» سلامت و پزشکی » چرا باید فقط خبر خوب بخوانیم؟ پیگیر خبر خوب و امیدبخش باشید
چرا باید فقط خبر خوب بخوانیم؟ پیگیر خبر خوب و امیدبخش باشید
سلامت و پزشکی

چرا باید فقط خبر خوب بخوانیم؟ پیگیر خبر خوب و امیدبخش باشید

مرداد 30, 1402 80305

چرا باید خبر خوب و امیدبخش بخوانیم؟ به گزارش پایگاه خبری امیدرسان در عصر دیجیتال و فن آوری های نوین هستیم و اخبار و اطلاعات در لحظه و ثانیه در حال جابجایی هستند.

در دورانی زندگی و زیست می کنیم که خاوسته وناخواسته هزاران خبر و اطلاعات به ما تحمیل می شود. اگر تلویزیون را روشن کنیم اخبار در صدر تزریق اطلاعات است. اگر گوشی را باز کنیم با انبوهی از پیام رسان های مختلف مواجه می شویم که شده اند بنگاه خبرپراکنی و انتشار عکس و فیلم.

عصر انتشار اخبار منفی و ناامید کننده

اگرچه قبلا رادیو و ایمیل ها و روزنامه ها منبع ارسال اخبار و اتفاقات دور وبرمان بودند و این ویژگی را داشتند که به آنها بی محلی و کم محلی کنیم اما اکنون دوران تحمیل اطلاعات و تزریق اخبار بهروح و جانمان است.

برای نسلی که دارد با این گوشی های جادویی خو می گیرد و دائم سر و کارمان با گوشی و تبلت و .. است مبارزه با این اخبار و اطلاعات غیر ممکن است. چاره ای نداریم که بخشی از این اخبار را دریافت کنیم و بخشی را هم مسکوت و به عبارتی بایگانی کنیم.

بخوانید  قرص کلاژن بهتر است یا پودر کلاژن؟

خبر خوب و امیدبخش

اگر در گذشته باید روزنامه ای خریداری می شد یا ایمیلی باز می شد اکنون زندگی ما با پیام رسان های مختلف مثل اینستاگرام، توئیتر یا همان ایکس، واتساپ، تلگرام، آپارات، یوتیوب و ده ها نمونه مشابه دیگر امیخته شده است.

آخرین وضعیت رسول دانیال زاده متهم و ابربدهکار بانکی

حتی اگر هم دنبال اخبار و وقایع نباشید این اخبارها و مسائل روزمره هستند که به دنبال شما هستند. آنچنان که به قول مهندسان حوزه IT  این تکنولوژی است که ذائقه شما را شناسایی کرده  وبه شما تحمیل می کند که چه بخورید و چه بپوشید و چه چیزی را ببینید و چه خبری را مطالعه کنید.

بنابراین فرار از دست اخبار و اطلاعات بسیار زیاد امری ناممکن و یا حداقل بسیار سخت و عجیب است. البته به شرطی که از فضای جامعه به دور باشید و گوشی تلفن همراه نداشته باشید (حتی گوشی‌های ساده هم با پیامک های تبلیغاتی و پیشنهادهای خبری ما را کلافه خواهند کرد). دسترسی به اینترنت و سیستم کامپیوتری نداشته باشید و ده ها مورد دیگر.

البته فقط کافی است بخواهید که سری به بازار بزنید و یا سر کوچه خریدی اندک داشته باشید. باز هم از اخبار محلی و کوچه بازاری و تحلیل های سیاسی رانندگان در امان نخواهید بود.

بخوانید  گرده زنبور عسل برای چی خوبه؟ طریقه مصرف گرده گل

همه اینها را گفتیم که بدانیم عصر کنونی عصر ارتباطات و عصر تبادل اخبار است. ناگریز هستیم با این مسئله کنار بیاییم و بپذیریم که باید بخشی از این فرآیند انتشار و دریافت اخبار باشیم. اگر بخواهیم مقاومت کنیم شکست حتمی است.راه حل چیست؟ راه حل این است که در مقابل این پدیده تحمیلی عصر کنونی صبور باشیم و خواننده اخبار باشیم.

