» سلامت قلب و عروق » بهترین مکمل و قرص و داروی گیاهی برای کم کردن تری گلیسیرید خون
بهترین مکمل و قرص و داروی گیاهی برای کم کردن تری گلیسیرید خون
سلامت قلب و عروق

بهترین مکمل و قرص و داروی گیاهی برای کم کردن تری گلیسیرید خون

فروردین 4, 1403 160611

تری گلیسیرید خون یکی از موادی است که وجود آن در صورتی که با افزایش در بدن رو به‌ رو شود می تواند برای جسم و جان انسان خطر انگیز باشد و در صورت نرمال بودن آن هیچ خطری برای جسم انسان ندارد. تری گلیسیرید خون نوع چربی است که بدن از مواد غذایی گرفته و در خون ذخیره می کند تا حین نیاز از آن به عنوان انرژی بدن استفاده نمایید.

زمانی که مقدار تری گلیسیرید در خون افزایش پیدا کند و بدن به هر دلیلی نتواند از آن به عنوان انرژی استفاده کند و تری گلیسیرید در بدن و خون افزایش پیدا کند، همین عاملی برای بروز بیماری‌ های قلبی و عروقی خواهد بود. به زبان ساده افزایش تری گلیسیرید خون زمینه را برای بیماری های متعدد از جمله بیماری های قلبی و عروقی فراهم می کند.

بخوانید  با این 10 روش کلسترول خوب (HDL) خود را همیشه بالا نگه دارید

بسیاری از افراد امروزه به جهت مصرف غذاهای پرچرب، پر کالری و قندی دچار افزایش تری گلیسیرید خون شده اند. در نتیجه به دنبال روش هایی برای کم کردن تری گلیسیرید خون می باشند در حال حاضر روش های مختلفی به عنوان قاتل تری گلیسیرید شناخته می شود. در این مقاله به طور کلی به معرفی بهترین مکمل و قرص و داروی گیاهی برای کم کردن تری گلیسیرید خون پرداخته می شود.

اگر شما نیز جز افرادی هستید که دچار افزایش تری گلیسیرید خون شده اید یا اطرافیان شما دچار این مشکل هستند پس در ادامه با ما همراه باشید تا روش های مختلفی را که به عنوان قاتل تری گلیسرید شناخته می شوند را به صورت خلاصه و مختصر در اختیارتان قرار دهیم. تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به درمان قطعی‌ دست پیدا کنید‌.

برای کاهش سریع تری گلیسیرید خون چه بخوریم ؟

تری گلیسیرید خون که با نام چربی خون نیز شناخته می شود امروزه گریبان بسیاری از افراد را گرفته است از زمانی که کره حیوانی جای خود را به روغن های ترا ریخته داد و تمام غذاها سالم تبدیل به غذاهای ناسالم و فست فودی شده اند افراد زیادی هستند که با بیماری افزایش تری گلیسیرید خون یا چربی خون دست و پنجه نرم می کنند.

بخوانید  آیا ضربان نامنظم قلب یا آریتمی قلبی خطرناک است؟

افزایش چربی خون از جهات مختلفی می ‌تواند برای سیستم ایمنی بدن انسان خطرناک باشد و انسان را دچار بیماری‌ های متعددی کند چربی خون جز آن دسته از بیماری هایی است که می تواند بیماری های دیگری چون بیماری قلبی، بیماری عروقی، گرفتگی شریان، تضعیف سیستم ایمنی بدن، سکته قلبی، سکته مغزی و… را نیز را با خود به همراه داشته باشد.

چربی خون نیز مانند دیگر انواع بیماری ها راه های مختلفی برای درمان آن وجود دارد. سوالی که اکثر افراد پس از متوجه شدن وجود بیماری چربی خون از پزشک متخصص می پرسند و به دنبال جواب آن در جستجوی گوگل می گردند سوالی با مضمون، برای کاهش سریع چربی خون چه بخوریم؟ می باشد.

