» ارتودنسی » نکاتی برای پیدا کردن بهترین پریودنتیست
پریودنتیست
ارتودنسی

نکاتی برای پیدا کردن بهترین پریودنتیست

فروردین 25, 1403 140591

پریودنتیست

بیماری پریودنتال یک بیماری جدی است که باید توسط متخصص تشخیص داده شود. بسیاری از بیماران در مراحل مختلف بیماری لثه به پریودنتیست مراجعه می‌کنند. این بیماران به طور دوره‌ای علائم مرتبط با بیماری پریودنتال را تجربه می‌کنند، مانند تورم لثه، خونریزی لثه هنگام مسواک زدن، عقب رفتن لثه‌ها (تحلیل لثه)، بوی بد دهان، پاکت‌های عمیق بین لثه‌ها و دندان‌ها، از دست دادن استخوان فک و لثه‌ها برای پشتیبانی از دندان‌ها و غیره.

پریودنتیست همچنین می‌تواند راه‌ حل‌های دائمی برای جایگزینی دندان ارائه دهد، زیرا دانش گسترده آن‌ها در مورد سلامت لثه و استخوان فک می‌تواند با خدمات ایمپلنت دندان مرتبط باشد. متخصص لثه همچنین می‌تواند روش‌های زیبایی را با تمرکز بر ناحیه لثه ارائه دهد.

این‌ها برخی از دلایلی است که نشان می‌دهند چرا شما باید به دنبال یک متخصص پریودنتیست باشید. با این حال، پیدا کردن بهترین پریودنتیست برای نیازهای شما می‌تواند مشکل باشد. اگر با پریودانتیکس آشنایی ندارید، این‌ها عواملی هستند که باید در نظر بگیرید تا پریودنتیستی پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید.

پریودنتیست یک دندانپزشک متخصص است

پریودنتیست‌ها دندانپزشکانی هستند که در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های لثه و کاشت ایمن ایمپلنت‌های دندانی تخصص دارند. بنابراین، اولین چیزی که باید در هنگام جستجوی بهترین پریودنتیست در نظر بگیرید، تحصیلات آن‌ها است.

بخوانید  آیا ممکن است ارتودنسی یک ساله به نتیجه برسد؟

پریودنتیست‌ها از یک دانشکده دندانپزشکی معتبر با مدرک DDS، دکترای جراحی دندان، یا مدرک DMD، دکترای پزشکی در رشته دندانپزشکی، فارغ التحصیل می‌شوند. پس از اخذ مدرک تحصیلی، آن‌ها تحصیلات خود را با آموزش تخصصی پریودنتال در یک برنامه رزیدنتی پریودنتولوژی معتبر دنبال می‌کنند. دوره آموزشی می‌تواند بین ۳ تا ۷ سال طول بکشد، سپس آ‌ن‌ها امتحانات کتبی و شفاهی مربوطه را برای دریافت گواهینامه بورد ملی خود می‌گذرانند. پریودنتیست‌ها باید دانش و شایستگی به روزشان را در حوزه تخصصی خود نشان دهند و آموزش و فعالیت‌های بیشتری را در پریودنتیستی دنبال کنند. بنابراین، اولین بررسی که ممکن است بخواهید برای پیدا کردن یک پریودنتیست در منطقه خود انجام دهید، بررسی مدارک تحصیلی و گواهینامه‌های آن‌ها است.

ما مفتخریم که بگوییم دکتر حامد رحیمی، بهترین پریودنتیست استان قم، فارغ التحصیل در رشته جراحی لثه و ایمپلنت از دانشکاه علوم پزشکی تهران است. او همچنین از سال ۱۳۹۷ و پس از کسب بورد تخصصی به عنوان ریاست دانشکده علوم پزشکی قم مشغول به فعالیت هستند.

مدیریت درد و درمان

هیچ روشی به احتمال زیاد بدون درد نیست. با این وجود اگر آستانه درد شما پایین است و شما را از مراجعه برای درمان باز می‌دارد، باید به دنبال پریودنتیستی باشید که متعهد به کاهش ناراحتی و استرس بیماران است. برخی از پریودنتیست‌ها روش‌های کم تهاجمی را ارائه می‌دهند که زمان بهبودی را سرعت می‌بخشد. به عنوان مثال، آن‌ها می‌توانند روش اتصال جدید با کمک لیزر (LANAP) را انجام دهند و یا درمان غیر تهاجمی پس رفتگی لثه را با تکنیک جراحی پین هول Pin-hole ارائه دهند.

بخوانید  ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

همچنین برخی از پریودنتیست‌ها، دندانپزشکی آرام بخش را ارائه می‌دهند تا اطمینان حاصل شود که بیماران می‌توانند تا حد امکان در طول درمان احساس راحتی کنند. دندانپزشکی آرام بخش فرآیندی است که در آن دندانپزشک از دارو یا راه‌های دیگری برای آرام کردن بیمار، قبل یا در طول یک عمل طولانی دندانپزشکی استفاده می‌کند.

شهرت و اعتبار

پیدا کردن پریودنتیست مورد اعتماد شما زمان می‌برد. اما هنگامی که اعتبار آن‌ها و انواع روش‌های درمانی که ارائه می‌دهند را در نظر گرفتید، می‌توانید درک بهتری از شایستگی‌های آن‌ها پیدا کنید. دندانپزشکی که چندین سال فعالیت می‌کند، نشانه مجرب بودن او است که می‌تواند یک عامل اعتماد ضروری برای بیمارانی باشد که نگران روش‌های پیچیده هستند. خواندن نظرات آنلاین در مورد پریودنتیست می‌تواند بینش کافی در مورد کیفیت درمان‌هایی که ارائه می‌دهد و سطح رضایت بیماران را نشان دهد. بررسی‌های شخص ثالث، مانند رتبه بندی گوگل، توصیف عینی از اعتبار یک پریودنتیست است. ما توصیه می‌کنیم که بیماران توجه خود را روی دندانپزشکانی متمرکز کنند که دارای ۴ ستاره یا بیشتر هستند.

