» سلامت دستگاه گوارش » ۹ روش درمان خانگی اچ پیلوری , علائم هلیکوباکتر پیلوری چیست ؟
درمان خانگی اچ پیلوری
سلامت دستگاه گوارش

۹ روش درمان خانگی اچ پیلوری , علائم هلیکوباکتر پیلوری چیست ؟

آبان 2, 1402 210311

هلیکوباکتر پیلوری یکی از شایع ترین باکتری های بیماری زا در سراسر جهان است. مطالعات نشان می دهد که بیش از نیمی از جمعیت جهان به اچ پیلوری مبتلا هستند. اگرچه اکثر این افراد هنوز از علائم رنج نمی برند، اما ۶ برابر بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به سرطان معده هستند. علاوه بر این، این پاتوژن اساساً مسئول زخم و ورم معده در دستگاه گوارش است. پس چگونه می توانیم با روش های طبیعی از شر هلیکوباکتر پیلوری خلاص شویم؟

در اینجا ۹ روش طبیعی برای درمان اچ پیلوری وجود دارد:

  1. پروبیوتیک ها: پروبیوتیک ها در درمان هلیکوباکتر پیلوری که عموماً یک پاتوژن مقاوم به آنتی بیوتیک است، مؤثر هستند. L. Fermentum، L. Casei و L. Brevis موثرترین پروبیوتیک ها در مبارزه با این پاتوژن هستند.
  2. زیره سیاه: مطالعات نشان داده است که مصرف روزانه ۲ گرم زیره سیاه در درمان این پاتوژن موثر است.
  3. جوانه کلم بروکلی: کلم بروکلی در جوانه های ۱-۲ روزه حاوی ماده شیمیایی سولفورافان است که یک آنتی اکسیدان قوی است و در درمان هلیکوباکتر پیلوری موثر است.
  4. چای سبز: مصرف روزانه چای سبز در درمان التهاب مخاط معده و هلیکوباکتر پیلوری موثر است.
  5. سیر: سیر که یک ضد التهاب و آنتی بیوتیک طبیعی است. مصرف آن هم به صورت خام و هم پخته در از بین بردن هلیکوباکتر پیلوری موثر است.
  6. بره موم: ترکیبات فنلی بالای موجود در آن، بره موم را در مبارزه با این بیماری زا موثر می کند.
  7. رژیم هلیکوباکتر پیلوری: این رژیم غذایی سرشار از غذاهای تخمیر شده، اسیدهای چرب امگا ۳، میوه ها و سبزیجات علائم هلیکوباکتر پیلوری را تسکین می دهد.
  8. کاهش استرس روانی: استرس روانی آرام بخش علائم هلیکوباکتر پیلوری را تسکین می دهد. مطالعات نشان داده اند که عفونت با افزایش استرس تشدید می شود.
  9. سرکه سیب تخمیر شده خانگی: سرکه سیب خانگی تسکین دهنده معده است.
بخوانید  کلینیک گوارش و زمانی که باید به کلینیک مراجعه کرد

اثر تسکین دهنده بر علائم هلیکوباکتر پیلوری دارند.

تسکین دهنده بر علائم هلیکوباکتر پیلوری

اچ پیلوری یا هلیکوباکتر پیلوری چیست ؟

باکتری های مقاومی که در پوشش معده ته نشین می شوند و باعث التهاب و عفونت در معده می شوند، هلیکوباکتر پیلوری نامیده می شود. هلیکوباکتر پیلوری به عنوان میکروب معده نیز شناخته می شود. باعث ایجاد زخم و التهاب مزمن در سطح معده می شود. خنثی کردن این باکتری ها با درمان های آنتی بیوتیکی امکان پذیر است، اما معمولاً پس از قطع درمان دارویی دوباره و شدیدتر عود می کنند.

اگر هلیکوباکتر پیلوری درمان نشود، ممکن است علاوه بر مشکلاتی مانند زخم معده، مشکلات بزرگتری نیز ایجاد شود. به عنوان مثال، خطر ابتلا به سرطان معده افزایش می یابد. خوشبختانه هلیکوباکتر پیلوری را می توان با درمان طبیعی از بین برد. پروفسور دکتر. درمان بروکلی توصیه شده توسط ابراهیم ساراچ اوغلو برای درمان هلیکوباکتر پیلوری مفید خواهد بود.

چگونه هلیکوباکتر پیلوری به عنوان میکروب در معده تشخیص داده می شود؟

به راحتی می توان تشخیص داد که هلیکوباکتر پیلوری است یا خیر. آزمایش تنفس، آزمایش مدفوع، آزمایش خون و آندوسکوپی برای تشخیص هلیکوباکتر پیلوری انجام می شود. این آزمایشات نشان می دهد که آیا بیمار هلیکوباکتر پیلوری در دستگاه گوارش خود دارد یا خیر.

