» ترمیم دندان » جلوگیری از عوارض ناشی از روکشهای لمینت با پورسلین
دندان
ترمیم دندان

جلوگیری از عوارض ناشی از روکشهای لمینت با پورسلین

شهریور 7, 1402 140596

اگر به دنبال بهبود لبخند خود هستید، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها بهره مند شوید. یکی از این گزینه ها که ممکن است راه حلی سریع برای بسیاری از مشکلات دندانی باشد یا راهی مطمئن تر برای تضمین طول عمر با درمان باشد، لمینت دندان است. قیمت لمینت دندان نیز مقرون به صرفه خواهد بود.

روکش‌های پرسلین می‌توانند بسیاری از مشکلات مانند تغییر رنگ، ساییدگی، شکستگی، ناهمواری، نامرتبی یا حتی شکاف دندان را برطرف کنند. این یک روش نسبتا ساده است که بسیار در مورد آن صحبت شده است، اما واقعا پس از اینکه دندانپزشک شما روکش ها را اعمال نمود، چه اتفاقی می افتد؟

درست است که ونیرهای پرسلن راهی بسیار ایمن و موثر برای بهبود چشمگیر شکل و رنگ دندان ‌های شما می باشد، اما بهتر است با عوارض یا خطرات آن، هرچند که حداقل است آشنا شوید و بدانید چطور از این عوارض جلوگیری کنید.

خطرات و عوارض جانبی مرتبط با لمینت دندان

خطرات و عوارض ناشی از روکش های لمینت با پورسلین بسیار خفیف است زیرا این روش غیر تهاجمی بوده و خطر جدی بیماران را تهدید نمی کند. اما به هر حال، در اینجا برخی از عوارض جانبی وجود دارند که باید از آنها آگاهی یابید:

بخوانید  علت لق شدن ایمپلنت و روکش ایمپلنت دندان چیست ؟

– ونیرهای چینی متحرک و قابل جابجایی نیستند

قرار دادن لمینت به برداشتن لایه نازکی از مینای دندان نیاز دارد تا ونیر به سطح دندان بچسبد. هنگامی که مینای دندان برداشته شود، برای همیشه از بین می رود و این باعث می شود که گزینه ونیر پرسلن غیر قابل برگشت باشد.

پس هنگامی که روکش دارید، باید آنها را نگهداری یا تعویض کنید تا از پوسیدگی دندان جلوگیری شود زیرا مینای محافظ دیگر روی دندان را نمی پوشاند.

– روکش‌های چینی ممکن است فرسوده یا شکسته شوند و نیاز به تعویض داشته باشند

اگرچه روکش‌های سرامیکی برای دوام طولانی مدت طراحی شده‌اند، اما ممکن است تا آخر عمر دوام نداشته و نیاز به تعویض داشته باشند. لمینت دندان می تواند به مرور زمان فرسوده شود، بشکند، یا بیفتد. هنگامی که روکش آسیب دید، باید آن را جایگزین کرد تا از پوسیدگی دندان محافظت شود.

– افزایش حساسیت دندان و ترومای احتمالی

برخی از بیماران پس از قرار دادن ونیر چینی، افزایش حساسیت دندان را تجربه می کنند. حساسیت اغلب پس از حدود یک هفته پس از درمان کاهش می یابد.

جلوگیری از عوارض ناشی از روکشهای لمینت با پورسلین

جلوگیری از عوارض ناشی از نصب لمینت دندان

به طور کلی، مراقبت صحیح از لمینت سرامیکی می‌تواند به طولانی ‌تر شدن عمر آن ‌ها و کاهش احتمال تجربه خطرات و عوارض جانبی مذکور کمک کند. در ادامه با چند نکته مفید در مورد مراقبت از روکش های سرامیکی آشنا خواهیم شد:

بخوانید  آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد؟

– مسواک زدن و کشیدن نخ دندان کشیدن به طور منظم

دندان‌هایی که روکش‌های سرامیکی دارند همچنان ممکن است دچار حفره و پوسیدگی شوند. حفظ سلامت دندان ها با مسواک زدن حداقل دو بار در روز و کشیدن نخ دندان حداقل یک بار در روز ضروری است. این کارها به طولانی ‌تر شدن عمر روکش‌ های شما کمک می‌کند.

جلوگیری از عوارض ناشی از روکشهای لمینت با پورسلین

– مراجعه منظم به دندانپزشک

مراجعه به دندانپزشک برای معاینات منظم بسیار مهم است، حتی زمانی که لمینت دندان دارید. دندانپزشک شما دندان ها را به طور کامل تمیز نموده و اطمینان حاصل می کند که روکش های شما ترک یا شکستگی ندارند.

– استفاده از خمیر دندان غیر ساینده

زمانی که روکش دارید سعی کنید از خمیر دندان غیر ساینده استفاده کنید. خمیر دندان های ساینده می توانند روکش ها را خراش دهند و آنها را کدر نشان دهند.

– وسایل سفت را گاز نگیرید یا نجوید

از جویدن اجسام سخت مانند خودکار یا ناخن خودداری کنید. اجسام سخت می توانند به روکش های شما آسیب برسانند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×