• امروز : یکشنبه - ۲ مهر - ۱۴۰۲
17

کلیتوریسم یا خروسک زن چیست و کجاست ؟ ۷ رازی که باید بدانید

 • کد خبر : 2097
 • ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰:۰۰
کلیتوریسم یا خروسک زن چیست و کجاست ؟ ۷ رازی که باید بدانید

یکی از اندام های جنسی در زنان کلیتوریسم است که در ایجاد لذت جنسی زنان نقش مهمی ایفا می کند. بسیاری از زنان اطلاعات کاملی در مورد اندام جنسی خود ندارند. عملکرد اصلی کلیتوریسم در زنان رسیدن زنان به اوج لذت جنسی است. کلیتوریسم یا خروسک زن در بخش آلت تناسلی زنان در نزدیکی اتصال […]

یکی از اندام های جنسی در زنان کلیتوریسم است که در ایجاد لذت جنسی زنان نقش مهمی ایفا می کند. بسیاری از زنان اطلاعات کاملی در مورد اندام جنسی خود ندارند. عملکرد اصلی کلیتوریسم در زنان رسیدن زنان به اوج لذت جنسی است. کلیتوریسم یا خروسک زن در بخش آلت تناسلی زنان در نزدیکی اتصال لبه های کوچک در بالای خروجی مجرای ادراری قرار دارد. اندازه آن مشخص نیست و در هر زن اندازه متفاوتی دارد.با دندان لند همراه باشید

کلیتوریسم چیست

کلیتوریسم چیست؟

کلیتوریسم در بخش آلت تناسلی زنان قرار دارد. اندازه بزرگ کلیتوریسم مادرزادی یا ارثی است که اندازه نرمال آن ۱۰ سانتی متر است که قسمت بیشتر آن در داخل بدن زن  قرار گرفته است. در صورتیکه اندازه قسمت بیرونی کلیتوریس در زنان ۳۵ میلی متر است، سریع باید به پزشک زنان مراجعه کنند.

بخوانید  ورم بینی استخوانی بعد از عمل چقدر طول میکشد ؟

کلیتوریسم در زنان کجاست؟

کلیتوریسم دارای بخش خارجی و داخلی است که در قسمت آلت تناسلی زنان تشکیل شده که نقش مهمی در مسائل جنسی زنان دارد. بخش داخلی کلیتوریسم زنان قابل مشاهده نیست. بدنه کلیتوریس به گلنس متصل است. بدنه کلیتوریس به سمت لگن زن حرکت و به استخوان آلت تناسلی متصل است.

آیا کلیتوریسم آلت تناسلی زنانه است؟

وجود کلیتوریسم به عنوان آلت تناسلی زنان پدیده همولوژی بیولوژیک است. در پدیده همولوژی بیولوژیک جنین ها دارای اندام یکسانی هستند. اما اندازه و شکل این اندام ها متفاوت است. به دلیل این پدیده مردان مانند زنان سینه دارند اما نمی توانند شیر تولید کنند. از نظر فیزیولوژیکی مردان و زنان شباهت زیادی دارند. کلیتوریسم در زنان و آلت تناسلی مردان با یکدیگر شباهت دارند.

هورمون های مردانه شش هفته بعد از بارور شدن تخمک در بدن ترشح می شود. گروهی از سلول های تشکیل دهنده جنین با نام بلاستوسیت مردانه در واکنش به ترشح هورمون مردانه در بدن، آلت تناسلی مردانه بیضه ها، کیسه بیضه و آلت را تشکیل می دهند. بلاستوسیت زنانه در مقابل هورمون مردانه واکنش ندارد و اندام جنسی زنانه تخمدان ها، لابیا و کلیتوریسم را در جنین تشکیل می دهد.

بخوانید  مزایای استفاده از گاترهای پیش‌ساخته با گاتر

قسمت های کلیتوریسم

کلیتوریسم از ۳ عضو اصلی تشکیل شده است. برآمدگی کلیتوریس، قسمت قابل مشاهده کلیتوریسم است که یک پنجم از ساختار کلیتوریسم را تشکیل می دهد. در دوطرف برآمدگی کلیتوریس دوساقه مانند کروشه به بافت مهبل متصل است. همچنین در دوطرف دهانه واژن دو غده وستیبول قرار دارد. طول کلیتوریس ۷ سانتی متر و برآمدگی آن ۴ الی ۷ میلی متر است. در قسمت برآمدگی کلیتوریس تعداد زیادی پایانه عصبی وجود دارد.

