» ویژه خبری » فرهنگ » بهترین  روش ها برای  پیدا کردن  نام کودک
طرفدارترین نام دختر و پسر
فرهنگ

بهترین  روش ها برای  پیدا کردن  نام کودک

دی 9, 1402 130592

به نقل از : مجله اختصاصی کودک و مادر  قولنج یا کولیک نوزادی، بیانگر گریهٔ غیرقابل کنترل در یک نوزاد سالم است. اگر کودک شما کمتر از پنج ماه داشته باشد و در حداقل سه روز از هفته، به مدت حداقل سه هفته، بیش از سه ساعت متوالی گریه کند، احتمالاً دچار قولنج شده است. قولنج یک بیماری نیست و به نوزاد شما هیچ آسیب درازمدتی وارد نمی‌کند، اما می‌تواند شرایط سختی را برای نوزاد و والدینش ایجاد کند.

مدت زمان قولنج یا کولیک نوزاد

قولنج نوزادی به طور دائمی نیست. معمولاً قولنج در حدود شش هفتهٔ عمر نوزاد به اوج خود می‌رسد و سپس در بازهٔ سه تا چهار ماهگی به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد. بیشتر کودکان شیرخوار تا چهار ماهگی از قولنج بهبود می‌یابند و در موارد کمی، قولنج ممکن است بیش از یک ماه در ادامه داشته باشد.

در این مدت، می‌توانید روش‌هایی برای آرام کردن نوزاد خود یاد بگیرید و هر زمان که نیاز داشتید، کمک بخواهید. مراقبت از یک نوزاد مبتلا به قولنج ممکن است بسیار استرس‌زا باشد و به عنوان مادر نوزاد، شما همچنین برای حفظ تندرستی خود نیاز به استراحت دارید.

بخوانید   گردشگری عاملی است که در تحول اقتصاد نقش بسزایی ایفا می‌کند

از همسرتان، مادرتان یا یک دوست مورد اعتماد و آگاه خواهش کنید که به مدت کوتاهی مراقبت از نوزاد را به عهده بگیرد، تا شما بتوانید برای پیاده‌روی خارج از خانه بروید و حتی اگر نیاز داشتید، با گریه کردن کوتاهی به خود استراحت دهید.

همچنین بخوانید»:  گردشگری عاملی است که در تحول اقتصاد نقش بسزایی ایفا می‌کند

پر طرفدارترین نام دختر و پسر در سال ۱۴۰۲ اعلام شد!

به نقل از: مجله خبری سهند پرس اختیار نام مناسب برای فرزندان بسیار اهمیت دارد، زیرا نام‌گذاری در آینده و زندگی اجتماعی آن‌ها تأثیر بسزایی خواهد داشت. انتخاب یک نام نیکو و مناسب، بهترین میراثی است که والدین به فرزندان خود می‌دهند. کارشناسان معتقدند که کودکانی که نام‌هایی با تلفظ و معناهای غریب و خارجی دارند، ممکن است با فشار روحی مواجه شوند. برای مثال، یک کودک که به خاطر نامش مورد استهزاء و تمسخر هم‌سن و سالان خود قرار می‌گیرد، احساس مثبتی نسبت به این وضعیت نخواهد داشت. بنابراین، اهمیت انتخاب نامی که باعث احساس ارتباط، قدرت و اعتماد به نفس در فرزندان شود، بیش از پیش آشکار است.

بخوانید  استحاضه چیست؟ و علت خون استحاضه چیست ؟

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال، نامهای پرطرفدار برای نوزادان دختر و پسر در سال جاری را اعلام کرده است. طبق اعلام ایشان، نام‌های “فاطمه” و “امیرعلی” در این دوره بیشترین رایجی را دارا هستند.

به نقل ازگردشگری ۷۲۴ رستوران پسران کریم، یکی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین رستوران‌های مشهد است. با سه شعبه فعال در نقاط مهم و پرتردد شهر، این رستوران به عنوان یک مقصد محبوب برای علاقمندان به غذاهای ایرانی اصیل شناخته می‌شود. رستوران پسران کریم با انتخاب بهترین مواد اولیه و تهیه غذاهای اصیل ایرانی مانند کباب و چلو ماهیچه، توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب کند و در میان رستوران‌های هم رده رقابت کند. به همین دلیل، اگر به دنبال تجربه‌ای خوشمزه از غذاهای ایرانی در شهر مشهد هستید، رستوران پسران کریم یکی از بهترین گزینه‌هاست که می‌توانید امتحان کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×