» ترمیم دندان » کشیدن دندان عقل با لیزر چگونه است؟
کشیدن دندان عقل با لیزر چگونه است؟
ترمیم دندان

کشیدن دندان عقل با لیزر چگونه است؟

مهر 26, 1402 100468

دندان های عقل زمانی که شروع به رشد می کنند برای بسیاری از افراد اوقات تلخ و درد آوری را به وجود می آورند. همچنین به دلیل کمبود جا در دهان، بسیاری از دندان های عقل باد کشیده شوند. همواره جراحی دندان های عقل پروسه ای سخت و دردناک برای افراد بوده است. به همین دلیل نیز بسیاری از آنها از انجام این کار امتناع دارند. اما خوشبختانه امروزه با پیشرفت های پزشکی، روش های مختلفی برای این کار ابداع شده اند که یکی از بهترین آن ها استفاده از لیزر است.

کشین دندان عقل با لیزر بسیار راحت تر از روش های دیگر بوده و اغلب اوقات سختی های روش های معمول را ندارد. اگر اطلاعی در رابطه با این مضووع ندارید، مطالعه این مقاله برای شما می تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بخوانید  کامپوزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی هلسا قسطی شد!

جراحی دندان عقل با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

برای استفاده از روش جراحی در راستای جراحی دندان عقل در ابتدا فرد باید با استفاده از اشعه ایکس از دندان عقل خود تصویر برداری کند. این تصویر به طور کامل و با تمام جزئیات نحوه قرار گرفتن دندان، کج یا راست بودن آن، شرایط دندان‌‌های مجاور، مقدار عفونت دندان را برای دندانپزشک مشخص می کند. یکی از بزرگترین تمایز های جراحی با روش لیزر نسبت به روش های سنتی آن است که در این روش به هیچ وجه از دریل، چاقو و ابزار تیز استفاده نمی شود. از این رو درد هنگام کشیدن دندان عقل و بعد از آن نیز بسیار کم تر از روش های سنتی است.

جراحی دندان عقل با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

در واقع در این روش دندان‌پزشک با کمک اشعه لیزر، لثه را برداشته و به دندان دسترسی مستقیم پیدا می کند. پس از آن اگر وضعیت قرار گیری دندان سخت باشد، دندانپزشک با کمک لیزر لثه را نصف می کند. پس از انجام این کار ها و زمانی که دندان عقل در حالت مناسبی قرار داشت، دندانپزشک با استفاده از لوازم استریل محل را جدا نموده و در سر آخر نیز با به کارگیری لیزر، لثه را در محل دندان عقل جوش می زند.

بخوانید  درمان سریع ورم صورت در اثر دندان درد

مهم‌ترین فواید جراحی دندان عقل با لیزر

جراحی دندان عقل با لیزر نسبت به روش سنتی، مزایای بسیار زیادی دارد و اصلا این دو روش از لحاظ مزایا و ویژگی هایی که دارند قابل مقایسه با یکدیگر نیستند. در ادامه مهم‌ترین فواید جراحی دندان عقل با لیزر را برای شما ذکر کرده ایم.

  • عدم احساس درد دندان در طول فرایند جراحی
  • عدم وجود استرس و اظطراب در افراد
  • عدم بروز خون ریزی در طول فرایند جراحی
  • عوارض بسیار کم و خفیف
  • پروسه درمانی کوتاه مدت
  • جراحی ساده

شما هم می توانید با استفاده از روش لیزر برای کشیدن دندان عقل خود، از مزایا و ویژگی های بی نظیر این روش بهره مند شوید و یک درمان سنتی و دردناک را با روش های جدید و بروز تجربه کنید.

مراقبت‌‌ های بعد از جراحی دندان عقل بعد لیزر

۲۴ ساعت اولیه پس از انجام جراحی دندان عقل با استفاده از روش لیزر بسیار حائز اهمیت بوده و فرد باید دقت و حساسیت بالایی را در رابطه با مراقبت های لازم به خرج دهد تا هیچ گونه آُیب و خطری سلامت آن را تهدید نکند. همچنین در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی به خوبی انجام شوند، عوارض جراحی نیز بسیار خفیف تر و زود گذر تر خواهد بود.

