» ترمیم دندان » کامپوزیت دندان چیست و چه مراحل دارد؟
کامپوزیت دندان
ترمیم دندان

کامپوزیت دندان چیست و چه مراحل دارد؟

خرداد 9, 1403 30210

یکی از راه‌های رسیدن به یک لبخند ایده‌آل، زیبا و جذاب، استفاده از کامپوزیت دندان است. اما اینکه کامپوزیت دندان دقیقا چیست، چه کاربردهایی دارد و اینکه مراحل انجام کامپوزیت دندان به چه ترتیبی است، موضوعی است که ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب به بررسی آن بپردازیم.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان ماده‌ای خمیری شکل و همرنگ دندان است که از رزین یا ترکیبی از شیشه و پلاستیک تشکیل شده است. این ماده توسط دندانپزشک و با هدف ترمیم، بازسازی و زیبایی دندان‌ها به کار برده می‌شود.

اگر دندانپزشک از کامپوزیت دندان برای پر کردن حفره‌های خالی دندان استفاده کند، این ماده به عنوان فیلینگ کامپوزیت شناخته می‌شود. اما اگر دندانپزشک از آن به عنوان ماده‌ای برای پوشاندن عیوب ظاهری و سطحی دندان‌ها و زیباتر کردن ظاهر آن‌ها استفاده کند، به آن ونیر کامپوزیت گفته می‌شود.

کامپوزیت به دلیل رنگ طبیعی و شباهت زیادی که به ساختار دندان دارد، ظاهری زیبا و طبیعی به دندان‌ها می‌بخشد و به همین دلیل در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی به شمار می‌رود.

کاربردهای کامپوزیت دندان

پر کردن حفره‌های خالی دندان (ترمیم دندان) و استفاده از این ماده برای زیباتر کردن ظاهر دندان‌ها، تنها دو مورد از ویژگی‌های زیاد این ماده محسوب می‌شوند. در حالی که از کامپوزیت دندان برای موارد مختلف و بیشتری استفاده می‌شود. مواردی از جمله:

 • بازسازی دندان‌های شکسته: در صورتی که قسمتی از دندان شکسته باشد، دندانپزشک می‌تواند ناحیه شکسته را با استفاده از کامپوزیت، بازسازی کند.
 • اصلاح نا‌ترازی‌های جزئی دندان: کامپوزیت برای رفع برخی از نا‌ترازی‌های جزئی دندان مانند چرخش یا انحراف جزئی دندان‌ها قابل استفاده است.
 • بستن فضاهای بین دندانی: اگر بین دندان‌های شما فضاهای خالی وجود داشته باشد، دندانپزشک می‌تواند با استفاده از کامپوزیت، این فضا را پر کند.
 • پوشاندن لکه‌ها و تغییر رنگ دندان: کامپوزیت می‌تواند برای پوشاندن لکه‌ها و تغییر رنگ دندان‌ها و روشن‌تر کردن رنگ آنها به کار برده شود.
 • اصلاح فرم دندان: با استفاده از کامپوزیت می‌توان فرم دندان‌ها را تغییر داد و آنها را بلندتر، کوتاه‌تر، پهن‌تر یا باریک‌تر کرد.
 • محافظت از دندان‌های حساس: کامپوزیت می‌تواند برای پوشاندن و محافظت از سطح ریشه دندان‌های حساس به کار برده شود.
بخوانید  علت لق شدن ایمپلنت و روکش ایمپلنت دندان چیست ؟

کامپوزیت دندان جلو

یکی از کاربردهای بسیار مفید کامپوزیت، استفاده از آن به عنوان راهکاری برای زیباتر کردن دندان یا دندان‌های آسیب دیده‌ی جلوی صورت است. از آن‌جایی که دندان‌های جلوی فک معمولا در معرض دید افراد هستند و در زمان صحبت کردن و لبخند زدن شما به نمایش گذاشته می‌شوند، زیبایی آن‌ها تاثیر دوچندانی بر چهره و اعتماد به نفس شما خواهد داشت.

