» ویژه خبری » اجتماعی » ۱۴ خصوصیت و نشانه مردانی که قصد ازدواج ندارند
14 خصوصیت و نشانه مردانی که قصد ازدواج ندارند
اجتماعی - دانستنی ها - روابط زناشویی - سبک زندگی

۱۴ خصوصیت و نشانه مردانی که قصد ازدواج ندارند

مهر 28, 1402 230698

یکی از مهم ترین دغدغه هر فردی که در رابطه قرار دارد، سرانجام و نتیجه آن رابطه است. سرانجام رابطه بین هر دو نفر یا به جدایی و یا به ازدواج ختم می شود. بعضی از افراد هدف و خط مشی خاصی را در زندگی خود دنبال می کنند و بر اساس همان هدف ها، نوع رابطه شان را مشخص خواهند کرد.

برخی از مردان اهل ازدواج و رابطه همیشگی نیستند و این به طرف مقابل آن ها بستگی ندارد. یعنی مهم نیست شما چقدر دلسوز و مهربان، زیبا و دلفریب، تحصیلکرده بوده و یا حتی تا چه اندازه ای از راه و رسم به دست آوردن قلب آقایان با خیر باشید. برخی از مردان میلی به ازدواج نداشته و یا در وسط راه پشیمان می شوند. اگر می خواهید این مردان را بشناسید تا انتها با ما همراه شوید.

مردانی که ازدواجی نیستند

برخی از مردان به دلایل متفاوتی قصد ازدواج ندارند و این را صراحتا در رابطه بیان می کنند. همانطور که گفتیم مهم نیست شما دارای چه ویژگی ها و خصوصیاتی باشید، آن ها تصمیم خود را گرفته اند. اما برخی دیگر از مردها نقش یک عاشق پیشه را برای فرد بازی می کنند، این در حالیست که به هیچ وجه قصد ازدواج ندارند.

یک فرد برای ازدواج نیاز به آمادگی، هدف و علاقه دارد و این به هیچ عنوان شوخی نیست. اگر مردی به هر دلیلی به ازدواج علاقه نداشته باشد، شما نمی توانید این گونه مردان را برای تصمیم به ازدواج مجبور کنید. به همین دلیل بهتر است وقت خود را برای این افراد هدر ندهید.

بخوانید  رژیم گیاه خواری ۴۰ روزه برای لاغری و کاهش وزن سریع چگونه است ؟

تعداد زیادی از مردها با توجه به تجربه نامطلوبی که از خانواده دارند و یا الگو گرفتن از زندگی های شکست خورده اطرافیان، شور و شوق و انگیزه ای برای ازدواج ندارند.

نشانه مردانی که نمی خواهند ازدواج کنند

می توانیم لیستی از خصوصیات و ویژگی ها در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید تشخیص دهید شریک احساسی شما تصمیم به ازدواج دارد یا خیر. توصیه می شود در این مورد بسیار واقع بینانه عمل کنید و از روی احساس تصمیم نگیرید. این ویژگی ها شامل موارد زیر می شود:

