» سلامت کودکان » ۸ نکته برای اینکه یک پرستار کودک عالی باشید
8 نکته برای اینکه یک پرستار کودک عالی باشید
سلامت کودکان

۸ نکته برای اینکه یک پرستار کودک عالی باشید

آذر 24, 1402 140588

نگهداری از کودکان یک راه عالی برای کسب تجربه بیشتر در مراقبت از کودکان و کسب درآمد اضافی است. بعلاوه، کار به عنوان پرستار کودک به شما فرصتی می دهد که «پا در خانه» بگذارید. وقتی یک پرستار کودک قابل اعتماد و سخت کوش هستید، می توانید به یک پرستار بچه موقت، پرستار تابستانی یا حتی یک پرستار بچه تمام وقت تبدیل شوید! ما در رویای ارامش برای شما در شهر اصفهان بهترین پرستار اصفهان و پرستار سالمند اصفهان را داریم.

نکته ۱: در دوره های نگهداری از کودک شرکت کنید

اگر در زمینه نگهداری از کودکان تازه کار هستید، یک دوره آموزشی می‌تواند به شما نگاهی به آنچه در این شغل داشته باشید ارائه می‌کند. دوره های نگهداری از کودکان به صورت آنلاین یا حضوری در سراسر ایران ارائه می شود.

بخوانید  علت تغییر صدا با افزایش سن چیست ؟

در دوره مراقبت از کودک چه چیزی یاد خواهید گرفت؟ ممکن است یک دوره آموزشی در مورد رفتار کودک، ایمنی، تغذیه با شیشه، پوشک زدن، کارهایی که در مواقع اضطراری باید انجام دهید و موارد دیگر به شما آموزش دهد. حتی می‌توانید گواهینامه کمک‌های اولیه را که برای نگهداری از کودکان ضروری است، دریافت کنید.

8 نکته برای اینکه یک پرستار کودک عالی باشید

نکته ۲: با والدین صادق و روراست باشید

ارتباط خوب برای اینکه یک ارائه دهنده عالی مراقبت از کودک باشید ضروری است. قبل از اینکه بپذیرید از کسی نگهداری کنید، محدودیت های خود را بدانید و در مورد آنها صحبت کنید. در مورد انتظارات و نیازهای آنها از پرستار کودک خود سؤال بپرسید. اگر برای خانواده مناسب نیستید، اشکالی ندارد: فقط صادق باشید.

وقتی از کودک نگهداری می کنید، از پرسیدن سوال از والدین نترسید! تمایل شما به برقراری ارتباط به والدین نشان می دهد که می خواهید کار خود را به خوبی انجام دهید و اگر چیزی را نمی دانید، احساس راحتی می کنید که از آنها کمک بخواهید.

همچنین، ارتباط می تواند سرگرم کننده باشد! عکس‌های بچه‌ها را در حالی که بیرون از خانه هستند برای والدین بفرستید و به آن‌ها پیامک دهید تا بدون اینکه از شما خواسته شود، به آنها اطلاع دهید که دارید چه می‌کنید. والدین از اینکه در جریان هستند و می دانند فرزندانشان شاد و امن هستند قدردانی خواهند کرد!

بخوانید  علت قرمز شدن ناگهانی لپ کودک چیست ؟

نکته شماره ۳: یادداشت های سازمان یافته را نگه دارید

همه چیزهایی را که برای شغل پرستاری خود باید بدانید، در یک دفترچه یا یادداشت روی تلفن خود یادداشت کنید. اگر از چند خانواده نگهداری می کنید، این می تواند به شما کمک کند اطلاعات خود را سازماندهی کنید.

