» اخبار » پنجره دوجداره
اخبار

پنجره دوجداره

خرداد 30, 1403 120722

پنجره دوجداره

ارتقا پنجره‌های منازلتان به پنجره دوجداره، دمای داخلی و بهره‌وری انرژی خانه شما را بهبود می‌بخشد. طبق گفته Energy Star، با پنجره دوجداره می‌توانید تا ۱۲ درصد در مصرف انرژی در سال صرفه‌جویی کنید. این راهنما میانگین قیمت پنجره دوجداره، فاکتورهای مختلف و نکاتی در مورد انتخاب بهترین گزینه‌های تعویض پنجره دوجداره برای خانه شما را توضیح می‌دهد. همراه ما باشید.

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره دوجداره در طراحی خود از دو شیشه استفاده می‌کند. این شیشه‌ها حاوی فضایی پر از گاز، معمولاً کریپتون یا آرگون است که یک مانع حرارتی برای کمک به کاهش انتقال حرارت، ایجاد می‌کند. یک اسپیسر برای حفظ شکاف یکنواخت بین شیشه‌ها و ایجاد یک درزگیر هوادار اضافه می‌شود. این عایق اضافی باعث می‌شود که نسبت به پنجره‌های تک‌جداره انرژی کمتری هدر رود. امروزه پنجره دوجداره رایج‌ترین نوع مورد استفاده در منازل است. طبق گفته انجمن بین‌المللی بازرسان خانه معتبر (InterNACHI) پنجره دوجداره دوام طولانی مدتی با طول عمر متوسط ​​تا ۲۰ سال را ارائه می‌دهد. اگرچه پنجره سه‌جداره بهترین عایق را با سه شیشه ارائه می‌دهد، اما گران‌تر است. ارتقاء به پنجره دوجداره تعادل مناسبی بین بهره‌وری انرژی و طراحی چند جداره مقرون به صرفه را ایجاد می‌کند.

بخوانید  خرید لپ تاپ استوک قسطی

چرا پنجره دوجداره بخریم؟

سرمایه گذاری روی پنجره دوجداره به جای شیشه تک‌جداره، مزایای متعددی را برای خانه شما به همراه خواهد داشت. پنجره دوجداره یک اقدام عالی است که از خانه شما به طور موثرتری محافظت می‌کند و در نهایت هزینه‌های بسیار کمتری از پنجره‌های سه‌جداره را پرداخت خواهید کرد.

·       بهبود عایق

شکاف بین دو صفحه شیشه‌ای که پنجره دوجداره شما را تشکیل می‌دهد می‌تواند با هوا یا گاز آرگون پر شود. گاز آرگون به ویژه اجازه نمی‌دهد گرما از آن عبور کند، به این معنی که گرما را می‌توان در طول زمستان در خانه شما نگه داشت. به همین ترتیب، در طول ماه‌های تابستان، هوای گرم بیرون به راحتی وارد خانه نمی‌شود پس فضای داخلی شما را خنک‌تر نگه می‌دارد. شیشه Low-E همچنین کارایی پنجره دوجداره را بهبود می‌بخشند زیرا دارای یک لایه بازتابنده از اکسید فلزی است که گرما نمی‌تواند از آن عبور کند.

·       کاهش قبض انرژی

به لطف عایق بهبود یافته، انرژی صرف شده برای گرمایش یا سرمایش خانه شما صرفه‌جویی می‌شود. با گذشت زمان، این امر می‌تواند صرفه‌جویی قابل ‌توجهی در هزینه‌ها، بسته به رتبه بازده انرژی پنجره‌های جدید شما به همراه داشته باشد.

بخوانید  ایا زگیل تناسلی بدخیم درمان دارد

·       بهبود امنیت

پنجره دوجداره برای جلوگیری از سرما مقاوم می‌شوند، اما این امر همچنین باعث می‌شود که نسبت به پنجره‌های تک‌جداره در برابر شکستگی مقاوم‌تر باشد. این به محافظت از خانه شما در برابر نفوذ احتمالی کمک می‌کند. برای امنیت بیشتر، باید شیشه‌های سخت شده را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که پنجره‌های شما دارای سیستم قفل چند نقطه‌ای هستند. راه‌های مختلفی برای ایمن‌تر شدن پنجره‌ها وجود دارد. امنیت را می‌توان با استفاده از شیشه‌های امنیتی مقاوم و چند لایه افزایش داد. استفاده از شیشه‌های سخت شده احتمال شکستن شیشه را سخت‌تر از شیشه‌های معمولی می‌کند. استفاده از شیشه‌های لمینت، شکست‌های احتمالی را تقریبا غیرممکن می‌کند، بنابراین سرمایه گذاری روی آن نوع شیشه، به خصوص در سطوح همکف خانه ایده خوبی است.