 1. بحث هایی که در مورد ازدواج است را تغییر می دهند: یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در مورد این مردان وجود دارد این است که بحث های مربوط به مسئله ازدواج را تغییر داده و به آن اهمیت نمی دهند یا فقط با شوخی و مسخره در مورد ازدواج صحبت می کنند.دلایلی که مردان علاقه ای به ازدواج ندارند
 2. هنگام صحبت در مورد ازدواج عصبانی می شوند: برخی اوقات مردان واکنش های احساسی، عصبی و دفاعی از خود برای مسائل ازدواج نشان می دهند. احتمالا این واکنش ها ریشه در احساس گناه آن ها دارد. برخی از مردان در یک رابطه احساسی هستند و قصد ازدواج ندارند، یعنی آگاهانه یا ناآگاهانه نمی خواهند با شریک احساسی خود ازدواج کنند. با این حال نمی توانند از طرف مقابل خود دل بکنند و همین امر باعث بروز عصبانیت و ناامیدی فرد می شود.
 3. رسمی نکردن رابطه: عدم تمایل فرد به رسمی کردن رابطه یکی از نشانه های جدی نبودن رابطه است. حتی زمانی که دوست پسر شما آمادگی کامل برای ازدواج دارد، با این حال رابطه را به مراحل جدی تر هدایت نمی کند و می خواهد تا همیشه شما به عنوان دوست دختر او باقی بمانید.
 4. به ازدواج اعتقادی ندارد: برخی از مردان معتقدند که ازدواج فقط یک کاغذ است و آن کاغذ ارزش خاصی به رابطه نمی دهد. یا اینکه تصور می کنند هیچ مزیت و خوبی در ازدواج وجود ندارد. شما نمی توانید افکار و عقاید این اشخاص را تغییر دهید، پس بهتر است خودتان را گول نزنید و رابطه خود را تمام کنید.
 5. نگه داشتن فاصله بین شما و خانواده خود: اگر با خانواده و دوستان پارتنر خود آشنا نشده اید، این یک چراغ قرمز برای شما به حساب می آید. این فاصله نشان می دهد نگاه دوست پسر شما به رابطه ای که دارید، یک نگاه ازدواجی نیست، بلکه یک رابطه کوتاه مدت به حساب می آید.
 6. “نمی دانم”: ممکن است شما در یک رابطه طولانی مدت باشید و حتی با فرد زندگی کنید، اما وقتی در مورد ازدواج صحبت می کنید فقط می گوید نمی دانم. این یعنی او واقعا می داند و قصد ازدواج ندارد فقط دارد برای خود وقت می خرد.
 7. بی مسئولیتی: برای داشتن یک رابطه سالم، دو طرف باید مسئولیت پذیر باشند. اگر دوست پسر شما مسئولیت اشتباه های خود را به گردن نمی گیرد و یا هر دفعه شما را مقصر نشان می دهد، یا در صورت بروز مشکلی به طور کلی ساکت می شود یعنی برای ازدواج آماده نیست و قصد ازدواج ندارد.
 8. بروز احساس ناامیدی و اندوه در شما: از در رابطه ای هستید و احساس نا امیدی، نا امنی، اندوه و نیازمندی دارید یعنی رابطه شما سالم نیست و پارتنرتان برای بهبود این احساسات تلاشی نمی کند و برعکس بیشتر باعث تشدید این احساسات می شود. این نشان می دهد که رابطه میان شما اهمیت خاصی برای دوست پسرتان ندارد.
 9. اهمیت ندادن به آینده شما: اگر شما تصمیمات و هدف های خود را برای شخص احساسی خود بازگو کردید و او به آن اهمیت زیادی نمی دهد، یعنی او هدف های دیگری دارد و هدف های خود را با هدف های شما هم سو نمی داند. این مردها در مورد برنامه های آینده خود با شما صحبت نمی کنند و اگر این کار را انجام دهند شما را جزئی از آن در نظر نمی گیرند.
 10. منفی بودن دیدگاه او نسبت به زوج های متاهل: او واقعا احساس بد و منفی نسبت به زوج ها داشته و فکر می کند زندگی آن ها تاریک، کسل کننده و سرد است. برای آن ها حس ترحم دارد و ازدواج را مانند یک زندان می بیند که روزی به طلاق ختم می شود. این افراد از ازدواج به شدت دوری می کنند.
 11. جای نداشتن در اکانت های مجازی: اگر فکر می کنید در یک رابطه جدی هستید اما هرگز در پست های اینستاگرام، فیسبوک یا دیگر اکانت های مجازی پارتنرتان جای ندارید، یعنی شما را برای ازدواج انتخاب نکرده است.
 12. اولویت اول نبودن: در یک رابطه سالم، شما باید در اولویت های اول دوست پسرتان باشید، به خواسته ها و علایق شما توجه خاصی داشته و به آن ها احترام بگذارد. اگر احساس می کنید دوست پسرتان برای شما وقتی ندارد و اهمیت خاصی برای علایق شما قائل نیست، یعنی در زندگی او جای ندارید.
 13. پافشاری به داشتن رابطه جنسی قبل از عقد و ازدواج: اگر مردی واقعا قصد ازدواج با شما را داشته باشد، هیچ وقت به داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج اصرار نمی کند، آن هم در شرایطی که شما میلی به انجام آن نداشته و با آن مخالف هستید. پافشاری به انجام سکس قبل از ازدواج نشانه خوبی نیست، چراکه اگر برای افکار و عقاید شما احترامی قائل باشد شما را به انجام کاری مجبور نخواهد کرد.
 14. تلاشی برای راضی کردن خانواده نمی کند: اگر دوست پسر شما تصمیم گرفته که با شما ازدواج کند اما در مقابل نظرات مخالف خانواده خود از شما دفاعی نمی کند یعنی تمایل زیادی برای این ازدواج ندارد. بهتر است خودتان را گول نزنید، اگر مردی شما را بخواهد برای به دست آوردن شما هر کاری می کند و با کوچک ترین مخالف ها از به دست آوردن شما کوتاه نمی آید.
بخوانید  راه های خوشتیپ تر شدن برای خانم ها

