» ایمپلنت » لیست و اطلاعات دندانپزشک و ایمپلنت در اراک
دندان
ایمپلنت

لیست و اطلاعات دندانپزشک و ایمپلنت در اراک

آبان 13, 1402 70490

مراجعه به بهترین دندان‌پزشک اراک برای داشتن دندان‌هایی سالم و لبخندی زیبا الزامیست. وجود دندان‌هایی ردیف، سالم و منظم در زیبایی چهره و به‌خصوص دهان تأثیر زیادی دارد و به فرد اعتمادبه‌نفس خاصی می‌بخشد. دانستن انواع خدمات درمانی و زیبایی ارائه شده در کلینیک‌های دندان‌پزشکی به شما کمک می‌کند تا تخصص موردنظر خود را راحت‌تر پیدا کنید؛ به‌همین‌خاطر در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم. تا انتها همراه ما باشید.

خدمات دندانپزشکی درمانی شامل چه مواردی می‌شود؟

دندان‌درد، پوسیدگی، جرم گرفتن دندان‌ها، عفونت لثه، دندان و ریشه، آسیب‌های جدی دهان و فک، ازجمله رایج‌ترین بیماری‌های دهان و دندان هستند که مراجعه به دندانپزشک اراک را ضروری می‌کنند. در ادامه با رایج‌ترین خدمات درمانی دندانپزشکی آشنا می‌شویم:

جرم‌گیری

همان‌طور که می‌دانید، پلاک و جرم از عوامل اصلی بیماری‌های دندان و لثه هستند که ظاهری نازیبا ایجاد می‌کنند. جرم‌گیری دندان یکی از رایج‌ترین خدمات دندانپزشکی است که مواد زائد، لک و پوسیدگی‌های بسیار سطحی را از دندان‌ها حذف می‌کند.

پرکردن دندان

پوسیدگی‌ و سوراخ‌شدن یکی از بدترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای دندان‌ها بیفتد و معمولاً با درد و ناراحتی زیادی هم همراه است. در این تکنیک درمانی، دندان موردنظر با استفاده از مواد مخصوصی پر می‌شود تا از گسترش بیماری جلوگیری شود.

بخوانید  مراحل ایمپلنت دندان

عصب‌کشی دندان‌ها

چنانچه پوسیدگی دندان شدید شود و بیمار برای رفع آن اقدامی نکند، دیگر پرکردن دندان چاره‌ساز نیست و از تکنیک درمانی عصب‌کشی استفاده خواهد شد. در این درمان پالپ یا همان عصب آسیب‌دیده از دندان جدا می‌شود و جای آن با مواد مخصوصی پر می‌شود؛ ازآنجایی که انجام صحیح این درمان از اهمیت زیادی برخوردار است، مراجعه به ماهرترین دندان‌پزشک اراک ضروریست.

کشیدن دندان

متأسفانه زمانی که پوسیدگی بسیار شدید باشد و عفونت به ریشه و لثه‌ها سرایت کرده باشد؛ دیگر هیچ‌یک از روش‌های درمانی چاره‌ساز نیست. تنها راه درمان در این مواقع برای خلاصی از شر دردهای زیاد و غیرقابل تحمل، کشیدن دندان است.

باندینگ یا پیوند دندان

یکی‌دیگر از خدمات درمانی دندانپزشکی باندینگ نام دارد که برای ترمیم دندان‌های آسیب‌دیده به‌کار می‌رود. در این روش درمانی دندان‌های بریده شده، شکاف‌خورده، تغییر رنگ یافته یا دارای شکل عجیب و متفاوت با استفاده از یک پرکننده رزینی ترمیم می‌شوند.

ایمپلنت‌های دندانی

یکی‌دیگر از درمان‌هایی که مراجعه به باتجربه‌ترین دندانپزشک اراک را الزامی می‌کند، نصب ایمپلنت‌های دندانی است. ایمپلنت یک دستگاه پیچی شکل بوده که از تیتانیوم ساخته شده است. با جراحی در فک ثابت می‌شود و یک تاج مصنوعی روی آن قرار می‌گیرد؛ به‌این‌ترتیب جای خالی دندان به بهترین و مناسب‌ترین شکل پر می‌شود.

بخوانید  ایمپلنت دندان چیست ؟

ارتودنسی

درمان ارتودنسی اغلب برای اصلاح ناهنجاری‌های فک و دندان توصیه می‌شود که طبیعتاً نتیجه زیبایی نیز دارد. دراین روش درمانی تمام مشکلات عقب یا جلوزدگی فک و دندان ترمیم می‌شود و دندان‌ها در بهترین موقعیت تثبیت می‌شوند.

