» اخبار » کاهش و بهبود درد عضلات بعد از ورزش – دندان لند
درد عضلات بعد از ورزش
اخبار

کاهش و بهبود درد عضلات بعد از ورزش – دندان لند

شهریور 21, 1402 90310

برای تسکین درد عضلانی بعد از تمرین چه باید کرد؟

درد عضلانی بعد از تمرین تفاوتی بین افراد مبتدی و حرفه ای ایجاد نمی کند، همه ورزشکاران این درد را تجربه می کنند. برخی افراد فکر می کنند که اگر بعد از تمرین بیشتر احساس درد کنند، بهتر تمرین کرده اند و عضلاتشان قوی تر شده اند!

در اینجا چند سوال جدی وجود دارد: آیا این درست است؟ وقتی درد آنقدر شدید است که زندگی عادی شما را مختل می کند چه باید کرد؟ چه زمانی مراجعه به پزشک ضروری است؟ آیا درد عضلانی می تواند نشانه ای از نیاز فوری به پزشک باشد؟

بخوانید  بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر

پیشنهاد میکنیم، برای رفع خستگی و درد عضلانی با خرید ماساژور برقی بیورر آرمین درمان عضلات خود را در منزل آرام کنید. برای مشاهده محصولات وارد سایت بیورر ایران بشوید.

beureriran.ir بیورر ایران آرمین درمان

در این مقاله به نقل از آرمین درمان زیر پاسخ این سوالات و علت درد عضلانی بعد از ورزش را توضیح دادیم. پس با ما همراه باشید تا در حین ورزش بدن سالم تری داشته باشید.

بهبود درد عضلات بعد از ورزش - دندان لند

درد عضلانی بعد از ورزش DOMS نامیده می شود

درد عضلانی بعد از تمرین یا DOMS

درد عضلانی پس از تمرین DOMS نامیده می شود که مخفف درد عضلانی تاخیری است. این درد معمولاً بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از ورزش رخ می دهد، یعنی زمانی که بدن بافت عضلانی آسیب دیده توسط ورزش را ترمیم می کند.

راهکار برای بهبود درد عضلات بعد از ورزش انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

شدت DOMS به عوامل متعددی بستگی دارد: میزان آسیب وارد شده به بدن، ژنتیک و میزان آب بدن شما. اما معمولاً این درد عضلانی چیزی نیست که باید به آن عادت کنید.

طبق تحقیقات، زمانی که درد عضلانی شدید باشد، آتروفی ممکن است رخ دهد و ماهیچه ها به شدت آسیب ببینند. مثل این است که عضله بیش از حد کار می کند و نمی تواند بهبود یابد.

بخوانید  بهترین برند های لیزر موهای زائد در ایران کدام است ؟

بنابراین، درد عضلانی بیشتر بعد از تمرین لزوما به معنای نتایج بهتر نیست. همچنین از آنجایی که بعد از درد شدید برای شروع مجدد تمرینات به زمان بیشتری نیاز دارید، برنامه شما به هم می خورد و فرصت چند روزه تمرین را از دست خواهید داد.

کاهش درد عضلات بعد از ورزش - دندان لند

درد عضلانی بعد از ورزش نشانه چیست؟

اگر حرکتی بر خلاف عادت معمول عضلات خود انجام دهید، درد شدید عضلانی را تجربه خواهید کرد.

به طور کلی، اگر حرکتی برخلاف عادت معمول عضلات خود انجام دهید، درد شدید عضلانی را تجربه خواهید کرد. این درد می تواند در هر مکان و زمانی برای شما ایجاد شود، مثلاً زمانی که به کلاس جدیدی رفته اید یا مربی شما تغییر کرده است. برای انجام بهبود درد عضلات بعد از ورزش با ما همراه باشید تا با ارائه راهکار عملی شما را راهنمایی کنیم.