در پاسخ به چنین سوالی می توان گفت ورزش و همچنین رژیم غذایی سالم می تواند جز راه ها و روش های موثری باشد که می تواند باعث کاهش چربی خون شود اما این روش ها در صورتی جواب می دهند که شما در طولانی مدت رژیم غذایی سالم بدون چربی اشباع را پیش بگیرید و به صورت مکرر ورزش کنید.

همه افراد توان و حوصله برنامه های طولانی مدت را ندارند و به همین جهت به دنبال روش هایی هستند که در کمترین زمان به نتیجه برسند اما این دسته از افراد باید توجه داشته باشند که افزایش تری گلیسیرید خون یا چربی خون به مرور زمان اتفاق افتاده است؛ بدین جهت کاهش آن کار یک شب یا یک روز نمی باشد، در نتیجه روش سریعی برای کاهش چربی خون وجود ندارد.

بخوانید  دیابت بی مزه چیست ؟ علایم , عوارض , تشخیص و درمان آن را بشناسید

اکثر روش هایی که برای کاهش چربی خون وجود دارند به صورت دوره ای موثر بوده و اثرگذاری خود را نشان می دهند؛ ولی روش های سریعی برای کاهش چربی خون نیستند. تمامی روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد را باید در یک دورهٔ درمانی خاص اجرا کنید تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

بهترین قرص گیاهی برای کاهش تری گلیسیرید

اگر به دنبال روشی هستید که جز روش های شیمیایی و دارویی نباشند و مایل هستید به راحتی با روش سنتی و گیاهی به درمان تری گلیسیرید بروید بهترین قرص برای کاهش تری گلیسیرید قرص های گیاهی می باشند.

به تازگی تحقیقاتی زیادی بر روی انواع قرص ها و داروها صورت گرفته است در نتیجه متخصصین متوجه شده اند برخی از قرص های گیاهی می توانند برای کاهش تری گلیسیرید خون مفید باشند. به همین جهت امروزه شرکت‌ ها و تولیدکنندگان زیادی به وجود آمده اند که به صورت اصولی و بهداشتی دست به تولید انواع قرص گیاهی برای کاهش تری گلیسیرید زده اند‌.

قرص های گیاهی که امروزه برای کاهش تری گلیسیرید خون تولید شده‌ اند بی شمار هستند از جمله این قرص ها می توان به مواردی چون کپسول لیپوهرب، تری گلیسیرید بالای ۳۰۰ دارو، داروی تری گلیسیرید بالای ۴۰۰ و داروی تری گلیسیرید بالای ۲۰۰ اشاره کرد.

بخوانید  انواع بیماری های قلبی را با چه علائم ظاهری بشناسیم ؟

هر یک از انواع داروهایی که نام برده شد جز بهترین قرص گیاهی برای کاهش تری گلیسرید محسوب می ‌شوند که افراد باید بر اساس آناتومی بدن و شرایط جسمانی که دارند نمونه ای از این قرص های گیاهی را در یک الی دو دوره مصرف کنند و نتیجه آن را ببینند. در ادامه به معرفی این نوع از داروهای گیاهی که قاتل تری گلیسیرید هستند پرداخته می شود.

قرص تری گلیسیرید برای چیست؟

بدن برای ادامه حیات خود نیاز به چربی دارد چرا که بدن چربی را جزء منبع موثر انرژی می داند و به واسطه چربی است که بدن شما حرکت می کند، می توانید بخوابید، می توانید راه بروید در نهایت می توانید تمام حرکات روزمره خود را انجام دهید.

در زمان هایی که چربی با افزایش روبه رو می ‌شود این مورد می تواند خطرات جانبی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در چنین زمان ‌هایی که سطح چربی خون افزایش پیدا کند و قابل کنترل نباشد قرص تری گلیسیرید توسط پزشک برای شما تجویز می‌ شود اما قرص تری گلیسیرین برای چیست؟

همانطور که گفته شد چربی خون در حد نرمال می تواند باعث تحرک شما شود و زندگی را برای شما لذت بخش کند اما افزایش چربی خون می تواند زندگی شما را مختل کرده و شما را به بیماری ها و امراض مختلف نزدیک تر سازد و در نتیجه انواع قرص تری گلیسیرید برای این است که بتوانید چربی خون خود را کاهش داده و به زندگی نرمال گذشته برگردید.