مهارت و تجربه

یک پریودنتیست با مهارت تمام موارد پیچیده را برطرف می‌کند و به طور معمول روش‌هایی مانند پیوند استخوان فک، پیوند بافت نرم و جراحی لیفت سینوس را انجام می‌دهد. این در حالی است که برخی از پریودنتیست‌ها در مواجه با موارد پیچیده راحت نیستند و اغلب جملاتی مانند “استخوان کافی برای ایمپلنت وجود ندارد” می‌گویند.  دکتر حامد رحیمی، یکی از بهترین پریودنتیست‌های استان قم است که جراحی پیوند لثه در قم را با مهارت بسیار بالایی انجام می‌دهد.

بخوانید  انواع نگهدارنده ارتودنسی ثابت و متحرک چیست و مدت زمان استفاده از آن چقدر است ؟

سهولت در برقراری ارتباط

شما نمی‌توانید مراجعه به پریودنتیست را به تعویق بیاندازید، زیرا می‌تواند مشکلات لثه شما را تشدید کند. بنابراین، در نظر گرفتن یک مکان در دسترس با ساعات کاری مناسب ضروری است.

مطب مجهز

مطب‌های دندانپزشکی که در ایمپلنت‌های دندانی تخصص دارند، اغلب دارای دستگاه سی تی اسکن دندان هستند، زیرا این یک جنبه حیاتی از کار آن‌هاست. هنگامی که یک دندانپزشک به سی تی اسکن نیاز دارد، اما دستگاه را در اختیار ندارد، شما مجبور می‌شوید که به مراکز تصویر برداری دندان بروید که اغلب دور از مطب هستند.

مشاوره رایگان

صحبت با دندانپزشک می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد درمان خود و توانایی وی برای قرار دادن ایمپلنت تصمیمی آگاهانه بگیرید. بنابراین یک مشاوره رایگان با پریودنتیست به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا به مرحله بعدی بروید یا خیر.

هزینه‌های کاشت ایمپلنت را در نظر بگیرید

مهم است که هزینه‌های پریودنتیست‌های مختلف را بررسی کنید. سپس با توجه به بودجه‌ خود و با تعیین اینکه کدام یک در محدوده قیمت شما مناسب تر است، گزینه‌ مناسب را پیدا کنید. داشتن انصاف کاری و دریافت هزینه‌های مقرون به صرفه، یکی از ویژگی‌های مهم بهترین پریودنتیست است.

بخوانید  هزینه ارتودنسی نامرئی

در مورد کاشت ایمپلنت از پریودنتیست خود چه سوالاتی بکنیم؟

از پرسیدن سوال از دندانپزشک خود نترسید. اکثر دندانپزشکان یک مشاوره رایگان به بیماران احتمالی خود ارائه می‌دهند. شما می‌توانید از این قرار ملاقات برای بررسی گزینه‌های درمان مشکلات دندانی خود استفاده کنید. این مشاوره اولیه فقط در حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و شامل معاینه بالینی نمی‌شود.

سوالات زیر می‌تواند به شما در تعیین اینکه آیا دندانپزشک تجربه کاشت ایمپلنت دندانی را دارد یا خیر، کمک کند:

 • چه مدت است که کاشت ایمپلنت انجام می‌دهید؟
 • سالانه چند ایمپلنت دندان انجام می‌دهید؟
 • میزان موفقیت ایمپلنت‌های دندانی شما چقدر است؟
 • میزان آموزش رسمی شما در جراحی ایمپلنت چقدر است؟
 • چند عمل پیوند استخوان انجام داده‌اید؟
 • آیا موارد پیچیده یا سخت را به متخصص جراحی ارجاع می‌دهید؟
 • آیا در طی دو سال گذشته دوره‌های آموزشی ایمپلنت دندانی را گذرانده‌اید؟
 • با سایر بیماران در مطب در مورد درمان ایمپلنت آن‌ها صحبت کنید.
 • عکس‌های قبل و بعد را ببینید.
 • در مورد کاشت ایمپلنت تحقیق کنید.

سخن پایانی

ایمپلنت‌های دندانی به بهبود کیفیت زندگی بسیاری از افراد که دندان‌های خود را از دست داده‌اند کمک می‌کند. اگر تصمیم به کاشت ایمپلنت دندان گرفته‌اید، باید مطمئن شوید که سلامت دهان و دندان شما در دستان امنی است و زمان و پولی که قصد سرمایه گذاری دارید به خوبی خرج می‌شود.

بخوانید  بهترین دکتر و متخصص ارتودنسی در تهران

همانطور که قبل از هر روش پزشکی یا جراحی دیگری تحقیق می‌کنید، باید در این مورد نیز تحقیقات خود را انجام دهید. در مورد تجربه و تحصیلات پریودنتیست خود اطلاعات کسب کنید و با سایر بیماران صحبت کنید. کاشت ایمپلنت‌های دندانی شامل روش‌های مختلف جراحی و ترمیمی دندان است و بنابراین پریودنتیست‌ها باید صلاحیت انجام این روش‌ها را داشته باشند.

شما می‌توانید از طریق فرم تماس موجود در وب سایت دکتر حامد رحیمی برای تعیین قرار ملاقات با وی استفاده کنید. کلینیک دکتر حامد رحیمی به سلامت بیماران خود متعهد است و از طریق جدیدترین و به روزترین روش‌ها جراحی ایمپلنت را برای شما انجام می‌دهد.

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×