» سلامت و پزشکی » خرید تشک ارزان و تهدید جدی سلامت پوست و مو به نقل از تشک آنلاین
خرید تشک ارزان
سلامت و پزشکی

خرید تشک ارزان و تهدید جدی سلامت پوست و مو به نقل از تشک آنلاین

شهریور 19, 1402 213694

مطمئنا تا به حال، درباره تاثیر تشک بر سلامت ستون فقرات و حتی مهره‌های گردن شنیده‌اید و به خوبی می‌دانید که تا چه اندازه استراحت روی تشکی استاندارد بر پیشگیری و بهبود بیماری‌هایی مانند دیسک کمر، درد سیاتیک و استخوان دنبالچه موثر است. اما موضوع مهمی که کمتر درباره آن صحبت شده، رابطه بین بهداشت پوست و مو و تشکی است که از آن استفاده می‌کنید. به گزارش دندان لند و به نقل از تشک آنلاین، تشک می‌تواند هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم بر سلامت پوست و موهای شما اثرات جدی بگذارد.

چیزی که شما از یک خواب شبانه روی تشک انتظار دارید رفع خستگی و کوفتگی، بهبود دردهای خفیف بدن و شادابی اول صبح است. اما انتظار ندارید که رابطه‌ای بین نوع تشکی که استفاده می‌کنید با جوش و آکنه‌های سطح پوست، ریزش مو، شوره سر و حتی حساسیت پوستی وجود داشته باشد. حقیقت شوکه کننده‌ای است اما تشک ارزانی که کیفیت ساخت پایینی دارد می‌تواند یکی از عوامل مهم ایجاد کننده تمام این عارضه‌ها و بسیاری مشکلات دیگر برای پوست و موهای شما باشد.

بخوانید  نایت گارد چیست و چه عوارض و فوایدی دارد؟

تشک ارزان چگونه بر سلامت پوست و مو تاثیر می‌گذارد؟

وقتی حرف بهبود سلامت پوست و مو به میان می‌آید طبیعتا اولین چیزی که به ذهن‌تان می‌رسد، داشتن روتین پوستی مناسب یا استفاده از محصولات بهداشتی مراقبت از مو است. با این وجود، یک زمینه بسیار مهم وجود دارد که اغلب از چشم‌ها پنهان مانده و آن محل استراحت شماست. همه ما در طول شبانه روز، زمان قابل توجهی را صرف خوابیدن می‌کنیم. به همین دلیل نوع محل استراحت ما می‌تواند در ظاهر پوست و موهای ما اثرات جدی بگذارد.

به همان نسبت که تشک مناسب می‌تواند به بهبود بافت‌های پوست و مو کمک کند، تشک ارزان و بی‌کیفیت باعث پیری زودرس و تحریک جوش و آکنه‌های پوست شما می‌شود. در ادامه به مضرات تشک ارزان و تاثیراتی که بر سلامت شما می‌گذارند، اشاره می‌کنیم.

۱٫ تشک ارزان، با عدم پخش صحیح وزن بدن، چین و چروک پوست را افزایش می‌دهد

زمانی که روی تشکی استاندارد استراحت می‌کنید، وزن بدن شما به جای متمرکز شدن در یک نقطه، در کل تشک پخش می‌شود. این پخش وزن، باعث یکنواخت شدن جریان خون در کل بدن و خون‌رسانی بهتر به بافت‌های پوست و ریشه‌های مو می‌شود. در مقابل، تشک‌های ارزان با داشتن سیستم فنربندی غیر اصولی و فوم‌های بی‌کیفیت، وزن بدن شما را موقع خواب به درستی پخش نمی‌کنند. استفاده از این تشک‌ها باعث عدم خون‌رسانی یکنواخت و فشار به نواحی خاصی از بدن و در نهایت افزایش چین و چروک پوست می‌شود.

بخوانید  برای دررفتگی و درد فک به چه دکتری مراجعه کنیم ؟

۲٫ مواد اولیه بی‌کیفیت موجود در تشک‌های ارزان، حساسیت پوستی ایجاد می‌کنند

در ساخت تشک‌های ارزان به جای استفاده از پارچه‌هایی ضد حساسیت با الیاف طبیعی از جنس کتان و پنبه، از پارچه‌هایی با درصد بالای الیاف مصنوعی استفاده می‌شود. پارچه این تشک‌ها به دلیل داشتن درصد بالای الیاف پلاستیکی به غیر از اینکه می‌توانند حساسیت زا باشند، عایق حرارت نیستند و در زمستان سرد و در تابستان بسیار گرم می‌شوند. عایق حرارتی نبودن به ویژه در ماه‌های گرم سال بسیار اذیت کننده است و باعث تعریق بیش از حد موقع استراحت و مانع تنفس سلول‌های پوستی می‌شود.

