» ایمپلنت » دکتر خوب برای ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندان
ایمپلنت

دکتر خوب برای ایمپلنت دندان

آبان 13, 1402 70490

از دست دادن دندان‌ها درست مثل یک کابوس، ترسناک است. فردی که دندان خود را از دست می‌دهد، مشکلات زیادی را تجربه می‌کند و هم‌چنین اعتمادبه‌نفس وی تحت تأثیر قرار می‌گیرد. در چنین شرایطی باید فورا به بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران مراجعه کرد و با خیالی راحت روند درمانی را دنبال کرد. اینکه کاشت برای چه افرادی مناسب است و چگونه انجام می‌شود؟ موضوعاتی است که در ادامه آن‌‌ها را بررسی می‌کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اید و به دنبال بهترین درمان برای حل مشکل خود هستید؛ باید بدانید که کاشت دندان یکی از بهترین و جدیدترین درمان‌های دندان‌پزشکی است که تقریبا برای بیشتر افراد انجام می‌شود. این روش درمانی جایگزین مناسبی برای دندان مصنوعی یا بریج است که اگر توسط ماهرترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران انجام شود، نتیجه عالی خواهد داشت.

بخوانید  بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران

با‌اینکه در حدود ۹۵٪ از بیماران، انجام جراحی بدون هیچگونه مشکلی انجام می‌شود؛ اما متأسفانه تعدادی از بیماران کاندیدای خوبی برای این عمل جراحی نیستند. نوجوانانی که کم‌تر از ۱۸ سال سن داشته و سالمندانی که پوکی استخوان دارند، به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند از مزایای درمانی کاشت بهره‌مند شوند. دیابت کنترل نشده، بارداری، سکته قلبی، ضربان قلب نامنظم، پوکی استخوان، مصرف طولانی‌مدت داروهای بیس فسفونات، اختلال سیستم ایمنی، رادیو‌تراپی و شیمی‌ درمانی از جمله مهم‌ترین شرایطی هستند که جراحی کاشت دندان را غیرممکن می‌کنند.

از کجا بدانم که واجد شرایط کاشت هستم یا خیر؟

بهترین و منطقی‌ترین راه برای اینکه بدانید آیا واجد شرایط انجام جراحی هستید یا خیر؟ مراجعه به دندانپزشک حاذق و توانمند است. دکتر فرزانه فرخ‌ نژاد یکی از بهترین دندان‌پزشکان شهر تهران است که با توجه به شرایط جسمی بیمار، بهترین راه درمان را پیشنهاد می‌دهد.

 

مراحل انجام کاشت دندان دائمی

اولین و مهم‌ترین مرحله کاشت دندان مراجعه به بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران است. در جلسه اول وضعیت فک و دندان‌ها به‌طور کامل بررسی می‌شود تا در صورت لزوم، ایرادات دندانی برطرف شوند. مرحله بعدی که البته ممکن است برای همه افراد انجام نشود، پیوند استخوان است. چنانچه استخوان فک نرم باشد یا از ضخامت کافی برخوردار نباشد، پیوند استخوان انجام خواهد شد.

بخوانید  0 تا 100 شناخت ایمپلنت سوئیسی

قراردادن پایه فلزی و اباتمنت

مرحله سوم قراردادن ایمپلنت است. برای این کار سوراخی در فک ایجاد شده و پایه فلزی در عمق آن کار گذاشته می‌شود. پس از انجام این مرحله، درمان بین ۶ تا ۱۲ هفته متوقف خواهد شد تا پایه فلزی و استخوان فک به بهترین تطابق برسند. بعد از اتمام دوره ریکاوری، نوبت به نصب اباتمنت می‌رسد. اباتمنت یک سوکت توپی شکل است که روی پایه فلزی قرار می‌گیرد؛ درواقع نقش رابط پایه و تاج دندان را بازی می‌کند. بعد از انجام این مرحله نیز حدود دوهفته استراحت دندانی لازم است.

نصب تاج دندان

در مرحله بعدی، تاج دندان به‌صورت موقت نصب می‌شود تا ارزیابی کلی از جراحی صورت گیرد. این بررسی ممکن است بین ۳ تا ۹ ماه طول بکشد؛ اگر در طی این مدت فرد مشکلی نداشته باشد، دندان‌پزشک نصب دائمی را انجام خواهد داد. ضمن یادآوری این نکته که تمام مراحل ذکر شده کلی بودند و ممکن است که باتوجه به تشخیص پزشک و روش درمانی، بعضی از مراحل متفاوت باشند.

 

دکتر خوب برای ایمپلنت دندان

مزایای انجام ایمپلنت

کاشت دندان اولین و بهترین درمان پیشنهادی به بیماران است. مهم‌ترین نکته در خصوص راضی بودن از فرایند درمان، مراجعه به ماهرترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران است. دکتر فرزانه فرخ‌ نژاد یکی از بهترین دندان‌پزشکان زیبایی است که تعداد بالای مراجعین، گواهی بر این موضوع است. در ادامه، مهم‌ترین مزایای کاشت دائمی دندان نزد دکتر فرزانه را بررسی خواهیم کرد.

بخوانید  ایمپلنت دیجیتال و ویژگی های باورنکردنی آن

استحکام و دوام بالای کاشت

پایه‌های فلزی کار شده برای بیماران همگی از جنس تیتانیوم خالص ساخته می‌شوند که از مقاومت خوبی در برابر فشار و آسیب‌های احتمالی برخوردارند.

