‌نظر می‌رسند، رنگ پوست شما تهرنگ سرد دارد.

– اگر رگ‌های روی مچ، سبز به‌نظر می‌رسند، رنگ پوست شما تهرنگ گرم دارد.

– اگر نمی‌توانید تشخیص دهید که رگ‌های روی مچ، آبی یا سبز هستند، احتمالا رنگ پوست شما خنثی است.

رژلب مناسب ته‌رنگ پوست

– برای پوست با ته‌رنگ سرد، رژلب‌هایی با طیف صورتی مناسب هستند.

– برای پوست با ته‌رنگ گرم، رژلب‌هایی با طیف رنگی نارنجی، قرمز، بنفش و آبی مناسب هستند.

– برای پوست با ته‌رنگ خنثی، می‌توانید رژلب‌هایی با طیف وسیعی از رنگ‌ها را استفاده کنید. اما رژهایی با ترکیبی از ته‌رنگ‌های گرم و سرد می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

رنگ مو را در نظر بگیرید

رنگ موها نیز می‌تواند در تعیین بهترین رنگ رژلب به شما کمک کند. بنابراین بهتر است قبل از خرید رژلب ، راهنمای زیر را به‌دقت مطالعه کنید.

– اگر موهایی با رنگ‌های گرم مانند بلوند یا قهوه‌ای روشن با هایلایت طلایی دارید، رژلب‌هایی با رنگ گرم، مکمل موهای شما خواهد بود.

– اگر موهایی با رنگ‌های سرد مانند خاکستری یا مشکی دارید، رژلب‌های با رنگ سرد بهترین انتخاب و مکمل موهای شما خواهد بود.

بخوانید  آیا پلاسما جت بینی خوب است؟

– اگر موهایی با رنگ قرمز دارید، بسته به رنگ‌ پوست خود می‌توانید از رژلب‌هایی با رنگ‌های سرد و گرم استفاده کنید.

به رنگ چشم‌ها توجه کنید

رنگ چشم‌ها نیز می‌تواند شما را به سمت انتخاب رنگی مناسب از رژلب هدایت کند. برای انتخاب بهترین رنگ رژلب متناسب با رنگ چشمان خود به راهنمای زیر توجه کنید.

– اگر چشمانی آبی یا سبز دارید، رژلب‌هایی با ته‌رنگ صورتی یا مرجانی می‌توانند مکملی مناسب برای رنگ چشم‌های شما باشند.

– اگر چشمانی قهوه‌ای دارید، رژلب‌هایی با تناژ گرم مانند نارنجی یا قرمز می‌توانند رنگ چشمان شما را بیشتر جلوه دهند.

– اگر چشمانی فندقی رنگ دارید، رژلب‌هایی با تناژ خنثی یا با رنگ‌های گرم می‌توانند آن لکه‌هایی ریز سبز و زیبای چشمان شما را نمایان کنند.

آرایش

سبک آرایش خود را مشخص کنید

خانم‌هایی که به‌شدت به‌ ظاهر خود اهمیت می‌دهند، بسته به مراسمی که به آن دعوت هستند از سبک مناسبی از آرایش استفاده می‌کنند. در سبک‌های مختلف آرایش بخشی از اعضای صورت ممکن است بیشتر در مرکز توجه قرار بگیرند. از طرفی لازم است قبل از آماده شدن برای مراسم، سطح مراسمی که به آن دعوت شده‌اید را نیز بررسی کنید. قطعا شما برای یک مراسم رسمی یا حتی در محل کار از یک آرایش غلیط و بسیار گرم مانند آرایش خلیجی استفاده نمی‌کنید. در ادامه رژلب‌های مناسب سبک‌های مختلف آرایش آمده است.

بخوانید  کاشت مو به روش سوپر ترکیبی چیست و چطور انجام می شود ؟

رژلب مناسب Nude Makeup

چون در این آرایش تمرکز روی داشتن آرایشی با نزدیک‌ترین حالت ممکن به پوست طبیعی است، لازم است از رژلب‌هایی استفاده کنید که به رنگ لب‌های شما نزدیک‌تر هستند. پس به‌جای رژلب‌های براق و پُررنگ از رنگ‌های نود یا حتی برق‌لب استفاده کنید.