بخوانید  علت و درمان گرفتگی رگ گردن سمت چپ و راست یا انسداد شریان کاروتید چیست ؟

قرص تری گلیسیرید در موارد زیر کاربرد داشته و موثر است:

  • قرص تری گلیسیرید باعث کنترل چربی خون خواهد شد.
  • باعث می شود تری گلیسیرید خون شما افزایش پیدا نکند و همین مورد از بروز بیماری های مختلف جلوگیری می کند.
  • در هنگام افزایش تری گلیسیرید خون این قرص ها باعث کاهش چربی خون خواهند شد.

قرص تری گلیسیرید خون

داروی تری گلیسیرید بالای ۲۰۰

در حد معمول سطح تری گلیسیرید ۱۰۰ می باشد که اگر این حجم نیز با افزایش رو به رو شود و اگر تری گلیسیرید خون بالای ۲۰۰ باشد پزشکان دست به تجویز دارو می زنند. اما در این موارد تجویز داروهای معمولی با دوز کم برای کاهش و کنترل تری گلیسیرید خون موثر هستند، البته در کنار مصرف دارو بیماران باید توجه داشته باشند که حتماً رژیم غذایی سالم و همچنین ورزش را نیز در برنامه روزانه خود قرار دهند تا بتوانند به نتیجه دلخواه برسند‌.

تری گلیسیرید بالای ۳۰۰ دارو

تری گلیسرید بالای ۳۰۰ نیز خطرناک می باشد و لازم است برای آن دارو مصرف شود. امروزه انواع مختلفی از داروها، کپسول ها و قرص ها تولید شده اند که برای کاهش و کنترل گلیسیرید بالای ۳۰۰ مورد مصرف قرار می گیرند؛ البته تمامی داروها و قرص هایی که افراد مبتلا به افزایش تری گلیسیرید باید مصرف کنند باید حتما توسط پزشک تجویز شود.

بخوانید  عرق كردن زياد در خواب نشانه چيست؟

توجه داشته باشید دارو های تری گلیسیرید باعث می‌ شود سطح کلسترول کاهش پیدا کند و به کاهش تری گلیسیرید خون کمک می کند همین مورد باعث می ‌شود جذب چربی در خون کاهش پیدا کند و سطح کلی تری گلیسیرید خون نیز با کاهش روبه رو شد.

داروی تری گلیسیرید بالای ۴۰۰

در مواردی نادر افراد دارای تری گلیسیرید بالای ۴۰۰ هستند که تری گلیسیرید بالای ۴۰۰ بسیار خطرناک است، چرا که این تعداد از چربی در بدن یک فرد معمولی مانند یک بمب ساعتی کار می کند و می تواند به راحتی حمله قلبی را به وجود بیاورد، مشکلات عروقی را افزایش دهد و به مغز و جسم یک انسان سالم فشار وارد کند.

داروی تری گلیسیرید بالای ۴۰۰ در زمانی برای بیماران تجویز می ‌شود که بیمار نتواند سطح چربی خون خود را به واسطه ورزش و رژیم غذایی سالم کنترل کند و آن را کاهش دهد. داروی تری گلیسیرید بالای ۴۰۰ یک نوع دارویی است که باید دائم العمر مصرف شود چرا که چربی خون به حدی بالا است که دیگر نمی توان به صورت طبیعی و با دوز کم آن را کنترل کرد.

بخوانید  bmi چیست و فرمول محاسبه bmi برای مردان و زنان چگونه است ؟

کپسول لیپوهرب

یکی از انواع داروهایی که برای تری گلیسیرید و کنترل آن نتیجه مثبتی را ایجاد کرده است و در اکثر زمان هایی که پزشکان از آن برای کاهش تری گلیسیرید استفاده کرده ‌اند نتایج خوبی را مشاهده نموده اند، کپسول لیپوهرب است.

