» سلامت و پزشکی » لاغری و کاهش سایز شکم با کرایولیپولیز فریز چربی
لاغری و کاهش سایز شکم
سلامت و پزشکی

لاغری و کاهش سایز شکم با کرایولیپولیز فریز چربی

شهریور 6, 1402 120586

کرایولیپولیز انجماد چربی

Cryolipolysis یک درمان غیرجراحی کانتور بدن انقلابی و تایید شده توسط FDA است که چربی را منجمد می کند و باعث می شود بدن سلول های مرده را از بین ببرد و سپس به طور طبیعی از بدن شما حذف می شود. این روش از فرآیند خنک‌کننده‌ای به نام کرایولیپولیز استفاده می‌کند که در آن سلول‌های چربی بدون آسیب رساندن به پوست و بافت‌های سالم اطراف نواحی درمان مورد هدف قرار می‌گیرند.

کرایولیپولیز – همچنین به عنوان “انجماد چربی” شناخته می شود. یک روش جدید که شامل خنک کردن غیر تهاجمی چربی بدن برای شکستن سلول های چربی است که منجر به کاهش چربی بدن بدون آسیب به بافت های دیگر می شود.

برای گرفتن نتایج بهتر می‌توان کرایولیپولیز را با تکنولوژی لیزر و امواج رادیویی تلفیق کرد تا دیگر خبری از آن حالت شلی و افتادگی پوست نباشد.

دستگاه لاغری کرایولیپولیز چگونه کار می کند؟

کرایولیپولیز: روشی تاییدشده توسط FDA برای کاهش چربی موضعی. این روش غیر تهاجمی و بدون نیاز به بی حسی یا جراحی، با استفاده از تغییر دما، سلول‌های چربی را حذف می‌کند. با ترکیب کرایولیپولیز با لیزر و امواج رادیویی، افتادگی پوست نیز بهبود می‌یابد. در این روش، سلول‌های چربی تحت سرمایش آپوپتوز قرار می‌گیرند و در نتیجه به طور طبیعی از بدن دفع می‌شوند. این فرآیند برای بافت‌های اطراف بی‌خطر است و سلول‌های چربی تجزیه می‌شوند. در نهایت، لیپیدها توسط سیستم لنفاوی از بدن دفع می‌شوند. تجزیه‌شدن سلول‌های چربی در این فرآیند تحت کنترل است و برای سیستم لنفاوی بی‌خطر است. در کرایولیپولیز از درجه حرارت پایین استفاده می‌شود تا سلول‌های چربی منجمد شده و به طور طبیعی از بدن دفع شوند.

بخوانید  علت و دلایل بزرگ شدن پروستات در جوانی چیست ؟

کرایولیپولیز

سلول های چربی چگونه از بین  می روند؟

حالا که دانستید کرایولیپولیز چیست باید بگوییم که این تکنیک مبتنی بر این یافته است که سلول های چربی نسبت به سایر سلول ها، مانند سلول های پوست، بیشتر در معرض آسیب ناشی از دمای سرد هستند. دمای سرد به سلول های چربی آسیب می رساند. این آسیب یک پاسخ التهابی توسط بدن ایجاد می کند که منجر به مرگ سلول های چربی می شود. ماکروفاژ ها، نوعی از گلبول های سفید خون و بخشی از سیستم دفاعی بدن هستند که برای از بین بردن سلول های چربی مرده و باقی مانده های آن از بدن «به محل آسیب فراخوانده می شوند».

 • مقدار چربی موضعی از دست رفته با کرایولیپولیز

مطالعات نشان داده اند که میانگین کاهش چربی بین ۱۵ تا ۲۸ درصد در حدود ۴ ماه پس از درمان اولیه اتفاق می افتد. با این حال، ممکن است از ۳ هفته پس از درمان متوجه تغییرات شوید. تغییرات و بهبود های چشمگیر پس از حدود ۲ ماه مشاهده می شود.

پیشنهاد میشود برای دانستن قواعد کاهش وزن  با دستگاه و رژیم به مقاله نوشته شده ما با عنوان کاهش وزن سریع مراجعه نمایید.

بخوانید  5 تا از عوارض کولونوسکوپی و بهترین راه پیگیری و مراقبت

مزایای کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • نیازی به برش جراحی نیست.
 • این یک روش کم خطر است.
 • خطر عفونت وجود ندارد.
 • این روش را می توان به صورت سرپایی انجام داد.
 • بیماران قبل از انجام عمل نیازی به آرام بخش یا بیهوشی ندارند.
 • ممکن است بیش از یک ناحیه از بدن در یک جلسه درمان شود.
 • بیشتر افراد بلافاصله پس از درمان می توانند فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرند.
 • این روش را می توان برای افراد در هر سنی انجام داد.
 • هیچ آسیبی به رشته های عصبی، رگ های خونی، ماهیچه ها یا آسیب دائمی به پوست در ناحیه درمان وارد نمی شود.
 • سلول های چربی که آسیب دیده یا از بین رفته اند برای همیشه از بدن خارج می شوند.
 • بیماران ممکن است به دلیل بهبود ظاهر خود، افزایش اعتماد به نفس را تجربه کنند.

