» زیبایی دندان ها » ۰ تا ۱۰۰ درمان لبخند لثه‌ای (Gummy Smile) با بوتاکس! {سریع و بدون جراحی}
0 تا 100 درمان لبخند لثه‌ای (Gummy Smile) با بوتاکس! {سریع و بدون جراحی}
زیبایی دندان ها - زیبایی و پزشکی

۰ تا ۱۰۰ درمان لبخند لثه‌ای (Gummy Smile) با بوتاکس! {سریع و بدون جراحی}

بهمن 22, 1402 90581

اگر وقتی لبخند می‌زنید؛ لب بالایتان روی لثه قرار می‌گیرد و به‌جای دندان‌ها لثه شما دیده می‌شود؛ یعنی شما لبخند لثه‌ای دارید. لبخند لثه‌ای یکی از مواردی است که افراد را ترغیب می‌کند تا به پزشکان متخصص زیبایی مراجعه کنند؛ زیرا می‌تواند بر عزت‌نفس و روابط اجتماعی تأثیر بگذارد. شما با تزریق بوتاکس می‌توانید این مشکل را درمان کنید و با ایجاد یک لبخند زیبا، به زیبایی چهره خود کمک کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس صحبت کنیم.

دلایل ایجاد لبخند لثه‌ای

اشاره کردیم که اگر در هنگام لبخند زدن، لثه بالایی شما دیده می‌شود؛ این یعنی شما دارای لبخند لثه‌ای هستید؛ اما سؤال مهم این است که لبخند لثه‌ای به چه دلیلی ایجاد می‌شود؟ پاسخ این سؤال برای افراد مختلف یکسان نیست چون دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد لبخند لثه‌ای شوند. برخی از دلایل رایج لبخند لثه‌ای به شرح زیر می‌باشند:

 1. بزرگ‌تر بودن اندازه لثه از حد معمول که به‌عنوان هیپرتروفی لثه شناخته می‌شود، می‌تواند منجر به لبخند لثه‌ای شود. (رشد بیش‌ازحد لثه یا داشتن بافت بیش‌ازحد لثه می‌تواند ناشی از مصرف یک داروی خاص یا در اثر جراحی لثه اتفاق افتاده باشد)
 2. رشد بیش‌ازحد فک بالا که می‌تواند مقدار بیشتری از بافت لثه را در معرض دید قرار دهد. (این مورد معمولاً ناشی از یک پیش‌زمینه ژنتیکی است.)
 3. بیش‌ازحد کوتاه بودن لب بالا می‌تواند باعث شود که لثه شما بیشتر دیده شود و ظاهر ناخوشایندی داشته باشد.
 4. اندازه و شکل نامناسب دندان‌ها می‌تواند منجر به لبخند لثه‌ای شود. اگر دندان‌ها کوچک یا پنهان به نظر برسند، بافت لثه بیشتر نمایان می‌شود.
بخوانید  حجيم كردن لب با ويتامين e

درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

لبخند لثه‌ای را می‌توان به‌راحتی و به‌طور مؤثر با تزریق بوتاکس درمان کرد. بهترین بخش درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس این است که تهاجمی نیست و یک روش سریع است! به این معنا که شما می‌توانید بدون نیاز به این‌که تحت عمل جراحی قرار بگیرید؛ مشکل لبخند لثه‌ای خود را حل کنید و زیبایی لبخند خود را بازگردانید. بوتاکس دارای سم بوتولینوم نوع A است و زمانی که تزریق می‌شود می‌تواند ماهیچه‌های لب بالایی را شل کند و در هنگام لبخند زدن بالا آمدن لب بالایی را محدود کند، بنابراین لثه‌ها پوشیده می‌مانند. دو یا چند واحد بوتاکس در ناحیه بین بینی و لب بالایی تزریق می‌شود تا ظاهر هر لبخند لثه‌ای را به زیبایی تغییر دهد و برای شما لبخندی جذاب‌تر و طبیعی‌تر ایجاد کند.

تزریق بوتاکس برای درمان گامی اسمایل

لب بالایی فرد که درنتیجه تزریق بوتاکس شل می‌شود، دیگر هنگام لبخند زدن منقبض یا بلند نمی‌شود. درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس فوق‌العاده مؤثر است و رضایت حداکثری مراجعان را به دنبال داشته است. البته برای این‌که از نتایج درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس رضایت کامل داشته باشید باید این کار را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید. با مراجعه به مجموعه زیبایی مهزیار، تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای شما توسط پزشکان مجرب و متخصص انجام می‌شود تا یک لبخند زیبا برایتان ایجاد شود.

بخوانید  جراحی بینی در سه مرحله با دکتر زرین قلم

آیا درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس درد دارد؟

اگر این برای شما هم سؤال شده که درمان لبخند لثه‌ای با استفاده از تزریق بوتاکس دردناک است یا خیر؛ باید بگوییم که این تزریق برخلاف عمل جراحی، دردناک نیست و فقط یک سوزش مختصر دارد. برای این کار معمولاً از پماد بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود که درد شما را به حداقل می‌رساند. پس نیازی نیست که از درد داشتن درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس نگران باشید.