رژلب مناسب Smokey Makeup

آرایش اسموکی می‌تواند برای دورهمی‌های دوستانه و مهمانی‌ها انتخابی مناسب باشد. در این آرایش تمرکز روی چشم‌ها و آرایش زیبای آن‌هاست بنابراین نباید از رنگ رژلبی استفاده کنید که این تمرکز را به سمت لب‌ها ببرد.

رژلب مناسب Evening Makeup

در آرایش شب معمولا از رنگ‌های غنی‌تر و تیره‌تر رژلب استفاده می‌شود. بنابراین اگر برای یک مهمانی دعوت شده‌اید و سبک آرایش انتخابی شما، آرایش شب است حتما از رژلب‌هایی مانند قرمز، جگری و زرشکی استفاده کنید.

رژلب مناسب Faux Freckles Makeup

آرایش Faux Freckles که به سبک آرایش کک‌ومکی معروف است، سبکی جدید میان نوجوانان و جوان‌ترها است که به تازگی به‌شدت محبوب شده است. جایگاه رژلب در این آرایش بسیار مهم است چون باید رنگ رژ طوری انتخاب شود که توجه زیادی به‌خود جلب نکند. بنابراین از رنگ‌های نود استفاده کنید.

بخوانید  ورم بینی استخوانی بعد از عمل چقدر طول میکشد ؟

به حساسیت‌های پوستی توجه کنید

برخی از خانم‌ها پوستی خشک دارند که در بخش لب‌ها نیز خود را نشان می‌دهد. بنابراین اگر لب‌های خشک و ترک‌خورده دارید، بهترین رژلب برای شما می‌تواند رژلب‌های آبرسان و غنی از روغن‌های گیاهی باشد. این رژلب‌ها می‌توانند در طول روز لب‌های شما را مرطوب نگه‌داشته و از دهیدراته شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند. بهترین مدل رژلب برای لب‌های خشک، رژ‌های زیر هستند.

– رژلب‌های Sheer or Stain (حاوی آبرسان و مرطوب‌کننده)

– رژلب‌های Creamy (حاوی مرطوب‌کننده و شی‌باتر)

– رژلب‌های Glossy (حاوی آبرسان و غنی از روغن‌های گیاهی)

– بالم لب (حاوی آبرسان و ترکیبی از بهترین روغن‌های گیاهی و ویتامین‌ها)

میزان ماندگاری و ضدآب بودن را در نظر بگیرید

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها با آن روبرو هستند، تمدید چندباره رژلب در طول روز است. به‌همین‌دلیل ترجیح می‌دهند از رژلب‌های ضدآب و رژهایی با ماندگاری بالا استفاده کنند.

آرایش

بدون سرب بودن رژلب را بررسی کنید

سرب مانند سمی روی لب‌های زیبای شما خواهد بود و ذره‌ذره به‌دلیل لیسیدن لب‌ها و بلعیدن رژ با غذا و نوشیدنی، وارد بدنتان می‌شود. این ماده یکی از فلزات سنگینی است که برای افزایش ماندگاری و شدت رنگدانه‌ها در رژلب استفاده می‌شود. اما خطراتی که برای بدن در طولانی‌مدت دارد بسیار فراتر از یک حساسیت ساده است. بنابراین همیشه در زمان خرید رژلب، برندی را انتخاب کنید که مطمئن هستید در ترکیبات آن سرب وجود ندارد.

بخوانید  علت و دلیل اصلی لایه لایه شدن ناخن چیست ؟

انتخاب بهترین رژلب برای هر مناسبی و برای هر استایلی

انتخاب و خرید رژلب سخت‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. وقتی خانمی را می‌بینید که آرایش صورتش کاملا متناسب با ظاهر و استایل اوست، به این نکته باید توجه کنید که چطور رنگ لوازم آرایشی خود را انتخاب کرده است. انتخاب رنگ رژلب به عوامل زیادی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل رنگ پوست، رنگ موها، رنگ چشم‌ها و البته سبک آرایشی است که متناسب با مراسمی خواهد بود که به آن دعوت شده‌اید. خبر خوب اینکه فروشگاه آنلاین مدیسه خود مجموعه‌ای بزرگ از برندهای معتبر رژلب را ارائه کرده که تنوع بالایی در بافت و رنگ دارند. پس مطابق استانداردهای این متن، رژلبی مناسب خود انتخاب و خریداری کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×