در اینجا چند ایده برای یادداشت هایی که باید نگه دارید وجود دارد:

  • نام والدین و اطلاعات تماس
  • اگر نمی توانید با والدین تماس بگیرید، اطلاعات تماس اضطراری
  • برنامه کودکان، از جمله خواب، غذا/تغذیه، مدرسه، تکالیف یا بازی
  • هر گونه اطلاعات پزشکی مهم، مانند آلرژی یا دارو
  • اولویت‌های ارتباطی، مانند تعداد دفعات ارسال پیامک به والدین با به‌روزرسانی‌ها
  • ترجیحات خانوادگی، مانند فعالیت هایی که برای فرزندان خود ترجیح می دهند، غذاهایی که باید از آنها اجتناب کنند، نحوه تنبیه کودکان، زمان خواب و غیره

اگر به یک پرستار بچه معمولی برای خانواده تبدیل می شوید، ممکن است نیازی به ارجاع یادداشت های خود نداشته باشید، اما به راحتی می توانید آنها را در اختیار داشته باشید! همچنین می توانید در حین مراقبت از بچه ها یادداشت برداری کنید تا مواردی مانند تعداد پوشک های کثیف، زمان تغذیه با بطری، چرت زدن، وعده های غذایی و غیره را کنترل کنید.

بخوانید  درمان خانگی و قطعی ورم , عفونت و التهاب لوزه در کودکان چیست ؟

نکته ۴: به تفاوت ها احترام بگذارید

شما باید همیشه به فرزندان، والدین و قوانین خانه احترام بگذارید. به یاد داشته باشید که شما از فرزندان آنها مراقبت می کنید. این بدان معنا نیست که شما باید سعی کنید روشی را که خانواده انجام می دهد تغییر دهید، حتی اگر معتقدید که این روش “درست” یا “بهتر” است.

به نحوه رفتار خانواده در خانه خود توجه کنید و هر کاری که ممکن است لازم باشد انجام دهید را یادداشت کنید. (آن را در یادداشت های خود نیز بنویسید!) برای مثال، ممکن است مجبور باشید به یاد داشته باشید که کفش های خود را در درب در بیاورید یا از آوردن برخی غذاها به عنوان میان وعده برای خود اجتناب کنید. ممکن است این تفاوت های فرهنگی و شخصی را به عنوان فرصتی برای آشنایی با خانواده ها و فرهنگ های دیگر ببینید . اگر نیاز به مراقبت از بیمار اصفهان دارید کافیست با آژانس ما تماس بگیرید.

نکته ۵: خانه (و بچه ها) را مرتب نگه دارید

یادتان هست چطور گفتیم به قوانین خانه احترام بگذارید؟ شما باید با خانه خانواده نیز با احترام رفتار کنید. این بدان معناست که آن را تا حد امکان مرتب نگه دارید و بعد از خود و بچه ها تمیز کنید.

بخوانید  قطره آهن خارجی که دندان را سیاه نکند

شما لازم نیست نگران بی‌نظمی کردن خانه آنها باشید – اولین کار شما مراقبت از بچه‌هایشان است – اما مراقب باشید که چگونه آن را ترک می‌کنید. اگر می‌توانید، ظروف کثیفی را که استفاده می‌کنید بشویید یا دور بریزید، زباله‌ها را دور بریزید، و هر قسمتی را که ممکن است به هم ریخته باشد، مانند محل تعویض پوشک یا اتاق بازی بچه‌ها، تمیز کنید. اگر بچه‌ها در حالی که شما هنوز ساعت هستید به رختخواب می‌روند، باید خانه را حداقل به همان تمیزی زمانی که به آنجا رسیدید ترک کنید. یعنی قبل از نشستن روی مبل برای تماشای نتفلیکس یا مطالعه، خود را مرتب کنید!

نکته ۶: انعطاف پذیر باشید و برای هر کاری آماده باشید

بچه ها غیرقابل پیش بینی هستند! سعی کنید برای هر چیزی و هر اتفاقی که ممکن است رخ دهد آماده باشید. می‌توانید تا آنجا که می‌توانید با اطلاعات اضطراری و اطلاعات تماس در یادداشت‌هایتان آماده باشید، اما به همان اندازه مهم است که آرام بمانید و به جای ترسیدن، در موقعیت‌های غیرمنتظره کار کنید.

موارد غیرمنتظره نیز نباید اضطراری باشد. والدین ممکن است در محل کار یا ترافیک گیر کنند و دیر فرار کنند. اگر این اتفاق به قدری رخ می دهد که احساس می کنید از شما سوء استفاده می شود، البته در مورد نگرانی های خود با والدین صحبت کنید. اما هر چند وقت یکبار انعطاف پذیر بودن می تواند به والدین نشان دهد که شما چه پرستار کودک قابل اعتمادی هستید.

