• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
4

قیمت فروش کلیه انسان در ایران سال ۱۴۰۲ روایتی تکان دهنده

 • کد خبر : 7082
 • ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۸
قیمت فروش کلیه انسان در ایران سال ۱۴۰۲ روایتی تکان دهنده

“قیمت فروش کلیه انسان در ایران”، برخی از فروشندگان کلیه اذعان دارند به دلیل مشکلات مالی حاضرند با ۵۰۰میلیون تومان کلیه خود را به فروش برسانند؛ البته هستند بسیاری از افراد که آنچنان غرق در مشکلات شده‌اند که حاضرند با هر قیمتی که خریدار بتواند پرداخت کند، کلیه خود را بفروشند. به گزارش تجارت‌نیوز، هر […]

“قیمت فروش کلیه انسان در ایران”، برخی از فروشندگان کلیه اذعان دارند به دلیل مشکلات مالی حاضرند با ۵۰۰میلیون تومان کلیه خود را به فروش برسانند؛ البته هستند بسیاری از افراد که آنچنان غرق در مشکلات شده‌اند که حاضرند با هر قیمتی که خریدار بتواند پرداخت کند، کلیه خود را بفروشند.

به گزارش تجارت‌نیوز، هر ساله بیماران کلیوی زیادی در سرتاسر جهان جان خود را از دست می‌دهند؛ پیوند کلیه تنها راه زندگی بخشیدن به برخی از این بیماران است؛ در سایر کشورهای دنیا، اگر بیماری بخواهد با پیوند کلیه به زندگی بازگردد، چاره‌ای ندارد جز اینکه در صف اهدای کلیه منتظر بماند؛ اما در ایران موضوع کمی متفاوت بوده و چند سالی است که خرید و فروش کلیه در کشور رونق فراوانی گرفته و این تجارت دردناک روز به روز پررونق‌تر از قبل می‌شود. قیمت فروش کلیه انسان در ایران بخشی از این تجارت غیرقانونی را تشکیل می‌دهد.

بخوانید  آشنایی با خط نورد گرم مجتمع فولاد گیلان تحت مدیریت رسول دانیال زاده کارآفرین برتر حوزه فولاد

چوب حراج بر اعضای بدن: پدیده خرید و فروش غیرقانونی

چند سال قبل و با راه رفتن در خیابان، آگهی‌هایی تحت عنوان خرید و فروش کلیه را دیده‌اید. هرچند هنوز هم در برخی از خیابان‌ها آگهی‌های کاغذی وجود دارد، اما رفته رفته و با گسترش استفاده از فضای مجازی، این آگهی‌ها هم به‌روز شده و پا به فضای مجازی گذاشته‌اند.

جالب است بدانید ایران تقریباً تنها کشوری است که خرید و فروش اعضای بدن در آن منع قانونی ندارد و در سایر کشورها نمی‌توان با نصب و منتشر کردن یک آگهی به راحتی چوب حراج بر اعضای بدن زد.

اما چرا این پدیده در ایران به چنین رونقی دست یافته است؟ علت اصلی آن می‌تواند در مشکلات مالی بسیاری از افراد باشد. افرادی که در برابر بحران‌های مالی قرار گرفته‌اند، به دنبال راهی برای حل مشکلات مالی خود هستند و این تجارت غیرقانونی به عنوان یک راه حل آسان به نظر می‌رسد. آنها آماده‌اند با قیمتی که خریدار بتواند پرداخت کند، اعضای بدن خود را به فروش برسانند.

