» دندانپزشکی » قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ در تهران
کامپوزیت
دندانپزشکی

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ در تهران

تیر 14, 1403 160689

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ بر اساس نوع کامپوزیت و متریالی که در ساخت آن استفاده می شود، دستمزد پزشک و تعداد واحد های کامپوزیت تعیین می شود.

در واقع کامپوزیت از ماده ای به نام رزین ساخته می شود که در گذشته برای پر کردن دندان از آن استفاده می کردند.

این مواد باید توسط دندان پزشک متخصص زیبایی به صورت مستقیم بر روی دندان قرار داده شود و نیازی به ساخته شدن در لابراتوار ندارد. این در حالی است که برای ساخت لمینت دندان باید به لابراتوار مراجعه شود.

در این روش میزان مهارت و تخصص دندان پزشک تاثیر زیادی بر زیبایی دندان دارد زیرا باید با مهارت و تبحر خود موادی که بر روی دندان قرار می دهد را شکل دهد.

در نهایت با استفاده از نور مخصوص لیزر مواد استفاده شده را سفت کند. فرم شکل کامپوزیت در این روش توسط دستان پزشک تعیین می شود.

بخوانید  کانال دندان چیست؟

کامپوزیت

Figure 1قیمت کامپوزیت دندان

مطالبی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد طبق سر فصل های زیر ارائه می گردد:

 • کامپوزیت دندان برای چه افرادی است ؟
 • قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ جدول و لیست هزینه
 • مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان و تاثیر آن بر طول عمر کامپوزیت دندان
 • ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است ؟

کامپوزیت دندان برای چه افرادی است؟

اغلب افراد گزینه مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان هستند و دسته بسیار کمی به دلیل بیماری هایی که دارند نمی توانند از این روش بهره ببرند.

با توجه به اینکه قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ مناسب تر از قیمت لمینت دندان ۱۴۰۲ است بیشتر افراد تمایل به استفاده از این روش برای زیبایی دندان های خود دارند.

ولی نکته ای که وجود دارد این است که اساسا این روش برای افرادی که دارای دندان های سالم هستند کاربرد بسیار زیادی دارد.

در واقع از این روش برای درمان مشکلات زیبایی دندان ها همانند رفع کج بودن دندان، از بین بردن فاصله بین دندان، تغییر رنگ دندان ، تغییر فرم دندان و … استفاده می شود.

باید به این نکته دقت داشته باشید که با استفاده از این روش نمی توان مشکلات درمانی و عملکردی دندان ها را رفع نمود.

بخوانید  درمان سه سوته دندان درد / 11 روش معجزه آسای خانگی درد دندان

به همین علت است که برای اغاز این درمان زیبایی ابتدا باید متخصص دندانپزشکی معاینه دندان های شما را انجام دهد و اگر نیازی به ترمیم و درمان هست رسیدگی کند.

سپس اقدام به استفاده از کامپوزیت دندان نمائید و اگر مشکلات زیبایی که فرم و شکل دندان دارد  برای شما ایجاد مشکل کرده بود ابتدا باید به دندان پزشک برای درمان مراجعه کنید اما اگر این ایرادات دندانی کوچک بود می توانید با استفاده از کامپوزیت دندان مشکل خود را رفع کنید.

به صورت کلی کامپوزیت دندان برای برخی از افراد روش مناسبی نیست و باید از لمینت استفاده کنند و برای برخی دیگر نه لمینت نه کامپوزیت هر دو روش های مناسبی نیستند و باید درمان های پیش تکمیلی استفاده کنند سپس اقدام به استفاده از لمینت یا کامپوزیت نمایند.

همانطور که گفتیم همه افراد نمی توانند گزینه مناسبی برای انجام کامپوزیت دندان باشند. ادامه افرادی که کاندیدای مناسبی برای کامپوزیت نیستند را برایتان شرح می دهیم. این افراد عبارتند از:

 • اگر عادت به دندان قروچه، ساییدن دندان و فشردن دندان هنگام عصبانیت دارید بهتر است از انجام کامپوزیت دندان منصرف شوید زیرا با این شرایط کامپوزیت در مدت زمان بسیار کوتاهی دچار شکستگی یا لب پریدگی می شود.
 • افرادی که دارای بهم ریختگی و عدم ترتیب دندانی شدید هستند بهتر است از کامپوزیت استفاده نکنند.
بخوانید  9 راهکارهای طلایی ترمیم مینای دندان که نمی دانستید

زیرا باعث پوسیدگی دندانی آن ها می شود بهتر است ابتدا ارتودنسی کرده سپس کامپوزیت دندان کنند. زیرا باید بتوان بین دندان ها را به خوبی تمیز نمود و از پوسیدگی جلوگیری کرد که با دندان بهم ریخته امکان پذیر نیست.

