» دانشگاه » معرفی رشته های بین المللی برای مهاجرت
معرفی رشته های بین المللی برای مهاجرت
دانشگاه - اقتصاد - دانستنی ها

معرفی رشته های بین المللی برای مهاجرت

تیر 7, 1402 230307

آیا می دانید افرادی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی داشته باشند یک سری از مدرک های تحصیلی آنها را می خواهند تا از مهارت و دانش آنها مطمئن شوند. و اگر مدارکی که تحویل می دهند بصورت بین المللی قبول شده باشند یک امتیاز بسیار مهم برای آنها است. افرادی که بتوانند دوره های بین المللی را بگذرانند شانس آنها برای گرفتن ویزا کاری و تحصیلی نسبت به دیگر افراد بیشتر است. اما آیا شما می دانید بهترین مدرک های بین المللی کدام رشته ها هستند؟ آیا می دانید با انتخاب کدام یک از رشته های تحصیلی می توانید شانس خود را برای گرفتن ویزای تحصیلی بالا ببرید؟ ما امروز در این مقاله قصد داریم درباره بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت تحقیق کنیم اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید در باره بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت بیشتر بدانید تا آخر این مقاله همراه باشید.

بخوانید  کار و تحصیل در آلمان

معرفی رشته های بین المللی برای مهاجرت

یکی از بهترین مدرک های بین المللی برای مهاجرت رشته های فنی حرفی هستند چون مدارک رشته فنی و حرفه ای  معتبرترین مدارک در ایران است و اینکه هر کشوری که قصد اقامت داشته باشید به یک سری مهارت ها نیاز دارد به همین‌منظور رشته فنی حرفه ای در تمام کشور ها کارایی  زیادی دارد. اگر شما قصد دارید به کشور های خارجی مهاجرت کنید و قصد ادامه تحصیل یا کار در آن کشور را دارید بهترین مدرک تحصیلی، مدرک رشته فنی و حرفه ای است. همان گونه که می دانید رشته فنی و حرفه ای رشته های زیادی دارد و شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با داشتن مدرک کدام رشته فنی و حرفه ای می توانم زودتر مشغول به کار شوم. در حال حاضر بهترین رشته های رشته فنی و حرفه ای رشته های زیر هستند،
تعمیرات پکیج
برق ساختمان
تعمیرات موبایل
آموزش سیم پیچی
کامپیوتر
همان طور که در بالا هم خواندید مدرک فنی حرفه ای ایران معتبرترین مدرکی است که می توانید آن را از معتبر ترین آموزشگاهای فنی و حرفه ای دریافت کنید. چون مدرک فنی حرفه ای اعتبار جهانی دارد. آموزشگاه برق و الکترونیک جزء آن دسته از آموزشگاه های معتبر و باسابقه درخشان در تهران است که سالانه هزاران کارآفرین را راهی بازار کار می کند.

بخوانید  دندان های خرچنگ در کدام قسمت بدن است؟

آموزش تعمیرات پکیج

از بهترین رشته های فنی و حرفه ای که جزء بهترین رشته های تحصیلی برای گرفتن مدرک بین المللی برای مهاجرت شناخته شده است آموزش تعمیرات پکیج است، اما همانطور که همه ای شما می دانید پکیج ها نه فقط در ایران بلکه در همه ای کشور ها با گاز شهری کار می کند که از حساسیت زیادی برخوردار است و باید هنگام تعمیرات دقت زیادی کرد و گرنه با یک اشتباه کوچک منجر به یک خسارت بزرگ می شود‌. پکیج ها در مدل ها و برند های مختلفی هستند که نیاز به دانش زیادی دارد که باید حتما در کلاس های آموزش تعمیرات پکیج ها زیر نظر بهترین تکنسین ها و تعمیرکاران پکیج آموزش ببینند. این آموزش ها باید در آموزشگاه برگزار شود که معتبر  بوده و داری کارگاه مجهز باشد و تعمیرات همه نوع و برند پکیج را آموزش بدهند.

آموزش برق ساختمان

برق ساختمان از دیگر رشته های تحصیلی است که جزء بهترین مدارک تحصیلی برای مهاجرت شناخته شده است، اما این رشته تحصیلی مانند تمام رشته های فنی حرف ای به یک دوره آموزش کامل دارد که باید حتما در یک آموزشگاه معتبر این دوره گذرانده شود. آموزش برق ساختمان در دو دوره انجام می شود که فرد باید برای مهاجرت هر دو دوره را آموزش ببیند.
آموزش دوره ۱ طریق نصب و راه اندازی سیستم های رفاهی و امنیتی است که شامل:
آموزش  نصب درب های اتوماتیک، آموزش نصب دزد گیرها و آموزش نصب دوربین مدار بسته است. این آموزش ها باید حتما در آموزش گاهای آموزش داده شود که کارگاه مجهز داشته باشد تا آموزش ها عملی انجام شود.
آموزش برق کشی ساختمان درجه ۲ آموزش صفر تا صد برقی کشی ساختمان است که باید در آموزشگاه های معتبر زیر نظر بهترین استادان برق کشی ساختمان  آموزش ببینند زیرا برق کشی ساختمان مخصوصا درجه ۲ به دقت و تخصص زیادی نیاز دارد تا بتوانند مدرک برق کشی ساختمان را در یافت کنند و بتوانند با این مدرک مهاجرت کنند.

