» اخبار » ICU  و CCU  در منزل
ICU  و CCU  در منزل
اخبار

ICU  و CCU  در منزل

آذر 10, 1402 150699

ICU  و CCU  در منزل

مقدمه:

خدمات ICU  و CCU   در منزل یکی دیگر از خدمات شرکت آرین طب می باشد. به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب توضیحاتی را در باره این موضوع برای شما ارائه بدهیم. همچنین در صورتی که قصد انجام این خدمات در منزل دارید می توانید با تماس با ما درخواست خود را بیان کنید.

 ICU   چیست؟

به واحد مراقبت های ویژه آی سی یو (ICU) می گویند. آی سی یو بخشی از بیمارستان می باشد که مخصوص مراقبت از افرادی است که دچار بیماری ها یا جراحات شدید و یا تهدید کننده حیات هستند‌. این بیماران نیاز به نظارت دقیق و مداوم و حمایت به وسیله تجهیزات و دارو های اختصاصی دارند ، تا کارکرد های طبیعی در بدن آنان حفظ شود.

ICU   مخفف intensiv Cera Unit  به معنی بخش مراقبت های ویژه می باشد و بخشی از بیمارستان است. البته امروزه می توان این تجهیزات را در خانه فراهم کرد و مراقبت های ویژه ای انجام داد.

CCU  چیست؟

بخشی از مراقبت های ویژه قلبی می باشد، که به معنی واحد مراقبت عروق کرونی (قلبی)و بخشی از بیمارستان است. در بخش CCU    از بیمارانی مراقبت می شود که دچار بیماری های زیر هستند.

بخوانید  باربری در تهران و اتوبار تهران بارسنتر برترین خدمات حمل بار و اثاثیه

۱بیماران سکته قلبی

۲اختلال ریتم قلب (آریتمی)

۳آنژین ناپایدار

۴ و بعضی دیگر از بیماران قلبی

 آیا راهی جز بستری شدن در بخش های ICU   و CCU  وجود دارد؟

در جواب به این سوال باید بگوییم بله برای مراقبت از بیماران ICU  وCCU وجود دارد و آن هم خرید تجهیزات ICU   و CCU  و استخدام پرستار ICU   و CCU   در منزل  در این زمینه و مراقبت از بیمار در منزل می باشد.

بستری شدن در بیمارستان بهتر است یا در خانه؟

بستری شدن بیمار در بیمارستان یا در خانه و اینکه کدام مورد برای بیمار مفید است بستگی به شرایط بیمار دارد به طور مثال ممکن است شرایط بیمار به گونه ای باشد که احتیاج به پزشک متخصص داشته باشد تا هر چند وقت یکبار، علائم بیمار را مورد بررسی قرار دهد، که طی این شرایط بیمار باید در بیمارستان بستری شود، ولی در مواقعی نیاز زیادی به بررسی پزشک نمی باشد و وجود پرستار برای بیمار کافی می باشد. در مواقعی ممکن است بیمار نیازمند این است که به مدت طولانی  تحت مراقبت های ویژه یا مراقبت های قلبی عروقی قرارگیرد که بهترین گزینه است ، که برای راحتی و آسایش بیمار و صرفه جویی در رفت و آمد اعضای خانواده این خدمت در منزل انجام شود. و انتقال دستگاه های مراقبت ویژه و مراقبت قلبی و عروقی به خانه باید طبق استاندارد صورت بگیرد تا بیمار  بتواند با اطمینان کامل از این دستگاه ها استفاده کند‌، با فراهم کردن این دستگاه ها و اجازه پزشک امکان انتقال مراقبت های ویژه در منزل برای ادامه درمان بیمار انجام می شود.

بخوانید  کاهش و بهبود درد عضلات بعد از ورزش - دندان لند

خدمات و مراقبت های ویژه در منزل شامل:

کنترل علائم حیاتی بیمار

بررسی مداوم سطح هوشیاری بیمار

مانیتورینگ دایم

بررسی وضعیت همودینامیک

اتصال و جداسازی مریض از دستگاه ونتیلاتور

مدیریت درد بیمار

مدیریت راه هوایی بیمار

اکسیژن درمانی

فیزیوتراپی تنفس

ساکشن ترشحات تنفسی

بررسی الگوی تنفسی

سمع صداهای تنفسی

انجام فعالیت های حرکتی

تغییر وضعیت مریض

ماساژ نواحی تحت فشار

پیشگیری و مراقبت از زخم فشاری

پانسمان و مراقبت از زخم

تغذیه بیمار به صورت وریدی

تغذیه بیمار از راه سوند بینی معده

تغذیه مریض از راه PEG

شکل های مختلف دارو درمانی: تزریقی، خوراکی، داخل چشمی، تنفسی، و دیگر اشکال دارویی.

کنترل میزان ادرار بر اساس ورودی و خروجی

تعبیه سوند بینی معده

تعبیه سوند ادراری

تعبیه دسترسی ورید محیطی

این مواردی که گفته شد از جمله موارد مراقبت های ویژه در منزل می باشد. حذف رفت و آمد خانواده بیمار به بیمارستان، جلوگیری کردن از عفونت های بیمارستانی، کاهش هزینه های درمان، آرامش خاطر بیمار در طی دوره درمان و… از فواید نگهداری و پرستاری بیمار در منزل است.

 سخن پایانی

گاهی ممکن است که بیماران برای مدت طولانی تر به امکانات بخش مراقبت های ویژه احتیاج داشته باشند که در این خصوص می تواند شامل هزینه های باشد از طرفی برای اعضای نزدیک بیمار دوری از عزیزان بسیار سخت باشد، این جایی است که می توانید از خدمات ICU   و CCU   در منزل استفاده کنیم. اگر والدین، مادر بزرگ و پدربزرگ شما یا هر کدام از اعضای خانواده در منزل به مراقبت های ویژه نیاز دارند دیگر جای هیچگونه نگرانی نمی باشد فقط با تماس با کارشناسان آرین طب بگذارید پرستار مراقبت های ویژه ما در آرامش منزل بیمار را مورد درمان قرار دهند.

بخوانید  بیوگرافی دقیق و کامل رسول دانیال زاده + معرفی حوزه کاری وی

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×