 • اگر دارای بیماری های لثه ای فعال هستید ابتدا درمان کرده سپس اقدام به درمان زیبایی نمائید. زیرا ممکن است برای درمان نیاز به برداشتن روکش دندان داشته باشید که امروزه با توجه به قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ این کار مقرون به صرفه نبوده و بهتر است ابتدا درمان انجام شود.
 • افرادی هم هستند که به بهداشت دهان و دندان های خود اهمیتی نمی دهند و کمتر به فکر آن هستند این قبیل از افراد عمر مفید کامپوزیت دندان را پر نمی کنند و زودتر از موعد نیاز به تعویض کامپوزیت پیدا می کنند.

حتی ممکن است دچار پوسیدگی یا بیماری های دیگر دندانی نیز بشوند.

 • و در نهایت افرای که دارای دندان های برجسته هستند بهتر است از این روش استفاده نکنند زیرا در این روش دندان تراشیده نمی شود و در صورت انجام این روش ممکن است دندان هایشان بسیار کلفت و برجسته شود.
بخوانید  رادیوگرافی پرتابل وودپیکر مخصوص دندانپزشکان حرفه‌ای

در این صورت زیبایی دندان هایشان از بین می رود. راه حل این افراد استفاده از لمینت دندان است که به اندازه روکش دندان مینای دندان به صورت کامل تراشیده می شود.

کامپوزیت دندان

Figure 2عکس کامپوزیت ونیر  ips

قیمت کامپوزیت دندان و کامپوزیت ونیر ips

قیمت کامپوزیت دندان از قیمت لمینت دندان کمتر است و به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارد و افرادی که میخواهند هزینه کمتری انجام دهند کامپوزیت دندان را نسبت به لمینت دندان بیشتر انتخاب میکنند.

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ در تهران از قیمت ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان برای قیمت هر واحد کامپوزیت دندان است و بهترین قیمت کامپوزیت دندان جلو قیمت ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ میلیون تا ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است.

قیمت کامپوزیت ونیر ips نیز در سال ۱۴۰۲ از قیمت ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر Ips است.

همچنین برای کامپوزیت کل دهان ، قیمت کامپوزیت کل دندان ها حدودا ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ الی ۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان است که کمتر و بصرفه تر از لمینت دندان می باشد.

جدول قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲

قیمت کامپوزیت دندان باتوجه به جنس کامپوزیت ، مارک و تعداد کامپوزیت دندان متفاوت است همچنین دستمزد پزشک و محل مطب دندانپزشکی می تواند در قیمت هر واحد کامپوزیت دندان تاثیر بگذارد.

بخوانید  پر مصرف‌ترین تجهیزات دندانپزشکی کدام اند؟
نوع کامپوزیت دندان قیمت کامپوزیت دندان (هرواحد کامپوزیت)
کامپوزیت شوفو ژاپنی ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کامپوزیت سولافیل انگلیسی ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
کامپوزیت ونیر زنیت آلمانی ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کامپوزیت توکویاما ژاپنی ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان
کامپوزیت کاریزما آلمانی ۳٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کامپوزیت ips شیشه ای سوئیسی آلمانی ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کامپوزیت دنتسپلای سیرونا آلمانی ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
کامپوزیت کازمادنت آمریکایی ۴٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان

برای مشاهده قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۲ در تهران و انواع کامپوزیت باقیمت به این صفحه مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان و تاثیر آن بر طول عمر کامپوزیت دندان

ماندگاری و طول عمر کامپوزیت نیز مانند دیگر روش های دندان پزشکی زیبایی نیاز به مراقبت و رعایت بهداشت فرد دارد.

اگر می خواهید از سلامت کامپوزیت های خود اطمینان حاصل کنید و بیشتر از زیبایی دندان با کامپوزیت بهره ببرید باید از خوردن غذاهایی که سفت هستند و حالت ته دیگ هستند خود داری نمائید زیرا ممکن است باعث لب پردیگی یا شکستن کامپوزیت دندان شوند.

برخلاف ظرافت و نازک بودن روکش، لمینت دندان نسبت به کامپوزیت دارای مقاومت بالاتری نسبت به ضربه ها و شکستگی ها است. نوع کامپوزیتی که انتخاب می کنید نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر طول عمر آن داشته باشد.

بخوانید  "نکات مهم برای نگهداری اصولی دندان کودکان نمیدانستید!

اما معمولا کامپوزیت دندان بین ۷ الی ۱۰ سال عمر مفید دارد.  اما روشی دائمی نبوده و باید بعد از مدت زمان مفید تعویض شود.