ویژگی کلیتوریسم

کلیتوریسم یا خروسک زن چیست و کجاست ؟ 7 رازی که باید بدانید

بزرگ بودن کلیتوریسم

کلیتوریس از دو بخش خارجی و داخلی تشکیل شده است. این عضو ظاهر کوچکی دارد اما بخش زیادی از آن در قسمت داخلی بدن قرار دارد.

رشد کردن کلیتوریسم

کلیتوریس مانند آلت جنسی مردان با تحریک جنسی برانگیخته و متورم می شود. آلت جنسی زنان با افزایش جریان خون تغییر رنگ  داده  و رنگ آن قرمز تیره می شود. در حالت بزرگ شدن کلیتوریس واژن زن نیز بزرگتر می شود.

کلیتوریسم و لذت جنسی

کلیتوریس نقش مهمی در افزایش میل جنسی و رسیدن به ارگاسم در زنان دارد. طبق تحقیقات ۱۸ درصد زنان به وسیله رابطه واژینال به اوج لذت جنسی می رسند. تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم روشی طبیعی است.

بخوانید  حجيم كردن لب با ويتامين e

کلیتوریسم و ارگاسم زن

زنان در رابطه جنسی از  واژینال و ارگاسم با کلیتوریس به اوج لذت جنسی می رسند. دلیل رسیدن به اوج لذت جنسی قرار گیری کلیتوریس در واژن به عنوان مرکز لذت جنسی است.

 ماساژ کلیتوریسم

کلیتوریس باعث افزایش لذت جنسی زنان می شود. ماساژ جنسی زنان، باعث تحریک میل جنسی زنان می شود. زنانی که در ارگاسم مشکل دارند، با ماساژ کلیتوریس به ارگاسم می رسند.

تحریک کلیتوریسم

کلیتوریس ناحیه حساس در آلت تناسلی زنان که دارای پایانه عصبی زیاد و باعث تحریک زنان می شود. بعضی از زنان به وسیله دخول به ارگاسم نمی رسند و با تحریک کلیتوریس به ارگاسم و اوج لذت جنسی می رسند. در صورتیکه تحریک در زن بیش از حد باشد، باعث ایجاد درد می شود.

مشکلات کلیتوریسم

-ایجاد درد در قسمت کلیتوریس: خودارضایی، رابطه جنسی، ضربه و عفونت باعث ایجاد درد در کلیتوریس می شود.

-ایجاد خارش در کلیتوریس: در صورتیکه از صابون و لوسیون استفاده شود، ممکن است باعث حساسیت، خارش و درد کلیتوریس شود.

-بیماری های نعوظ دائم کلیتوریس: در صورت عدم تحریک جنسی، کلیتوریس نعوظ دارد و باعث درد در این ناحیه می شود.

بخوانید  بوتاکس دیستون بهتر است یا مصپورت ؟

عمل زیبایی کلیتوریس و لابیا مینور

عمل زیبایی کلیتوریس یکی از عمل های جراحی در زنان برای تغییر شکل لابیوم مینور است. این عمل جراحی برای تنگ کردن واژن و زیبایی واژن انجام می شود. همچنین عمل لابیا مینور می تواند باعث صدمه زدن به عصب های ناحیه کلیتوریس شود.

چگونه می‌توان کلیتوریس را تحریک کرد؟

تحریک کلیتوریس باعث شروع عملکرد بدن برای تجربه لذت جنسی می‌شود. روش‌های مختلفی برای تحریک کلیتوریس وجود دارد، اما برای اینکه این روش‌ها به درستی و با سلامتی انجام شوند، نیاز به شناخت صحیح از بدن خود دارید. در زیر، چند روش برای تحریک کلیتوریس آمده است:

 1. استفاده از انگشتان: یکی از روش‌های رایج برای تحریک کلیتوریس، استفاده از انگشتان است. برای این کار، انگشتان را با آرامش در قسمت بالایی واژن قرار دهید و به آرامی به سمت کلیتوریس حرکت دهید. بهتر است قبل از این کار، دست‌های خود را به آب گرم بشویید تا بهتر بتوانید این کار را انجام دهید.
 2. استفاده از اسباب‌بازی‌ها: برای تحریک کلیتوریس می‌توانید از اسباب بازی‌هایی مانند ویبراتور یا دستگاه‌های تحریکی استفاده کنید. این اسباب‌بازی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا تجربه لذت جنسی بیشتری داشته باشید.
 3. تحریک دهانی: یکی دیگر از روش‌های تحریک کلیتوریس، استفاده از تحریک دهانی است. برای این کار، می‌توانید زبان خود را به آرامی بر روی کلیتوریس قرار دهید و به طور آرام و با احساس تحریک کنید.
بخوانید  سندرم پیش از قاعدگی یا دوره pms چیست و چه علایمی دارد؟ معرفی بهترین درمان های پی ام اس