به دلیل استفاده از فوم و پارچه‌های بی‌کیفیت در ساخت تشک‌های ارزان، تعریق بدن به خوبی جذب تشک نمی‌شود. تجمع رطوبت بین سطح بدن و تشک، منافذ پوست را مسدود کرده و از طرفی محیطی را برای رشد انواع میکروب، باکتری و قارچ فراهم می‌کند. همین موضوع باعث بروز جوش، آکنه و مشکلات پوستی دیگر می‌شود.

از طرفی این پارچه‌ها، اصطحکاک زیادی با موهای شما دارند و الکتریسیته ساکن بالایی ایجاد می‌کنند. این اصطحکاک و الکتریسیته ساکن، شکنندگی مو، مو خوره و در نهایت ریزش موها را افزایش می‌دهند. همچنین این موارد باعث بروز التهاب و حساسیت در پوست بدن می‌شوند.

بخوانید  هر آنچه باید درباره مراقبت از سالمندان بدانیم!

۳٫ تشک ارزان با کاهش کیفیت خواب، ریزش مو را زیاد می‌کند

میزان و حتی کیفیت خواب شبانه روی سلامت و شادابی پوست و موها تاثیر مستقیمی دارد. به طوری که، کیفیت خواب پایین، باعث نازک شدن و افزایش ریزش موها می‌شود. زمانی که خواب هستیم، بدن شروع به بازسازی بافت‌ها و قسمت‌های آسیب دیده می‌کند. کم خوابی و حتی خواب غیر عمیق، فرصت بازسازی سلول‌های بنیادی و بافت‌های آسیب دیده را از بدن شما می‌گیرد.

طبق یک مطالعه که در سال ۲۰۱۴ انجام شده است، بی‌خوابی مانع این می‌شود که بدن، فولیکول‌های آسیب دیده و ضعیف موها را ترمیم و بازسازی کند. همین مسئله باعث نازک شدن موها و همچنین افزایش ریزش مو می‌شود.

یک تشک ارزان که طراحی استانداردی ندارد، به خوبی از ستون فقرات و گردن موقع خواب حمایت نمی‌کند. از طرفی مانع گردش خون یکنواخت در تمام اعضای بدن می‌شود. همین مسائل باعث بروز آسیب، درد و کوفتگی بدن حین استراحت شده که در نهایت مانع داشتن خوابی عمیق و راحت می‌گردد. محل استراحت نامناسب از این طریق، به صورت غیر مستقیم بر سلامت موها تاثیر می‌گذارد.

بخوانید  چرا باید فقط خبر خوب بخوانیم؟ پیگیر خبر خوب و امیدبخش باشید

۴٫ تشک‌های ارزان با نداشتن سیستم تهویه، خانه‌ای برای میکروب‌ها هستند

بر اساس مطالعات، یک فرد بالغ به طور میانگین در سال، ۲۶ لیتر در خواب عرق می‌کند. اگر یک تشک سیستم تهویه هوای مناسبی نداشته باشد همین موضوع، آن را به خانه‌ای مناسب برای انواع میکروب‌ها تبدیل می‌کند. تشک‌های استاندراد به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هوای بین لایه‌های درونی آنها به خوبی تهویه می‌شوند. همچنین جنس و ریسندگی پارچه‌های این تشک‌ها امکان جریان هوا بین تار و پود آن را فراهم می‌کند.

این ویژگی‌ها عموما در یک تشک ارزان وجود ندارد. طبق تحقیقات، در هر ۶ سانتی‌متر مربع تشکی که سیستم تهویه استانداردی ندارد، حدود ۱۶ میلیون واحد باکتری وجود دارد. رشد انواع قارچ و باکتری در این تشک‌ها، زمینه را برای بروز انواع بیماری‌های پوستی، خارش و حساسیت پوست، جوش و آکنه فراهم می‌کند.

تشک ارزان و مضررات آن

پاسخ به برخی از سوالات شما

در ادامه به برخی از سوالات شما پیرامون تاثیرات تشک بر سلامت پوست و مو و همچنین مضررات تشک ارزان پاسخ می‌دهیم.

دلیل خارش پوست بدن حین خواب چیست؟

اگر حین استراحت و یا بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، پوستتان قرمز شده و خارش شدیدی را در سطح آن احساس می‌کنید به احتمال زیاد تشک شما عامل اصلی این موضوع است و بهتر است در سریع‌ترین زمان نسبت به تهیه تشکی مناسب اقدام نمایید.

بخوانید  مدفوع سیاه رنگ نشانه چیست ؟ راه های درمان همراه با عکس مدفوع سیاه رنگ

آیا تشک می‌تواند باعث تشدید آلرژی و حساسیت بشود؟

تنفس کردن ذرات گرد و غباری که به پارچه‌های بی‌کیفیت تشک‌های ارزان می‌چسبند همچنین گازهای تولید شده توسط باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در این تشک‌ها، می‌تواند باعث ایجاد آلرژی و تشدید حساسیت تنفسی شود.

