» زیبایی و پزشکی » نحوه استحکام سازی ناخن
نحوه استحکام سازی ناخن
زیبایی و پزشکی - سلامت استخوان ها - سلامت پوست و مو

نحوه استحکام سازی ناخن

بهمن 29, 1402 310684

نحوه استحکام سازی ناخن

یکی از روش های استحکام سازی ناخن ها استفاده از لمینت ناخن است. لمینت برای مقاوم سازی ناخن طبیعی کاربرد دارد. در استفاده از لمینت به دلیل سبک بودن، انعطاف پذیری و ارتجاعی بودن و ظاهر طبیعی ناخن به صدف ناخن کمتر از روش کاشت پودر ناخن آسیب وارد می شود.

در واقع کاور کردن ناخن مانند کاشت ناخن است اما باعث افزایش استحکام ناخن می شود.در روش کاور ناخن از تیپ ناخن استفاده نمی شود و مواد به شکل لایه نازک روی ناخن طبیعی قرار می گیرد.

بخوانید  چطور یک کرم ضد آفتاب خوب انتخاب کنیم؟

لمینت ناخن

استفاده از لمینت برای افزایش استحکام ناخن ها زیبایی خاصی برای ناخن ها ایجاد می کند. اما استفاده از لمینت برای مدت طولانی عوارضی دارد. بنابراین بهتر است از روش لمینت به صورت مداوم استفاده نشود. زیرا استفاده طولانی از لمینت برای کاور ناخن باعث ایجاد قارچ و فرسودگی ناخن ها می شود. بهتر است هر چند مدت ناخن ها را برای افزایش استحکام تقویت کرده و از ناخن ها در مقابل آسیب های محیطی و شیمیایی مراقبت کنید.

لمینت ناخن مناسب چه کسانی است؟

لایه های پروتئینی کراتین ناخن را تشکیل می دهند. ناخن های سالم دارای شیارهای طبیعی ، صاف و یکدست هستند. رنگ ناخن سالم بدون تغییر رنگ و یکنواخت است.افرادی که نسبت به پودر کاشت ناخن حساسیت دارند می توانند از لمینت ناخن برای استحکام سازی ناخن ها استفاده کنند.

لمینت ناخن مناسب چه کسانی است؟

 

همچنین افرادی که ناخن های بلند و زیبا دارند اما ناخن ها استحکام خوبی ندارد، لمینت بهترین انتخاب است.افرادی که علاقمند به داشتن ناخن های ضخیم هستند و لاک روی ناخن ها دوام زیادی ندارد، بهتر است از لمینت استفاده کنند و ظاهری زیبا و طبیعی برای ناخن های خود ایجاد کنند.

بخوانید  مزایای عمل لابیاپلاستی با لیزر

زنان شاغل که نمی توانند کاشت ناخن انجام دهند، اما علاقه به داشتن ناخن های زیبا و مرتب هستند، می توانند از لمینت ناخن استفاده کنند. در این روش شکل ناخن ها به دلیل ظرافت و طبیعی بودن مانند ناخن های طبیعی است. افرادی که صدف ناخن های آنها یکدست و صاف نیست و دارای ناهمواری است لمینت بهترین انتخاب است.

مزایای لمینت ناخن

 • لمینت ناخن نسبت به کاشت ناخن ظاهر زیباتر و جذاب تری برای ناخن ها ایجاد می کند. همچنین لمینت ناخن سبک تر از کاشت ناخن است که روی انگشتان قابل حس کردن نیست
 • لمینت ناخن ها نسبت به کاشت ناخن با سرعت بالاتر در زمان کوتاه تری نسبت به کاشت ناخن انجام می شود.
 • لمینت نسبت به روشهای دیگر مقاوم سازی ناخن ها دوام و ماندگاری بیشتری دارد.
 • ناخن های لمینت شده به راحتی قابل لمس کردن هستند.
 • لمینت با ایجاد لایه نازک روی ناخن باعث کاهش شکسته شدن ناخن ها می شود.
 • در استفاده از لمینت می توان ناخن ها را لاک زد.
 • لمینت با افزایش استحکام ناخن ها باعث تقویت ناخن ها می شود.
بخوانید  راهنمایی بهترین دندانپزشکان زیبایی در کرج:

بنابراین با توجه به موارد بیان شده لمینت یکی از روش های عالی برای تقویت ناخن و افزایش استحکام ناخن ها است.