در نهایت، باید توجه داشت که هر فردی نیاز‌های مختلفی در زمینه تحریک کلیتوریس دارد و بهتر است با تجربه و آزمایش انواع روش‌ها، به روشی برسید که بیشترین لذت را برای خودتان به ارمغان آورده و در عین حال به سلامتی تن‌تان نیز احترام بگذارید.

آیا تحریک کلیتوریس یا خروسک زن می‌تواند به سلامتی بدن آسیب برساند؟

تحریک کلیتوریس به طور کلی به سلامتی بدن آسیبی وارد نمی‌کند، اما در برخی موارد ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. برای مثال، اگر تحریک کلیتوریس با استفاده از فشار یا ابزارهای نامناسب و بدون ضرورت بالا برود، می‌تواند باعث درد، التهاب و آسیب به بافت‌های حساس در این منطقه شود.

اگر تحریک کلیتوریس به درستی انجام شود و با توجه به ترجیحات شخصی، امن است، اما باید توجه داشت که نباید این تحریک به شدت و بیش از حد انجام شود. همچنین، اگر در طول انجام تحریک کلیتوریس درد، خونریزی، تورم یا هر نوع علایم غیرعادی دیگری را تجربه کردید، باید به پزشک خود مراجعه کنید.

به طور کلی، تحریک کلیتوریس در میان بسیاری از زنان به عنوان یکی از روش‌های لذت‌بخش در زندگی جنسی شناخته شده است. با این حال، برای اطمینان از سلامتی و بهبود لذت‌بخشی جنسی، بهتر است با پزشک خود در مورد هرگونه سوال یا نگرانی مرتبط با تحریک کلیتوریس صحبت کنید.

بخوانید  آیا حیوانات با هم حرف میزنند ؟

آیا تحریک خروسک زن می‌تواند درمانی برای بیماری‌های جنسی باشد؟

تحریک کلیتوریس نمی‌تواند به تنهایی برای درمان بیماری‌های جنسی مورد استفاده قرار گیرد، اما ممکن است به عنوان یکی از روش‌های کمکی در درمان برخی از بیماری‌های جنسی مورد استفاده قرار گیرد.

بعضی از بیماری‌های جنسی مانند اختلال نعوظ، ناتوانی جنسی و درد در طول رابطه جنسی به تحریک کلیتوریس و واژینال توجه می‌کنند. در این موارد، تحریک کلیتوریس و تمرینات استخراج عضلات لگنی می‌تواند به عنوان روش‌های کمکی در درمان این بیماری‌ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، تحریک کلیتوریس می‌تواند به عنوان یکی از روش‌های درمانی برای بیماری‌هایی مانند اختلال بیش از حد لذت‌بخشی، که یکی از اختلالات جنسی است، مورد استفاده قرار گیرد.

با این حال، برای هر نوع بیماری جنسی، بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید و از او راهنمایی در مورد درمان مناسب برای شما بگیرید. همچنین، برای اطمینان از سلامتی و بهبود لذت‌بخشی جنسی، بهتر است با پزشک خود در مورد هرگونه سوال یا نگرانی مرتبط با تحریک کلیتوریس صحبت کنید.

لینک کوتاه : https://dandanland.com/?p=2097

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 2
 1. آواتار آراز

  زن بیشترازکجاحال میکند؟

  • آواتار واحد نویسندگی دندان لند

   سوالی که مطرح کردید بسیار گسترده و عمومی است و برای پاسخ دادن به آن نیاز به توضیحات و شناخت دقیق تر از زندگی انسان ها داریم. اما به طور کلی می‌توان گفت که هر فردی، مرد یا زن، بستگی به شرایط و محیط زندگی خود دارد و نمی‌توان به طور کلی بیان کرد که زنان بیشتر از کجا حال می‌کنند. هر فردی دارای شخصیت، علایق، خصوصیات، تجربیات و شرایطی است که می‌تواند بر روی حال و روزش تاثیر بگذارد.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

نظرات در مورد مطلب "کلیتوریسم یا خروسک زن چیست و کجاست ؟ ۷ رازی که باید بدانید"
برچسب ها