به همین دلیل است که معمولا در شرایطی که یکی از دندان‌های جلوی فک شما دچار حفره، ترک، فاصله یا شکستگی شده باشد و یا پس از انجام فرایندی مانند عصب کشی دندان به ترمیم نیاز داشته باشد، دندانپزشک به جای ماده‌ای مانند آمالگام (که نسبتا سیاه رنگ است)، از کامپوزیت برای دندان مورد نظر شما استفاده می‌کند.

مراحل کامپوزیت کردن دندان

مراحل کامپوزیت کردن دندان با توجه به فرایندی که قصد انجام آن را دارید کمی متفاوت خواهد بود. البته این تفاوت تنها در جزئیات است و به طور کلی، استفاده از این ماده در تمام کاربردها، مراحل یکسانی دارد.

به طور کلی، مراحل کامپوزیت دندان به شرح زیر است.

جلسه مشاوره

اولین جلسه معمولا با هدف مشاوره شما با دندانپزشک و بررسی کامل و دقیق نیاز شما برگزار می‌شود. در این جلسه، دندانپزشک نیاز و خواسته‌ی شما را بررسی و امکان پذیر بودن یا نبودن آن را به شما اطلاع خواهد داد.

بخوانید  نحوه تعویض لمینت دندان

برای مثال، ممکن است شما دوست داشته باشید که یکی از دندان‌های خود را با استفاده از کامپوزیت دندان ترمیم کنید. در حالی که دندانپزشک پس از بررسی موقعیت دقیق دندان و شرایط آن، استفاده از ماده‌ای مانند آمالگام را گزینه‌ی بهتری بداند.

حتی ممکن است شما با هدف بهبود ظاهر و یک دست کردن دندان‌های خود با کامپوزیت به دندانپزشکی مراجعه کرده باشید. اما دندانپزشک به شما پیشنهاد کند که برای افزایش طول عمر این زیبایی، از روشی مانند لمینت دندان استفاده کنید.

دندانپزشک در این جلسه مشاوره، علاوه بر اینکه دیدی کلی و جامع از طرح درمان شما برایتان ایجاد می‌کند، اطلاعات کاملی را در خصوص خود ماده کامپوزیت، مراحل درمان و نحوه مراقبت از این ماده را به شما اعلام خواهد کرد.

آماده سازی دندان

در مرحله بعد که ممکن است در جلسه بعدی حضور شما در دندانپزشکی یا در همان جلسه مشاوره باشد، دندانپزشک دندان را برای قرار گرفتن کامپوزیت آماده می‌کند. این آماده سازی می‌تواند شامل برداشتن پوسیدگی‌ها از روی دندان، عصب کشی و یا حتی تراشیدن لایه‌ی نازکی از مینای دندان باشد.

البته تراشیدن مینای دندان در مواقعی که فرد قصد استفاده از لمینت دندان را داشته باشد بسیار متداول‌تر است. اما ممکن است دندانپزشک برای یک دست کردن دندان‌های شما، این کار را در زمان استفاده از کامپوزیت نیز انجام دهد.

بخوانید  11 درمان خانگی و طبیعی برای درد دندان

انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

طبیعتا هیچکس دوست ندارد که دندان‌هایی با ظاهر بسیار غیرطبیعی و غیرواقعی داشته باشد! در حقیقت، تمام زیبایی فرایندهای دندانپزشکی ترمیمی به طبیعی بودن آن‌ها بستگی دارد! به همین دلیل، بهتر است که برای انتخاب رنگ کامپوزیت دندان‌های خود به سراغ رنگ‌های طبیعی که خوانایی زیادی با رنگ پوست و دندان‌های واقعیتان بروید.

دندانپزشک در این مرحله یک پالت رنگ بندی از کامپوزیت‌ها را به شما نشان می‌دهد و پس از ارائه راهنمایی‌های خود، انتخاب رنگ را بر عهده شما می‌گذارد. در نهایت، این شمایید که باید با توجه به علاقه شخصی خود و راهنمایی‌های دندانپزشکتان، یک رنگ را انتخاب کنید.

