• امروز : جمعه - ۲۱ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 12 August - 2022
0

قیمت دندانپزشکی و ارتودنسی و کشیدن دندان ۱۴۰۱

  • کد خبر : 1054
  • ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۳
قیمت دندانپزشکی و ارتودنسی و کشیدن دندان ۱۴۰۱

فهرست مطالب۱ هزینه عصب کشی دندان ها۲ هزینه کشیدن دندان عقل۳ لیست قیمت پر کردن دندان۴ همه چیز درباره قیمت پروتز دندان۵ سخن آخر امروزه انجام خدمات دندانپزشکی به صورت گسترده توسط پزشکان ارائه می شود. خدمات دندانپزشکی بسیار متنوع بود و شامل بخش های زیادی است. هر کدام از این خدمت ها قیمت مشخص […]

امروزه انجام خدمات دندانپزشکی به صورت گسترده توسط پزشکان ارائه می شود. خدمات دندانپزشکی بسیار متنوع بود و شامل بخش های زیادی است. هر کدام از این خدمت ها قیمت مشخص و معینی دارند که هر ساله توسط دندانپزشکان مشخص می گردند. ارتودنسی از معروف ترین خدماتی است که توسط کلینیک های دندانپزشکی ارائه می شود و هر ساله افراد زیادی از این فرصت استفاده می کنند. شما هم می توانید جزو کسانی باشید که خدمات دندانپزشکی را با قیمت ارزان تر تهیه می کنید. برای اینکه بهتر بتوانید با شرایط قیمتی آشنا شوید، ادامه این مقاله را به خوبی بررسی نمایید.

ارتودنسی دندان

هزینه عصب کشی دندان ها

دندان ها به دلایل زیادی پوسیده می شوند که برای جلوگیری کردن از این مشکل راه های مختلفی وجود خواهد داشت. با این حال ممکن است کار از کار گذشته باشد و دندان شما خراب و پوسیده شود. یکی از علت خرابی دندان ها،‌ فعالیت بیش از حد باکتری های مضر در داخل دهان است. در ابتدا قسمت مینای دندان تحت تاثیر باکتری ها خراب می شود. سپس عاج نیز کم کم آسیب می بیند و باید برای درمان این مشکل کاری انجام داد. اگر اقدامات درمانی موثر صورت نپذیرد، پالپ دندان نیز آسیب جدی دیده و دچار مشکلات اساسی خواهد شد. پالپ در واقع مغز دندان محسوب می شود به طوری که عصب ها و رگ های خونی در آن قرار می گیرند. زمانی که باکتری ها به درون پالپ راه پیدا می کنند باعث ایجاد عفونت در آن می شوند. این عفونت باعث ایجاد تورم در پالپ می شود و عصب ها را تحت فشار قرار می دهد. با بالا رفتن فشار درد نیز شروع شده و شخص را آزار خواهد داد. در واقع درد شدید دندانی زمانی رخ می دهد که مغز دندان توسط آلودگی ها دچار آسیب شده باشد.

بخوانید  آیا دندان درد باعث بالا رفتن فشار خون میشود؟

برای حل این مسئله دندانپزشکان از روش عصب کشی استفاده می کنند. در این متد قسمت مینا و تاج برداشته می شود تا امکان دسترسی به مغز دندان فراهم شود. زمانی که تاج دندان سوراخ می شود و به پالپ می رسد، خونریزی دندان شروع خواهد شد و محتویات پالپ که تحت فشار بودند خارج می گردند. این موضوع باعث خارج شدن بخش زیادی از عفونت می شود و در نهایت درد کاهش پیدا می کند. قسمت آسیب دیده به صورت کامل شستشو داده خواهد شد تا اثری از باکتری ها باقی نماند. مغز دندان به کمک عصب ها به ریشه آن متصل است که در این روش این اتصال قطع می شود. در واقع دندان حالت مرده پیدا می کند و چنانچه برای آن مسئله ای پیش آمد باید دوباره آن را تخلیه و تمیز کرد. عصب کشی یک اقدام ترمیمی برای حفظ دندان است و با انجام آن، از دندان های سالمی برخوردار خواهید شد. همه روزه ده ها نفر عصب کشی را در مراکز مجاز دندانپزشکی انجام می دهند و از نتیجه آن رضایت دارند. در حال حاضر هزینه عصب کشی دندان به گونه ای تعیین شده تا اکثر مردم بتوانند از عهده پرداخت آن بربیایند. مطمئنا نتیجه ای که به دست می آورید ارزش هزینه پرداختی برای آن را خواهد داشت.

