• امروز : چهارشنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Wednesday - 3 August - 2022
2

هزینه و قیمت ارتودنسی ۱۴۰۱

  • کد خبر : 319
  • ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۴۷
هزینه و قیمت ارتودنسی ۱۴۰۱

فهرست مطالب۱ ارتودنسی دندان چیست؟۲ مشکلات و اختلالاتی که به ارتودنسی نیاز دارند۲٫۱ اوور بایت۲٫۲ آندر بایت۲٫۳ دندان اضافی۲٫۴ نامرتبی دندان ها۳ برگشت دندان بعد از ارتودنسی امکان پذیر است؟۴ انواع ارتودنسی دندان۵ مراحل کامل انجام ارتودنسی یکی از خدماتی که به صورت ویژه برای اکثر مردم انجام می شود ارتودنسی دندان می باشد. امروزه […]

یکی از خدماتی که به صورت ویژه برای اکثر مردم انجام می شود ارتودنسی دندان می باشد. امروزه اختلالات زیادی در فک و صورت دیده می شود که بسیاری از آن ها با کمک این روش قابل درمان خواهند بود. در حال حاضر ارتودنسی بیشترین تاثیر مثبت را بر روی ظاهر فک و دندان ها دارد و بسیاری از مسائل را رفع می کند. با توجه به تقاضای زیاد مردم برای انجام ارتودنسی شرایط قیمتی مناسبی برای آن در نظر گرفته شده است. هزینه و قیمت ارتودنسی دندان به گونه ای تعیین شده که بخش بیشتری از مردم بتوانند از آن بهره مند گردند.

قیمت ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان چیست؟

ارتودنسی یکی از شاخه های مهم خدمات دندانپزشکی است که محل قرارگیری دندان های مختلف را اصلاح می نماید. در این روش یک بریس در داخل دهان قرار داده می شود. این ابزار با ایجاد فشار مثبت دندان ها را در محل خود قرار می دهد و نحوه قرارگیری آن ها را اصلاح می نماید. طول درمان در این روش طولانی است و معمولا بین یک الی چهار سال طول خواهد کشید. البته نتیجه ایجاد شده ارزش وقت گذاشتن را دارد و پس از این مدت شما دندان های سالم و زیبایی خواهید داشت. البته کاربردهای ارتودنسی بسیار فراتر رفته و انواع مشکلات فکی نیز با کمک آن درمان خواهد شد. در حال حاضر حداقل هزینه ارتودنسی برای هر نفر متفاوت است که بر اساس شرایط شخصی تعیین می گردد. با توجه به فواید زیادی که این روش دارد، پرداخت هزینه برای آن کار عاقلانه ای به نظر می رسد.

بخوانید  اورولوژی چیست؟

مشکلات و اختلالاتی که به ارتودنسی نیاز دارند

ممکن است یک فرد به دلایل مختلفی به ارتودنسی نیاز پیدا کند. برای اینکه بهتر با این موضوع آشنا شوید انواع مختلفی از این اختلالات را بیان خواهیم کرد. هر کدام از این مسائل به راحتی توسط ارتودنسی رفع می شوند و نیازی به نگرانی نخواهد بود.

اوور بایت

در این اختلال دندان های فک بالا روی دندان های پایینی قرار می گیرند و آ‌ن را می پوشانند. این بدان معناست که فک پایین عقب از فک بالایی قرار می گیرد و هماهنگی لازم را با آن ندارد. این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی فرد داشته باشد. همچنین در این حالت دندان ها به خوبی روی هم قرار نمی گیرند و جویدن غذا به سختی انجام می شود. کم جویده شدن غذا در این حالت می تواند زمینه ساز ایجاد مشکلات گوارشی متعدد در آینده فرد شود. برای درمان اوور بایت می توان از ارتودنسی به عنوان راهکار مناسب بهره برد.

