» دندانپزشکی » ۶ تا از محبوب ترین درمان های دندانپزشکی زیبایی برای افزایش زیبایی لبخند شما
دندانپزشکی زیبایی
دندانپزشکی

۶ تا از محبوب ترین درمان های دندانپزشکی زیبایی برای افزایش زیبایی لبخند شما

تیر 16, 1403 190715

برخی افراد دندان های بی نقص را یکی از بزرگترین دارایی های خود می دانند. داشتن یک لبخند زیبا و جذاب فقط جنبه زیبایی ندارد، بلکه برای سلامت دندان و سلامت کلی شما نیز مفید است، از جمله:

 • توانایی هضم بهتر
 • انجام نظافت و تمییز کردن راحت تر دهان و دندان
 • دندان ها و لثه های سالم تر
 • از درد سر و گردن جلوگیری میشود
 • گفتار بهتر و واضح تر
 • ساییدگی کمتر روی دندان ها

با همه این مزایا، جای تعجب نیست که چرا بسیاری از افراد برای استفاده از جادوی لبخند خود به دندانپزشکی زیبایی روی می آورند.

دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی چیست؟

حوزه ویژه ای در دندانپزشکی که علم و هنر را با هم ترکیب می کند، درمان های دندانپزشکی زیبایی بر روی بهبود ظاهر دندان ها و لبخند و همچنین سلامت دهان تمرکز دارد. با پیشرفت تکنولوژی، کلینیک های دندانپزشکی مدرن خدمات دندانپزشکی زیبایی را ارائه می دهند که برای بسیاری از افرادی که تمایل دارند احساس بهتری نسبت به ظاهر خود داشته باشند، جذاب است.

دندان پزشکی زیبایی با ترمیم دندان های از دست رفته، پوسیده یا آسیب دیده به بهبود لبخند شما کمک می کند. انواع مختلفی از درمان های دندانپزشکی زیبایی وجود دارد که برای رفع سایر نگرانی های دندانی مانند دندان های لکه دار، نامناسب، شکل نامناسب و نامرتب طراحی شده اند. دندانپزشک زیبایی می تواند به شما در انتخاب درمان مناسب که نگرانی های شما را برطرف می کند کمک کند.

بخوانید  آیا ارتودنسی دندان شامل بیمه تکمیلی میشود

چه بخواهید لبخند خود را درخشان کنید، چه یک دندان شکسته را تعمیر کنید و یا دندان های از دست رفته را ترمیم کنید، یک اصلاح دندان می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

روش های دندانپزشکی زیبایی که باید در نظر بگیرید

تفاوت بین دندان پزشکی زیبایی و دندانپزشکی سنتی کاملاً متمایز است. در حالی که دندانپزشکی سنتی بیشتر بر روی بهداشت دهان و دندان و درمان بیماری های مختلف دندان تمرکز دارد، دندانپزشکی زیبایی بیشتر در مورد اصلاح لبخند است.

در اینجا محبوب ترین درمان های دندانپزشکی زیبایی را که به زیبایی لبخند شما کمک می کند معرفی کرده ایم:

سفید کردن دندان

۱٫سفید کردن دندان

یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی دندان برای بهبود لبخند، سفید کردن دندان ها (یا بلیچینگ) است. چیزی که این درمان را جذاب می کند مقرون به صرفه بودن و روش های نسبتا کم تهاجمی آن است.

در حالی که می‌توانید خمیر دندان سفیدکننده یا کیت‌های سفیدکننده خانگی را خریداری کنید، یک دندانپزشک زیبایی از مواد ایمن و تجهیزات دندانپزشکی مطمئن برای ارائه نتایج استفاده می‌کند. در بسیاری از موارد، سفید کردن خودسرانه می تواند سلامت دندان شما را در معرض خطر قرار دهد. متخصص دندانپزشکی برای اطمینان از ناراحتی کمتر و نتایج سریع تر، درمان شخصی را برای شما ارائه می دهد.

بخوانید  دندانپزشکی در فردیس

از بین بردن لکه ها می تواند دندان های شما را تمیزتر، قوی تر و سالم تر نشان دهد. با یک روال منظم مراقبت های بهداشتی دهان و دندان در خانه، نتایج سفید کردن دندان های حرفه ای در دندانپزشکی می تواند ماندگار باشد.

 1. ۲٫ روکش های دندانی

هنگامی که سفید کردن دندان ها به دلیل لکه های درونی دندان و سایر نگرانی های عملکردی راه حل مناسبی نیست، روکش های دندانی ممکن است بهترین گزینه برای اصلاح لبخند شما باشند. این درمان زیبایی دندانپزشکی محبوب شامل قرار دادن یک پوسته روکش ساخته شده روی دندان برای رفع مینای فرسوده، براده‌ها یا ترک‌ها، تراز دندان های ناهموار، فاصله، یا تغییر رنگ است.

روکش های دندان برای هر بیمار سفارشی می شود. با توجه به مراقبت مناسب، روکش های دندانی می توانند سال ها دوام بیاورند. با استفاده از مواد جدید، روکش‌های مدرن نازک‌تر هستند، بنابراین نیازی به اصلاح ندارند. ونیرها دندان های تراشیده یا تغییر رنگ داده را می پوشانند و ظاهری طبیعی و سالم به آن ها می دهند.