بخوانید  درمان ریشه دندان و عصب کشی در دوران بارداری با دکتر نفیسه امامی

پس از انجام جراحی دندان عقل با لیزر ممکن است در ناحیه جراحی شده خونریزی رخ دهد. در صورت رخ دادن این موضوع، لازم نیست تا نگرانی داشته باشید و تنها کافی است تا با استفاده از گاز استریل به خوبی آن را کنترل نمود. همچنین پس از انجام جراحی لازم است تا ۲۴ نباید دهان خود را با آب بشویید. همچنین به عنوان یک نکته پایانی در مورد مراقبت‌‌ های بعد از جراحی دندان عقل بعد لیزر، لازم است تا بعد از انجام جراحی تا حدود ۴ ساعت هرگز صحبت نکنید.

همچنین بعد از جراحی دندان عقل با لیزر، توصیه می شود تا مسکن هایی را که دندانپزشک برای شما تجویز کرده است به طور کامل مصرف کنید.

عوارض جراحی دندان عقل با لیزر

به طور کلی جراحی دندان عقل با روش لیزر عارضه خاصی را برای افراد به همراه ندارد. اما در مواردی می تواند عوارض خفیفی را نشان بدهد. از جمله مهم ترین عوارض جراحی دندان عقل با لیزر عبارت اند از:

توجه داشته باشید که موارد گفته شده اغلب به صورت خفیف و زود گذر رخ می دهند. به افراد تصویه می شود که اگر بعد از ۲ روز جراحی دندان عقل با روز لیزر عوارض به وجود آمده رفع نشدند، این موضوع را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

بخوانید  کامپوزیت سارمکو بخریم یا کاریزما؟

عوارض جراحی دندان عقل با لیزر

هزینه جراحی دندان عقل با لیزر

یکی از مهم ترین سوالات در رابطه با کشیدن دندان عقل با لیزر، هزینه های لازم برای انجام این کار است. در واقع هزینه های جراحی دندان به عوامل مختلف و شرایط فرد بستگی دارد، و نمی توان یک قیمت مشخص و معین را برای انجام این کار تعیین کرد. مواردی نظیر دستمزد دندانپزشک، کلینیک، موقعیت دندان در فک، وضعیت قرار گیری دندان و… از مهم ترین عواملی هستند که بر روی هزینه جراحی دندان عقل با لیزر موثر هستند.

اما بایستی به طور کلی این موضوع را در نظر بگیرید که هزینه انجام جراحی دندان با استفاده از لیزر نسبت به روش های سنتی گران تر است. اما با در نظر گرفتن ویژگی ها و مزایایی که برای افراد به همراه دارد، در صورت داشتن بودجه کافی برای انجام این کار، بهتر است از روش جراحی لیزر استفاده کنید.

برای جراحی دندان عقل به چه کلینیکی مراجعه کنیم؟

توجه داشته باشید که انتخاب یک کلینیک معتبر و با سابقه برای جراحی دندان عقل با لیزر بسیار مهم است. از این رو به شما توصیه می کنیم در انتخاب کلینیک و دندانپزشک برای انجام این کار دقت و حساسیت بالایی به خرج دهید. چرا که توانایی های دندانپزشک و تبحری که دارد، به صورت مستقیم بر روی نتیجه جراحی شما تاثیر خواهد گذاشت.

بخوانید  جرمگیری و بروساژ یک اقدام ساده با نتایج شگفت‌انگیز

برای آن که یک کلینیک مناسب را پیدا کنید، می توانید در صفحات اینترنتی در مورد انواع کلینیک ها تحقیق کنید. همچنین پرسش از اطرافیان و کسانی که به تازگی این جراحی را انجام داده اند می تواند کمک بسزایی را برای شما به همراه داشته باشد.

سخن پایانی

جراحی دندان عقل یک روش سخت و دردناک است، و همواره افراد از انجام این کار ترس داشتند. اما امروزه روش جراحی دندان عقل با روش لیزری باعث شده است تا انجام این کار بسیار راحت تر و بدون درد باشد. جراحی دندان عقل با روش جراحی مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. اما باید توجه داشته باشید که هزینه لازم برای انجام این کار نسبت به روش سنتی بالاتر است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×