این وضعیت نگران‌کننده است، زیرا علاوه بر مسایل انسانی و اخلاقی، نقض قوانین بهداشت و ایمنی وجود دارد. عملیات خرید و فروش اعضای بدن بدون رعایت استانداردهای طبی و بهداشتی، می‌تواند به خطر جان افراد دامن بزند و عواقب جبران‌ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

بخوانید  بهترین دکتر های روماتولوژی تهران

با این حال، نباید فقط به مسئله مالی تمرکز کرد؛ بلکه باید ریشه‌های این مشکل را بررسی کرده و راه‌حل‌های جامع و قانونی برای مقابله با این پدیده متدهای اجتماعی و حقوقی را تدوین کرد. افزایش آگاهی عمومی و آموزش درباره اهمیت اعضای بدن و پیوند اعضا می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از خرید و فروش غیرقانونی اعضای بدن ایفا کند.

از طرفی، باید تلاش کرد تا منابع مالی و درمانی مناسب برایافرادی که به طرز خاصی نیاز به پیوند اعضا دارند، فراهم شود. این اقدامات شامل افزایش تعداد داوطلبان اهدای اعضا، بهبود سیستم های پیوند اعضا، و تسهیل فرآیند پیوند اعضا به صورت قانونی و اخلاقی است.

در نهایت، برای مبارزه با چوب حراج بر اعضای بدن، نیاز به همکاری بین دولت، نهادهای قضایی، نهادهای بهداشتی و جامعه به عنوان یک کل داریم. اتخاذ تدابیر سختگیرانه تر برای شناسایی و مجازات فردانی که در این تجارت غیرقانونی دست دارند، ضروری است. همچنین، تقویت نظارت و کنترل بر فعالیت‌های غیرقانونی در فضای مجازی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تجارتی که در کمتر از نیم قرن رونقی صد ساله گرفت! چوب حراج بر اعضای بدن

از آن زمان، فروش و خرید اعضای بدن در ایران به یک فعالیت غیرقانونی تبدیل شده است. در سال ۱۹۵۴، اولین عمل پیوند کلیه در جهان انجام شد و ایران نیز در سال ۱۳۴۷ به عمل پیوند کلیه پیوست. از آن زمان تاکنون، بیش از ۴۰ هزار عمل پیوند کلیه در ایران انجام شده است.

بخوانید  برنج صدری خوب را از کجا بخریم؟

با این حال، ایران تقریباً تنها کشوری است که خرید و فروش اعضای بدن در آن منع قانونی ندارد. در سایر کشورها، این فعالیت غیرقانونی است و تلاش برای آگهی و فروش اعضای بدن به راحتی قابل تشخیص و پیگیری است.

تجارت خرید و فروش کلیه در ایران، به ویژه در سال‌های اخیر، رشد قابل توجهی داشته است. این تجارت جوان، به گونه‌ای پررونق شده است که حتی برخی مسئولان نیز اعتراف کرده‌اند که دیگر نمی‌توانند با آن رقابت کنند و در مقابل برخی موسسات و فروشندگان اعضای بدن، قدرتی ندارند تا این تجارت را متوقف کنند.

خرید و فروش کلیه در ایران از کجا شروع شد؟

اگر بخواهیم به طور دقیق به این پرسش پاسخ دهیم، باید به اواخر دهه ۶۰ بازگردیم. پیش از انقلاب، ایران در شبکه تبادل اعضا حضور داشت و خرید و فروش کلیه به صورت رسمی وجود داشت. اما پس از انقلاب، این فعالیت در کشور ممنوع شد و اعضای بدن باید در داخل کشور تامین می‌شدند.

در اواخر دهه ۶۰، تقاضا برای کلیه بسیار بیشتر از عرضه آن بود. به همین دلیل، دولت برای تشویق افراد به اهدای کلیه، مبلغی به عنوان حق ایثار به آن‌ها پرداخت می‌کرد. در آن زمان، مبلغ حق ایثار حدود یک میلیون تومان بود. اما به مرور زمان، این رقم نمی‌توانست مشوقی قوی برای ترغیب افراد به اهدای کلیه باشد.