بخوانید  سن مناسب ارتودنسی چه زمانی است؟

هزینه کشیدن دندان عقل

دندان عقل به آخرین دندان هایی گفته می شود که در فک بالا و پایین وجود دارند. در بعضی از اوقات فضای کافی برای رشد و نمو این دندان ها وجود ندارد که همین امر باعث مشکلاتی مانند عفونت لثه، خونریزی و درد خواهد شد. در چنین مواقعی باید درمان را در برنامه خود قرار داد. اکثر دندانپزشکان به دلیل اهمیت پایین دندان عقل و همچنین مشکلاتی که ایجاد می کند، پیشنهاد کشیدن آن را به شما می دهند. این کار باید به صورت جراحی انجام شود تا نتیجه دلخواه برای آن ایجاد گردد. برای انجام این کار در ابتدا بافت لثه روی دندان کاملا باز می شود تا دندان در دسترس قرار بگیرد. سپس پیوندهای بین دندان و استخوان فک از بین می رود تا عمل جداسازی آن راحت تر به نتیجه برسد.

در برخی از مواقع دندان عقل به چند تکه تقسیم می شود تا راحت تر بتوان آن ها را از لثه خارج نمود. چنانچه دندان عقل شما بزرگ بوده و حجم زیادی را در برگرفته باشد، بعد از اتمام عمل نیاز به بخیه خواهید داشت. بعد از عمل جراحی دندان عقل تا چند روز اول مراقبت های لازم را انجام دهید و حتما از غذاهای سبک استفاده کنید. بعد از چند روز بافت لثه دوباره ایجاد می شود و شما می توانید خوردن انواع غذاها را آغاز کنید. به طور کلی هزینه کشیدن دندان عقل کمتر از سایر خدمات دندانپزشکی است. اگر این مشکل شما را اذیت می کند می توانید با قیمت مناسبی آن را حل کنید. با توجه به قیمت ارزان و مناسبی که برای این کار در نظر گرفته شده، اکثر افراد می توانند در اسرع وقت برای حل مشکل دندان عقل خود اقدام نمایند.

بخوانید  دندانپزشکی چند سال است و برای دندانپزشکی چند سال باید درس خواند ؟

هزینه کشیدن دندان عقل

لیست قیمت پر کردن دندان

بعضی از مواقع عوامل مضر و آلودگی ها به مرور زمان مینا و تاج دندان را از بین می برند و آن ها را حل می کنند. در واقع این فرایند در طول یک بازه زمانی اتفاق می افتد که ممکن است خود شما متوجه آن نشوید. برای اینکه خرابی دندان ها به ریشه و عصب نرسد باید زودتر دست به کار شوید و از آن جلوگیری نمایید. امروزه دندانپزشکان برای حل این مسئله راهکار ویژه ای را به کار می بندند. در مرحله اول دندان ها ضدعفونی شده و بافت های از بین رفته از دندان خارج می شوند. بعد از اینکه پاکسازی انجام گرفت، جای خالی با مواد ترمیم کننده جدید پر می شود تا دندان ها دوباره به فرم طبیعی خویش برگردند. مواد ترمیمی متنوعی برای پر کردن دندان ها استفاده می شوند ولی کامپوزیت و آمالگام بیشترین کاربرد را دارند. نکته مهم این است که ترمیم دندان و پر کردن آن تا قبل از پوسیدگی ریشه امکان پذیر است.