دلایلی که مردان علاقه ای به ازدواج ندارند

برخی از مردمان تحت تاثیر تربیت اشتباه قرار گرفته اند و ذهنیت و شرایط اشتباهی دارند، شما باید این مسائل را جدی بگیرید و فکر نکنید که می توانید آن ها تغییر دهید. این موارد به شرح زیر هستند:

 1. شکست عشق دارند: همانطور که گفتیم برخی از مردان دچار یک شکست عشقی شدید شده اند. آن ها از پارتنر قبلی خود یک فرشته ساخته و به او زندگی می کنند. زمانی با این افراد وارد رابطه شوید که اطمینان داشته باشید که ردی از شریک قبلی در زندگی شما وجود ندارد.
 2. از عشق می ترسند: برخی از مردان، مادرهای حمایتگری در زندگی خود نداشته اند و همیشه شاهد دعوای میان پدر و مادر خود بوده اند. به همین دلیل احساس می کنند تمام ازدواج ها همینطور هستند. با بروز کوچک ترین در رابطه آن ها احساس می کنند که به بن بست رسیده اند و باید رابطه را تمام کنند. این افراد احساس می کنند با ازدواج تنها زمان، احساس و پول خود را الکی هدر داده اند.دلایلی که مردان علاقه ای به ازدواج ندارند
 3. کمال گرا هستند: برخی از مردان به دنبال دخترانی هستند که هیچ ایرادی نداشته باشند و اگر خانم بهتری نسبت به پارتنر خود را ببینند ممکن است به طرف او کشش پیدا کنند. این افراد نمی توانند برای شما یک یار همیشگی باشند و در نهایت شما را تنها می گذارند.
 4. زیادی مامانی هستند: برخی از مردها بدون اجازه مادر خود هیچ تصمیمی برای زندگی خود نمی گیرند و همیشه گوش به فرمان او هستند. یقینا رابطه صمیمی و سالم مادر و فرزند باعث بلوغ و شکوفایی شخصیت مردان می شود، اما این وابستگی به هیچ وجه تایید نمی شود. این مرد در نهایت کسی را برای زندگی انتخاب می کند که مادر آن به طور کامل او را تایید کرده باشد و شما همیشه باید تحت نظر مادر پارتنرتان رفتار کنید؛ وگرنه در نهایت کار شما به طلاق کشیده می شود.
 5. برخی از مردان رفیق باز هستند: برخی از مردان در سنین ۴۰ سالگی به بالا مانند جوانان رفتار کرده و همیشه جمع دوستانه خود را به همراهی با دوست دختر ترجیح می دهد. حتی اگر این مرد به شما ابراز علاقه کند بازهم ممکن است نتواند از زندگی مجردی خود گذر کرده و با شما یک به دنیای متاهلی پا بگذارد.
 6. عاشق مسابقه است: برخی از مردان به رابطه احساسی به چشم یک مسابقه نگاه می کنند و با دریافت چیزی که می خواهند رفتار آن ها عوض می شود. این مردها در ابتدا اصرار زیادی برای برقراری رابطه با شما کرده و یک شخصیت عاشق پیشه از خود نشان می دهند، اما به محض اینکه شما برای این رابطه جواب مثبت دادید رفتار او به طور کلی عوض می شود و مثل یک بازنده با شما برخورد می کند. این افراد تا زمانی شما را می خواهند که در دسترس نباشید و با جواب مثبت دادن به او، نمی توانید به یک رابطه جدی برسید.
 7. برخی از مردان خودشیفته هستند: این مردان تا زمانی آرام هستند که از آن ها تعریف کنید. اگر بعضی از رفتارهای آن ها را نقد کرده و در پی اصلاح آن ها باشید، آن وقت تنش اصلی را در رابطه خودتان می بینید. این مردها بویی از عشق نبرده اند و همیشه دنبال یک طرفدار هستند. به محض دیدن یک رفتاری انتقادی از شما، رابطه را تمام می کنند. ماندن با همچین افرادی هیچ فایده ای ندارد، شما نمی توانید همیشه در این رابطه موافق رفتارهای دوست پسرتان باشد.
 8. بی اهمیت بودن ازدواج: برخی از مردان همیشه اهداف مهم تری نسبت به ازدواج دارند و ازدواج نه در اولویت های اولی آن ها، بلکه در اولویت های نهاییشان هم جایگاهی نخواهند داشت. مردان این چنینی حتی اگر به شرتیط خوبی از زندگی برسند باز هم به دنبال پیشرفت های بیشتری به غیر از ازدواج هستند.
 9. پر توقع بودن: یکی از مشخصه هایی که نشان می دهد شرک احساسی شما هیچ وقت با شما ازدواج نخواهند کرد، پر توقع بودن اوست. این مدل مردها در آینه خود را نگاه نمی کنند تا شرایط خود را بسنجند، اما انتظار دارند زنی زیبا، جذاب، خوش لباس، دانشمند و همه چی تمام داشته باشند. انتظارات این مردها تمامی ندارد و میل شدید کمال طلبی آن ها، شما را آسوده نمی گذارد. در رابطه با مردان پر توقع، شما همیشه باید در بهترین نسخه خود باشد و هیچگاه راحت نخواهید بود. با توجه به اینکه هیچ انسانی بدون ایراد نیست، این مردان زنی را برای زندگی مشترک انتخاب نمی کنند.
 10. مردان بلاتکلیف: برخی از مردان نمی دانند دقیق چه چیزی را از زندگی می خواهند و دوست دارند زندگی را به چه سمتی هدایت کنند. شروع زندگی مشترک به معنی شروع تصمیمات عمیق و جدی است. مردی که نتواند برای زندگی خود تصمیم درستی بگیرد و همیشه برای عملی کردن تصمیمات خود درگیری دارد، نمی تواند شما را برای ازدواج انتخاب کنند. حتی اگر شما به زور او را پای سفره عقد بیاورید، به احتمال خیلی زیاد در وسط راه پشیمان شده و همه چیز را بهم می ریزند.
بخوانید  چرا باید بیمه SoS نمایندگی کد 1024 شرق تهران را انتخاب کنیم؟

