» زیبایی و پزشکی » کاشت ابرو چیست و چطور انجام می شود ؟
کاشت ابرو
زیبایی و پزشکی

کاشت ابرو چیست و چطور انجام می شود ؟

تیر 20, 1403 152693

ریزش مو تحت تاثیر عوامل ژنتیکی، سبک زندگی، هورمونی و بیماری‌ها برای هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد و در برخی موارد علت آن ناشناخته است. یکی از انواع ریزش مو  ریزش موهای صورت است که شایع‌ترین آن ریزش ابرو است. علاوه بر این برخی افراد به صورت مادرزادی ابروهای کم پشت‌تری دارند که از آن راضی نیستند. پر پشتی ابرو راه‌های مختلفی دارد اما طبیعی‌ترین و دائمی‌ترین روش آن کاشت ابرو است. اما کاشت ابرو برای چه افراد مناسب است؟ عوارض آن چیست؟ چگونه انجام می‌شود؟ این‌ها تنها بخشی از سوالات متقاضیان کاشت ابرو هستند که در ادامه سعی می‌کنیم به تمام آنها پاسخ دهیم.

کاشت ابرو چیست ؟

کاشت ابرو یک روش دائمی برای فرم دهی و پر پشت کردن ابروهاست که در آن از روش‌های کاشت مو استفاده می‌شود. در این تکنیک با استفاده از بانک مو نواحی اطراف سر و کناره‌های گوش که موهایی شبیه به ابرو دارند، برداشت می‌شود و در ابروها پیوند زده می‌شود. در این تکنیک می‌توان با استفاده از موهای طبیعی خود فرد، به ابروها فرم داد و تراکم آنها را افزایش داد؛ به همین دلیل کاشت ابرو یک روش طبیعی، کم خطر و با نتایج ماندگار شناخته می‌شود.

بخوانید  نحوه چسب زدن بینی بعد از تزریق آنزیم

پس از کاشت ابرو،‌ ابروهای پیوند زده شده مثل موهای طبیعی رشد می‌کنند و متقاضی می‌تواند از روش‌های کوتاه کردن و اصلاح ابرو برای حالت دادن به آنها استفاده کرد. از آنجایی که کاشت ابرو یک تکنیک تخصصی است، می‌بایست در بهترین کلینیک کاشت ابرو و تحت نظر پزشک انجام شود تا نتایج مطلوب را به همراه داشته باشد.

کاندید مناسب

کاشت ابرو روشی است که اغلب در خانم‌ها پرطرفدار است اما آقایانی که دچار ریزش ابرو بوده یا ابروهای کم پشتی دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند. به طور کلی کاشت ابرو برای افرادی با شرایط زیر مناسب است:

 • افرادی که به صورت مادرزادی ابروهای نازک و کم پشتی دارند.
 • افرادی که به دلایل مختلف نظیر ژنتیک، بیماری‌ها، حوادث، سوختگی، شکستگی و … دچار ریزش ابرو شده‌اند.
 • افرادی که در ابروهای خود جای اسکار دارند و قصد دارند آن را بپوشانند.
 • برخی افراد که ابروهای نامتقارن دارند و نمی‌توانند با هیچ روش دیگری آنها را متناسب کنند.
 • افرادی که ابروهای خود را تتو یا هاشور زده‌اند اما از نتایج آن رضایت ندارند.
 • افرادی که از سایر روش‌ها برای پر پشت کردن ابروهای خود نتایج مطلوب را دریافت نکرده‌اند.
بخوانید  آیا بعد از کاشت مو باید مزوتراپی کرد

متخصصان توصیه می‌کنند برای کاشت ابرو طبیعی زمانی اقدام کنید که ریزش ابروهای خود را کنترل و درمان کرده‌اید. در صورتی که ابروها هنوز هم ریزش داشته باشند، ممکن است بعد از عمل نتایج آن افت کرده و مورد رضایت شما نباشد.