چه کسانی نباید از لمینت ناخن استفاده کنند؟

یکی از سوالاتی که در مورد استفاده از لمینت برای افزایش استحکام ناخن ها وجود دارد این است که چه افرادی نباید از لمینت ناخن برای تقویت ناخن استفاده کنند؟

 • افرادی که بیماری های قارچی و عفونی دارند، نباید از روش لمینت ناخن استفاده کنند. زیرا لمینت و کاور کردن ناخن باعث افزایش بیماری عفونی و قارچی در فرد می شود.
 • همچنین افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف بدن هستند و ا استعداد بیماری های عفونی را دارند، نباید از کاور ناخن و لمینت ناخن استفاده کنند. زیرا در صورتیکه در لمینت ناخن از مواد استاندارد استفاده نشود، ابتلا به بیماری های عفونی در فرد افزایش می یابد.

تفاوت لمینت ناخن با کاشت ناخن

لمینت ناخن با روش های کاشت ناخن متفاوت است.در روش کاشت ناخن ناخن ها سوهان کشی شده و نازک می شوند، سپس از تیپ قد ناخن بلند استفاده می شود. در این مرحله مواد کاشت ناخن با ضخامت روی ناخن قرار می گیرند. اما در روش لمینت ناخن ها مواد به صورت لایه نازک روی ناخن قرار گرفته و باعث افزایش استحکام ناخن ها می شود.روش لمینت ناخن ها شکل طبیعی تر نسبت به کاشت به ناخن ها می دهد.

بخوانید  چگونه بهترین جراح سینه در مشهد را پیدا کنیم؟

تفاوت لمینت ناخن با کاشت ناخن

مواد لمینت ناخن

برای لمینت ناخن و افزایش مقاومت ناخن به مواد ذیل نیاز داریم:

 • پرایمر مخصوص ناخن
 • مایع ضد قارچ ناخن
 • ژل پایه یا بیس پایه
 • مواد مخصوص لمینت ناخن
 • استفاده از دستگاه u v
 • وسایل برای پدیکور و مانیکور ناخن ها
 • سوهان برقی
 • پد الکلی

مراحل انجام لمینت ناخن

روش لمینت برای افرادی که می خواهند ناخن های خود را تقویت کنند و همچنین دارای ناخن های طبیعی و یکدست هستند، بهترین انتخاب است. در لمینت ناخن تغییر شکلی در ظاهر ناخن ها ایجاد نمی شود و با مواد مخصوص ناخن ها تقویت شده و باعث افزایش درخشش و زیبایی ناخن ها می شود. مراحل انجام لمینت ناخن شامل موارد ذیل است:

مرحله شروع کار لمینت ناخن

در مرحله اول برای شروع لمینت ناخن ها باید ناخن و دست ها کاملا تمیز و هر نوع آلودگی و چربی از ناخن ها پاک شود. به وسیله ابزار عقب زدن پوست و گوشت انتهای ناخن انجام می شود تا فرم ناخن زیبا شود.

سپس در مرحله بعدی سطح ناخن را به وسیله سوهان برقی سوهان کشیده تا براقی سطح ناخن از بین رود. همچنین پوست های اضافی اطراف ناخن نیز برداشته شود.در این مرحله می توان فرم های مختلف گرد، مربع و بیضی را برای ناخن ها انتخاب کرد.

بخوانید  علت و دلیل اصلی لایه لایه شدن ناخن چیست ؟

مرحله وسط کار لمینت ناخن

بعد از سوهان کشی ناخن ها پودرهای اضافه روی ناخن و دست ها به وسیله برس مخصوص ناخن تمیز شود. سپس روی ناخن ها مایع ضد قارچ زده شود و بعد از خشک شدن مایع ضد قارچ از پرایمر استفاده کنید. استفاده از پرایمر باعث می شود که مواد لمینت ناخن روی ناخن به خوبی بچسبد و شکلی زیبا و جذاب برای ناخن ایجاد شود.پرایمر مورد استفاده برای لمینت ناخن از نوع غیر اسیدی باشد.

در این مرحله روی ناخن ها را لایه ای از بیس ژل زده می شود.نکته ای که باید در این مرحله مورد توجه قرار گیرد این است که لایه بیس ژل با گوشت اطراف ناخن فاصله داشته باشد.زیرا بیس ژل روی پوست و گوشت ناخن باعث هواکشیدن لمینت ناخن می شود. بعد از بیس ژل زدن ناخن ها به مدت ۶۰ ثانیه ناخن ها رو در دستگاه uv قرار دهید تا کاملا خشک شود.