قرار دادن کامپوزیت

در این مرحله، دندانپزشک کامپوزیت را در حفره‌ی ایجاد شده در درون دندان و یا روی سطح بیرونی‌ای که قصد زیباتر کردن آن را دارد قرار می‌دهد. دندانپزشک برای انجام این کار از تکنیک لایه گذاری (یا همان قرار دادن مواد خمیری کامپوزیت روی دندان به صورت لایه لایه) استفاده می‌کند.

پس از قرار گرفتن هر یک از لایه‌ها روی دندان، دندانپزشک با استفاده از نور لیزر، لایه را سفت می‌کند و سپس به سراغ لایه‌ی بعدی می‌رود. این فرآیند تا جایی که دندان به شکل و حجم مورد نظر برسد ادامه می‌یابد.

پالیش و تنظیم

پس از قرار دادن تمام لایه‌های کامپوزیت، دندانپزشک سطح کامپوزیت را پالیش می‌دهد تا به یک صافیِ یک دست و درخشان دست پیدا کند. شخص نیز در این مرحله، دندان‌های خود را در آینه می‌بیند و در صورتی که متوجه ایراد خاصی در دندان‌های خود شود، آن مورد را به دندانپزشک اطلاع می‌دهد.

بخوانید  همه چیز در مورد دندان مصنوعی ثابت

مزایای کامپوزیت دندان

یکی از دلایل پرطرفدار بودن کامپوزیت در میان افراد، مزایای بسیار زیاد این ماده است. مزایایی از جمله:

 • کامپوزیت دندان بسیار زیبا و طبیعی است و می‌تواند همخوانی زیادی با رنگ طبیعی دندان‌های شما پیدا کند.
 • شما به تعداد جلسات زیادی برای تکمیل درمان خود نیاز ندارید و نتیجه نهایی کار شما در همان جلسه نصب کامپوزیت مشخص خواهد شد.
 • کامپوزیت دندان، علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی را برای دندان‌های شما ایجاد می‌کند، موجب افزایش استحکام و مقاومت آن‌ها نیز می‌شود.
 • قیمت کامپوزیت دندان نسبت به سایر راهکارهای زیبا کردن دندان‌ها به صرفه تر است.

مزایای کامپوزیت دندان - تصویر 2

معایب کامپوزیت دندان

درست مانند تمام روش‌های زیبایی و درمانی در دندانپزشکی، کامپوزیت دندان هم در کنار مزایای خود، معایبی را به همراه دارد. دانستن این معایب به شما کمک میکند تا در زمان تصمیم گیری در خصوص کامپوزیت کردن دندان‌های خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برای مثال، اولین عیب نسبتا برجسته کامپوزیت دندان، طول عمر آن است. کامپوزیت معمولا (و در بهترین حالت) در حدود ۷ سال دوام خواهد داشت. به همین دلیل، اگر برای پر کردن حفره‌های دندان‌های خود، خصوصا دندان‌های انتهای فکتان از کامپوزیت استفاده کرده باشید، مجبور به پر کردن مجدد دندانتان پس از گذشت این مدت زمان خواهید شد.

دومین موردی که جزو معایب اصلی کامپوزیت دندان محسوب می‌شود، حساسیت بالای این ماده نسبت به لکه است. کامپوزیت تا حدودی به لکه‌های ناشی از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های حاوی رنگدانه حساس است و می‌تواند با گذشت زمان دچار تغییر رنگ شود.

البته رعایت بهداشت دهان و دندان، شستشوی دهان پس از مصرف خوراکی‌های رنگی (مانند قهوه، چایی، نوشابه و انواع پفک) و عدم استعمال دخانیات از بروز این مشکل جلوگیری می‌کند. اما اینکه مدام باید نگران تغییر رنگ کامپوزیتتان باشید، موضوعی است که می‌تواند به مرور زمان آزاردهنده و دشوار باشد.

