• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
15

چند مدت بعد از عمل بینی میتوان فین کرد؟

  • کد خبر : 1697
  • ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰:۰۰
چند مدت بعد از عمل بینی میتوان فین کرد؟

یکی از نگرانی های ذهنی بیشتر افرادی که تصمیم به عمل بینی می گیرند، شرایطی است که بعد از انجام‌ عمل باید رعایت کنند. اینکه چه فعالیت هایی را در برنامه روزمره خود باید رعایت کنند. از چه کارهای اجتناب کنند تا مدت بهبودی بعد از عمل را با خیال آسوده و سرعت بیشتر سپری […]

یکی از نگرانی های ذهنی بیشتر افرادی که تصمیم به عمل بینی می گیرند، شرایطی است که بعد از انجام‌ عمل باید رعایت کنند. اینکه چه فعالیت هایی را در برنامه روزمره خود باید رعایت کنند. از چه کارهای اجتناب کنند تا مدت بهبودی بعد از عمل را با خیال آسوده و سرعت بیشتر سپری کنند.

حائز اهمیت است مراقبت های بعد از جراحی بینی به ویژه هفته های نخست، برای کسب یک‌ نتیجه مورد انتظار و مطلوب از اهمیت بالای برخوردار است.

بخوانید  هزینه پیکرتراشی در تهران در کلینیک vip

چند مدت بعد از عمل بینی میتوان فین کرد؟

  • فین کردن بعد از عمل بینی و یا حتی حداقل به مدت سه هفته بعد از جراحی می تواند سبب ایجاد فشار زیاد بر روی بافت های درونی بینی گردد. این فشار به احتمال زیاد بخیه های بینی را پاره خواهد کرد.

در سه هفته اول بعد از عمل پرهیز از فین کردن حائز اهمیت است چرا که قسمت مخاط بینی تنها با چند بخیه به هم وصل می شود، در نتیجه احتمال پاره شدن آنها در حین فین کردن بسیار زیاد است.

بعد از گذشته حداقل سه هفته و ترجیحا یک ماه بعد از عمل، فین کردن احتمال پاره شدن را به دنبال نخواهد داشت. هرچند بهتر است بعد از سپری شدن یک ماه از جراحی بینی در هنگام فین کردن فشار زیادی را به بینی وارد نکنید تا سبب بروز مشکلی بر روی نتیجه عمل نشوید.

تا چند وقت بعد از عمل بینی نباید به پهلو خوابید؟

نحوه درست خوابیدن بعد از عمل بینی مسئله مهمی است. جراحی بینی به دلیل حساسیت های که دارد، مستلزم رعایت توصیه های بعد از جراحی را دارد و باید جدی گرفته شود.

بخوانید  ورم بینی استخوانی بعد از عمل چقدر طول میکشد ؟

در حقیقت مهمترین عاملی که سبب می شود بهترین نتیجه را از جراحی بینی بگیرید، یادگیری نحوه صحیح خوابیدن بعد از جراحی است. چرا که آرامش و استراحت بعد از جراحی در بهبود سریع بیماری کمک زیادی می کند. هنگام خواب بویژه خواب عمیق، در بدن انسان هورمون هایی ترشح می شود که روند درمان را با کیفیت و سرعت بیشتری انجام می دهد.

اما تا چند وقت بعد از عمل بینی نباید به پهلو خوابید؟ شاید سوال رایج بسیاری از افرادی باشد که جراحی بینی را انجام می دهند. در واقع باید دانست هدف از خوابیدن به کمر به دلیل عدم برخورد بینی به اطراف است. از این رو بعد از عمل اگر بخواهید به پهلو بخوابید به شرطی که هیچ آسیبی به بینی وارد نشود مشکلی ندارد.

اما برای داشتن نتیجه مطلوب از عمل و کاهش خطرات بعد از جراحی بینی توصیه می شود در روزهای بعد از جراحی روی کمر یا طاق بالا خوابید. در این هنگام لازم است سر فرد با زاویه ۴۵ درجه و از بدن بالاتر قرار بگیرد. گذاشتن چند بالش نرم برای رسیدن به این وضعیت خوابیدن به شما کمک می کند.

بخوانید  افزایش آمار جراحی بینی در مردان در سال 1402

بالا بودن سر از بدن سبب می شود که نیروی جاذبه کاهش یابد و التهاب و ورم بینی تا حد زیادی کاهش یابد. برای پیشگیری از غلت خوردن و برخورد بینی به اطراف می توانید چند بالش را در اطراف خود قرار دهید. قابل ذکر است اگر چند بالش را زیر زانو قرار دهید می توانید از دردهای کمر خود بکاهید.

تمیز کردن بینی بعد از عمل با گوش پاک کن

بعد از عمل بینی، حفره های آن‌ با خون بجا مانده یا لخته های مخاطی پر می شود و ورودی هوای بینی بسته خواهد شد. خوشبختانه با پاک کردن بینی می توان آنها را از بینی خارج کرد.