·       کاهش سر و صدا

اگر در یک منطقه شلوغ زندگی می‌کنید، سر و صدای بیرون می‌تواند یک مزاحمت دائمی باشد. با این حال، نصب پنجره دوجداره، صدای ورودی به خانه شما را به شدت کاهش می‌دهد. این به این دلیل است که صدا توسط فضای پر از گاز بین پانل‌های شیشه شما جذب می‌شود.

بخوانید  آیا اشعه لیزر ضرر دارد؟

·       کاهش تراکم

با پنجره دوجداره، رطوبت نمی‌تواند از شیشه‌ها عبور کند، به این معنی که تراکم کمتری در پنجره‌های داخلی ایجاد می‌شود. این موضوع به جلوگیری از هرگونه آسیب ساختاری، قالب و پیامدهای سلامتی کمک می‌کند.

·       کاهش ردپای کربن

پنجره دوجداره مصرف انرژی شما را کاهش می‌دهند، زیرا گرما از پنجره‌های شما خارج نمی‌شود. پس مصرف برق و گاز کمتری وجود خواهد داشت و در نتیجه CO2 کمتری ایجاد می‌شود. با استفاده از شیشه دوجداره درجه A++، می‌توانید ۴۰۵ کیلوگرم CO2 در سال را کاهش دهید که معادل ۱۸ درصد از انتشار سالانه CO2 تولید شده توسط یک دیگ بخار است.

تعویض پنجره دوجداره

قبل از خرید پنجره دوجداره، باید سبک پنجره‌ها، جنس فریم، نوع شیشه و هزینه‌های مربوط به هر کدام را در نظر بگیرید. تعویض پنجره دوجداره می‌تواند پرهزینه باشد، اما چند راه برای کاهش هزینه‌ها و قیمت پنجره دوجداره وجود دارد.

ü   بر اساس نیاز خود متریال را انتخاب کنید

انتخاب متریال مناسب برای پنجره دوجداره می‌تواند در دراز مدت صرفه‌جویی زیادی برای شما داشته باشد. پنجره‌های چوبی برای عایق کاری و دوام انتخابی عالی هستند، اما نیاز به نگهداری دارند. اگر فکر می‌کنید ممکن است در رعایت برنامه تعمیر و نگهداری مشکل داشته باشید یا نمی‌خواهید برای مواد تعمیر و نگهداری هزینه کنید، یک ماده مناسب دیگر انتخاب کنید. متریال فریمی که انتخاب می‌کنید شاید بیشترین تاثیر را بر قیمت پنجره دوجداره داشته باشد. همچنین مهم است متریالی که انتخاب کنید به بهترین وجه با خانه شما مطابقت داشته باشد. بهترین متریال از خانه‌ای به خانه دیگر متفاوت است، بر اساس طراحی و ویژگی‌هایی که بیشتر در اولویت قرار داده‌اید، انتخاب نمایید.

بخوانید  درمان پا درد از زانو به پایین؛ دردی که زانو و ساق را درگیر می‌کند

 

ü   جایگزین مقاوم سازی را انتخاب کنید

ممکن است وسوسه شوید که پنجره‌های منازلتان را به یک سبک پنجره جدید ارتقا دهید، اما اگر بودجه کمی دارید، اصلاح راه‌حلی است که باید انجام دهید. اگر مجبور نباشید ساختار خانه خود را تغییر دهید، در پول خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

ü   چندین پنجره را به طور همزمان جایگزین کنید

با جایگزینی همه پنجره‌های منازلتان اگر در حد بودجه شما باشد، تعویض پنجره دوجداره به طور همزمان می‌‌تواند باعث صرفه‌جویی در هزینه شما شود. اگر چندین پنجره را نصب کنید، هزینه نیروی کار در هر پنجره نیز کاهش می‌یابد.

آیا پنجره دوجداره ارزش خرید دارد؟

با توجه به لیست طولانی مزایا، پنجره دوجداره مطمئناً ارزش خرید را دارد. حتی با وجود هزینه‌های اولیه، به زودی بازگشت سرمایه را دریافت خواهید کرد.

سخن پایانی

اگرچه پنجره دوجداره هزینه بیشتری نسبت به گزینه‌های تک جداره دارد، اما صرفه‌جویی طولانی مدت بهتری را ارائه و ارزش خانه را نیز افزایش می‌دهد. قیمت پنجره دوجداره شما به سبک، مواد و ارتقاء بهره‌وری انرژی اضافی بستگی دارد. شما می‌توانید با استفاده از مواد مقرون به صرفه و بادوام و حفظ سبک‌های پنجره موجود خود، هزینه‌های پروژه را کاهش دهید. اگر تصمیم به یک پروژه بزرگ تعویض پنجره دوجداره دارید، برای بهترین نتیجه با یک شرکت حرفه‌ای کار کنید.

بخوانید  ICU  و CCU  در منزل

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×