بخوانید  چطور لبخند هالیوودی داشته باشیم ؟

علاوه بر این، بهتر است بدانید که کامپوزیت به اندازه دندان‌های طبیعی و حتی لمینت دندان مقاوم نیست و ممکن است در اثر جویدن مواد غذایی سفت یا ضربه آسیب ببیند. به همین دلیل، باید از جویدن خوراکی‌های سفتی مانند انواع آبنبات، آجیل‌ها، یخ و خصوصا اشیاءی مانند مداد و ناخن خودداری کنید.

احتمال بروز عفونت لثه، واکنش‌های آلرژیک، نیاز به پالیش سالیانه و عدم پوشش هزینه این فرایند توسط بیمه نیز از جمله معایبی است که بسیاری از دندانپزشکان و متقاضیان به آن‌ها اشاره می‌کنند.

کامپوزیت دندان چقدر طول می‌کشد؟

فرآیند انجام کامپوزیت دندان در یک جلسه و بین ۱ تا ۲ ساعت طول می‌کشد. البته این مدت زمان به عوامل مختلفی مانند تعداد دندان‌هایی که قصد کامپوزیت کردن آن‌ها را دارید و مهارت و سرعت دندانپزشک بستگی دارد.

طول عمر کامپوزیت | کامپوزیت دندان چند سال دوام دارد؟

به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۷ سال متغیر است. البته این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی از جمله:

 • کیفیت مواد استفاده شده: استفاده از برندهای کامپوزیت باکیفیت و مرغوب می‌تواند به افزایش طول عمر کامپوزیت کمک کند.
 • مهارت دندانپزشک: مهارت و تجربه دندانپزشک در انجام کامپوزیت نقشی اساسی در طول عمر آن دارد.
 • مراقبت‌های بعد از کامپوزیت: رعایت مراقبت‌های بهداشتی و پرهیز از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های رنگدانه‌دار و مواد سفت می‌تواند به افزایش طول عمر کامپوزیت کمک کند.

با این وجود، کامپوزیت دندان یکی از محبوب‌ترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی است و می‌تواند به شما کمک کند تا به لبخندی زیبا و طبیعی دست پیدا کنید. فقط کافی است با رعایت مراقبت‌های بهداشتی و مراجعات منظم به دندانپزشک، طول عمر آن را به حداکثر برسانید.

بخوانید  لمینت چه فرقی با کامپوزیت دارد؟

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان

لمینت و کامپوزیت دو روش محبوب در دندانپزشکی زیبایی هستند که برای اصلاح ظاهر دندان‌ها به کار برده می‌شوند. اما هر دوی این روش‌ها مزایا و معایب خاصی دارند که آن‌ها را از یکدیگر متفاوت می‌کند.

اگرچه انتخاب بین کامپوزیت و لمینت دندان به نیازها و شرایط شما بستگی دارد، اما مواردی که ما به عنوان فرق لمینت و کامپوزیت در ادامه مطرح کردیم، تصمیم‌گیری بین این دو گزینه را برای شما ساده تر خواهد کرد.

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر جنس

 • لمینت: از جنس سرامیک نازکی هستند که در لابراتوار ساخته می‌شوند. سرامیک ماده‌ای مقاوم، بادوام و با ظاهری طبیعی است.
 • کامپوزیت: از رزین کامپوزیت ساخته می‌شوند و به صورت خمیری شکل و لایه لایه روی دندان قرار می‌گیرد.

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر روش نصب روی دندان

 • لمینت: برای نصب لمینت، دندانپزشک باید الزاما دندان شما را بترشاد و سپس لمینت‌های سرامیکی با استفاده از چسب مخصوص به دندان‌های شما بچسباند.
 • کامپوزیت: در روش کامپوزیت، تراشیدن دندان به ندرت لازم است. همچنین، کامپوزیت به صورت لایه‌لایه روی دندان اعمال و با تاباندن نور سفت می‌شود.