چه تشکی برای سلامت پوست و مو مناسب است؟

تشکی که دارای برند معتبر و نام آشنا باشد و همچنین در ساخت آن از مواد اولیه باکیفیت مثل پارچه الیاف طبیعی و مموری فوم استفاده شده باشد، انتخابی مطمئن برای حفظ سلامت پوست و مو است.

آیا تمام تشک‌های ارزان برای سلامت پوست و مو مناسب نیستند؟

خیر، تنها تشک‌های ارزانی که در کارگاه‌های کوچک و بدون نظارت خاص با برندهایی ناشناخته به بازار عرضه می‌شوند ممکن است برای سلامتی شما مناسب نباشند. در حالی که اکثر برندهای محبوب کالای خواب مانند تشک رویال، دارای محصولات اقتصادی با قیمت‌های مناسب هستند که استانداردهای بهداشت و سلامت کاملا در آنها رعایت شده است. برای مشاهده تخفیفات و بهترین قیمت تشک طبی رویال کافیست روی این لینک کلیک نمایید.

اگر به سلامت خود اهمیت می‌دهید، در انتخاب تشک دقت کنید

تشک مناسب می‌تواند تفاوت زیادی در سلامت پوست و موهای شما ایجاد کند. تشک‌های باکیفیت بالا که دارای سیستم تهویه هوای مناسب، پارچه‌هایی با الیاف طبیعی کتان و پنبه، فنربندی استاندارد و مموری فوم باشند می‌توانند:

 • به باز ماندن منافذ و حفظ رطوبت پوست کمک کنند
 • از شکنندگی و ریزش موها جلوگیری نمایند
 • مانع افزایش چین و چروک پوست شوند
 • از بروز و تشدید آلرژی و حساسیت‌های تنفسی جلوگیری کنند
 • جوش و آکنه‌های سطح پوست را کاهش دهند
 • به داشتن خوابی عمیق و راحت کمک کنند
بخوانید  علت و دلایل بزرگ شدن پروستات در جوانی چیست ؟

استانداردهای بالایی که در ساخت هر تشک رویال یک نفره و دو نفره رعایت شده است، آنها را به بهترین گزینه هم برای داشتن خوابی راحت و هم حفظ سلامت پوست و مو تبدیل کرده است. با سرمایه گذاری روی محل استراحت‌تان و داشتن دقت کافی برای انتخاب تشکی مناسب، می‌توانید مطمئن شوید که هر روز صبح با شادابی و سلامت از خواب بیدار خواهید شد. یافتن مرکز خریدی که هم شما را برای داشتن انتخابی درست راهنمایی کند و هم کیفیت کالاهایی که عرضه می‌کند را تضمین نماید، بسیار کمک کننده خواهد بود.

فروشگاه تشک آنلاین یکی از معتبرترین مراکز برای خرید اینترنتی انواع تشک رویال است. در این فروشگاه علاوه‌بر تضمین کیفیت و اصالت کالاها می‌توانید انواع تشک‌ها را با تخفیفات ویژه و بهترین قیمت به‌همراه ارسال رایگان تهیه نمایید. برای خرید تشک از تشک آنلاین و بهره‌مندی از مشاوره رایگان، می‌توانید روی این لینک کلیک کرده و یا با شماره‌های ۰۲۱۹۱۳۰۴۹۰۹ و ۰۹۰۰۱۹۰۸۰۰۱ تماس حاصل فرمایید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

تعداد دیدگاهها: 3

 1. آواتار سحر کلیایی
  سحر کلیایی

  نظرتون کاملا قابل قبوله. بنده تجربه استفاده از تشک ارزون و تقلبی رو داشتم و این رو هم بگم خرید انلاین بسیار برام سخت بود تا اینکه آشنایان سایت شما رو‌ معرفی کردند. استفاده نامناسب از تشک تقلبی و ارزان تاثیر بسیار منفی بر کیفیت خواب داره و بلعکس، بنده بسیاااار از سایت toshak.online راضی هستم از خریدم هم همینطور و قطعا به سایرین هم پیشنهاد میکنم.

 2. آواتار محمدی
  محمدی

  ممنون از دندان لند برای این مقاله و نکاتی ک توش گفته شده
  من خودم ریزش مو داشتم پیش چند تا دکتر رفتم همشون بهم گفتن که محل روی استراحتم دقت داشته باشم و توجه کنم
  اتفاقا وقتی تصمیم به خرید تشک گرفتم تو اینترنت به سایت تشک آنلاین رسیدم
  فروشگاه عالیه ای هست

 3. آواتار امیر
  امیر

  به نظرم این موضوع کاملا درسته
  خودم قبلا تجربه استفاده از چند تا تشک ارزان و بی کیفیت رو داشتم و به خوبی میدونم که چه آسیب هایی میتونه برای آدم داشته باشه به نظرم کالا خواب جزء مواردیه که بهتره روی اون هر نفری سرمایه گذاری کنه
  چونکه خرید تشک مناسب واقعا روی کیفیت زندگی تاثیر داره
  ممنون از دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×