بخوانید  محتوا مارکتینگ، فضای امن و قابل اعتماد برای نویسندگان محتوای متنی

به همین دلیل، اهداکنندگان و دریافت‌کنندگان کلیه به طور غیررسمی و بدون نظارت دولتی، مبلغی را برای خرید و فروش کلیه تعیین می‌کردند. این مبادلات به تدریج شکل‌گیری بازار غیرقانونی خرید و فروش کلیه را در کشور رقم زد.

راه ها و روش های خرید و فروش کلیه در ایران چیست ؟

در ایران، خرید و فروش کلیه از طرق مختلفی انجام می‌شود. البته باید توجه داشت که خرید و فروش کلیه در بسیاری از کشورها به صورت قانونی و تحت نظارت دولت انجام می‌شود، اما در ایران فعالیت‌های مربوط به خرید و فروش کلیه غیرقانونی و غیررسمی است و با ریسک‌های حقوقی و بهداشتی همراه است.

بعضی از راه‌های خرید و فروش کلیه در ایران عبارتند از:

 1. نصب آگهی: افراد می‌توانند در فضای مجازی، مانند سایت‌های آگهی یا شبکه‌های اجتماعی، آگهی‌هایی را برای فروش کلیه خود نصب کنند. این روش ارتباط مستقیم بین خریدار و فروشنده را فراهم می‌کند.
 2. موسسات غیرقانونی: برخی موسسات غیرقانونی در کشور فعالیت می‌کنند و در حوزه خرید و فروش اعضای بدن، از جمله کلیه، فعالیت دارند. اما توجه داشته باشید که این روش‌ها با ریسک بالایی همراه هستند و ممکن است با مشکلات حقوقی و بهداشتی مواجه شوید.
 3. مراجعه به انجمن‌ها و سازمان‌های خیریه: برخی از افراد ممکن است به انجمن‌ها و سازمان‌های خیریه مربوطه مراجعه کنند تا کلیه خود را به صورت اهدایی ارائه دهند. در این صورت، علاوه بر انجام کار خیریه، مبلغی نیز به اهداکننده پرداخت می‌شود. این روش، ریسک کمتری را برای اهداکننده و دریافت‌کننده به همراه دارد. با این حال، همچنان باید به موارد قانونی و بهداشتی توجه کرد.
بخوانید  کمیسیون ماده ۷

لازم به ذکر است که خرید و فروش کلیه در ایران غیرقانونی است و با ریسک‌های جدی همراه می‌باشد. توصیه می‌شود که در هرگونه فعالیت مربوط به خرید و فروش کلیه، از طرق قانونی و اخلاقی پیروی کنید و با مشاوره حقوقی متخصص در این حوزه همراه شوید.

قیمت فروش کلیه انسان در ایران چند است ؟

قیمت فروش کلیه انسان در ایران چند است ؟

تعداد کلیه‌های موجود در ایران و قیمت برای خرید و فروش آن‌ها موضوعی است که برای بسیاری از افراد جالب و مورد توجه است. قیمت یک کلیه معمولاً بین ۱۸ تا ۵۰۰ میلیون تومان متغیر است و بسته به عوامل مختلفی از جمله شرایط فروش، محل و شرایط بهداشتی، مبالغ متفاوتی به فروشنده پرداخت می‌شود.

در حالی که قیمت کلیه به صورت توافقی بین دو طرف خریدار و فروشنده تعیین می‌شود، معمولاً مبلغ پرداختی از ۱۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود و می‌تواند تا ۴۰۰ میلیون تومان یا حتی بیشتر نیز برسد. اما همه چیز به توافق و توجه به شرایط خاص هر فروشنده و خریدار بستگی دارد.