خصوصیات مردانی که قصد ازدواج ندارند

اما برخی از رفتارها به مشکلات روحی و ذهنی ربطی نداشته و آن ها فقط قصد تشکیل زندگی مشترک را ندارند. نمونه های دیگری از این رفتارات را برای شما نام برده و در مورد آن ها توضیحاتی را برای شما شرح می دهیم.

برخی از مردان شما را به عنوان دوست دختر می بینند و نه چیزی بیشتر از این. آن ها در جمع ها شما را با نام معرفی کرده و نسبتی بین خود و شما تعیین نمی کنند. در دورهمی ها مانند یک دوست عادی با شما رفتار کرده و توجه خاصی به شما ندارد. به عبارت دیگر به نقش شما در زندگی خود اشاره نمی کند. این یعنی یا پارتنر شما هنوز برای ازدواج آماده نیست یا نمی خواهد موقعیت خود را به خطر انداخته و دختران دیگری را از دست بدهد.

ممکن است شما برای ازدواج با او حرف بزنید اما دوست پسر شما جواب مبهمی داده و با زبان بی زبانی به شما جواب منفی بدهد. بهتر است برای ازدواج با این آدم ها اصرار نکنید؛ چراکه فقط باعث می شود از شما دوری کند. بهتری راه تمام کردن رابطه خواهد بود.

بخوانید  آغاز فعالیت نیک‌نویس! پلتفرم بی‌نظیر تولید محتوای متنی تخصصی

یکی از ترفندهایی که مردان به کار می برند این است که با نشان دادن نقشی فداکارانه درخواست تمام کردن رابطه را به دوست دختر خود می دهند. برای مثال به پارتنر خود می گویند “من لیاقت با تو ماندن را ندارم و تو خواستگارها و شرایط بهتری نسبت به من داری”. اما این واقعیت ندارد. اگر مردتان به شما علاقه داشته باشد تلاش می کند تا با شما ازدواج کند و در کنار شما کم و کسری های زندگی را برطرف کند.

بعضی دیگر از مردان سعی می کنند تا بی تفاوتی و بی محلی کردن به دوست دختر خود رابطه را تمام کنند، اما اگر شما دلیل این کار را از او بپرسید جواب های دیگر دریافت می کند. آن ها با بهانه تراشی سعی می کنند بحث را به موضوعی دیگر بکشند.

ممکن است ساعت ها و روزها با یک انسان حرف بزنید اما اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی او و اخلاقیاتش نداشته باشید، یا اطلاعاتی در مورد او داشته باشید اما از خود واقعیش چیزی ندانید. اگرمردی شما را دوست داشته باشد در مورد زندگی شخصی و اخلاقیاتش با شما حرف می زند و واقعیت را برای شما بازگو می کند. مردی که شما از زندگی شخصیش دور می کند یعنی نمی خواهد در زندگی او جایی داشته باشید.