ابروی طبیعی

مراحل کاشت ابرو

همانطور که گفتیم برای کاشت ابرو از همان تکنیک‌های کاشت مو با تفاوت‌های جزئی استفاده می‌شود؛ بنابراین مراحل آن تا حدودی شبیه به مراحل کاشت مو می‌باشد. با این حال کاشت ابرو ظرافت بیشتری داشته و به دقت بیشتری احتیاج دارد. مراحل اصلی کاشت ابرو به صورت زیر می‌باشد:

طراحی فرم ابرو

در مرحله اول پزشک پس از معاینه و بررسی پوست،‌ مو و ابرو آزمایش‌هایی را تجویز می‌کند که باید برای اطمینان از سلامت آنها را انجام دهید. سپس پزشک از شما می‌خواهد فرم و شکل دلخواه ابروهایتان را ترسیم کنید و انتظاراتی که از این عمل دارید را بیان کنید. نهایتا پزشک انتظارات شما را بررسی کرده و با رفع ایرادات ابرو بهترین فرم مناسب ابروهای شما را طراحی می‌کند تا مطابق آن عمل کاشت انجام شود.

شناسایی فولیکول‌ها

در مرحله بعد محل بانک مو به منظور کاشت ابرو شناسایی می‌شود و فولیکول‌های مناسب انتخاب می‌شوند. برای کاشت ابرو اغلب موهای ناحیه پشت گوش و کنار سر که شباهت بیشتری به موهای ابرو دارند برداشته می‌شوند. در مواردی که موهای ابرو ضخیم‌تر است (به خصوص در آقایان)، می‌توان از موهای پشت سر نیز برای کاشت ابرو استفاده کرد. اغلب افرادی که برای کاشت ابرو اقدام می‌کنند بانک موی مناسب این کار را دارند.

بخوانید  حجيم كردن لب با ويتامين e

برداشت فولیکول‌ها

ناحیه بانک مو و ابروها ابتدا ضد عفونی و سپس با مواد بی حسی موضعی در مقابل درد مقاوم می‌شود. سپس با توجه به روش کاشت مو فولیکول‌ها از ناحیه بانک مو برداشته می‌شوند؛ از آنجایی که در این عمل به فولیکول‌هایی زیادی احتیاج نداریم، می‌توان گفت که درد زیادی احساس نمی‌کنید.

پیوند ابروها

پس از برداشت فولیکول‌ها از ناحیه بانک مو،‌ آنها را زیر میکروسکوپ بررسی و آماده می‌کنند تا برای کاشت مهیا شوند. پزشک سوراخ‌های بسیار ریزی را در نواحی کم پشت ابرو ایجاد کرده و با دقت فولیکول‌های آماده را در آن پیوند می‌زند. دقت، تجربه و تخصص پزشک در نحوه کاشت ابروها بسیار موثر است؛ چرا که در این مرحله باید به زاویه ابرو نسبت به پوست و جهت رشد موها دقت ویژه‌ای داشت. در غیر این صورت نتایج کاشت ابرو غیر طبیعی و نامتناسب خواهد بود.

روش های کاشت ابرو

روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر یک با توجه به شرایط و انتظارات زیباجو و همچنین بودجه مورد نظر کارامد هستند. قبل از اینکه به بهترین روش کاشت ابرو بپردازیم،‌ بهتر است با رایج‌ترین روش‌های کاشت ابرو آشنا شویم:

بخوانید  معرفی 4 تا از بهترین کرم های سفت کننده سینه

FUT (کاشت نواری)

قدیمی‌ترین روش کاشت ابرو، روش FUT است که در آن فولیکول‌ها با ایجاد یک برش نواری در ناحیه بانک مو برداشت می‌شوند. از آنجایی که این روش تهاجمی است، با عوارض و دوره نقاهت طولانی همراه بوده و ممکن است جای اسکار را نیز در بانک مو ایجاد کند. علاوه بر این به دلیل برداشت نواری فولیکول‌ها، نتایج کاشت ابرو به این روش طبیعی نبوده و ممکن است حالت در هم آمیخته‌ای به خود بگیرد.

FIT

رایج‌ترین روشی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد، FIT می‌باشد که بدون جراحی بوده و هم در آقایان و هم در خانم‌ها کاربرد دارد. در این روش فولیکول‌ها دانه دانه و با دقت بالا از ناحیه بانک مو برداشت می‌شوند و در نواحی کم پشت ابروها کاشته می‌شوند. این روش دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته و عوارض بسیار کمتری دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی می‌توان از روش Micro FIT که با دقت بالاتری نیز انجام می‌شود، برای کاشت ابرو استفاده کرد.