یکی از راه های تمیز کردن بینی استفاده از گوش پاک کن می باشد. برای تمیز کردن بینی باید از آب نمک استفاده کنید. مرطوب نگه داشتن داخل بینی، سبب می شود لخته های خون خشک نشود و به آسانی از بینی خارج شود.

حائز اهمیت است باید قبل از تمیز کردن بینی با گوش پاک کن، فضای داخلی بینی را مرطوب نگه دارید. چرا که سبب آسیب دیدن بافت های بینی خواهد شد.

بخوانید  چه چیزهایی برای ارتودنسی ضرر دارد ؟

ساکشن بینی بعد از عمل چیست؟

پس از عمل بینی، راه تنفسی شما ممکن است به دلیل لخته های خون یا لخته های مخاطی مسدود گردد. در این حالت شما مجبور می شوید از طریق دهان‌ نفس بکشید که بسیار سخت است.

اگر تمیز کردن بینی به صورت صحیح انجام شود، علاوه بر بهبود سریع روند جراحی، در پیشگیری از عوارضی مانند عفونت، التهاب و …. تاثیر بسزایی دارد.

در صورتی که نتوان با محلول آب نمک یا پماد های نرم کننده لخته خون بینی را شستشو دهید با مشورت جراح خود می توانید از ساکشن برای این عمل استفاده نمایید.

پاره شدن مخاط بینی بعد از عمل

در صورت عدم رعایت نکات توصیه شده توسط جراح متخصص بعد از عمل بینی، شاهد بروز خطرات بعد از عمل خواهید بود. در حقیقت فشار به بینی پس از جراحی می تواند خطراتی از قبیل پاره شدن مخاط بینی یا بخیه های بینی را در پی داشته باشد.

برخی از نشانه های پاره شدن مخاط بینی بعد از عمل به صورت ریز ظاهر می شوند:

خونریزی در داخل بینی
درد و سنگینی در ناحیه درون بینی
خون‌ مردگی در بینی
بد فرم یا بزرگ شدن بینی

بخوانید  چه مدت بعد از بوتاکس می‌توان موهای خود را رنگ کرد؟

عوارض فین کردن بعد از عمل

عوارض فین کردن بعد از عمل
از آنجایی که در هنگام فین کردن هوا با فشار از داخل بینی خارج می شود. در سه هفته اول بعد از عمل بینی هنوز مخاط درونی بینی و بافت ها به طور کامل ترمیم نشده است. در نتیجه احتمال گسسته و باز شدن این بافت ها بسیار زیاد است.

خون خشک شدن در بینی بعد از عمل بینی

گاهی امکان دارد در عمل بینی انحراف بینی کاملا اصلاح نشده باشد و قسمت دارای انحراف در معرض هوا قرار گرفته شود. در نتیجه سبب خون خشک شدن در بینی می گردد. این لخته خون سبب مسدود شدن راه هوا می شود.

یکی از دلایل گرفتگی بینی در چند هفته اول جراحی وجود این لخته خون یا خون خشک شده است که با شستشوی بینی برطرف می شود.

چرا بعد از عمل بینی نباید سر را پایین‌ انداخت

از مهمترین نکاتی که بعد از عمل بینی باید به آن توجه نمود نباید سر را پایین انداخت. در حقیقت برای کسب نتیجه مطلوب و خوشایند در جراحی فقط مهارت و تجربه متخصص جراح ملاک نیست. بلکه مریض باید نکات بعد از عمل را نیز رعایت نماید. چرا که پایین نگه داشتن سر بعد از عمل سبب افتادگی نوک بینی می گردد و باید تا مدتی طولانی از پایین نگه داشتن بینی اجتناب کنید.

بخوانید  5 شوینده صورت خانگی را بشناسید!

علائم خطرناک بعد از عمل بینی

از علائم خطرناکی که بعد از عمل بینی باید به آن توجه ویژه نمود به شرح زیر است:

خونریزی بینی به نحوی که خون غیر خون آبه یا روشن باشد.
به طور مداوم استفراغ یا حالت تهوع داشته باشید.
اسهال
داشتن سرگیجه
داشتن تنفس سریع یا تپش قلب
داشتن تنگی نفس یا تنفس سخت
پیدا شدن جوشهای زیر پوستی

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

حرف زدن وقتی دهان بسیار باز شود خندیدن و گریه کردن باعث حرکت بیشتر بینی می شود. حرکات بینی و صورت در ساعت ها و روزهای اول عمل بینی ممکن است درد و تورم را افزایش دهد.

در واقع بی حرکتی بینی یکی از اصرار زیبای فرم بینی عمل شده است. به همین دلیل است بیشتر جراحان توصیه می کنند از حرکات ناخواسته بعد از عمل به شدت بپرهیزید تا فرم و شکل بینی از بین نرود و عوارض بعد از عمل، شدت نگیرند.

لینک کوتاه : https://dandanland.com/?p=1697

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات در مورد مطلب "چند مدت بعد از عمل بینی میتوان فین کرد؟"
برچسب ها