نتایج درمان کردن لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس کی مشاهده می‌شود؟

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب درمان کردن لبخند لثه‌ای با استفاده از تزریق بوتاکس این است که نتایج این درمان را می‌توانید به‌صورت آنی و فوری مشاهده کنید. البته این نتایج با گذر زمان بهتر دیده می‌شوند. شما حداکثر نتایج حاصل از درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس را می‌توانید پس از چهارده روز یعنی دو هفته مشاهده کنید. در آن زمان، نتایج درمان توسط پزشک متخصصی که تزریق را برایتان انجام داده چک می‌شود و در صورت لزوم با صلاحدید پزشک و نظر شخص شما، برای تکرار تزریق بوتاکس تصمیم‌گیری می‌شود.

درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس چه مدت ماندگار است؟

درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس یک درمان دائمی نیست. البته نمی‌توان به‌طور دقیق پاسخ داد که ماندگاری این درمان چقدر است؛ زیرا همه‌چیز به شرایط شما، دوز بوتاکس تزریق شده و نحوه نگهداری شما بستگی دارد؛ اما به طور معمول درمان لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس به مدت سه الی چهار ماه ماندگار است. پس از گذشتن این مدت، در صورت لزوم و اگر پزشک شما صلاح بداند می‌توانید تزریق را تکرار کنید.

بخوانید  ورم بینی استخوانی بعد از عمل چقدر طول میکشد ؟

البته یک نکته جالب در مورد تکرار تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای وجود دارد. بعد از چند بار تکرار درمان، مدت‌زمان ماندگاری این درمان افزایش پیدا می‌کند تا درنهایت به حدی برسد که دیگر نیاز جدی به تکرار تزریق بوتاکس وجود نداشته باشد.

چند واحد بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای لازم است؟

پاسخ این سؤال به شرایط عمومی و شرح‌حال شما بستگی دارد. طبیعتاً اگر مشکل لبخند لثه‌ای در چهره شما جدی‌تر باشد؛ به میزان بیشتری بوتاکس نیاز دارید و اگر این مشکل کمتر باشد؛ می‌تواند با تزریق مقدار کمتری از بوتاکس، درمان شود. به‌طورکلی یک یا دو واحد بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه‌ای مورد نیاز است. تزریق بوتاکس با شل کردن ماهیچه ناحیه‌ بین لب بالا و بینی شما، به شما امکان می‌دهد بدون نشان دادن لثه لبخند بزنید.

مزایای درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس

امروزه اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس در بین مردم سراسر دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. به طور معمول، پزشکان متخصص زیبایی نیز تا حد امکان درمان با تزریق بوتاکس را به افرادی که دارای لبخند لثه‌ای هستند پیشنهاد می‌کنند و از عمل جراحی برای رفع این مشکل پرهیز می‌کنند. درمان لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس فواید زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

 • تزریق بوتاکس درد و ناراحت بسیار کمی ایجاد می‌کند

 • درمان با بوتاکس نیاز به مراقبت زیادی ندارد

 • به‌محض اتمام تزریق، بهبودی فوری دیده می‌شود.

 • بوتاکس در مقایسه با روش‌های جراحی و سایر روش‌های درمانی مقرون‌به‌صرفه است.

 • نتایج تزریق بوتاکس طبیعی هستند.

 • بسته به شرایط کلی فرد می‌توان میزان دوز بوتاکس مورد نیاز را تنظیم کرد.

بخوانید  افزایش آمار جراحی بینی در مردان در سال 1402

مراقبت‌های لازم پس از درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس

در بیشتر موارد اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس، نیازی به مراقبت خاصی نیست و شما می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق به فعالیت‌های عادی خود بپردازید. البته مواردی وجود دارد که اگر آن‌ها را رعایت کنید؛ می‌توانید ماندگاری درمان خود را افزایش داده و از هرگونه عوارض جانبی احتمالی پیشگیری نمایید. برخی از مهم‌ترین مراقبت‌های لازم پس از درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس عبارت‌اند از:

 • تا ۲۴ ساعت ناحیه مورد تزریق را لمس نکنید

 • از مصرف الکل و دخانیات تا ۲۴ ساعت خودداری کنید

 • انجام هرگونه ورزش سنگین حداقل تا یک روز پس از تزریق خودداری کنید.

 • تا حد امکان به مدت یک الی دو روز پس از تزریق روی صورت خود نخوابید.

عوارض جانبی اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس

اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس اگر توسط پزشک متخصص انجام شود؛ عوارض جانبی خاصی ندارد. فقط ممکن است بلافاصله بعد از تزریق کمی کبودی در ناحیه تزریق ایجاد شود که تا کمتر از ۷۲ ساعت محو خواهد شد. برای این‌که بتوانید از بروز هرگونه عوارض جانبی دیگر جلوگیری کنید؛ باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

با مراجعه به مجموعه زیبایی مهزیار برای درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس می‌توانید درمان خود را توسط پزشکان زبده و باتجربه با مناسب‌ترین قیمت و بهترین کیفیت انجام دهید و یک لبخند جذاب را به چهره خود اضافه کنید که زیبایی چهره شما را دوچندان خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد درمان و اصلاح لبخند لثه‌ای با تزریق بوتاکس می‌توانید از مشاوره کارشناسان مجموعه زیبایی مهزیار کمک بگیرید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار ظهور

ظهور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×