» سلامت دستگاه گوارش » ۳ نکته که به شما کمک می کند سالم آشپزی کنید
3 نکته که به شما کمک می کند سالم آشپزی کنید
سلامت دستگاه گوارش - تغذیه و سلامت

۳ نکته که به شما کمک می کند سالم آشپزی کنید

مرداد 9, 1402 170476

آشپزی سالم بسیار مهم است زیرا جریان زندگی شما را تحت کنترل خود دارد. اگر شما در طول روز قند زیاد مصرف کنید، احساس خستگی خواهید کرد. و همین طور خوردن غذا با چربی های اشباع می تواند سلامت قلب و عروق شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب ما به بیان ۳ نکته مهم خواهیم پرداخت که به شما کمک می کنند آشپزی سالمی را تجربه کنید که علاوه بر خوشمزه بودن، زندگی شما را نیز شیرین کند.

۱-   مواد سالم تری را به دستور پخت خود اضافه کنید

مانند پخت نان سیر، استفاده از آرد سبوس دار به جای آرد سفید به افزایش فیبر کمک می کند و باعث می شود پخت شما احساس سیری بیشتری برای شخصی که آن را می خورد داشته باشد. طعم غذای پخته شده با آرد سبوس دار کمی متفاوت خواهد بود، برخی افراد می گویند که طعم آن کمی شبیه آجیل است. اگر می خواهید طعم ملایم تری داشته باشید، می توانید در هنگام آشپزی نیمی از آرد سبوس دار و نیمی از آرد سفید استفاده کنید.

بخوانید  صبحانه چه بخوریم لاغر شویم؟ صبحانه برای لاغری شکم و پهلو با 5 ماده غدایی

استفاده از میوه و سبزیجات نیز باعث افزایش فیبر و شیرینی غذای شما می شود. با استفاده از سبزیجات شیرین مانند هویج، چغندر یا کدو سبز، یا میوه هایی مانند سیب، توتفرنگی یا آناناس، نیازی به اضافه کردن شکر نخواهید داشت.

استفاده از گوشت شترمرغ به جای گوشت قرمز گوسفندی می تواند چربی بسیار کمتری را در اختیار شما قرار دهد و همچنان طعم فوق العاده غذای شما را یکسان نگه دارد. استفاده از گوشت های سالم تر در وعده غذایی هر فرد، بسیار مهم است.

3 نکته که به شما کمک می کند سالم آشپزی کنید

۲-   مراقب اندازه لقمه ها باشید!

به اندازه لقمه ها فکر کنید: پختن غذا در قطعات کوچک تر به این معنی است که تمام طعم را می چشید، اما بدون چربی و کالری اضافه در هر وعده!

مانند پخت شاورمای مرغ که به صورت لقمه ای می تواند در نظر گرفته شود، بهترین کار این است که بررسی کنید و ببینید هر یک از مواد تشکیل دهنده غذای شما چقدر کالری و قند دارد و بر اساس میزان آن، لقمه های خود را انتخاب کنید.

بر اساس مورد نیاز بدن شما، محتویات لقمه های شما باید تنظیم شده باشد تا در تمامی انرژی و مواد مغزی مورد نیاز خود را با خورده این لقمه های کوچک کسب کنید.

بخوانید  درمان فوری سردرد و سرگیجه ناشی از گاز زغال و قلیان

3 نکته که به شما کمک می کند سالم آشپزی کنید

۳-  شیرینی مناسب را انتخاب کنید

شیرینی به عنوان یک از دشمنان قلب و عروق انسان شناخته می شود، اما تنوع زیادی در مقدار و نوع چربی مورد استفاده برای تهیه انواع مختلف وجود دارد. حدود یک سوم شیرینی پف دار و چرب است و اگر با کره یا روغن پالم تهیه شده باشد، چربی اشباع بیشتری نسبت به چربی های غیراشباع مانند روغن آفتابگردان دارد.

همه شیرینی ها چربی بالایی ندارند. شیرینی هایی که با کدو حلوایی تهیه می شود اغلب با داشتن طعم شیرین، میزان قند کمی به بدن شما افزایند.

برخی شیرین کننده های طبیعی مانند عسل و خرما تا حدودی می توانند قند کمتری وارد بدن شما کنند. با استفاده از آن ها می توانید آشپزی سالم تری را تجربه کنید.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×