تضمین دائمی بودن درمان

اگر کاشت دندان‌های خود را به بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران، دکتر فرزانه فرخ‌ نژاد، بسپارید؛ از بابت دائمی بودن درمان مطمئن باشید. البته فراموش نکنید که بهترین درمان‌ها نیز به مراقبت زیادی نیاز دارند.

زیبایی طبیعی

اینکه دندان‌های شما بعد از درمان همچنان زیبا و طبیعی به‌نظر برسند، امتیازی است که دکتر به شما هدیه می‌دهد. با کاشت دندان به‌هیچ عنوان فرم فک و ظاهر صورت شما دچار تغییر نمی‌شود و زیبایی طبیعی آن حفظ خواهد شد.

عدم تحلیل لثه

همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره شد، پایه‌های فلزی دندان به استخوان فک جوش می‌‌خورند که همین عامل مانع از تحلیل لثه و استخوان فک می‌شود.

عدم آسیب به دندان‌های مجاور

یکی‌دیگر از مهم‌ترین مزایای کاشت دندان، عدم آسیب به دندان‌های مجاور در حین درمان است. با کاشت دائمی دندان دیگر نیازی نیست که همانند روش درمانی بریج از دندان کناری به‌عنوان تکیه‌گاه استفاده شود؛ به‌این‌ترتیب سلامت همه دندان‌ها حفظ خواهد شد.

بخوانید  جدیدترین روش های کاشت دندان را بهتر بشناسیم

معایب کاشت دندان

انجام هر روش درمانی با مزایا و معایبی همراه است. کاشت دائمی دندان نیز از این قائله مستثنی نیست و با معایبی هر چند کوچک، همراه است. اول اینکه این درمان مناسب همه افراد نیست و همه مراجعان نمی‌توانند آن را انجام دهند. طولانی بودن دوره درمان یکی دیگر از ایراداتی است که به این روش درمانی گرفته می‌شود. برخی از افراد انجام جراحی و سوراخ شدن فک برای تثبیت پایه‌های کاشت را دیگر عیب این روش درمانی می‌دانند.

با اینکه موارد بیان شده مشکلات جدی تلقی نمی‌شوند؛ اما ممکن است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کند. توصیه می‌شود که به‌منظور رهایی از فکر و خیال‌های بیهوده از دکتر ایمپلنت دندان در تهران وقت بگیرید. در جلسه مشاوره در خصوص مزایا و معایب روش‌های درمانی صحبت کنید تا به بهترین جمع‌بندی برسید.

 

مراقبت‌های بعد از انجام کاشت

اگر بعد از بررسی مزایا و معایب کاشت دندان، تصمیم خود را برای درمان قطعی گرفته‌اید؛ باید بدانید که چگونگی مراقبت‌های شما نیز در طول عمر درمان تأثیر دارد. نحوه مراقبت از دندان‌ها بعد از انجام جراحی امری مهم است که حتما توسط دندان‌پزشک به شما آموزش داده می‌شود. دکتر فرزانه فرخ‌ نژاد، بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران، به این اصل معتقد است که اگر بیمار بعد از انجام جراحی در مراقبت از دندان‌های خود کوشا نباشد، آسیب‌های غیرقابل جبرانی به دندان وارد می‌شود. در ادامه مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از عمل مطرح شده است:

  • تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی غذاهای نرم و سوپی میل کنید.
  • بهتر است که تا یک روز بعد از نوشیدنی‌های سرد استفاده کنید.
  • از کمپرس یخ برای از بین بردن درد و التهاب بعد از جراحی استفاده کنید.
  • نوشیدنی‌ها را با نی میل نکنید. مکیدن سبب جلوگیری از تشکیل لخته‌های خونی خواهد شد.
  • به‌شدت از نوشیدن مایعات بسیار سرد و گرم پرهیز شود.
  • سیگار کشیدن تا یک هفته بعد از انجام جراحی ممنوع است.
  • تا ۷۲ ساعت بعد از کاشت نباید مسواک بزنید.
  • تمیز کردن دندان‌ها با خلال و نخ دندان ممنوع است.
  • بعد از باز کردن بخیه‌ها باید تمام دهان را با مسواک و دهانشویه تمیز کرد.
بخوانید  روشهای انجام ایمپلنت برای افراد سیگاری

لزوم مراجعه به بهترین دکتر ایمپلنت دندان در تهران

همانطور که اشاره شد، کاشت دندان یکی از بهترین روش‌های درمان سلامتی و زیبایی است؛ بنابراین مهم است که به باتجربه‌ترین دکتر کاشت دندان مراجعه شود. دکتر فرزانه فرخ‌ نژاد یکی از بهترین دندان‌پزشکان زیبایی در تهران است که بسیاری از اساتید دندان‌پزشکی، روش‌های درمانی وی را تأیید می‌کنند. برای رزرو وقت مراجعه و آموزش نکات تکمیلی درخصوص درمان می‌توانید به سایت اینترنتی دکتر فرخ نژاد به آدرس www.drfarokhnejad.com مراجعه کنید. به‌نظر شما اهمیت مراجعه به بهترین دندان‌پزشک برای کاشت دندان چیست؟ چرا؟

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×