اگر عفونت به ریشه دندان رسیده باشد، باید در ابتدا فرایند عصب کشی پشت سر گذاشته شود. برای اینکه مواد ترمیمی در دندان قرار بگیرند، باید قسمت های مختلف آن را برش داد. معمولا این کار توسط مته مخصوص دندانپزشکی انجام می شود تا فضای خالی برای مواد ترمیمی ایجاد گردد. در نهایت مواد ترمیمی با توجه به فرم دندان بر روی آن قرار می گیرند و عملیات پر کردن دندان ها به اتمام می رسد. زمانی که دندان ها پر می شوند ظاهر زیباتری خواهند داشت و عمل جویدن غذا نیز راحت تر انجام می گیرد. با توجه به ساده تر بودن این عمل نسبت به عصب کشی، قیمت آن نیز مناسب بوده و اکثر افراد توان پرداخت آن را خواهند داشت. در حال حاضر قیمت ترمیم دندان ها به صورت منصفانه ای مشخص شده تا بخش بیشتری از جامعه بتوانند از خدمات ویژه در این زمینه بهره مند گردند.

بخوانید  مراحل ایمپلنت دندان

همه چیز درباره قیمت پروتز دندان

در بعضی از مواقع شخص دیر اقدام می کند و ممکن است یک یا چند دندان خود را از دست بدهد. در چنین شرایطی که دندان طبیعی دچار آسیب شده یا از بین رفته است، می توان از پروتز های دندانی استفاده نمود. پروتزهای دندانی ساخته های مصنوعی هستند که به جای دندان طبیعی قرار می گیرند. پروتزها شامل موارد مختلفی همچون ایمپلنت، براکت و دندان های مصنوعی می شوند که هر کدام با تشخیص پزشک قابل استفاده هستند. مسلما اگر شما بتوانید ایمپلنت کنید دندان های طبیعی تری خواهید داشت. پروتزها به صورت کلی می توانند به صورت تکی یا چندتایی ساخته شده و در محل خود قرار داده شوند. کسانی که کلیه دندان های خود را از دست داده اند از یک دندان مصنوعی به هم پیوسته استفاده می کنند تا عملکرد دندان های طبیعی را شبیه سازی کند.

اگر یک یا چند دندان شما از لحاظ ظاهری دچار مشکل شده اند،‌ با استفاده از یک روکش می توان این مسئله را حل نمود. همه این موارد در دسته پروتزهای دندانی قرار می گیرند و دندانپزشکان بر اساس شرایط شما یکی از متدها را پیشنهاد خواهند داد. بیشترین کاربرد پروتز ها مربوط به زیبایی دندان است و اکثرا با این هدف ساخته می شوند. قیمت پروتز دندان با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود. مسلما قیمت ایمپلنت دندان در مقابل هزینه دندان مصنوعی متفاوت است و عوامل زیادی بر روی قیمت تاثیر می گذارد. شما می توانید با توجه به شرایط خود بررسی های مختلف را انجام دهید و در نهایت بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. اگر تعداد دندان هایی که به پروتز نیاز دارند کم باشد،‌ قیمت تمام شده بابت آن نیز کاهش محسوسی پیدا می کند و راحت می توان آن را پرداخت نمود.

بخوانید  چگونه از شر درد دندان خلاص شویم؟ / درمان سریع دندان درد با این 4 روش خانگی

پروتز دندانی

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا هزینه دندانپزشکی در بخش های مختلف را پوشش دهیم و آن را به اطلاع شما برسانیم. در حال حاضر تعرفه دندانپزشکی دانشگاه تهران در بهترین شرایط ممکن قرار دارد و می توان از خدمات این مرکز نهایت استفاده را برد. خوشبختانه اقدامات زیادی در جهت رفع نیاز مردم صورت گرفته و برای تعیین قیمت شرایط مالی مردم نیز لحاظ شده است. شما نیز می توانید از شرایط ایجاد شده استفاده کرده و برای درمان بیماری های دهان و دندان دست به کار شوید.

لینک کوتاه : https://dandanland.com/?p=1054

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.