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر ضخامت

 • لمینت: لمینت‌ها نازک‌تر از کامپوزیت هستند و ظاهری طبیعی‌تر به دندان‌ها می‌دهند.
 • کامپوزیت: کامپوزیت ضخیم‌تر از لمینت است و ممکن است ظاهری حجیم‌تر . غیرطبیعی‌تر به دندان‌ها بدهد.

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر استحکام

 • لمینت: لمینت‌ها بسیار محکم هستند و در برابر شکستن و ترک خوردن مقاوم‌تر از کامپوزیت عمل می‌کنند.
 • کامپوزیت: کامپوزیت نسبت به لمینت از مقاومت کمتری برخوردار است و ممکن است در برابر فشار و ضربه شکننده‌تر باشد.
بخوانید  معرفی اجمالی دستگاه روتاری دندانپزشکی و کاربردهای آن

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر زیبایی

 • لمینت: لمینت‌ها ظاهری بسیار طبیعی دارند و گاهی اوقات، تشخیص آن‌ها از دندان طبیعی دشوار است. همچنین، لمینت در برابر لکه ها مقاوم است و معمولا دچار تغییر رنگ نمی‌شود.
 • کامپوزیت: اگر چه کامپوزیت می‌تواند به رنگ دلخواه شما درآید، اما ممکن است به مرور زمان رنگ و درخشش خود را از دست بدهد. همچنین، زیبایی آن‌ها از نظر طبیعی بودن نسبت به لمینت‌ها کمتر است.

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر طول عمر

 • لمینت: لمینت‌ها با مراقبت صحیح می‌توانند نزدیک به ۱۵ و یا بیشتر عمر کنند.
 • کامپوزیت: طول عمر کامپوزیت بین ۵ تا ۷ سال متغیر است.

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر قیمت

 • لمینت: لمینت‌ها گران‌تر از کامپوزیت هستند که البته مزایای بسیار بیشتر آن‌ها این اختلاف قیمت را توجه می‌کند.
 • کامپوزیت: کامپوزیت گزینه مقرون به صرفه‌تری نسبت به لمینت است.

مقایسه لمینت و کامپوزیت از نظر کاربرد:

 • لمینت: لمینت صرفا برای اصلاح نازیبایی‌های دندان کاربرد دارد.
 • کامپوزیت: کامپوزیت علاوه بر کاربردهای زیبایی، کاربردهای درمانی (و ترمیمی) نیز دارد.

جدول مقایسه لمینت و کامپوزیت دندان

ویژگی لمینت کامپوزیت
جنس سرامیک رزین کامپوزیت
روش نصب تراشیدن دندان تراشیدن جزئی یا بدون تراش
ضخامت نازک ضخیم‌تر
استحکام بسیار مقاوم مقاوم
زیبایی ظاهری بسیار طبیعی قابل تنظیم به رنگ دلخواه
طول عمر ۱۰ تا ۱۵ سال ۵ تا ۷ سال
قیمت گران‌تر ارزان‌تر
کاربرد اصلاح ناهمواری ها، ترک خوردگی، بد رنگی و نامرتبی های جزئی دندان ترمیم دندان‌های شکسته یا پوسیده، پوشاندن فضاهای بین دندان‌ها و اصلاح ناهمواری های جزئی دندان

مراقبت‌های بعد از کامپوزیت دندان

اگر دوست دارید طول عمر کامپوزیت دندان خود را افزایش دهید و برای مدت طولانی‌تری از زیبایی دندان‌های خود لذت ببرید، باید با رعایت برخی نکات از کاموزیت دندان‌های خود مراقبت کنید.

بخوانید  آیا می شود همه دندان ها را ایمپلنت کرد؟

این مراقبت‌ها به دو دسته‌ی مراقبت‌های اولیه و مراقبت‌های دائمی تقسیم می‌شوند.