در این حالت، ناگهان از ماهیچه های خود به روشی جدید استفاده می کنید، یا عضلات کوچکتر را درگیر می کنید (که کمتر در تمرینات منظم استفاده می شد)، یا بیشتر از آنچه که قبلاً عادت کرده بودند به عضلات خود فشار می آورید. اساساً درد شدید زمانی رخ می دهد که حرکتی را انجام می دهید که عضلات شما نمی دانند (حتی اگر در یک کمپ ورزشی شرکت کنید).

بخوانید  یادگیری ویولن سل چقدر طول میکشد؟

کدام ورزش ها بیشتر باعث گرفتگی عضلات می شوند؟

تمرینات قدرتی دو مرحله دارد: کشش متحدالمرکز و کشش خارج از مرکز. این تمرینات که شامل بسیاری از حرکات کششی مختلف است، ممکن است شما را وادار کند که روز بعد با لنگی راه بروید.

با کشش های مختلف، بافت عضلانی شما در معرض پارگی های کوچک قرار می گیرد. در این تمرینات، عضلات شما با حداکثر توان خود کار می کنند. در این حالت، عضلات نیروی زیادی تولید می کنند و ممکن است این تصور نادرست داشته باشید که می توانید بیشتر ورزش کنید زیرا هنوز خیلی خسته نشده اید.

راه های درمان درد عضلانی بعد از ورزش

اگر آسیب جدی وجود نداشته باشد، بهترین درمان برای درد عضلانی زمان است. البته انجام برخی کارها می تواند کمی درد شما را کاهش دهد.

۱) برای بهبود درد عضلات بعد از ورزش چند حرکت سبک انجام دهید

برای کار. زیرا فعالیت بدنی باعث افزایش جریان خون و بهبود گردش خون می شود. اگر واقعاً درد دارید و تصمیم گرفته اید که حرکت نکنید، این سخت ترین تصمیمی است که می توانید بگیرید. این مورد یکی از کاربردی ترین راهکار بهبود درد عضلات بعد از ورزش می‌باشد.

بخوانید  چه چیزی اثر کافور را از بین میبرد + عوارض و فواید کافور چیست ؟

در واقع، افزایش گردش خون و تغذیه عضلات باعث تسریع روند بهبودی و در نتیجه کاهش درد عضلانی (DOMS) می شود.

خون اکسیژن و مواد مغذی (به ویژه اسیدهای آمینه، که بلوک های ساختمانی کلیدی برای ریکاوری عضلات هستند) را به بافت عضلانی حمل می کند. به گفته متخصصان، هر چه این مواد مغذی سریعتر به مقصد خود (از طریق جریان خون) برسند، سریعتر کار خود را انجام می دهند. در نتیجه، شما سریعتر بهبود خواهید یافت.

این بدان معنا نیست که باید به تمرینات معمولی خود بازگردید!
منظور ما انجام فعالیت های ملایم مانند پیاده روی یا استفاده از دوچرخه ثابت در باشگاه است. همچنین می توانید تمرینات قدرتی بسیار سبک انجام دهید. جریان خون زیاد است، به همین دلیل است که تمرینات قدرتی بسیار پربار است (این نوع ورزش یکی از بهترین راه ها برای هدایت جریان خون به عضلات است).

به طور جدی، باید تأکید کنیم که سبک واقعاً به معنای بسیار سبک است. زیرا نمی خواهید آسیب بیشتری به بافت عضلانی خود وارد کنید. توصیه می کنیم از وزنه هایی استفاده کنید که ۲۵ تا ۵۰ درصد سبک تر از وزن معمولی هستند یا به تمرینات ساده وزن بدن پایبند باشید.

بخوانید  کسب درآمد آنلاین برای وکلا

بهبود درد عضلات - دندان لند

۲) آب بنوشید، آب بنوشید و آب بنوشید

ارتباط مستقیمی بین کم آبی بدن و افزایش درد عضلانی پس از ورزش (DOMS) وجود دارد.

جهت بهبود درد عضلات بعد از ورزش لازمه تا مصرف آب را پای ثابت کارهای روز مره خود قرار دهید.

