• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
3

راهنمای جامع تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه

 • کد خبر : 6728
 • ۱۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱
راهنمای جامع تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه

اگر به دنبال تحصیل در یک رشته فوق‌العاده، دارای جایگاه عالی، درآمد کافی و بازار کار مناسب هستید، تحصیل در رشته دندانپزشکی، بهترین انتخاب است. دندانپزشکی در تمامی کشورها محبوب و پرطرفدار است و اخذ پذیرش در این رشته جذاب، امری بس دشوار می‌باشد. با این وجود، کشور ترکیه شرایط ایده‌آلی را برای تحصیل دندانپزشکی برای […]

اگر به دنبال تحصیل در یک رشته فوق‌العاده، دارای جایگاه عالی، درآمد کافی و بازار کار مناسب هستید، تحصیل در رشته دندانپزشکی، بهترین انتخاب است.

دندانپزشکی در تمامی کشورها محبوب و پرطرفدار است و اخذ پذیرش در این رشته جذاب، امری بس دشوار می‌باشد. با این وجود، کشور ترکیه شرایط ایده‌آلی را برای تحصیل دندانپزشکی برای متقاضیان فراهم نموده است. همچنین دانشگاه‌های مطرح ترکیه نیز مورد تایید بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی می‌باشد.

یکی از مزایای دانشگاه‌های ترکیه، عضویت در برنامه اراسموس یا تبادل دانشجو است که فرصتی را فراهم می‌نماید تا دانشجویان از امکان تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی برخوردار شوند.

بخوانید  معرفی رشته های بین المللی برای مهاجرت

آموزشگاه دیار دانش به متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در ترکیه ، خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات کامل‌تر از روند اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی با این مجموعه در ارتباط باشید.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

با توجه به این امر که ترکیه از لحاظ امکانات تحصیلی و جایگاه دانشگاهی از موقعیت و شرایط خوبی برخوردار است، همه ساله متقاضیان و دانشجویان بین المللی بسیاری با هدف تحصیل در ترکیه و در رشته دندانپزشکی وارد دانشگاه‌های این کشور می‌شوند. دانشگاه‌های ترکیه در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی از اعتبار بالایی برخوردارند.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

 • امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های دانشجویی؛ برخی از دانشگاه‌های ترکیه با اعطای بورسیه های کامل امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می کنند

 • ارائه کارت طبابت بین المللی به فارغ التحصیلان دندانپزشکی از ترکیه. بر اساس قوانین بسیاری از کشورها فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و دندانپزشکی در صورتی می توانند مجوز طبابت و اشتغال در آن کشور را اخذ کنند که در دوره های آمادگی و یا کارآموزی شرکت کنند اما فارغ التحصیلان دندانپزشکی در ترکیه از این قاعده مستثنی می باشند

 • برخورداری دانشجویان از دانش و سطح علمی بالا

 • مورد تأیید بودن هفت دانشگاه دندانپزشکی ترکیه از نظر وزارت بهداشت ایران. در واقع مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان این دانشگاه ها برای کار و ادامه تحصیل در ایران معتبر می باشد؛

 • نزدیکی جغرافیایی و قرابت فرهنگی ایران و ترکیه

 • امکان اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی و کار تا ۳۰ ساعت در هفته

 • پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه. هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار ارزان و مقرون به صرفه است. این هزینه ها در شهرهای کوچک تر کمتر نیز می باشد

بخوانید  هزینه و قیمت ارتودنسی 1401

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه با شماره تلفن ۰۹۰۳۸۹۸۸۳۳۸ تماس بگیرید تا مشاوران آکادمی دیار دانش شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

مدت زمان تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه پنج سال طول می‌کشد که این پروسه به دو قسمت تقسیم بندی می‌شود؛ در مرحله دو ساله اول، دروس نظری و عملی تدریس می‌گردد. مرحله دوم، سه سال می‌باشد که دانشجویان در بیمارستان‌ها مستقر می‌شوند و به صورت عملی، مهارت‌های مورد نیاز را فرا می‌گیرند.

دروس آموزشی رشته دندانپزشکی در ترکیه

راهنمای جامع تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه

 • اصطلاحات علمی و فنی آتاتورک و تاریخچه اصطلاحات

 • اطلاعات عمومی و فناوری

 • مبحث اعضای مصنوعی

 • مواد دندانپزشکی

 • شیمی ارگانیک

 • دوره‌های زبان انگلیسی

 • زیست‌شناسی پزشکی

 • آناتومی دندان

 • بیوفیزیک

 • فیزیولوژی و اهمیت سلامت در دندانپزشکی

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه با شماره تلفن ۰۹۰۳۸۹۸۸۳۳۸ تماس بگیرید تا مشاوران آکادمی دیار دانش شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های ترکیه با یکدیگر متفاوت است. از جمله موارد تاثیرگذار در اخذ پذیرش توسط دانشجو، معدل است؛ بدین معنا که هر چه شخص معدل بالاتری داشته باشد، از شرایط آسان‌تری برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه بهره‌مند خواهد شد. به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها، لازم است متقاضی مدارکی را به دانشگاه ارسال نماید.