بخوانید  چیدمان و لوله کشی آب برج خنک کننده

مردی که شما را دوست داشته باشد از شما بی خبر نمی ماند و شما در جریان اتفاقاتی که زندگیش رخ می دهد، می گذارد. اگر مدتی نتواند با شما تماس بگیرد، با ارسال پیام به شما می گوید که وقت کمی دارد و در این مدت به شما فکر می کند. اما اگر به این موضوع اهمیت خاصی نشان نمی دهد یا مثلا بدون اطلاع شما با دوستان خود به سفر می رود یعنی به شما اهمیت نمی دهد. بی اهمیتی یکی از نشانه های بارز رابطه های الکی و بدون سر انجام است.

گذاشتن قرار عاشقانه با پارتنر یکی از نشانه های رابطه عاشقانه به حساب می آید. قراری که بین شما و دوست پسرتان گذاشته می شوند نباید مانند یک قرار دوستانه و یا ساده باشد. برخی پسرها حتی از قرار گذاشتن با دوست دختر خود اجتناب کرده و زمانی را برای دیدن او خالی نمی گذارد. دوست پسرتان باید به اندازه شما برای دیدارهای عاشقانه لحظه شماری کند. اگر رابطه شما به این شکل نیست یعنی وابستگی عاطفی نسبت به شما ندارد.

تمامی این ویژگی ها یک آلارم خطر برای شما به حساب می آید و نشان دهنده یک رابطه ناسالم با پایانی تلخ خواهد بود. قبل از اینکه به این افراد وابستگی شدیدی پیدا کنید توصیه می کنیم در همان ابتدا بی خیال این رابطه ها بشوید و دور آن خط قرمز بکشید.

بخوانید  محتوا مارکتینگ، فضای امن و قابل اعتماد برای نویسندگان محتوای متنی

ادامه دادن این رابطه ها به شما آسیب های روی جدی وارد می کند و باعث بهم ریختن زندگی شما می شود، به همین دلیل باید در انتخاب شریک احساسی به خوبی دقت کنید.

تمام کردن یک رابطه احساسی ناسالم

تمام کردن یک رابطه احساسی ناسالم

زمانیکه شما درگیر یک رابطه عاطفی می شوید، احساس تعهده کرده و در نتیجه به خواستگارهای خود جواب منفی می دهید. درحالیکه این رابطه ممکن است ناپایدار باشد اما مدام لحظه های عاشقانه ای که داشته اید را با زندگی معمولی خواستگارتان مقایسه خواهید کرد. این مقایسه بسیار اشتباه است چون مردی که به خواستگاری شما آمده، برای تشکیل زندگی آماده بوده و اعلام مسئولیت پذیری می کند. این در حالیست که شریک احساسی شما هنوز برای تشکیل زندگی با شما اطمینان ندارد و تصمیم نگرفته تا در کنار شما زندگی کند.

یقینا این می تواند برای شما کمی ناراحت کننده باشد، اما با یک تصمیم درست و جدی می توانید زندگی خود را نجات دهید. چراکه همیشه باید در ابتدا باید زندگی و احساس خودتان اولویت داشته و بعد به فکر مسائل دیگری باشید.

جمع بندی

امروزه بیشتر دخترها و پسرها برای برقراری رابطه ای احساسی با یکدیگر صحبت می کند، اما تمامی این رابطه ها به ازدواج ختم نمی شود. مردانی که بعد از گذشت مدتی طولانی، بازهم نسبت به انتخاب شما برای همسر دودل است، یا به شما قول ازدواج می دهد اما زمان خاصی را تعیین نمی کند و یا صراحتا می گوید قصد تشکیل زندگی مشترک و ازدواج ندارد یعنی به هیچ وجه از شما خواستگاری نخواهند کرد.

بخوانید  با همسر غرغرو چه کنیم و چطور زن غرغرو را ساکت کنیم ؟

مردانی که قصد ازدواج ندارند یا رابطه فعلی را رابطه ای جدی نمی دانند برای حل اختلاف نظرها و مشکلات رابطه تلاشی نخواهند کرد. آن ها دوست ندارند دیگران از رابطه تان باخبر شوند و شما را به دوستان و خانواده خود معرفی نمی کنند. حتی اگر شما را به خانواده خود معرفی نماید اما با مخالفت آن ها روبرو شود، برای برطرف کردن این مخالفت ها و به دست آوردن شما تلاشی نمی کند.

برخی از مردان به طور کلی دیدگاه مثبتی به ازدواج نداشته و صبحت کردن در این مورد آن ها آزار می دهد. شما نمی توانید تصمیم و شخصیت آن ها عوض کنید، تنها می توانید این رابطه ناسالم را پایان دهید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

امتیاز 1.00
آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×