SUT

کاشت ابرو با روش SUT یکی از جدیدترین تکنیک‌های کاشت ابرو است که با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های اتوماتیک و با ظرافت بالا انجام می‌شود. نتایج حاصل از این روش باورنکردنی بوده و کاملا طبیعی است. معمولا در صورتی که مشکل خاصی نباشد پزشک استفاده از این روش یا میکروفیت را به زیباجو توصیه می‌کند.

بخوانید  افزایش آمار جراحی بینی در مردان در سال 1402

با توجه به این گفته‌ها می‌توان گفت که روش‌های میکروفیت و SUT بهترین روش‌های توصیه شده توسط متخصصان برای کاشت ابرو هستند. البته انتخاب بهترین روش کاشت ابرو برای شما می‌بایست بر اساس شرایط شما و توسط پزشک تعیین شود.

ابروی طبیعی زنانه

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابرو در افرادی که ابروهای کم پشت یا نازک دارند مزایای فوق العاده‌ای دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فرم دهی به ابروهای بدون حالت
 • پر پشت شدن و افزایش تراکم ابروها به صورت طبیعی
 • متقارن سازی ابروها در افرادی که ابروهای متقارن ندارند
 • پر پشت شدن ابروها در افرادی که در اثر بیماری‌ها به طور کامل ابروهایشان را از دست داده‌اند
 • پوشش دادن ابروهای تتو و هاشور شده
 • کاشت ابرو یک روش کم تهاجم بوده و عوارض ناچیزی دارد

توصیه‌های قبل از کاشت ابرو

رعایت یک سری نکات قبل از کاشت ابرو به منظور کسب بهترین نتایج و کاهش عوارض ضروری است که اغلب این نکات توسط پزشک به شما تذکر داده می‌شود. مهم‌ترین نکاتی که قبل از کاشت ابرو باید رعایت کنید شامل:

 • طبق دستور پزشک از داروهای تجویز شده استفاده کنید و تمام داروها و شرایط پزشکی‌تان را با وی در میان بگذارید.
 • قبل از کاشت ابرو تغذیه مناسب و کافی داشته باشید.
 • با لباس راحت به محل انجام عمل کاشت ابرو مراجعه کنید.
 • قبل از کاشت ابرو استحمام کنید و صورت خود را کاملا شستشو دهید.
 • از مصرف دخانیات یا الکل حداقل ۲ هفته قبل از عمل خودداری کنید.
بخوانید  قرص فیفول برای پوست صورت

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو نیز در دوره نقاهت می‌بایست یک سری مراقبت‌ها را به منظور حصول نتایج رضایت بخش و کاهش طول درمان رعایت کنید. مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو شامل:

 • تا دو روز به پانسمان قرار گرفته روی ناحیه ابرو دست نزنید و از افراد متخصص برای تعویض آن کمک بگیرید.
 • پس از باز شدن پانسمان محلول تجویز شده توسط پزشک را هر هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار روی ابروهای خود بپاشید.
 • برای کاهش تورم و التهاب می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید اما نباید آن را مستقیما روی ابرو قرار دهید.
 • از مصرف دخانیات و الکل حداقل تا ۱۰ روز بعد از کاشت ابرو خودداری کنید.
 • تا ۱۸ ماه از دستکاری، رنگ کردن و برداشتن ابروهای کاشته شده خودداری کنید.
 • تا چند ماه از قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.
 • هرگونه فعالیت شدید و ورزش سنگین حداقل تا ۲ ماه بعد از کاشت ابرو ممنوع است.
 • از رفتن به استخر، سونا و جکوزی تا ۳ ماه بعد از کاشت خودداری کنید.

بعد از کاشت ابرو و در دوره نقاهت توصیه می‌شود از مواد غذایی سالم و سبزیجات تازه استفاده کنید و مصرف مایعات را افزایش دهید؛ این کار به بهبود سریع تر شما کمک می‌کند. همچنین می‌بایست در صورت بروز هر گونه مشکل به پزشک خود مراجعه کنید.

بخوانید  خدمات سالن زیبایی - سالن های زیبایی مدرن چه خدماتی ارائه میدهند؟

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

تعداد دیدگاهها: 2

 1. آواتار رویا عباسی
  رویا عباسی

  ببخشید هزینه کاشت ابرو در کلینیک شما چقدر میشه ؟

  • آواتار واحد نویسندگی دندان لند
   واحد نویسندگی دندان لند

   سلام برای ارتباط با کلینیک خانه سفید لطفا با شماره زیر تماس بگیرید
   ۰۲۱-۵۴۵۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×