بخوانید  تحصیل دندانپزشکی در کشور ترکیه

مدارک موردنیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه

 1. تکمیل فرم درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظر

 2. ارائه اصل دیپلم دبیرستان و ترجمه آن به زبان ترکی یا انگلیسی.

 3. ریز نمرات دبیرستان و ترجمه آن به زبان انگلیسی یا ترکی.

 4. گواهی اثبات مهارت زبان

 5. قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

 6. پرداخت هزینه ثبت نام

زبان تحصیلی در رشته دندانپزشکی ترکیه

به منظور تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه، متقاضیان می‌توانند دو زبان ترکی و یا انگلیسی را انتخاب نمایند. در صورت انتخاب هر یک از رشته‌ها، دانشجویان باید مهارت‌های زبان خود را با داشتن مدرک زبان اثبات نمایند.

در صورت انتخاب زبان انگلیسی، باید مهارت‌های خود را در آزمون‌های TOEFL و IELTS اثبات نمایند و در صورتی که زبان ترکی را انتخاب نمایند، باید در آزمونTÖMER نمره مناسب را کسب کنند و یا در آزمون زبان ترکی که توسط دانشگاه برگزار می‌شود موفق شوند.

لازم به ذکر است که فراگیری و درک زبان ترکی خالی از اهمیت نخواهد بود چرا که در نهایت، دانشجویان برای ارتباط برقرار کردن به فراگیری زبان ترکی نیازمند خواهند بود.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل در این رشته با توجه به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید، زبان تحصیلی که در آن قبول می‌شوید و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد.

بخوانید  کدام رشته ها برای مهاجرت مناسب می باشند ؟

نوع دانشگاه دولتی و یا خصوصی در میزان هزینه بسیار موثر است. میزان شهریه از اساسی‌ترین تفاوت‌های دانشگاه‌ها است.

به عنوان نمونه در دانشگاه‌های دولتی، شهریه سالانه معادل ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار می‌باشد که این میزان در کنار کیفیت بالای آموزشی، برخورداری از امکانات بالا، دریافت مدرک معتبر جهانی و.. بسیار وسوسه انگیز است. در مقابل تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار می‌باشد. علاوه بر این موارد، هزینه‌های محل سکونت و سایر هزینه‌ها نیز اضافه می‌شود.

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه با شماره تلفن ۰۹۰۳۸۹۸۸۳۳۸ تماس بگیرید تا مشاوران آکادمی دیار دانش شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته دندانپزشکی

بورسیه تحصیلی ترکیه، اغلب مقاطع و رشته‌های تحصیلی را پوشش می‌دهد. دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های دولتی، بر اساس سوابق علمی و شرایط دانشجو می‌باشد. در دانشگاه‌های خصوصی در صورتی که به نمرات بالایی دست یابید، امکان برخورداری از تخفیفات عالی تحصیلی فراهم می‌گردد.

آزمون‌های ورودی برای رشته دندانپزشکی ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه بر اساس نمره آزمون‌های مهم اقدام به پذیرش می‌کنند، این آزمون‌ها عبارتند از:

آزمون یوس

آزمون YOS یکی از آزمون‌های پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه می‌باشد که از دو بخش ریاضیات و هوش و بخش درک زبان ترکی تشکیل می‌شود. این آزمون هر ساله برگذار می‌شود و مدت اعتبار آن دوساله است.

بخوانید  متخصص ارتودنسی

راهنمای جامع تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه

آزمونSAT

آزمونSAT یک آزمون استاندارد برای پذیرش در دوره‌های کارشناسی و یا کالج‌های پزشکی و دندانپزشکی می‌باشد. این آزمون شش بار در سال برگذار می‌شود و مدت اعتبار آن پنج ساله است.

این آزمون به زبان انگلیسی برگذار می‌گردد و متقاضیانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند باید نمرات موردنیاز در این آزمون را کسب نمایند.

برترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

 • دانشگاه حاجت تپه (Hacettepe University)

 • دانشگاه کوچ (Koc University)

 • دانشگاه استانبول (Istanbul University)

 • دانشگاه آنکارا (Ankara University)

 • دانشگاه کارابوک (Karabuk University)

سخن پایانی

تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه و هزینه‌های زندگی در ترکیه نیازمند کسب اطلاعات کامل و جامعی می‌باشید.

از طریق ارتباط با آموزشگاه دیار دانش می‌توانید در زمینه اخذ پذیرش و دریافت بورسیه تحصیلی، راهنمایی و کمک دریافت نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه با شماره تلفن ۰۹۰۳۸۹۸۸۳۳۸ تماس بگیرید تا مشاوران آکادمی دیار دانش شما را به طور کامل راهنمایی کنند.

لینک کوتاه : https://dandanland.com/?p=6728

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات در مورد مطلب "راهنمای جامع تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه"
برچسب ها