بخوانید  آیا معده درد باعث تپش قلب میشود ؟

۱۵۰-۲۰۰ گرم بروکلی را با دست به قطعات کوچک برش می دهیم. به همراه ساقه ها به مدت ۵-۶ دقیقه در ۲ لیوان آب بجوشانید. روزی ۳ بار، یک سوم صبح، یک سوم بعدازظهر و یک سوم عصر و یک سوم شب، صاف شده و ناشتا میل شود. تا ۲۰ دقیقه آینده نباید چیزی خورد یا نوشید.

پس از ۷ روز استفاده، باید ۳ روز استراحت داده شود و این کار باید به مدت ۳ هفته ادامه یابد. با تهیه سالاد نیز می توانید کلم بروکلی آب پز مصرف کنید. این درمان همچنین در برابر سرطان پروستات و سینه محافظت می کند. پروفسور دکتر. همانطور که ابراهیم ساراچ اوغلو بیان کرد، درمان گیاهی هلیکوباکتر پیلوری با کلم بروکلی ساخته می شود. با این حال، اگر نگران ابتلا به هلیکوباکتر پیلوری هستید یا اگر شکایتی دارید، باید برای تشخیص صحیح به پزشک مراجعه کنید.

صمغ شیرین برای میکروب های معده

درمان طبیعی با روغن صمغ شیرین برای میکروب های معده

یک لیوان چای پودر نخود بوداده، عسل و روغن کندر را مخلوط کرده و به مدت ۲۱ روز روزی یک قاشق میل کنید.

سیر: سیر دارای خواص آنتی بیوتیکی، آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد التهابی است. وقتی سیر به صورت پخته یا خام مصرف شود، به شما کمک می کند از شر باکتری هلیکوباکتر پیلوری خلاص شوید.

بخوانید  علت جمع شدن آب دهان هنگام حرف زدن چیست ؟

چای سبز: اگر به طور منظم هر روز مصرف شود، چای سبز به درمان هلیکوباکتر پیلوری و التهاب مخاط معده ، التهاب معده کمک می کند.

زنجبیل: کسانی که مشکلات گوارشی دارند باید استفاده از زنجبیل را عادت دهند. زیرا زنجبیل سطح اسید معده را کاهش می دهد و با مبارزه با باکتری هایی به نام هلیکوباکتر پیلوری به رفع مشکلات معده کمک می کند. ۱ قاشق چایخوری زنجبیل پودر شده را به ۱ لیوان آب اضافه کنید. بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و مقداری عسل به آن اضافه کنید و مصرف کنید. این کار را ۲ بار در روز ادامه دهید.

انار: یکی دیگر از گیاهانی که در درمان هلیکوباکتر پیلوری مفید است، انار است. انار پرخاصیت که از تکثیر باکتری ها جلوگیری می کند و اثربخشی آن را کاهش می دهد، به خلاص شدن از شر این میکروارگانیسم های مضر در مدت زمان کوتاهی کمک می کند. خوردن ۱ قاشق چایخوری خربزه تلخ را صبح، ظهر و عصر قبل از غذا ادامه دهید.

روغن خار مریم: گل خار مریم را در روغن زیتون می ریزند و به مدت ۳۰ روز در آفتاب نگه می دارند. بدین ترتیب روغن خار مریم به دست می آید. این روغن حاوی ماده ای به نام هایپرزین است. این ماده برای هلیکوباکتر پیلوری و ناراحتی های مختلف معده مفید است.

بخوانید  قرص هیوتکس برای چیست ؟

در عین حال: اگر چای صبح و عصر تهیه و مصرف شود، در درمان التهاب مخاط معده ناشی از هلیکوباکتر پیلوری مفید خواهد بود.

هلیکوباکتر پیلوری و درمان با طب عملکردی

آیا شما یا کسی که می شناسید مرتباً از سوزش سر دل یا رفلاکس اسید رنج می برید؟ بدتر از آن، آیا این همیشه اتفاق می افتد؟ اگر چنین باشد، این موجود کوچکی به نام هلیکوباکتر پیلوری، ممکن است باعث آسیب در معدا شمعدا شمع شود. علائم معمولاً شامل رفلکس اسید، احساس آجر در معده، اجتناب از خوردن گوشت و آروغ زدن بعد از غذا است.

زمانی که یک فرد در ابتدا آلوده می شود، هلیکوباکتر پیلوری مجبور به خاموش کردن بخدای ز مهد قد است. با هضم غذا، pH معده باید به حدود ۱٫۸ تا ۲ کاهش یابد. این آنقدر اسیدی است که باعث می شود سوراخی در لباس ایجاد شود. برای مقابله با این اسیدیته، آنزیمی به نام اوره می کنند که اوره را به آمونیاک می کند. این آمونیاک به خنثی کردن اسیدیته معده کمک می کند.

