» دندانپزشکی » بهترین کلینیک دندانپزشکی را چطور پیدا کنیم ؟
کلینیک دندانپزشکی
دندانپزشکی

بهترین کلینیک دندانپزشکی را چطور پیدا کنیم ؟

آذر 18, 1402 330598

کلینیک دندانپزشکی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

برای همه ی ما پیش آمده که دچار پوسیدگی دندان شویم و یا از بیماری های مربوط به لثه رنج ببریم به شکلی که در نهایت به مطب یک دندانپزشک یا کلینیک دندانپزشکی مراجعه می کنیم تا این بیماری ها را رفع کنیم. درمان پوسیدگی و کرم خوردگی و بیماری های لثه از طریق ترمیم، جرم گیری، عصب کشی و یا کشیدن دندان صورت می گیرد. همه ی این موارد را می توان نزد یک دندانپزشک عمومی انجام داد تا اطمینان حاصل کنیم که مشکلمان برطرف شده است.
اما نوع دیگری از درمان های مربوط به دندان مثل ایمپلنت و ارتودنسی وجود دارد که بسیار سخت، تخصصی و زمان بر هستند. این مجموعه درمان را نمی توان به عهده ی یک دندانپزشک عمومی گذاشت چرا که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و ممکن است بر روی سلامت تعداد زیادی از دندان ها و یا حتی فک تاثیر بگذارد. در چنین شرایطی برای بهره مندی از درمان صحیح باید به یک دندانپزشک متخصص رجوع کرد. این رویه و مراحل افراد را دچار سردرگمی می کند و سوالات زیادی را در ذهن ما ایجاد می کند، مثلا:
باید به سراغ دندانپزشک عمومی برویم یا متخصص؟
اگر بیماری دندان ما نیاز به پزشک متخصص داشته باشد آیا دندانپزشک عمومی ما را به متخصص معرفی می کند؟
از آنجایی که هزینه های دندانپزشک متخصص نسبتا زیاد است آیا مشکل دندان ما واقعا در اندازه ای هست که نزد دندانپزشک متخصص برویم؟
مشکلات به همین جا ختم نمی شود، شما نیاز دارید اطمینان داشته باشید که هنگام مراجعه به مطب یک دندانپزشک همه ی وسایل و ابزار مورد نیاز برای رفع مشکلات دندانتان در آنجا موجود باشد، اتفاقی که ممکن است گاهی اوقات رخ ندهد.

بخوانید  پر مصرف‌ترین تجهیزات دندانپزشکی کدام اند؟

کلینیک دندانپزشکی

همه ی ما روزی به دندانپزشک نیاز داشته ایم و یا نیاز پیدا خواهیم کرد، از طرفی مشکلاتی که در بالا به آن ها اشاره شد وجود دارد، در چنین حالتی راه حل مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی است. کلینیک دندان پزشکی یک مجتمع شامل چند اتاق، دندانپزشک متخصص، دندانپزشک عمومی، دستیار دندانپزشک و کارشناسان بهداشت و دهان و دندان است که همگی در کنار هم مشغول به کار هستند و شما با مراجعه به کلینیک به بهترین سطح از درمان دسترسی خواهید داشت، نه هزینه ی اضافه تری پرداخت خواهد کرد و نه از تخصص کمتری برخوردار خواهید شد، به جای آن که بخواهید به چند مطب و نزد دندانپزشک های مختلف بروید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی به هر نوع خدماتی که نیاز داشته باشید دسترسی خواهید داشت.

خدمات ارائه شده در کلینیک دندانپزشکی

به طور کلی با مراجعه به کلینیک می توانید به تمام خدماتی که دندانپزشکان عمومی و تخصصی ارائه می دهند دسترسی داشته باشید، به این طریق هم از نظر هزینه درمان و هم از نظر زمانی که صرف می کنید به نفع شما خواهد بود. خدمات ارائه شده در کلینیک دندانپزشکی شامل موارد زیر می شود:
اصلاح طرح لبخند (لبخند هالیوودی)
اندو ( عصب کشی)
بستن فاصله بین دندان‌ها
مرتب كردن دندان‌ها
بلند كردن دندان‌های كوتاه
سفید كردن دندان‌ها در یك جلسه
زیبایی با كامپوزیت، لمینیت، لومینیرز، بیریلیانس
ایمپلنت
انواع پروت
ارتودنسی

بخوانید  دندان چه زمانی نیاز به عصب کشی دارد؟

درباره ی مراجعه مرتب و منظم به دندانپزشک مطالب زیادی وجود دارد، در نظر داشته باشید که طبق نظر متخصصین این حوزه مراجعه ی حداقل دو بار در سال به دندانپزشک برای جلوگیری از خسارت های جبران ناپذیر به دندان ضروری است.

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×