کرایولیپولیز

چه نواحی از بدن برای کرایولیپولیز مناسب است؟

سازمان غذا و دارو کرایولیپولیز را برای درمان رسوبات چربی در زیر چانه، بازو ها، قسمت داخلی و خارجی ران، شکم، لگن/ پهلو (“دستگیره های عشق”)، قسمت بالا و پشت کمر و زیر شانه ها، باسن تأیید کرده است.

بخوانید  درمان فوری سردرد و سرگیجه ناشی از گاز زغال و قلیان

کرایولیپولیز یک دستگاه است که از طرف FDA برای از بین بردن چربی در افرادی که دارای شاخص توده بدنی ۳۰ یا کمتر هستند استفاده می شود. با استفاده از روش کرایولیپولیز می‌توان به نحوی، چربی‌های موضعی در نواحی زیر را درمان نمود:

 •  شکم
 •  پهلو
 • اطراف بند سوتین و زیر سوتین
 •  زیر باسن
 • باسن
 • داخل ران
 • سرمعده
 • بازو
 • کمر (پشت کمر)
 • خارج ران
 • بخش داخلی ران
 • بازوها و مچ پا

کرایولیپولیز برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که چربی موضعی دارند بهترین گزینه برای از بین بردن چربی با روش کرایولیپولیز هستند. دقت داشته باشید که این شیوه براي لاغري تمام بدن و کاهش وزن نیست بلکه یک روش براي کاهش اندازه شکم است. بنابراين افرادی که از چاقی شکم خویش رنج میبرند، میتوانند این روش را امتحان کنند و شکم خود را با دیگر قسمت های بدن سازگار نمایند و اندامی خوش فرم داشته باشند.

معمولاً چند جلسه درمان کرایولیپولیز مورد نیاز است؟

شما ممکن است در بدنتان فقط یک ناحیه مشکل دار داشته باشید که احتمال دارد تنها به یک جلسه درمان نیاز داشته باشد. اگر بیشتر از یک ناحیه مشکل دار و دارای چاقی موضعی داشته باشید، احتمال دارد نیاز به اعداد جلسات درمان بیشتری نیاز داشته باشید یا ممکن است برای رسیدن به هدف مورد نظر خود به بیش از یک روش درمان مشخص در یک ناحیه خاص نیازمند باشید. بنابراین با پزشک خود برای طراحی یک برنامه و تعداد جلسات درمانی که به بهترین نحو ممکن اهداف مورد نظرتان را برآورده می کند، مشورت کنید.

بخوانید  چند مدت بعد از عمل بینی میتوان فین کرد؟

نتیجه گیری

تحقیقات نشان داده که در بین  انواع روشهای غیر تهاجمی (یعنی بجز ساکشن و ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک)، کاهش چربی موضعی در روش کرایو لیپولیز موثرتر از سایر روش ها است .کرایولیپولیز یک روش نوین و غیر تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی است. کرایولیپولیز، یک روش برای حذف چربی موضعی است. ترکیب این روش با رژیم غذایی مناسب و ورزش منجر به اندامی زیبا می‌شود. این روش تاییدشده توسط FDA، بر اساس اصول کرایولیپولیز که با تغییر دما، سلول‌های چربی منجمد و به طور طبیعی دفع می‌شوند، عمل می‌کند. همراهی ورزش با کرایولیپولیز نتایج بهتری نسبت به لاغری دست می‌دهد. این روش بدون خطر و غیرتهاجمی است و نتیجه نهایی طبیعی و اندام تناسب اندامی را به همراه دارد، به شرطی که توسط پزشک ماهر انجام شود

همانطور که گفته شد شاید یکی از سوال افرادی که می خواهند لاغری  با دستگاه کرایولیپولیز را انجام دهند این است. که بهترین مرکز برای کرایولیپولیز در تهران کدام کلینیک است؟ مرکز زیبایی سپید با مجهزترین کلینیک ها و دستگاه ها و مجربت ترین افراد این اطمینان را به شما می دهد که بهترین نتیجه لاغری موضعی با کرایولیپولیز در تهران را برای مراجعین انجام دهد.

بخوانید  خرید تشک ارزان و تهدید جدی سلامت پوست و مو به نقل از تشک آنلاین

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق ۰۹۱۲۴۹۵۷۴۵۰ – ۰۹۱۰۵۸۱۶۴۸۱

انجام خدمات لیزر موهای زائد در مرکز زیبایی سپید . شما را به آدرس ما در جردن، کوچه صانعی پلاک ۱، ساختمان پزشکان نور دعوت می‌کنیم. تجربه‌ای نوین از حذف موهای زائد با ما را تجربه کنید و از زیبایی بی‌نظیر خود لذت ببرید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×