» دندانپزشکی » مزایای ایمپلنت دیجیتال
داندان
دندانپزشکی

مزایای ایمپلنت دیجیتال

فروردین 19, 1403 200622

آنچه در این مطلب میخوانید

مروزه برخی از متخصصین کاشت دندان جدیدترین فناوری در این زمینه یعنی ایمپلنت دیجیتال را به بیماران خود ارائه می دهند. ایمپلنت دیجیتال مزایای بیشتری نسبت به ایمپلنت معمولی دارد و روند کار با برنامه ریزی دقیق تری پیش خواهد رفت.

این نوع کاشت دندان با استفاده از اطلاعات تصویربرداری دیجیتال که از طریق اسکن توموگرافی کامپیوتری یا همان CT به دست می‌آید، انجام می شود. این نوع از اسکن به متخصص ایمپلنت این امکان را می دهد تا ساختار دهان و دندان شما را به طور کامل بررسی کرده و تمام جزئیات پروسه ایمپلنت به طور دقیق برنامه ریزی نماید.

ایمپلنت دندان یک راه حل دائمی برای مشکلات زیبایی و بهداشت دهان و دندان مرتبط با از دست دادن دندان است. آن همچنین به صحبت کردن و عمل جویدن نیز کمک نموده و در عین حال از فرو رفتن دندان های مجاور در شکاف دندان از دست رفته جلوگیری می کند. در ادامه مطلب با مزایای ایمپلنت دیجیتال که قطعا نسبت به ایمپلنت معمولی راحت تر و با حداقل تهاجم است آشنا خواهیم شد.

بخوانید  قیمت دندانپزشکی و ارتودنسی و کشیدن دندان 1402

مزایای ایمپلنت دیجیتال

مزایای ایمپلنت دیجیتال

اگرچه ایمپلنت ‌های دندان سنتی نتایج بسیار خوبی دارند، اما روش ‌های کاشت دندان دیجیتال باعث می‌ شوند که بیماران پس از عمل درد کمتری داشته باشند. در واقع، ایمپلنت دندان به صورت دیجیتال شامل یک شبیه سازی سه بُعدی است که موقعیت عصب و وضعیت استخوان شما را بررسی نموده و امکان ایجاد برشی کوچکتر را فراهم می کند.

همین برش کمتر به طور قابل توجهی درد بیمار را در طول بهبودی کاهش می دهد. علاوه بر این، ایمپلنت دندان دیجیتال به طور کلی در مقایسه با ایمپلنت های دندانی معمولی درمان سریع تری است. این به دلیل سطح دقت به دست آمده توسط شبیه سازی و برنامه ریزی سه بعدی است که زودتر از زمان انجام می گیرد.

در ادامه بیشتر با مزایای ایمپلنت دیجیتال آشنا خواهیم شد:

– دقت یکی از مهمترین مزایای ایمپلنت دیجیتال

هنگام قرار دادن ایمپلنت های دندان، دقت یک عنصر مهم است. در حقیقت، نرم افزار کامپیوتری مورد استفاده به دندانپزشک شما این امکان را می دهد تا ایمپلنت های شما را به صورت دیجیتالی قرار دهد. سپس متخصصین می توانند تنظیمات لازم را انجام دهند تا ایمپلنت در موقعیت ایده آل برای آناتومی خاص شما قرار گیرد.

بخوانید  بهترین مارک چسب دندان مصنوعی چیست ؟

نه تنها این، بلکه جراحی ایمپلنت با هدایت کامپیوتری در مقایسه با ایمپلنت ‌های معمولی، باعث کاشت دندان دقیق ‌تر می ‌شود.

– امکان ارائه نتایج به صورت پیش نمایش

ارائه نتایج به صورت پیش نمایش یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دیجیتال می باشد. نرم افزار کامپیوتری علاوه بر اینکه به دندانپزشک ایمپلنت شما اجازه می دهد تا به طور کامل روش ایمپلنت شما را برنامه ریزی کند، به شما امکان پیش نمایش نتایج را نیز می دهد.

همچنین به دندانپزشک شما این امکان را می دهد که گزینه های درمانی مختلف با نتایج پیش بینی شده متفاوت را به شما نشان داده تا شما در توسعه برنامه درمانی خود مشارکت داشته باشید و بتوانید تصمیمات آگاهانه بگیرید.

مزایای ایمپلنت دیجیتال

– حداقل تهاجم

اگرچه ایمپلنت دیجیتال هنوز هم یک روش جراحی در نظر گرفته می شود، اما نسبت به روش سنتی جراحی ایمپلنت دندان از تهاجم کمتری برخوردار است. دلیل آن هم این است که آن منجر به دقت بالاتر، آرامش بیشتر و کاهش نیاز به پیوند استخوان خواهد شد. علاوه بر این، از آنجایی که از روش جراحی بدون فلپ استفاده می شود، نیاز به بخیه های لثه برطرف می شود.

بخوانید  تفاوت فسفرپلیت با سنسور RVG و معرفی جدیدترین مدل های بازار

– بهبودی سریعتر یکی از مزایای قابل توجه ایمپلنت دیجیتال

یکی دیگر از مزایای ایمپلنت دیجیتال این است که دقت بالای جراحی منجر به بهبودی سریعتر و ناراحتی کمتر می شود. به عبارتی، میزان آسیب وارد شده به سازه های اطراف با استفاده از یک تکنیک بدون فلپ با حداقل تهاجم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

علاوه بر این، برنامه ریزی دقیق درمان باعث کاهش زمان جراحی می شود. در نهایت، این روش بدون فلپ برای ایمپلنت های دندان نیازی به بخیه ندارد، که می تواند میزان پروستاگلاندین (یکی از مهم‌ ترین واسطه ‌های شیمیایی در داخل بدن) و هیستامین تولید شده توسط بدن را به حداقل برساند.

هر دوی این مواد با تورم و درد بعد از عمل مرتبط هستند، بنابراین کاهش تولید آنها به کاهش درد بعد از جراحی نیز کمک می کند. به تمامی مزایای گفته شده کاهش قیمت ایمپلنت دندان است. میتوانید هزینه های خود را مدیریت نمایید.

کلام آخر

مزایای ایمپلنت دیجیتال عمدتا در فناوری کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان در فک و موقعیت عصب شما نهفته است. این فناوری جدید به پزشکان این امکان را می دهد تا کاشت دندان را با ایجاد کوچکترین برش ها برنامه ریزی کنند. به این ترتیب درد کمتر شده و روند بهبودی سریع تر خواهد بود.

بخوانید  دندان‌ دائمی و‌ شیری |آناتومی دندان | تعداد و شکل دندان

مزایای ایمپلنت دیجیتال

از دیگر مزایای ایمپلنت دیجیتال می توان به حداقل خونریزی و تورم پس از جراحی اشاره کرد. جراحی کاشت سنتی شامل برش در تمام طول لثه است، در حالی که، ایمپلنت دیجیتال نیازی به برش‌های بزرگ ندارد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×