آندر بایت

این معضل نیز رواج بسیاری دارد و افراد مختلفی را درگیر می کند. در این اختلال فک بالایی جلوتر از فک پایین قرار دارد. به همین علت دندان های فک پایینی روی دندان های بالایی قرار می گیرند. جلو بودن فک بالا تاثیر بسیار بدی بر روی چهره فرد می گذارد که باید برای درمان آن اقدام نمود. آندربایت نیز مانند مانند اوور بایت مشکلات زیادی در هنگام جویدن غذا به وجود می آورد که باید درمان را هر چه سریع تر آغاز نمود. امروزه ارتودنسی یک روش درمان موثر برای آندر بایت محسوب می شود.

بخوانید  برای دررفتگی و درد فک به چه دکتری مراجعه کنیم ؟

دندان اضافی

برخی از اوقات ممکن است که یک دندان اضافی در داخل دهان داشته باشید. معمولا دندانپزشکان در چنین شرایطی موارد مختلفی را پیشنهاد می دهند. یکی از این روش ها به کار بردن ارتودنسی می باشد. در این متد فضای کافی برای دندان اضافی در نظر گرفته می شود. در نتیجه دندان ها به صورت کاملا زیبا و یک دست در کنار هم قرار می گیرند و شرایط فوق العاده ای را رقم خواهند زد. با کمک ارتودنسی می توانید از شلوغی دندان ها جلوگیری کنید و نظم مناسبی به آن ببخشید. در حال حاضر قیمت ارتودنسی ۱۴۰۰ بر اساس عوامل مختلفی تعیین و به مردم اعلام می گردد.

نامرتبی دندان ها

در برخی از موارد دندان ها شکل منظمی ندارند و با فاصله درستی از یکدیگر قرار نگرفته اند. این بی نظمی می تواند به موارد مختلفی مربوط باشد که همه آن ها آزاردهنده هستند. کجی دندان ها و فاصله نامناسب از بزرگترین مشکلات در زمینه نامرتبی دندان ها می باشد. برای حل این مسئله بهترین راهکار موجود استفاده از روش ارتودنسی دندان ها می باشد. چنانچه مشکل نامرتبی دندان برای شما هم وجود دارد می توانید آن را درمان نمایید. هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی بسیار مناسب است و با قیمت مناسبی از این خدمت خاص بهره مند می شوید.

بخوانید  روش خانگی برای صاف شدن دندان های کج و علت آن

برگشت دندان بعد از ارتودنسی امکان پذیر است؟

زمانی که طول دوره ارتودنسی شما به پایان می رسد، دندان ها فرم جدید به خود می گیرند. البته باید این نکته را در نظر بگیرید که امکان برگشت دندان ها به فرم قبلی وجود دارد پس باید مراقبت های لازم را انجام دهید. بعد از تمام شدن ارتودنسی پزشک توصیه های خاصی به شما می کند که باید همه آن ها را رعایت کنید. معمولا بعد از ارتودنسی یک پلاک نگهدارنده توسط پزشک به شما داده می شد که باید تا مدت زمان مشخصی از آن استفاده نمایید. درحال حاضر قیمت سیم کشی دندان سال ۱۴۰۰ شامل موارد مختلفی می شود. اگر می خواهید برآرود قیمتی درستی داشته باشید باید هزینه ارتودنسی و پلاک نگهدارنده را با هم در نظر بگیرید. با توجه به مزیت های فوق العاده ای که ارتودنسی برای شما دارد،‌ بهتر است که آن را علارغم هزینه هایی که دارد اجرا نمایید.

ارتودنسی دندان بالا

انواع ارتودنسی دندان

امروزه عمل ارتودنسی با روش های مختلفی صورت می گیرد که بر اساس شرایط فردی مشخص می شود. به صورت کلی ارتودنسی به دو شکل ثابت و متحرک انجام می شود. در روش متحرک سیم در داخل دندان قرار می گیرد و در صورت لزوم از آن خارج می شود. در وقاع ارتودنسی متحرک حالت موقتی دارد و می توان آن را خارج کرده و دوباره نصب نمود. ارتودنسی ثابت شرایط متفاوتی دارد یعنی اگر شما آن را در دهان قرار دهید به صورت ثابت تا زمان معین باقی خواهد ماند. فقط شخص دندانپزشک می تواند این سیم را از روی دندان ها بردارد. زمانی که شما برای مشاوره نزد متخصص ارتودنسی می روید،‌ شرایط شما به صورت ویژه بررسی می شود و بهتری راهکار برایتان انتخاب خواهد شد.