بخوانید  نحوه قرار دادن پستانک ارتودنسی در دهان نوزاد چگونه است ؟

8 نکته برای اینکه یک پرستار کودک عالی باشید

نکته ۷: منظم بمانید

بخش بزرگی از کار پرستار کودک این است که به برنامه ای که والدین برای شما تعیین می کنند پایبند بماند. بچه ها با توقعات یک روال منظم و ساختار زیاد بهترین کار را انجام می دهند. اگر شروع به انجام کارهایی کنید که باعث کاهش زمان شیر خوردن و چرت زدن می شود، این دستور العملی برای یک کودک بداخلاق است! این کار شما را سخت‌تر از آنچه لازم است می‌کند، و والدین نیز از آمدن به خانه برای یک بچه بداخلاق و بدبخت استقبال نمی‌کنند.

خوب است که یک برنامه منظم از نحوه گذراندن روز برای هر کودکی که تماشا می کنید داشته باشید و برای هر کدام یک صفحه جداگانه در کلاسور نگهداری از کودک خود داشته باشید.

موارد مهمی که باید آنها را ردیابی کنید عبارتند از زمان بازی، غذا، و چرت زدن یا زمان خواب برای هر روزی که آنها را تماشا می کنید. شما باید فهرستی از غذاها یا وعده‌های غذایی که هر روز به آنها می‌خورید داشته باشید و بدانید چه زمانی و چه مدت باید چرت بزنند یا چه ساعتی برای شب می‌خوابند.

بخوانید  برای کاهش استرس در کودکان چه باید کرد ؟

نکته ۸: همیشه به موقع برسید

اگر قرار است با همسرم به مکان مهمی مانند قرار ملاقات سالگرد بروم، استرس‌زاترین بخش استخدام یک پرستار بچه می‌تواند این باشد که ببینم آیا آنها ظاهر می‌شوند یا خیر!

هنگامی که یک پرستار کودک فراموش کرد که او کار می کند و حاضر نمی شود، این چیزی است که همیشه نگران آن هستید. وقتی زمان به زمانی که باید بروم نزدیکتر می شود، متوجه می شوم که به ساعت نگاه می کنم. اینکه مجبور شوید در آخرین لحظه شب خود را لغو کنید و در خانه بمانید تا از فرزندان خود مراقبت کنید زیرا پرستار کودک فراموش کرده است یا برنامه های دیگری در نظر گرفته است، حداقل می توان گفت یک تجربه خسته کننده است.

یک پرستار خوب باید زودتر بیاید (۱۰ یا ۱۵ دقیقه قبل از شروع به کار حاضر شوید). به این ترتیب، والدین تاکید نخواهند کرد که وقتی شما ظاهر می شوید، باید درست پیش بروند. به علاوه، این به شما و بچه‌ها زمان می‌دهد تا قبل از رفتن والدینشان در آنجا مستقر شوید.

برخی از موارد اضطراری وجود دارد که نمی توانید از آنها اجتناب کنید، و بیمار بودن نیز دلیل موجهی برای عدم نگهداری از کودک است. اما بیشتر بهانه هایی که پرستار بچه ها می آورند دقیقا همین … بهانه هاست! چیزهایی مانند فراموشی، زیاد خوابیدن، سوار نشدن، یا تمام شدن بنزین، در مشاغل دیگر بهانه ای نیستند و نباید چیزی باشد که والدین از یک پرستار بچه مسئول می شنوند!

بخوانید  درمان اسهال ناشی از دندان درآوردن نوزاد و کودک

اگر به دلایلی قادر به انجام آن نیستید، حتماً تا حد امکان با والدین تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید تا بتوانند برنامه ریزی های دیگری را شروع کنند. در حالت ایده‌آل، آنها به اندازه کافی هشدار قبلی خواهند داشت که می‌توانند پرستار کودک دیگری پیدا کنند (و اگر بتوانید در انجام این کار نیز به آنها کمک کنید خوب است).

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار ظهور

ظهور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×