مراحل انجام لمینت ناخن

در مرحله بعدی زل فایبر گلاس روی ناخن ها زده می شود.زل فایبرگلاس باید حداقل ۳ تا ۵ بار روی ناخن ها زده شود.ابتدا لایه نازک از مواد لمینت را روی ناخن زده با دستگاه uv خشک کرده سپس لایه های بعدی را بزنید و با دستگاه خشک کنید.

بخوانید  علت سفید شدن موهای ناحیه تناسلی چیست ؟

مرحله پایان کار لمینت ناخن

در مرحله اخر لمینت ناخن لایه لمینت ناخن به شکل چسبیده شده است. سپس به وسیله پد الکلی روی ناخن بکشید تا چسبندگی ناخن ها رفع و لایه ای براق روی ناخن ها ایجاد شود. در این مرحله می توان با توجه به سلیقه افراد از رنگ های متفاوت برای لاک ناخن استفاده کرد.

تفاوت لمینت با لاک ژل

لاک ژل نوعی لاک با رنگ دائمی است که روی ناخن فرم زده شده استفاده می شود و در این حالت قد ناخن بلند نشده و قوس داده نمی شود و هر ماه باید لاک ژل را ریمو کرده و دوباره لاک ژل زده شود. اما در لمینت ناخن ناخن می تواند بلند شود و شکلی زیبا و طبیعی برای ناخن ایجاد می شود.

برای لمینت نیاز است که هر ۳ هفته ترمیم ناخن انجام شود. همچین نکته مهم در لمینت ناخن این است که کاور ناخن را تا ۳ بار میتوان ترمیم کرد و بعد از ۳ بار کاور باید برداشته شود و مراحل لمینت مجددا از ابتدا انجام شود.

اصول مقاوم سازی ناخن ها

برای مقاوم سازی ناخن ها می توانید از روش های خانگی استفاده کنید.استفاده از مواد طبیعی مانند سیر، روغن زیتون و خوراکی های دارای پروتئین برای تقویت ناخن ها مناسب هستند. زیرا داشتن ناخن های زیبا برای خانم ها اهمیت زیادی دارد.

بخوانید  لیفت با جراحی زیبایی ابرو چیست؟

تاثیر مواد غذایی در استحکام ناخن ها

ویتامین هایی که در مواد غذایی وجود دارد باعث افزایش رشد و تقویت ناخن ها می شود. از مواد غذایی پروتئینی در رژیم غذایی استفاده شود تا دارای ناخن های زیبا و بلند شوید. همچنین سبزی و میوه مصرف کنید.

استفاده از دستکش

در هنگام استفاده از مواد شیمیایی و شوینده ها از دستکش استفاده شود. زیرا مواد شوینده و شیمیایی باعث آسیب به ناخن ها می شود. بنابراین برای استحکام ناخن ها از دستکش استفاده کنید.

تاثیر سیر در رشد ناخن‌ها

سیر تاثیر زیادی در افزایش استحکام و مقاوم سازی ناخن ها دارد. برای این کار یه حبه سیر را خرد کرده و ناخن ها را برای ۵ دقیقه با سیر ماساژ دهید.

روغن زیتون برای جلوگیری از شکنندگی ناخن‌ها

استفاده از روغن زیتون باعث استحکام ناخن و جلوگیری از شکنندگی ناخن ها و رفع خشکی ناخن ها می شود. همچنین استفاده از روغن زیتون برای ناخن ها باعث درخشش ناخن ها می شود. روغن زیتون رشد و رطوبت ناخن ها را افزایش می دهد.

روغن زیتون برای جلوگیری از شکنندگی ناخن‌ها

لاک را بر روی ناخن دستتان نگه ندارید

یکی از نکاتی که در مورد استحکام ناخن ها باید مورد توجه قرار گیرد این است که مداوم از لاک برای ناخن ها استفاده نشود. زیرا استفاده از لاک به طور مداوم و طولانی باعث نرسیدن اکسیژن به ناخن ها و از بین رفتن سلول های ناخن می شود.

بخوانید  کرم دستساز معجزه شب اصلی

محلول خانگی برای ناخن ها

برای افزایش استحکام ناخن ها از محلول خانگی تهیه شده از دو قاشق نمک و روغن مغز گندم و روغن کرچک به شکل مخلوط استفاده شود. با پنبه این محلول خانگی را به ناخن ها بمالید و بعد از ۵ دقیقه با پنبه پاک کنید.

 

 

به این نوشته امتیاز بدهید!

آواتار واحد نویسندگی دندان لند

واحد نویسندگی دندان لند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×