بخوانید  برای زخم دهان و گلو چی خوبه ؟ درمان زخم گلو و دهان با 4 معجون خانگی

هر دو نوع ارتودنسی تاثیرات خارق العاده ای دارند که در فضای متفاوتی قابل استفاده خواهند بود. بعد از اینکه معاینات به شکل کامل انجام شد، مراحل قالب گیری برای دندان ها آغاز می شود و در نهایت سیم مخصوص دندان ساخته می شود. ارتودنسی لینگوال یک نوع دیگر از این خدمات محسوب می شود که در آن بریس در لایه داخلی دندان قرار داده می شود. با توجه به داخلی بودن این ارتودنسی، از روبرو هیچ دیدی نخواهد داشت و تاثیر بدی بر چهره فرد نمی گذارد. البته باید بدانید که هزینه ارتودنسی دندان فاصله دار در این روش کمی گران تر از موارد ثابت و متحرک است. اگر برای شما کیفیت کار مهم است می توانید از این متد به نحو احسن استفاده نمایید. اگر به دنبال گزینه اقتصادی هستید باید بدانید که قیمت ارتودنسی متحرک نسبت به سایر نمونه ها ارزان تر می باشد.

مراحل کامل انجام ارتودنسی

اگر شما هم به ارتودنسی نیاز دارید باید هر چه سریع تر دست به کار شوید. در مرحله اول به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا مورد معاینه واقع شوید. بعد از اینکه ارزیابی اولیه از دندان ها انجام شد وارد مراحل بعدی خواهید شد. سپس پزشک از دندان های شما قالب گیری می کند تا فرم بریس ها دقیقا منطبق با دندان های شما باشد. انجام تصویر برداری نیز ضرورت زیادی دارد زیرا فرم کلی صورت و فک را به خوبی نمایان می کند. برای اینکه راحت تر بتوان کار ارتودنسی را انجام داد، پزشک یک رادیولوژی را نیز انجام می دهد. بعد از اتمام این مراحل عکس رنگی نیز فک و دندان ها گرفته می شود.

بخوانید  اورجت چیست ؟ / درمان اورجت و دندان خرگوشی

پس از اینکه ساخت بریس به اتمام رسید،‌ در نهایت بر روی دندان های بیمارگذاشته می شود. از این لحظه به بعد بریس در داخل دهان باقی می ماند و شخص باید مراقبت های لازم را آغاز نماید. جلسات بعدی از قبل هماهنگ می شوند تا دندانپزشک به صورت مستقیم پیشرفت کار را مشاهده کند. در نهایت اصلاح دندان ها انجام می شود و بریس از روی دندان ها برداشته خواهد شد. در نهایت براکت نگهدارنده بر روی دندان قرار می گیرد تا نتایج به دست آمده را تثبیت نماید. خوشبختانه هزینه چسباندن براکت ارتودنسی بسیار مناسب است و از این بابت جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

ارتودنسی دندان

سخن آخر

بسیاری از افراد از قیمت ارتودنسی فک بالا یا پایین هراس دارند و به همین دلیل انجام آن را به تاخیر می اندازند. این در حالی است که هزینه ارتودنسی در قبال سلامتی شما بسیار ناچیز است و می تواند حس خوب را به شما برگرداند. خوشبختانه انواع مختلف ارتودنسی وجود دارد که هر کس با توجه به شرایط مالی خود می تواند برای آن اقدام کند. چنانچه شما درمان را آغاز کنید از نتایج آن خوشحال خواهید شد و تاثیر آن را بر روی زندگی خود می بینید. داشتن دندان های زیبا و سالم از شما یک انسان قوی و با اعتماد به نفس می سازد.

بخوانید  دندان‌ دائمی و‌ شیری |آناتومی دندان | تعداد و شکل دندان
لینک کوتاه : https://dandanland.com/?p=319

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.