کپسول لیپوهرب در واقع یک قرص گیاهی است که گیاهان دارویی تشکیل شده است و می تواند در یک دوره درمان یک الی دو ماه تا حد زیادی باعث دفع کلسترول خون شود و به راحتی سطح چربی خون را کاهش دهد.

کپسول لیپوهرب

فواید کپسول لیپوهرب

از آنجایی که کپسول لیپوهرب یکی از انواع کپسول های گیاهی برای کاهش سطح تری گلیسیرید خون می باشد نه تنها برای بدن ضرر ندارد بلکه فواید بی نظیری را نیز ارائه می دهد. در ادامه قصد داریم در کنار معرفی فواید کپسول گیاهی برای کاهش تری گلیسیرید خون به شناخت فواید دیگر آن نیز بپردازیم.

• کاهش و کنترل تری گلیسیرید و کلسترول خون

• باعث کاهش لیپوپروتئین های کم‌ چگالی در سطح پلاسما

• باعث افزایش لیپوپروتئین بافتی در سطح پلاسما

 

نوشیدنی برای کاهش تری گلیسیرید

در کنار تمامی انواع قرص ها و همچنین کپسول هایی که می توانید برای کاهش تری گلیسیرید خون از آن ها استفاده کنید برخی از نوشیدنی ها نیز وجود دارند که برای کاهش تری گلیسیرید مفید هستند.

بخوانید  انواع بیماری های قلبی را با چه علائم ظاهری بشناسیم ؟

با نوشیدن برخی از نوشیدنی ها در مدت زمان یک الی دو ماه می توانید به راحتی باعث کاهش چربی خون شوید و به درمان نسبی چربی خون بپردازید و چربی خون را کنترل کنید.

آبغوره و تری گلیسرید

آبغوره در کنار این که می‌ تواند نوعی طعم دهنده و چاشنی برای غذا ها محسوب شود خواص درمانی و دارویی بی نظیری را نیز به خود اختصاص داده است. آبغوره جز آن دسته از نوشیدنی هایی است که می توانید با آن به راحتی تری گلیسیرید خون را کنترل کنید.

آبغوره حاوی ویتامین c می باشد که ویتامین c می ‌تواند باعث کاهش چربی خون شود البته آبغوره بیشتر در کنار رژیم غذایی سالم و همچنین توصیه هایی که پزشک به شما می کند می تواند تاثیر مثبت و مفیدی در طول درمان شما داشته باشد.

آبغوره و تری گلیسرید

توصیه های لازم برای استفاده از روش های کاهش تری گلیسیرید خون

تمامی مواردی که برای کاهش تری گلیسیرید خون ذکر شدند از روش هایی هستند که می توانید از طریق آن ها از افزایش تری گلیسیرید خون جلوگیری کرده و در هنگامی که گلیسیرید خون شما با افزایش روبه رو است باعث کاهش تری گلیسیرید خون شوید.

بخوانید  دیابت بی مزه چیست ؟ علایم , عوارض , تشخیص و درمان آن را بشناسید

توجه داشته باشید که مصرف بی رویه و همچنین خودسر هر یک از این روش ها در برخی از موارد نه تنها باعث بهبود حال شما نخواهد شد بلکه می‌ تواند عوارض دیگری را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

بدین جهت لازم است برای کاهش تری گلیسیرید خون و استفاده از هر یک از این روش های درمانی به توصیه های ذیل توجه داشته باشید:

  • با پزشک خود صحبت کرده و بدون اطلاع پزشک هیچ یک از این دارو ها را استفاده نکنید.
  • اگر دچار بیماری خاص، آلرژی به قرص و دارو هستید به هیچ عنوان به صورت خودسر این دارو ها را مصرف نکنید‌.
  • بهتر است برای اینکه زودتر به نتیجه برسید به پزشک مراجعه کرده و از متخصص مشورت بگیرید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×