طبق تحقیقات، ارتباط مستقیمی بین کم آبی بدن و افزایش درد عضلانی پس از ورزش (DOMS) وجود دارد. محققین

کبودی بید از شرکت

تن، درد تن در تن راست، درد تن، بدن نصف به درد عادت کرده و بریده از دردی که مستعلی دایکی احساس می کند، این موک است، بدن از درد بیمار است. برخی افراد معتقدند که پس از ورزش، اسید لاکتیک در بافت ماهیچه ای تجمع می یابد و آن را مضر نمی دانند. اما بدن درد اسید لاکتیک را اینگونه احساس می کند. البته قبل از آن از ساعت ۱۲ تا ۲۴ باد می وزد و بعد از آن ۳ تا ۵ روز می ماند.

هرچه اسپاسم و سفتی عضلانی شدیدتر باشد، عضلات و تاندون ها به میزان زیادی تحت فشار و آسیب قرار می گیرند، به طوری که عضلات ملتهب می شوند و این التهاب باعث درد و احساس می شود. عضله این کشش به دلیل کوتاه بودن عضله است، بنابراین فرد در کشش عضله و حرکات کششی دچار درد و مشکل می شود. در ادامه این اطلاعیه آرمین درمان چندین راهکار دیگر برای بهبود درد عضلات بعد از ورزش به شما خواهیم گفت.

بخوانید  کلسیم چیست و برای جذب کلسیم در بدن چه بخوریم ؟

تسکین درد بدن بعد از استراحت

بدن درد بعد از سر شما بخش اجباری مراسم است. چون در طول بدنسازی به عضلات فشار وارد می کند باعث درد می شود.

قبل و بعد از ورزش بدن خود را گرم کنید
بیشتر ورزشکاران تمرینات بدنی انجام می دهند که ضربان قلب و سطح انرژی آنها را افزایش می دهد. بدنشان را گرم می کنند. اما معمولاً بعد از ورزش، افراد سعی می کنند تا خنک شوند و به آنها کمک می کنند تا خنک شوند. جالب اینجاست که بدن درد ناشی از کرم آب یا جکوزی بعد از تور می تواند باعث بدن درد ناشی از تور شود. بنابراین سعی کنید این بار از آب گرم در حمام استفاده کنید.

تانمار حکیت کرکای

هاماتور که قبلا به آن اشاره کردیم یکی از مراحل بعدی موشک و راکت بعد از ارشت است که برای همراب دردسرساز است. او مسئول کوتاه قد بودن است. یکی از بهترین راه هایی که می تواند به شما کمک کند این است که بعد از تمرین کمتر احساس درد کنید. بنابراین، هیچ ترفندی وجود ندارد.

برای بهبود درد عضلات بعد از ورزش بدن را شارژ کنید

یکی از دلایلی که افراد بعد از ورزش وزن کم می‌کنند این است که قبل از ورزش آب کافی نمی‌نوشند و بعد از ورزش زمانی که ورزش می‌کنید اهمیت ویژه‌ای دارد. بنابراین نوشیدن قهوه، یعنی حداقل ۸ فنجان در روز، به کاهش درد بدن بعد از ورزش کمک می کند.

بخوانید  کدهای خطای کولر گازی اینورتر گری و راهنمای کامل عیب یابی

بهبود درد عضلات بعد از ورزش با هیدراته کردن

برای شستن عضلات آسیب دیده به مایعات نیاز دارید. یک قانون خوب این است که به ازای هر ۱۵ تا ۳۰ دقیقه فعالیت، ۸ اونس آب بنوشید. از راحتی ترانزیت و خدمات خدمات شبانه. سعی کنید: و بعد از اینکه کمی عرق کردید، روی ترازو قدم بگذارید. در صورت کاهش وزن، به ازای هر کیلوگرم کاهش وزن، ۰٫۲۲ لیتر بنوشید.

آروم باش

یکی از راه ها برای بهبود درد عضلات بعد از ورزش حالت گرمایش را معکوس کنید و یک کولر ساکن دارید. همچنین اگر قلب شما واقعاً کار می کند ۱۰-۱۵ دقیقه خنک شدن به تنفس شما کمک می کند تا به حالت عادی بازگردد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×