لیست و اطلاعات دندانپزشک و ایمپلنت در اراک

خدمات دندانپزشکی زیبایی

از دیگر خدماتی که در کلینیک‌های دندانپزشکی ارائه می‌شود، می‌توان به انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی اشاره کرد. منظم‌کردن دندان‌ها، اصلاح خط لبخند، بهبود خطوط لثه، بلیچینگ و کاشت نگین دندان ازجمله مهم‌ترین درمان‌های زیبایی هستند که برای دریافت این خدمات می‌توانید به باتجربه‌ترین دندانپزشک اراک مراجعه کنید. در ادامه به برخی از رایج‌ترین درمان‌های زیبایی اشاره می‌کنیم:

میناکاری دندان‌ها

یکی از خدمات زیبایی دندانپزشکی که تاحدودی جنبه زیبایی نیز دارد، میناکاری یا شکل‌دهی برای زیبایی دندان است که طی آن ایرادات مینای دندان با استفاده از روش‌هایی ترمیم می‌شود. جالب است که بدانید معمولاً این تکنیک را با سایر روش‌های زیبایی، درمانی مانند باندینگ یا ونیر انجام می‌دهند.

سفیدکردن دندان‌ها یا وایتینگ

همان‌طور که از نام این روش درمانی مشخص است، برای رفع زردی، سیاهی و لکه‌‌شدن دندان‌ها به‌کار می‌رود. بلیچینگ دندان رایج‌ترین و پرطرفدارترین تکنیک زیبایی دندان‌پزشکی است که دندان‌هایی بسیار زیبا و سفید به شما هدیه می‌دهد.

بخوانید  ایمپلنت دندان چیست ؟

لمینت دندان یا وینر

یکی‌دیگر از روش‌های ترمیم و زیبایی دندان‌ها، لمینت یا وینر است که ظاهری زیبا، یکدست و سفید به دندان‌ها می‌دهد و موجب بهبود خط لبخند نیز می‌شود. باتوجه به اهمیت اجرای صحیح و ظریف درمان، مراجعه به ماهرترین دندانپزشک اراک الزامیست.

کرادینگ دندان

اگر تاکنون راجع‌به کرادینگ دندان‌ها چیزی نشنیده‌اید، جالب است که بدانید این روش درمانی تاحدی شبیه به ارتودنسی است؛ بااین‌تفاوت‌ که شیوه انجام آن متفاوت است. در این تکنیک زیبایی با استفاده از ترکیبات و متریال ترمیمی عیوب ظاهری دندان‌ها برطرف می‌شود؛ درنتیجه در انتهای کار، دندان‌هایی منظم و مرتب خواهید داشت.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت یکی از پرتقاضاترین خدمات دندانپزشکی زیبایی است که در طی آن روکشی مقرون‌به‌صرفه، با دوام و کارآمد برای ترمیم مشکلات جزئی دندان و اصلاح طرح لبخند روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.

اصلاح طرح لبخند

در این روش درمانی دندانپزشک باتوجه‌به نمای کلی چهره، مدل و زاویه فک و گونه‌ها، یک طرح لبخند بسیار زیبا طراحی می‌کند که زیبایی لبخند شما را دوچندان خواهد کرد.

لیست و اطلاعات دندانپزشک و ایمپلنت در اراک

لیست بهترین و باتجربه‌ترین دندانپزشک‌های اراک

همان‌طور که در قسمت‌های قبلی اشاره شد، طیف درمان‌های ترمیمی و زیبایی بسیار زیاد است که اجرای صحیح و بی‌عیب‌ونقص هرکدام از آن‌ها مهارت و تجربه زیادی را می‌طلبد. مراجعه به بهترین دندانپزشک اراک، خیال شما را از بابت کیفیت کار آسوده خواهد کرد. به همین خاطر در ادامه نام تعدادی از بهترین و باتجربه‌ترین دندان‌پزشکان اراک آورده شده است:

 • مسلم کریمی مقدم دکترای دندانپزشکی
 • مبینا کمانی پزشک متخصص جراحی لثه و ایمپلنت
 • فرناز قربانی متخصص دندانپزشکی کودکان
 • مصطفی قندی متخصص درمان‌های ریشع
 • سمیه بابایی درمان بیماری‌های دهان، فک و صورت
 • آرش محرابی متخصص ارتودنسی
 • فاطمه تشکر دندانپزشک متخصص جراحی لثه و ایمپلنت
 • رضا صالحی دکترای دندانپزشکی
 • نگار محمدی دکترای دندانپزشکی
 • شیدا فری دکترای دندانپزشکی
 • پریسا سنایی راد متخصص درمان‌های ریشه
 • دکتر علی پولادی پزشک متخصص درمان‌های ریشه
 • الناز فروغی متخصص دندانپزشک کودکان
 • زهرا ابراهیم‌زاده پزشک متخصص جراحی لثه و ایمپلنت
 • احسان مومنی پزشک متخصص بیماری‌های دهان و دندان
 • علی میرزایی پور دکترای دندانپزشکی
 • مریم پژوتن متخصص رادیولوژی دهان، فک و صورت
 • پگاه رادان متخصص پروتزهای دندانی
 • مهسا فروزنده دکترای دندانپزشکی ترمیمی
بخوانید  هزینه ایمپلنت دندان

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×