تاثیر خبر خوب و امیدبخش در زندگی شخصی

همانطور که احتمالا خوانده و یا شنیده اید و بر اساس تحقیقات و آزمایش های متعددی که انجام شده است  این اخبار و اتفاقاتی که به سمع و نظر ما می رسد چه بخواهیم و چه نخواهیم بر روح و ذهن و جسم ما اثرگذار است.

این موضوع به حدی جدی و البته خطرناک است که محققان و دانشمندان هشدارهای زیادی داده اند که آنچه از پیرامون خود دریافت می کنیم حتما در وجود ما نهادینه خواهد شد. یعنی اگر شما دائما اخبار گل و گیاه را دنبال کنید درآینده حتما چند گل و گیاه در خانه خود خواهید داشت. به این موضوع در بین فعالان این عرصه مسئله قانون جذب گفته می شود.

بخوانید  قرص رهاکین برای چه بیماری است و برای چی خوبه ؟ نکات ضروری مصرف

چرا باید خبر خوب بخوانیم؟

بر اساس نظریه طرفداران قانون جذب همه آنچه که در ذهن انسان می گذرد حتما برای او اتفاق خواهد افتاد. یعنی اگر شما دائما به فکر گوشی جدید فلان مارک باشید حتما به آن دست خواهید یافت. البته این قانون جذب شرایط و قوانینی دارد که باید برای رسیدن به هدف خود به آن پایبند باشید.

در هر حال موضوع فعلی مقاله ما از این جهت مهم است که متاسفانه حجم بسیار زیادی از اخباری که ما را در گیر خودش می کند اخبار منفی و ناامید کننده است.

پایگاه خبری امیدرسان، رسانه امیدبخش

خبر منفی یعنی اخباری که حال دل ما را خوب نمی کند و نه تنها لبخندی به لب ما نمی نشاند بلکه یک غم و حزن در ته دلمان می نشیند. اخبارهای مختلف در حوزه گرانی ها و تورم و معیشت، اخبار قتل، تجاوز، سرقت، همه حال ما را بد خواهند کرد.

در سالیان اخیر انتشار اخبار ناراحت کننده از قبیل انواع قتلها، تجاوزها، سرقت ها، اختلاسها، گرانی ها، تورم و … باعث شده است میل و رغبت جامعه ناخودآگاه به سمت این قبیل اخبار سوق پیدا کند.

بخوانید  لاغری و کاهش سایز شکم با کرایولیپولیز فریز چربی

از اخبار منفی فرار کنید

رسانه ای که همیشه اخبار پر کلیکش و یک صفحه از روزنامه اش درباره حوادث و جرائم باشد طبیعتا ذائقه جامعه را به سمت این قبیل اخبار می کشاند.

این اخبار مسموم می‌تواند به طور غیرمستقیم و تدریجی باعث بی تفاوتی جامعه نسبت به زشتی ها شود. علاوه بر این انتشار اخبار تلخ موجب کاهش احساس امنیت در بین مردم می شود.

اگر اهل اینستاگردی و وب گردی باشید حتما تجربه دیدن فیم های کوتاه از بدخلاقی ها را دیده اید.

فقط کافیست به یه یک کلیپ ناراحت کننده که اخیرا دیده اید فکر کنید. متوجه میشوید که چقدر عصبی، ناراحت و خشمگین شده اید. سر درد، پرخاشگری، توهین، تپش قلب، ناامیدی همه از عوارض طبیعی دیدن اخبار و کلیپ های بد و منفی است.

بنابراین خلاصه مطلب تا این جا این است که تا جایی که می توانید از در معرض اخبار قرار گرفتن جلوگیری کنید اما چون این موضوع تقریبا غیرممکن است پس سعی کنید از اخبار منفی و ناامید کننده نه تنها دوری کرده بلکه از اخبار منفی فرار کنید. در ادامه خواهیم گفت که بهترین راه حل خواندن خبر خوب و امیدبخش است.

بخوانید  علائم مرگ ناگهانی در جوانی چیست ؟

چرا باید خبر خوب بخوانیم؟

حال که متوجه شدیم که گریزی از اخبار نیست و اخبار منفی هم مانند سم در روح و ذهن ما اثر می‌کند پس راه حل چیست. بهترین راه حل جایگزینی اخبار خوب و امیدبخش به جای اخبار منفی و ناامیدکننده است.