بخوانید  ضررهای دستگاه چای ساز برای دندان+راهکار برای استفاده

images_1687943464_649bf9286c5f1.jpg

تعمیرات موبایل

یکی دیگر از مدرک های تحصیلی برای مهاجرت رشته فنی حرفی است. امروزه به خاطر استفاده زیاد از موبایل  در کل کشور ها باعث شده است تعمیرات موبایل به یکی از پر در آمد ترین شغل در جهان شود به همین دلیل داشتن مدرک آموزش تعمیرات موبایل یکی از بهترین مدرک تحصیلی برای مهاجرت شناخته شده است  و افرادی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی دارند می توانند رشته تعمیرات موبایل را انتخاب کنند.

آموزش تعمیرات موبایل

موبایل جزء آن دسته از وسایل ها است که بسیار حساس و ظریف هستند و نیاز به مراقبت زیادی دارند، به همین دلیل افرادی که تعمیرات موبایل را برای تحصیل انتخاب می کنند باید هنگام تعمیرات موبایل بسیار دقت و تمرکز داشته باشند تا هنگام تعمیر آن قطعه های دیگر موبایل خراب نکنند. آموزش تعمیرات موبایل به صورت تخصصی به ۵ تا ۷ ماه وقت نیاز دارد تا فرد بتواند تعمیرات موبایل را از صفر تا صد آموزش ببینید بعد از آموزش کامل باید در یک آموزشگاه معتبر آموزش ببینید تا بتوانید اطلاعات خود را هر چند وقت یک بار به روز رسانی کند. چون موبایل ها هر روز در حال پیشرفت و تحول هستند‌. آموزشگاه برق و الکترونیک یکی از معتبر ترین آموزشگاه ها در ایران است که شما می توانید همیشه به آن دسترسی داشته باشید.

بخوانید  چیدمان و لوله کشی آب برج خنک کننده

سطح مدرک فنی حرفه ای برای  مهاجرت

افرادی که در کلاس های فنی حرفه ای آموزش می بینند آنها به اندازه میزان تحصیلات شان رده بندی می شوند. البته ناگفته نماند که رشته فنی حرفه ای دو بخش دارد بخش علمی و بخش تئوری که شرکت کنندگان باید مهارت و تجربه های خود را در این دو بخش امتحان کنند که بتواند در یکی از سطح ها که گفته می شود قرار بگیرد. مهارت های فنی و حرفه ای چهار سطح دارد که شرکت کنندگان برای داشتن مدرک گواهینامه باید حتما یکی یا چهار سطح گواهینامه را داشته باشد که عبارتند از:

مهارت پایه سه
افرادی که گواهینامه پایه سه را دارند در زمینه ای که آموزش دیده اند تسلط زیادی ندارند و هرگز نمی تواند با این مدرک مهاجرت کند.

مهارت پایه دو

مهارت های پایه دو مخصوص آن دسته از افراد است که مسلط به مسائل اولیه در رشته خود بوده است و می توانند با این مدرک تعمیرات اولیه را انجام دهد ولی هرگز با داشتن این مدرک نمی تواند مهاجرت کند.

مهارت پایه یک

داشتن مدرک پایه یک یعنی تسلط داشتن به تمام مهارت های مورد نظر. فرد با این مدرک می تواند در ایران هرجا که میخواهد شروع به کار کند اما باز نمی تواند مهاجرت کند.

بخوانید  معرفی رشته دندانپزشکی

پایه کارگر ماهر
داشتن مدرک پایه کارگر ماهر یعنی مسلط بودن به تمام مهارت های مورد نظر. فرد می تواند با داشتن این مدرک در هر جای جهان که دوست دارد مهاجرت کند و یک کار حرفه ای رو شروع کند.

حرف آخر
داشتن مدرک بین المللی بزرگ ترین شانس برای آن دسته از افرادی است که میخواهند ویزا و اخذ پذیرش در خارج از کشور را داشته باشند زیرا این مدرک نشان می دهد که شما مهارت در یک زمینه خاص را دارید و شاید متوجه شده باشید که داشتن مدرک رشته های فنی حرف ای بهترین گزینه برای انتخاب مهاجرت است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که می خواهید مدرک بین المللی برای مهاجرت را بگیرد رشته های فنی و حرفه ای را انتخاب کنید یا اگر به دنبال یک آموزشگاه معتبر برای آموزش هستید پیشنهاد می دهیم آموزشگاه برق و الکترونیک را انتخاب کنید زیرا آموزشگاه برق و الکترونیک یکی از بهترین و معروف ترین آموزشگاه ها در تهران است که توانسته است دانشجویان موفق زیادی را راهی بازار کار کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×