 1. ۳٫ باندینگ دندان

باندینگ دندان یک درمان زیبایی دندان مقرون به صرفه تر از روکش دندان است. باندینگ دندان از نور UV یا لیزر برای چسباندن یک رزین پلاستیکی کامپوزیت همرنگ دندان به دندان استفاده می کند و نتایج فوری را ایجاد می کند. مانند دندانپزشکی روکش، این تقویت کننده زیبایی دندان نیز مشکلات دندانی مانند تغییر رنگ دندان ها، دندان های بریده شده یا ترک خورده یا فاصله بین دندان ها را برطرف می کند. علاوه بر این، باندینگ دندان نیز با اعمال رزین روی حفره به ترمیم دندان پوسیده کمک می کند.

بخوانید  لمینت دندان چیست و آیا لمینت دندان ترمیم دارد؟

بر خلاف ونیرهای سفارشی، باندینگ دندان تنها به یک بار ویزیت دندان نیاز دارد. در حالی که باندینگ دندان یکی از ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین درمان‌های زیبایی دندان است، اما نیاز به تعویض مکرر بیشتری نسبت به روکش‌ها دارد.

 1. ۴٫ بریس های Invisalign

اگر به دنبال یک جایگزین خوب برای بریس های فلزی سنتی هستید، هرگز نمی توانید با اینویزیلاین به اآن نتیجه برسید. این درمان زیبایی دندانپزشکی محبوب یک راه حل بسیار کم تهاجمی برای صاف کردن دندان های شما است.

اینویزیلاین از نرم افزار تصویربرداری سه بعدی استفاده می کند تا چندین مجموعه از ترازهای شفاف سفارشی را برای بیماران فراهم کند. هر مجموعه ای از ترازهای شفاف باید به مدت ۱ تا ۲ هفته قبل از تغییر به ست بعدی پوشیده شود تا زمانی که ظاهر مورد نظر را به دست آورند. برخلاف بریس‌های فلزی سنتی، بیماران می‌توانند هر زمان که بخواهند غذا بخورند، بنوشند یا دندان‌های خود را مسواک بزنند، ترازهای شفاف را جدا کنند. برای بهترین نتیجه، حداقل ۲۲ ساعت در روز از Invisalign استفاده کنید.

 1. ۵٫ ایمپلنت های دندانی

هنگامی که صحبت از جایگزینی دندان های از دست رفته به میان می آید، ایمپلنت های دندانی (از نظر عملکرد و ظاهر) نسبت به سایر راه حل های جایگزینی دندان معمولی سودمندتر هستند. می توان از آن به عنوان پایه پلاک دندان استفاده کرد.

بخوانید  بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران

دندانپزشک یک پست کوچک تیتانیومی (ایمپلنت) را در حفره استخوانی دندان از دست رفته قرار می دهد. پس از قرار دادن ایمپلنت، استئواینتگراسیون شروع می شود، فرآیندی که چندین ماه طول می کشد. هنگامی که استئواینتگراسیون کامل شد، دندانپزشک تاج را به اباتمنت متصل می کند. هنگامی که ایمپلنت با موفقیت به استخوان جوش خورد، دندان های تحت حمایت ایمپلنت کاملا طبیعی و طبیعی خواهند بود.

ایمپلنت‌های دندانی را می‌توان با دندان مصنوعی نیز استفاده کرد تا قدرت بایت قوی‌تری شبیه به دندان‌های طبیعی ایجاد کند. پروتزهای معمولی قدرت بایت ضعیف تری دارند که خطر از دست دادن استخوان فک را افزایش می دهد. ایمپلنت ها نیازی به بیرون آوردن و گذاشتن مجدد ندارند.

 1. ۶٫ پر کردن کامپوزیت

پرکننده کامپوزیت از رزین کامپوزیت ساخته شده است، ماده ای که می تواند با سایه دندان طبیعی شما مطابقت داشته باشد. این باعث می شود که پرکننده با دندان های طبیعی شما ترکیب شود. این فرآیند شامل برداشتن بافت پوسیده و تغییر شکل ساختار باقیمانده دندان است. دندانپزشک زیبایی به طرز ماهرانه ای رزین کامپوزیت را لایه بندی می کند تا کل حفره را پر کند. در نهایت، متخصص دندانپزشکی آخرین لایه را شکل داده و صیقل می دهد تا با دندان ترکیب شود. با مراقبت مناسب، پر کردن کامپوزیت تا ۵ تا ۷ سال دوام می آورد.

بخوانید  آیا قرص استامینوفن تایلانول 500 برای دندان درد خوبه؟

کامپوزیت

اکنون که ۶ درمان برتر دندانپزشکی زیبایی را برای بهبود ظاهر دندان های خود می شناسید، فقط باید بدانید که چگونه یک کلینیک دندانپزشکی ای را پیدا کنید که انواع خدمات دندانپزشکی زیبایی را به بهنرین شکل ممکن به شما ارائه دهد و بتواند به شما در رسیدن به لبخند رویایی شما کمک کند.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×