می توانید آن را با  یک روکش جدید تعویض کنید و حتی می توانید دیگر از کامپوزیت استفاده نکنید زیرا کامپوزیت روشی غیر تهاجمی و بازگشت پذیر است.

اما لمینت دندان به دلیل تراشی که بر روی دندان ایجاد می کند روشی غیر قابل بازگشت است.

پس از عمر مفید کامپوزیت دندان باید به پزشک خود مراجعه کنید تا مواد باقی مانده  را از روی دندان شما بردارد تا شاهر نامناسبی که ایجاد شده است از بین برود.

پس از آن مجدد می توانید پاکسازی دهان و دندان را انجام داده و اقدام به کامپوزیت دندان نمائید.  البته چون در این روش دندان شما تراشیده نمی شود می توانید پس از آن هم کامپوزیت نکنید.

اما اگر لمینت استفاده کرده باشید تا پایان عمر باید از لمینت استفاده کنید زیرا ظاهر دندان های شما زیبایی خود را از دست داده است.

در صورتی که از کامپوزیت دندان خود به خوبی محافظت کنید می توانید طول عمر آن را طولانی تر کرده و مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید.

بخوانید  تحصیل دندانپزشکی در روسیه

دندان

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت های لازم که می تواند بر افزایش طول عمر کامپوزیت دندان تاثیر گذار باشد عبارتند از:

 • ممکن است بعد از اتمام کار کامپوزیت دندان های شما کمی نسبت به سرما و گرما حساس شده باشد که بهتر است ۲۴ ساعت پس از نصب کامپوزیت دندان از خوردن و آشامیدن مواد غذایی خیلی داغ و خیلی سرد خودداری نمائید. این حساسیت به مرور زمان کمتر شده و در نهایت از بین می رود.
 • یک هفته بعد از نصب کامپوزیت دندان بهتر است از خوردن هر گونه مواد غذایی که حاوی رنگدانه های بسیار است پرهیز کنید. و همچنین جویدن و گاز زدن مواد غذایی سفت را نیز ترک کنید. زیرا در روزهای اغازین می تواند آثاری مانند تغییر رنگ و لب پریدگی برای بیمار به جا بگذارد. همانطور که می دانید کامپوزیت دندان قابلیت رنگ پذیری دارد و به مرور تغییر رنگ پیدا می کند در صورتی که این موارد را رعایت نکنید زودتر از موعد ممکن است دچار تغییر رنگ شود.
 • رعایت بهداشت فردی و بهداشت دهان و دندان می تواند تاثیر بسزایی در ماندگاری و دوام ایمپلنت دندان داشته باشد. استفاده از روزانه حداقل دو مرتبه مسواک زدن در طول روز و دو مرتبه نخ دندان زدن در طول روز می تواند از بروز پوسیدگی دندانی و تغییر رنگ دندان جلوگیری کرده و یا آن را به تعویق بیاندازد.
 • نوشیدنی هایی که دارای رنگدانه های قوی هستند مانند شراب، چای، قهوه و آب هویج می توانند قاتل رنگ دندان کامپوزیت شده باشند. با توجه به قابلیت رنگ پذیری مواد کامپوزیت دندان متاسفانه مصرف نوشیدنی های رنگی تاثیر منفی بر رنگ آن دارد. بهتر است بلافاصله پس از نوشیدن این قبیل نوشیدنی ها از مسواک استفاده نمائید را رنگدانه ها را از روی کامپوزیت خود حذف کنید.
 • استعمال دخانیات نیز می تواند هر چه سریعتر میزان سلامتی و رنگ کامپوزیت شما را دچار خطر کند. استعمال دخانیات در تمام روندهای دندان پزشکی می تواند تاثیر منفی بر نتیجه آن داشته باشد. با توجه به قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۰ بهتر است از دندان کامپوزیت شده خود به خوبی مراقبت کنید تا نیاز به ترمیم یا تعویض آن نداشته باشید.
 • متاسفانه به مرور زمان و بعد از گذشت چند وقت بین دندان افرادی که کامپوزیت کرده اند زرد می شود.
بخوانید  بهترین برند واتر جت دندان چیست ؟

این زرد شدن به دلیل پالش نا مناسب بین دندان ها است. در صورتی که بین دندان ها مانند روی دندان به خوبی پالیش شده و صاف شود قطعا در آینده دچار زرد شدگی یا مشکل نخواهد شد.

یکی از بهترین ابزاری که می تواند برای این مشکل راه حلی باشد استفاده از نوار پرداخت حین نصب کامپوزیت دندان است.

 

 

منبع : دندانپزشکی آیریک

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×