مراقبت‌های اولیه از کامپوزیت دندان

این مراقبت‌ها شامل رفتارهای محافظه کارانه ای است که از بلافاصله پس از نصب کامپوزیت شروع و تا مدت ۱ هفته بعد از تکمیل این فرایند ادامه خواهند داشت. هدف از این مراقبت‌ها، حفظ زیبایی و سلامت کامپوزیت و دندان‌هایتان در حساس‌ترین دوره التیام و سازگاری کامپوزیت دندان با لثه‌ها است.

 • پرهیز از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های رنگدانه‌دار:
  • به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول: از مصرف هرگونه غذا و نوشیدنی رنگدانه‌دار خودداری کنید. قهوه، چای، نوشابه، سس کچاپ، آب میوه‌هایی مانند آب هویج و… همگی جزو ممنوعات ۲ روز اولِ پس از نصب کامپوزیت هستند. رنگدانه‌های موجود در این مواد می‌توانند به راحتی در منافذ میکروسکوپی بین کامپوزیت و دندان نفوذ کرده و باعث ایجاد لکه‌های ناخواسته شوند.
 • رژیم غذایی نرم:
  • به مدت ۲ تا ۳ روز اول: از غذاهای نرم و پخته‌شده که به راحتی جویده می‌شوند استفاده کنید. از مصرف غذاهای سفت، ترد و چسبنده مانند آجیل، نان برشته، میوه‌های سفتی مانند سیب و هویج و… خودداری کنید. این نوع غذاها می‌توانند فشار زیادی به کامپوزیت‌های تازه نصب‌شده وارد کرده و به آنها آسیب برسانند.

مراقبت‌های دائمی از کامپوزیت دندان

این مراقبت‌ها شامل مراقبت‌هایی هستند که باید به شکل یک عادت و برای سالیان طولانی رعایت شوند.

 • مراقبت‌های بهداشتی دهان و دندان:
  • مسواک زدن: دو بار در روز با مسواک نرم و خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید. از حرکات دورانی ملایم برای تمیز کردن دندان‌ها و خط لثه استفاده کنید. از مسواک زدن خشن و حرکات افقی خودداری کنید، زیرا این نوع مسواک زدن می‌تواند باعث خط افتادن روی کامپوزیت شما شود.
  • نخ دندان کشیدن: بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان بدون طعم و بدون موم برای تمیز کردن بین دندان‌ها و زیر خط لثه استفاده کنید. نخ دندان را به آرامی بین دندان‌ها حرکت دهید و از فشار بیش از حد روی کامپوزیت‌ها خودداری کنید.
  • دهانشویه: یک یا دو بار در هفته از دهانشویه استفاده کنید تا باکتری‌های موجود در دهان و لثه شما از بین بروند.
 • رژیم غذایی:
  • رژیم غذایی خود را تغییر دهید و حتی الامکان غذاهای نرم را به وعده‌های غذایی خود اضافه کنید.
  • مصرف غذاها و نوشیدنی‌های رنگدانه‌دار را به حداقل برسانید و یا بلافاصله پس از مصرف این مواد غذایی، دهان خود را با آب شستشو دهید.
  • از سیگار کشیدن خودداری کنید. سیگار کشیدن علاوه بر اینکه برای سلامتی مضر است، می‌تواند باعث لکه‌دار شدن، تغییر رنگ و بوی بد کامپوزیت‌ها شود.
 • عادات:
  • از جویدن ناخن یا اشیاء خودداری کنید. زیرا ممکن است کامپوزیت‌های شما به شدت آسیب ببینند و لبه‌های آنها را بشکنند.
  • در هنگام ورزش‌های شدید، سنگین و ورزش‌هایی که احتمال برخورد در آن‌ها بالا است، از محافظ دندان استفاده کنید.
  • به طور منظم و برای معاینه سلامت کامپوزیت‌ها و دندان‌هایتان و همچنین تمیز کردن حرفه‌ای آنها به دندانپزشک مراجعه کنید.
  • سیگار نکشید و یا استعمال هر گونه دخانیات را به حداقل برسانید.
بخوانید  عوارض کامپوزیت دندان؛ راه های مراقبتی و پیشگیری از عوارض

هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان با توجه به ویژگی‌هایی مانند کیفیت، کشور سانده و برند کامپوزیت، تعداد دندان‌هایی که قصد کامپوزیت کردن آن‌ها را دارید، مهارت و تخصص دندانپزشک در نصب کامپوزیت و اقدامات جانبی لازم (پیش از نصب کامپوزیت) قیمت متفاوتی در هر یک از مراکز دندانپزشکی دارد.

اما به طور کلی، قیمت کامپوزیت دندان در شهر تهران در سال ۱۴۰۳ به ازای هر دندان حدودا ۵ میلیون تومان است.

هزینه کامپوزیت دندان - تصویر 3

کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی دکتر بنیانیان

اگر در جستجوی لبخندی بی‌نقص و درخشان هستید و دوست دارید که دندان‌های خود را با استفاده از کامپوزیت دندان زیباتر کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از خدمات کلینیک دندانپزشکی دکتر بنیانیان بهره‌مند شوید.

مجموعه دندانپزشکی دکتر بنیانیان یکی از تخصصی‌ترین و برترین مراکز ارائه دهنده خدمات کامپوزیت دندان در شهر تهران است. متخصصان این مجموعه با تجربه، مهارت و دانش بالایی که در زمینه خدمات زیبایی دندان دارند، کامپوزیت‌هایی طبیعی و متناسب با چهره شما را با استفاده از جدیدترین تکنیک‌ها، دستگاه‌ها و مواد باکیفیت برای شما اجرا خواهند کرد.

در این کلینیک، از بهترین برندهای کامپوزیت موجود در بازار استفاده می‌شود تا علاوه بر زیبایی، دوام و ماندگاری بالایی را نیز برای شما به ارمغان بیاورند. علاوه بر این، فرآیند کامپوزیت دندان در کلینیک دکتر بنیانیان با ظرافت و دقت تمام انجام می‌شود تا هم سلامت دندان‌های شما حفظ شود و هم زیبایی دو چندانی برای شما به وجود بیاید.

بخوانید  معرفی اجمالی دستگاه روتاری دندانپزشکی و کاربردهای آن

اما این‌ها تمام مزایای دریافت خدمات از کلینیک دندانپزشکی دکتر بنیانیان نیست! شما با دریافت خدمات از این مجموعه، می‌توانید از مزایایی مانند مزایای زیر نیز بهره‌مند شوید:

 • قابلیت پرداخت هزینه‌ها به صورت اقساط.
 • نوبت دهی منظم و دقیق بدون کمترین میزان معطلی.
 • امکان مشاوره رایگان به صورت آنلاین و حضوری.
 • فاصله ۵۰۰ متری تا مترو به منظور سهولت در دسترسی.
 • استریل اصولی وسایل بصورت پک یکبار مصرف جهت جلوگیری از انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر.
 • بکارگیری سدیشن یا آرامبخشی برای آن دسته از بیمارانی که ترس از دندانپزشکی دارند.
 • دارای اتاق CSR جداگانه به منظور بالا بردن کیفیت سیستم کنترل عفونت و بهداشت شما.

جمع بندی نهایی

کامپوزیت دندان روشی محبوب در دندانپزشکی زیبایی است که برای اصلاح ظاهر دندان‌ها و خلق لبخندی زیباتر به کار برده می‌شود. این روش با پوشاندن سطح دندان با لایه‌ای از مواد رزین کامپوزیت، ظاهری طبیعی و بی‌نقص به آنها می‌بخشد.

در صورتی که شما نیز قصد استفاده از خدمات کامپوزیت دندان را دارید، حتما پس از مشورت با یک دندانپزشک حاذق و باتجربه، از خدمات کامپوزیت دندان استفاده کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×