در آگهی‌های فضای مجازی، ممکن است فروشندگان با توجه به مشکلات مالی خود، قیمت‌های مختلفی را برای کلیه خود تعیین کنند. مثلاً یک فروشنده می‌تواند عرضه کننده کلیه خود با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان باشد و در صورتی که خریدار نتواند این مبلغ را پرداخت کند، ممکن است با قیمت کمتری هم موافقت کند. از سوی دیگر، فرد دیگری ممکن است در آگهی خود به قیمت ۵۰۰ میلیون تومان اشاره کند. بنابراین، قیمت کلیه‌ها هنگامی که خریدار و فروشنده به صورت مستقیم با یکدیگر تماس می‌گیرند، به صورت کاملاً توافقی و بر اساس شرایطی که بین آنها توافق شده است، تعیین می‌شود.

بخوانید  سافت استارتر و نقش آن در سیستم‌های صنعتی

در موسسات غیرقانونی، ارقام متفاوتی برای قیمت کلیه‌ها اعلام می‌شود و این مبالغ معمولاً از ۱۵۰ میلیون تومان شروع شده و با توجه به گروه خونی مثلا قیمت کلیه o+  و کلیه b+ و کلیه ab+ متفاوت است  و دیگر عوامل همچون سالم بودن کلیه، بالاتر می‌رود. همچنین، در موسسات قانونی خیریه، قیمت کلیه‌ها نیز بین ۱۸ تا ۳۵ میلیون تومان متغیر است.

رازهای تاریک فروش کلیه ایرانیان در سرزمین‌های دیگر

در میان آگهی‌های خرید و فروش کلیه، چند آگهی به نظر می‌رسد که نه‌تنها عجیب، بلکه بسیار متفاوت هستند. آنچه این آگهی‌ها را از دیگران تمایز می‌دهد، آن است که آگهی‌دهنده اعلام می‌کند آماده است کلیه خود را به خارج از کشور بفروشد. با این حال، باید بدانیم که در خارج از کشور امکان خرید و فروش کلیه وجود ندارد. در نتیجه، پرسش اینجا مطرح است که آگهی‌های چنینی چه دلیلی دارند؟

پاسخ این سؤال به این صورت است: در واقع، امکان خرید و فروش کلیه در خارج از کشور وجود ندارد و هیچ کسی نمی‌تواند کلیه خود را یا هر بخشی از بدنش را به فروش برساند. با این حال، آشنایان بیمار می‌توانند به فرد مبتلا کمک کنند و کلیه خود را به او اهدا کنند. به همین دلیل، برخی افراد به جای اینکه از طریق آشنایان به بیمارستان مراجعه کنند، ادعا می‌کنند که قصد اهدای کلیه دارند. اگر شانس این افراد باشد و بیمارستان به درستی ادعای آنها را بررسی نکند، فروشنده می‌تواند کلیه خود را اهدا کرده و در عوض پول دریافت کند.

بخوانید  سنگ شکنی درون اندامی یا TUL + عوارض عمل جراحی انجام سنگ کلیه

با این حال، همیشه این مسئله به این شکل پایان نمی‌یابد. در صورتی که بیمارستان متوجه نادرستی ادعای افراد شود، دیگر امکان اهدای کلیه وجود ندارد و فروشنده هیچ راه دیگری جز بازگشت به کشور نخواهد داشت. به عبارت دیگر، فروش کلیه در خارج از کشور یک ریسک است و در برخی موارد، فروشندگان و خریداران به گونه‌ای به سر می‌برند که نمی‌توانند جز پذیرش این ریسک راه حلی پیدا کنند.

 

 

لینک کوتاه : https://dandanland.com/?p=7082

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 2
 1. آواتار موسی09369122810

  سلام کلیه ومغزاستخوان فروش گروه خونی B+سن۳۳ با من تماس بگیرید ازگرگان

 2. آواتار علی علیمرادی

  فروش کلیه o+… سن ۳۶… ساکن مشهد..
  شماره تماس
  ۰۹۲۱۰۹۲۴۳۸۲
  لطفا پیام بدین ممنون

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات در مورد مطلب "قیمت فروش کلیه انسان در ایران سال ۱۴۰۲ روایتی تکان دهنده"
برچسب ها