راه حل و پیشنهاد ما این است که در روز حداقل یک یا دو خبر خوب و امیدبخش بخوانید و اگر این خبر خوب و امیدبخش در ابتدای صبح و آغاز فعالیت روزانه باشد بسیار بهتر است. چرا که به قول معروف روز شما را خواهد ساخت.

فوائد و مزایای خبر خوب و امیدبخش

پیگیری خبر خوب و امیدبخش فوائد و مزایای مختلفی دارد که مهمترین آن در امان ماندن از هزاران عارضه خبر منفی است. در ادامه به برخی از فوائد اخبار خوب و امیدبخش اشاره می کنیم:

افزایش دانش:

خواندن خبر خوب و امیدبخش به افراد کمک می‌کند تا دانش و آگاهی‌شان از مسائل مختلف افزایش یابد. این دانش می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های روزمره، شغلی و حتی در مسائل سیاسی و اجتماعی به کار رود.

اطلاع‌رسانی:

یکی از مهم‌ترین فواید اخبار، اطلاع‌رسانی است. خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا با تحولات و رویدادهای مختلف در سطح محلی، ملی و بین‌المللی آشنا شوند و از تغییرات جدید در دنیای پیرامون خود آگاه باشند.

بخوانید  یک پزشک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

توسعه مهارت‌های ارتباطی:

خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا در مسائل مختلف با نقاط نظر مختلف آشنا شوند و مهارت‌های ارتباطی خود را توسعه دهند. این باعث می‌شود که افراد بتوانند در مسائل مختلف با دیگران به بهترین شکل ارتباط برقرار کنند.

آگاهی سیاسی:

خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا در مسائل سیاسی بیشتر آگاه شوند و بتوانند در انتخابات و تصمیم‌گیری‌های سیاسی بهتر تصمیم بگیرند.

پویایی و رویش:

خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا با تغییرات پویا و رویش در دنیای پیرامون خود آشنا شوند و با ایده‌ها و نوآوری‌های جدید آشنا شوند. این می‌تواند به افراد در بهبود شغلی و کاری‌شان کمک کند.

به طور کلی، خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا از دنیای پیرامون خود به بهترین شکل ممکن آگاه شوند و در تصمیم‌گیری‌هایشان به بهترین شکل عمل کنند.

بهترین مرجع خبرخوب و امیدبخش

راهکار نهایی ما به شما این است که به دنبال جایگزینی خبر خوب و امیدبخش باشید. اگرچه رسانه‌های تخصصی در این حوزه کم هستند.

اما رسانه‌هایی همچون پایگاه خبری امیدرسان با محوریت انتشار خبر خوب و امیدبخش پا به عرصه رسانه ای گذاشته که در این پایگاه خبری سعی بر این است که خبر خوب و امیدبخش و اخبار خوشحال کننده بیش از پیش مورد توجه و انتشار قرار گیرد.

بخوانید  اندازه طبیعی پروستات نرمال و خطرناک اندازه پروستات چقدر است ؟

پایگاه خبری امیدرسان

این پایگاه خبری می خواهد با انتشار خبر خوب و امیدبخش و… فضای نشاط و امید را به جامعه تزریق کند. هدف و مخاطبین اصلی این وبسایت تمامی مردم و سپس رسانه ها هستند.

پایگاه خبری امیدرسان، مرجع خبرهای خوب و امیدبخش

در این وبسایت اخبار خوب کشور منعکس می‌شود. خبری که در عین صداقت داشتن به مردم می‌گوید که هنوز اتفاقات خوب در حال رخ دادن است. اخباری که به مردم ثابت کند همه کشور قتل و تجاوز، گرانی، تورم، دروغ و … نیست. متاسفانه مردم ما مدتها است خبری مثل خبر فداکاری ریزعلی خواجوی را نشنیده اند. البته اتفاقات خوب این چنینی زیاد رخ داده است اما به درستی و کافی منعکس نشده اند.

چون اخبار بد و تلخ جامعه را فراگرفته است. چون مادران ما از این که فرزندشان کمی دیر به منزل برگردند در هراس هستند.

امیدرسان، رسانه امیدبخش

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×