» ایمپلنت » هزینه کاشت دندان جلو (ایمپلنت دندان جلو)
کاشت ایمپلنت
ایمپلنت

هزینه کاشت دندان جلو (ایمپلنت دندان جلو)

مرداد 14, 1402 120582

هزینه کاشت دندان جلو در تهران بر اساس قیمت پایه ایمپلنت دندان ، جنس ایمپلنت ، تعداد ایمپلنت دندان و هزینه درمان های جانبی و دستمزد متخصص ایمپلنت مشخص می شود. هزینه کاشت دندان جلو ۱۴۰۲ در تهران از ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان تا ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون بابت کاشت هر واحد ایمپلنت دندان است.

ایمپلنت دندان دقیقا مانند یک دندان طبیعی به نظر می‌رسد در نتیجه، تشخیص اینکه این دندان اصلی شماست یا نه، کار بسیار سختی است؛ البته ممکن است کمی مصنوعی‌تر و درخشان‌تر از دندان های واقعی به نظر برسند.

کاشت ایمپلنت دندان جلو به دلیل اینکه دندان های جلو در زیبایی چهره نقش اصلی را ایفا میکنند و همچنین لبخند شما را شکل می دهند، معمولا با دقت و روکش ظریف تری انجام می شود.

به همین دلیل هزینه کاشت ایمپلنت دندان جلو باتوجه به استفاده از روکش ایمپلنت باکیفیت تر و حساسیت های خاصی که برای کاشت دندان جلو وجود دارد کمی بیشتر از قیمت ایمپلنت دندان های عقبی است.

بخوانید  جدیدترین روش های کاشت دندان را بهتر بشناسیم

کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت دندان جلو

یکی از روش‌های بهبود سلامت و افزایش اعتماد‌به‌نفس ایمپلنت دندان جلو است. نبود دندان‌های قدامی می‌تواند ظاهر را به طور کلی تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین افرادی که دندان‌های جلویی خود را از دست داده‌اند، علاوه‌بر مشکلات ظاهری، در زمان خوردن غذا و صحبت کردن هم دچار مشکلاتی خواهند شد.

کاشت دندان جلو یا ایمپلنت دندان جلو می‌تواند روش جایگزینی برای ریشه دندان باشد. در این روش ایمپلنت به صورت مستقیم در داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و دندان تهیه شده دقیقا به همان شکل دندان  طبیعی به آن وصل می‌شود.

اگر یک یا چند دندان جلو خود را از دست داده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام به درمان کنید زیرا با گذشت زمان لثه ها قابلیت خود را از دست می‌دهند و درمان مشکل خواهد شد.

چه افرادی نیاز به ایمپلنت دندان دارند؟

 • افرادی که ریشه دندان آسیب‌دیده یا از دست‌رفته دارند.
 • افراد دارای دندان خرد‌شده یا شکسته‌شده
 • افراد دارای دندان‌های به شدت پوسیده
 • افرادی که در اثر تصادف یا آسیب‌های شدید دندان جلویی خود را از دست داده‌اند

در صورتی یکی از شرایط گفته شده را دارید، واجد شرایط ایمپلنت دندان جلو هستید و باید برای درمان خود به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید و بعد از معاینه کامل، برای بهترین روش درمان آماده شوید.

بخوانید  کاشت دندان و ایمپلنت دندان طبیعی

هزینه کاشت دندان جلو در تهران

قیمت ایمپلنت دندان ۱۴۰۲ در تهران و قیمت کاشت دندان با ایمپلنت متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد که در قیمت هر واحد ایمپلنت تاثیرگذار است.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران و سال ۱۴۰۲ از قیمت ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان قیمت هر واحد ایمپلنت دندان با روکش سرامیکی است. و قیمت ایمپلنت ارزان در تهران از ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تا ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان و قیمت ایمپلنت ایرانی هر واحد ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون می باشد.

قیمت ایمپلنت به تعداد ایمپلنت، جنس و درمان های جانبی ایمپلنت بستگی دارد.

مزایای ایمپلنت دندان جلو

 • دائمی بودن

به دلیل این‌که دندانپزشک دندان ساخته شده را در داخل لثه فیکس می‌کند، پایه ایمپلنت با استخوان فک جوش می‌خورد و بعد از مدتی درواقع عضوی از بدن می شود و بیمار می‌تواند با دندان‌های ایمپلنت شده مانند دندان اصلی رفتار کند.

 • مقاومت بالا

کاشت دندان جلو از مقاومت بالایی برخوردار است طوری‌که به راحتی آسیب نمی‌بیند و نمی‌شکند. در صورتی که بیمار تمامی توصیه‌ها و مراقبت‌های لازم را به طور مرتب انجام دهد مشکل خاصی برای دندان‌های جدید پیش نمی‌آید.

 • زیبایی
بخوانید  نکات جالب و خواندنی درباره ایمپلنت دندان در کودکان

از دیگر مزایای ایمپلنت دندان، زیبایی است. این روش درمانی شباهت زیادی به دندان طبیعی دارد و جلوه غیرطبیعی به دندان‌های فرد نخواهد داد.

 • قابل ترمیم بودن

اگر آسیبی به تاج ایمپلنت وارد شود دنداپزشک متخصص می‌تواند آن را جدا و ترمیم کند سپس پایه جدید را روی آن قرار دهد.