اگر معده هرگز به مقدار pH مناسب نرسد، مشکلات متعددی شروع می شود. برای شروع، مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، روی، مس، سلنیوم و بور نیز اصلا جذب نمی شوند. همچنین فولات و B12 جذب ضعیفی دارند. این مشکل بزرگی است! منیزیم بیش از ۳۰۰ تشکیل در بدن ایجاد می کند و روی حدود ۲۵۰ تشکیل می دهد.

بخوانید  اسید معده چه زمانی ترشح می شود؟ دلایل اختلال در ترشح اسید معده

چه رابطه ای بین علت های درد معده و تنگی نفس وجود دارد؟

اگر فرد مبتلا به کم خونی همراه با کمبود آهن باشد، سیستم کمی کمتر کار می کند زیرا سلول ها برای اکسیژن گرسنگی می کشند، البته به پوکی استخوان اشاره نکنیم. همچنین فولات و B12 برای عملکرد صحیح سیستم عصبی و تولید انتقال دهنده های عصبی ضروری هستند.

مشکل دیگری که جدای از هضم ضعیف به اسیدهای آمینه است (برای ثبت، عملکرد این اسیدهای آمینه نه تنها برای بازسازی و ترمیم بافت، بلکه برای بیماری و مغز) ایجاد می‌شود، فرآیندی به نام توالی معده رخ نمی‌دهد. زمانی که معده به pH مناسب می‌رسد، دو ماده شیمیایی به نام CCK و مواد غذایی می‌شود. CCK مانند یک رله شیمیایی است که به کیسه صفرا می‌گوید صاف شود و حرکت کند را تشوی کند.

اساساً، زمانی که معده تمام شد، اندام های غذایی را بیشتر نشان می دهد تا کار را شروع کند. سکرتین پیام رسان است که به می گوید شروع به جایگزینی صفرای خارج از کیسه صفرا کند. بله، این توالی معده نیز می تواند به «رکود کیسه صفرا» تبدیل شود.

در نهایت روندی در بدن به نام متیلاسیون وجود دارد. مانند افزودن قلاب به یک وسیله برای تغییر عملکرد آن در بدن فکر کنید. این پروسه صفرا، بیماری، DNA، سلولی دیواره، انرژی و غیره است.

بخوانید  عوارض و نحوه مصرف شربت آلومینیوم ام جی اس + اقدامات احتیاطی

از آنجایی معده برای استریل کردن محتویات غذای طراحی شده است، این می تواند زمینه را برای سایر وسایل کوچک موجود فراهم کند که تا دستگاه های خوراکی مانند SIBO را مستعمره کنند.

زمانی که هلیکوباکتر پیلوری مستقر شد، دوست دارد برای مدت طولانی بماند. بعضی اوقات حتی برای زندگی اما چگونه یک باکتری که باعث مشکلات فرد می شود می تواند برای مدت طولانی بناد بنق شود یکی از راه های پنهان شدن آن است که پس از حرکت، هلیکوباکتر پیلوری شروع بروع بی ترش نو عی لیپوپله اینی تروع تروپ له ین. به طور خلاصه، کاری که این آنتی ژن های لوئیس انجام می دهد.

این است که هلیکوباکتر پیلوری را از سیستم ایمنی مخفی می کند و به سمت سلول های جداری یا بخشی از پمپ های پروتون به نام ATPase هدایت می کند. بنابراین، آزمایش بادی خون برای هلیکوباکتر پیلوری معمولاً فقط در مراحل اولیه واقعی است.

از کدام پروبیوتیک باید استفاده کرد؟

پژوهشگران شواهدی پیدا کردند که نشان می دهد باکتری های لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس، لاکتوباسیلوس فرمنتوم، L. Casei، L. Breviss بهترین عملکرد را دارند و نشان دادند که چای سبز می تواند به کشتن و کاهش رشد باکتری هلیکوباکتر کمک کند.

بخوانید  علت تلخی دهان چیست ؟

جوانه کلم بروکلی : یک ترکیب موجود در آن به نام سولفورافان ممکن است علیه هلیکوباکتر پیلوری موثر باشد. مطالعات روی موش ها و انسان ها نشان می دهد که التهاب معده را کاهش می دهد.

ریشه شیرین بیان: یک درمان طبیعی رایج برای زخم معده است. همچنین می تواند با هلیکوباکتر پیلوری مبارزه کند. طبق یک مطالعه در سال ۲۰۰۹، ریشه شیرین بیان به طور مستقیم باکتری ها را از بین نمی برد، اما ممکن است به جلوگیری از چسبیدن آن به دیواره سلولی آنها کمک کند.

زیره سیاه

سرکه سیب: برای تقویت اسید معده می توان از سرکه سیب خانگی، ترشی های لاکتوفرمانته استفاده کرد.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×