از آنجایی که میزان موفقیت کاشت دندان به ترکیب ایمپلنت با استخوان فک بستگی دارد، باید شرایط و عادات سبک زندگی مانند دیابت کنترل‌نشده، اعتیاد به الکل، سیگار کشیدن، بیماری لثه تهاجمی و تحلیل استخوان به طور کامل کنترل شوند و بعد از بررسی وضعیت بیمار بهترین شکل درمان آغاز شود.

معایب ایمپلنت دندان جلو

برخی از معایب دندان جلو می تواند به شرح زیر باشد:

 • هزینه بالا

از معایب ایمپلنت دندان می‌توان به پرهزینه بودن این روش نسبت به سایر درمان‌ها اشاره کرد. اما با توجه به مزیت‌هایی که عنوان کردیم و دائمی بودن آن می‌تواند این هزینه مقرون‌به‌صرفه باشد.

تقریبا اکثر افراد کاشت دندان را بسیار گران می‌دانند اما نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که در طولانی مدت این هزینه به شما بازگردانده خواهد شد؛ بنابراین هزینه زیاد نمی‌تواند جزئی از معیاب کاشت به شمار رود.

 • امکان نیاز به بیش از یک جراحی
بخوانید  ایمپلنت دندان جلو

خوب است بدانید که داشتن تراکم استخوان کافی از ضروریات ایمپلنت دندان است. اگر فک بیمار از این مقدار کافی برخوردار نباشد، باید تت جراحی لیفت سینوس و یا پیوند استخوان برای جبران این کمبود انجام گیرد.

 • دوران بهبودی طولانی

داشتن دوران بهبودی طولانی یکی دیگر از معیاب جزئی این روش به شمار می‌رود. با توجه به شرایط بدنی بیمار باید مدت زمان بین ۳ تا ۶ ماه برای جوش خوردن استخوان فک یا پایه ایمپلنت در نظر گرفت.

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان جلو

 • مصرف کامل داروهای تجویز شده طبق دستور پزشک
 • داشتن رژیم غذایی گرم و نیمه گرم به مدت ۴۸ ساعت بعد از ایمپلنت به دلیل اینکه فشار کمتری به دندان‌ها وارد شود
 • استفاده از دهانشویه و مسواک به صورت روزانه تا سطخ دندان‌ها به خوبی تمیز شوند. اما مراقب بخیه‌ها باشید و فشار زیادی به دندان‌ها وارد نکنید.

هزینه ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان جلو

هزینه ایمپلنت دندان جلو در تهران ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تا ۱۸٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان برای ایمپلنت های باکیفیت به همراه روکش سرامیکی و هزینه ایمپلنت دندان جلو با بهترین ایمپلنت دندان های موجود در ایران از ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تا ۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان با روکش سرامیکی درجه ۱ و ضمانت مادام العمر می باشد.

بخوانید  ایمپلنت دیجیتال و ویژگی های باورنکردنی آن

بطور کلی قیمت ایمپلنت دندان در تهران و سال ۱۴۰۲ از قیمت ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۲۶٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان قیمت هر واحد ایمپلنت دندان با روکش سرامیکی است. قیمت ایمپلنت ارزان در تهران از ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تا ۱۲٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون تومان است و قیمت ایمپلنت ایرانی هر واحد ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ میلیون در سال ۱۴۰۲ می باشد.

قیمت ایمپلنت به تعداد ایمپلنت، جنس و درمان های جانبی ایمپلنت بستگی دارد و براساس این موارد ممکن است هزینه و قیمت نهایی ایمپلنت دندان تغییر کند.

بهترین قیمت ایمپلنت دندان سال ۱۴۰۲ را با ضمانت نامه معتبر تقدیم شما می‌‌کنیم که شامل ایمپلنت سوئیسی ، کره‌ای و آمریکایی می‌شود.

عوارض ایمپلنت دندان

 • احتمال آسیب رسیدن به بافت لثه
 • ایجاد آسیب‌های سینوسی
 • ایجاد آلرژی
 • عفونت دندان
 • بروز برخی از عوارض جانبی مانند:

درد، متورم شدن صورت و لثه‌ها، کبودی، خونریزی و تعویض تاج دندان در صورت عدم رعایت بهداشت دهان

راه‌های جلوگیری از بروز عوارض ایمپلنت دندان

 • انجام درمان توسط متخصص ایمپلنت
 • رعایت توصیه های دندانپزشک
 • پیروی از رژیم غذایی مناسب
 • ترک دخانیات
 • مراجعه مرتب به مطب دندانپزشکی برای معاینه

سخن پایانی

در انتها باید مجددا یادآور شویم که ایمپلنت دندان جلو یک روش عالی برای ترمیم و جایگزینی دندان‌هاست.

بخوانید  مراحل ایمپلنت دندان

شاید در ابتدا فرآیند کاشت کمی دشوار و پیچیده به‌نظر برسد، اما با اعتماد به پزشک متخصص این حوزه می‌توانید کیفیت دندان‌های خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

اگر شما هم می‌خواهید بدانید که این روش برای جایگزینی دندان‌های شما مناسب است یا خیر، می‌توانید از مشاوره پزشکان بهره‌مند شوید. پیشرفت تکنولوژی در علم دندانپزشکی آنقدر افزایش یافته که به راحتی می‌توان برای دندان‌های از دست رفته جایگزین خوبی پیدا کرد.

کاشت دندان های جلو یا ایمپلنت دندان‌های جلو راه حلی ساده برای اصلاح طرح لبخند و بدست آوردن دوباره زیبایی چهره شماست.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×